Pánska tenká peňaženka

O živote, snoch, životnom štýle, cestovaní...
baldorex
Addict
Addict

Re: Pánska tenká peňaženka

Príspevok od používateľa baldorex »

Tak v podstate platím už iba mobilom, karty aj hotovosť používam minimálne, ale dnes sa 2€ v peňaženke hodili na bagetu a kolu z automatu :).

Červená alcantara je doma, príjemné prekvapenie, farba mi vyhovuje, na dotyk super :).

[IMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201812 ... 84fcb7.jpg[/IMG]
Hensym
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa Hensym »

Tak mám ju už cez mesiac, všade platím kartou, resp. mobilom cez google pay, ale minciam sa občas nevyhnem. Napr. vyberiem 10ku, 20ku, platím niekde v krčme alebo tak a zostane mi 3,84€ príklad. Na ďalší deň idem to Tesca, platím 8€ nákup, tak tam drbnem tých 3,84 a zvyšok cvaknem mobilom. Funguje to perfektne, nenanášam mince dlhšie ako deň-dva. :) Bál som sa toho ale zvykol som si rýchlejšie než som čakal.
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Pánska tenká peňaženka

Príspevok od používateľa CheZteR »

noze poslite niekto aj fotku jak to vlastne realne vyzera prosim, tie priehradky a tak
baldorex
Addict
Addict

Našiel som variáciu tejto peňaženky, s vrecúškom na mince
https://www.aliexpress.com/item/Aluminu ... 73677.html

Keďže sa mi ale nepáči ten mechanizmus na platobné karty, rozhodol som sa urobiť DIY kombináciu od xiaomi

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi- ... 73463.html

a vrchnej časti tej peňaženky

https://www.aliexpress.com/item/Elastic ... 66693.html

Som zvedavý čo z toho bude :).
Hensym
VIP
VIP

Dobrý tip, možno niekedy vyskúšam. :)
Každopádne, už ju mám asi 4 mesiace a neviem si ju vynachváliť. Mince mi vôbec nechýbajú, keď sa nejaké objavia, hodím ich v tescu do pokladne a nikdy ich nenosím dlhšie ako pár dní. Plus, zas sa opakujem, nenosím to po vreckách ale do roboty berem denne tú buzi tašku, a mince mám v nej. Čo sa týka mechanizmu na karty, tak práve to je najväčšia prednosť tej peňaženky. :) Inak, tá moja zatiaľ vyzerá absolútne ako nová, a to som jej už dal aj poriadne záťažovú skúšku, keď zhltla full house kariet, strašne veľa bankoviek a gastráčov a vo vnútri ešte nejaké bločky a lístky z pošty. :D Zapla sa ledva, ale zapla, a "nevyťahala" sa vôbec.
Bad.boy
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Bad.boy »

baldorex napísal:Našiel som variáciu tejto peňaženky, s vrecúškom na mince
https://www.aliexpress.com/item/Aluminu ... 73677.html

Keďže sa mi ale nepáči ten mechanizmus na platobné karty, rozhodol som sa urobiť DIY kombináciu od xiaomi

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi- ... 73463.html

a vrchnej časti tej peňaženky

https://www.aliexpress.com/item/Elastic ... 66693.html

Som zvedavý čo z toho bude :).
Tuto penazenku z ali aj s kapsou na mince mam uz par mesiacov. Konstrukcia sama o sebe stale drzi a vyzera ako nova, ale to vrecusko co sa lepilo na peniaze uz stratilo pruznost. Bankovky stale drzia bez problemov ale mince vypadnu ak sa mi napr vo vrecku otoci dole hlavou.
baldorex
Addict
Addict

To si ma nepotešil. V mojej Nero peňaženke nemám s mincami taký problém...

Inak, v návode som videl že aj do toho vrecúška treba dať jednu kartu a mince pod ňu, až potom "zavrieť" jazyk.
baldorex
Addict
Addict

Tak mi došli tie vrecká, jedno s uškom a druhé s pružným pásikom. Chcel som si vybrať to vhodnejšie, ale vypadá to tak že by som na ten základ nalepil obe :)

Vyhotovenie pôsobí kvalitne, pružné vrecko je akoby z tenkého neoprénu, peniaze ani mince z toho nevypadávajú ani pri zatrasení. Snáď to nepovolí ako sa píše hore. Tak som zvedavý na dojem z toho xiaomi púzdra :)
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Dal by som si pozor na to aké lepidlo použiješ. Aby sa ti to nejako nepoškodilo.
baldorex
Addict
Addict

Ono to už má 3M samolepku, takže stačí dať dole ten papier a lepiť.
baldorex
Addict
Addict

Tak je to doma komplet.
Samotná xiaomi miiiw peňaženka je v rovnakom dizajne ako xiaomi power banky, hliník je na prvý pocit kvalitný a pevný, zároveň zaručuje RFID ochranu pre NFC karty. Výsuvný mechanizmus funguje na tlačidlo, vrchné dvierka drží magnet. Ani pri najsilnejšom trasení karty nevypadli von. Peňaženka samotná je vďaka materiálu tak ľahká, že takmer nie je cítiť.

Ako som písal hore, rozhodol som sa použiť obe vrecká, lepenie v pohode, drží to ako kliešť.

Xiaomi peňaženka má podľa popisu miesto na 6 kariet, ja som ich tam dal v pohode 8.
Čo vrchnom vrecku mám bankovky a cez pásik dočasne vložím blok z ERP, ktorý doma odkladám.
Spodné vrecko mám na mince, 4-5€ tam dám v pohode.

Zatiaľ spokojnosť, akurát plne naložené aj s vreckami je to citeľne ťažšie ako plne naložená nero wallet.[IMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201903 ... 015192.jpg[/IMG]
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

kupil som si Secrid Twinwallet, zatial spokojnost
6 plochych kariet v jednej sekcii, 4 embosovane platobne v druhej, vnutri je este dost miesta, ak bude treba nieco pridat
Hensym
VIP
VIP

Ja keď som si pred presne 1 rokom objednával tú svoju za 10€ z Ebayu, ktorá má štruktúru presne ako tú Miniwallet od Secrid (pochopiteľne ale nie je kožená), povedal som si, že si iba otestujem či mi vyhovuje mini peňaženka, a ak áno, kúpim si poriadnu za nejakých 50€.

Realita je ale taká, že tá 10€ vyzerá aj po roku ako nová, všetko drží pevne, všetko funguje, mechanizmus tiež a to ju používam deň čo deň. Čiže nemám motiváciu priplácať si za kožu. Odhadujem, že si za nejaký rok objednám zase 10 eurovú, keď na tejto budú známky používania. :)

Ale tie od Secrid vyzerajú super, vidno tú kvalitu. :)
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

kolega ma miniwallet - jednoposchodovu - uz par mesiacov a nevedel si ju vynachvalit, ja som zobral dvojposchodovu, lebo mam vela kariet
cena je vysoka, ale tak raz za cas si mozem dopriat :)
Hensym
VIP
VIP

Musím opäť vychváliť peňaženku, čo som si kúpil za necelých 10€ z číny 3 roky dozadu. Okrem toho, že je aj po 3 rokoch prakticky "ako nová" - síce vyšúchaná (klasicky, používaná denne, nonstop), ale všetko drží, mechanizmus na karty ako nový, nič neoslablo.

Pár týždňov dozadu som si kúpil novú, ale čisto len z toho titulu, že som na ňu náhodou narazil niekde na Ali, a dal zase 10€. Mierne iná farba a v rohu pri tom mechanizme na karty je vykrojená, inak úplne to isté. Farba "kože" je na oboch rovnaká, len proste tá stará po rokoch vyzerá tmavšie a lesklejšie (paradoxne viac ako koža). :D Farba kovu púzdra na karty je iná.

Iný typ peňaženky by som už nechcel, nenapadá ma niečo, čo by mi vyhovovalo viac.
Prílohy
IMG_0328.jpg
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

daj link, mozno vyskusam, tiez by sa mi hodila nova penazenka.
Hensym
VIP
VIP

Ja ch*j som sa až teraz rozhodol že si poprehadzujem veci zo starej peňaženky do novej a som sklamaný. Kým bola prázdna, všetko v poriadku, mechanizmus na vysúvanie išiel pekne hladko. Keď som ju ale naplnil kartami, a je jedno, či 3 alebo 7, tak to nešlo ani za boha vysunúť. Resp. išlo, ale len riadnou silou. Nešlo mi to do hlavy, pozeral som sa dnu, všetko vyzeralo byť v poriadku, nechápal som. Vravím si, že možno to treba len vyjazdiť, tak som to pár krát vysunul a vrátil, ale nič, stále to šlo ťažké. Potom som karty vybral a tá, čo bola najviac vzadu (našťastie len VšZP karta) si to odniesla a je zlomená na 3 miestach (dosť slušne zlomená). Čiže celé zle, zrejme som len natrafil na nejaký zlý kus (aj keď fakt nechápem, kde je chyba, keď je to tak primítívny mechanizmus), pri týchto čínach je to asi hop alebo trop. Objednám nejakú inú, podobnú.
Napísať odpoveď