Potrebujete poradiť s kúpou mobilu ? Napíšte SEM !

Všetko o mobiloch, PDAčkach...
host5
Light Star
Light Star
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujete poradiť s kúpou mobilu ? Napíšte SEM !

Príspevok od používateľa host5 »

Noobsz DJ napísal: 15 dec 2021, 15:46 Rovnako, ako v každom inom obchode. Je to úplne rovnaký typ obchodu, ako je na Slovensku Nay, Datart... a podobne. Počítaj s tým, že ak si pre telefón neprídeš do Nemecka, alebo si ho nedáš poslať na nemeckú adresu, tak si ho nekúpiš. Poprípade ešte existujú firmy, ktoré slúžia ako sprostredkovateľ. Oni kúpia, a za nejaký sprostredkovateľský poplatok, ti to pošlú aj na Slovensko.
Čiže môžem to reklamovať tak, že odnesiem mobil rakuskeho mediamarkt a aj ked bol kupovany v nemecku? Pripadne dá sa to riesiť poštou?
Noobsz DJ
Guru
Guru
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa Noobsz DJ »

V Rakúsku sa oficiálne ten Pixel 6 a Pixel 6 Pro, nepredáva. Takže s istotou tam reklamáciu nevybavíš. A či môžeš poštou poslať telefón do Nemecka, si prečítaj v reklamačných podmienkach toho Mediamarkt-u. Nakoľko som tu doteraz nemusel žiadnu reklamáciu riešiť, tak som si tie podmienky neprečítal.

A mimochodom, Pixel 6 aj Pixel 6 Pro predáva aj slovenská Alza, no len je o cca 140€ drahší, ako keby si ho bral v tom Nemecku. Samozrejme, nie je to oficiálna distribúcia, nakoľko ani Slovensko, ani Česko nie sú trhy, kde by bol oficiálny predaj.
ibidaba
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa ibidaba »

Povodne som uvazoval, ze prejdem na iPhone + apple watch, ale to, co by som chcel mi vyslo na 1000 eur iba za fon, tak opat hladam nejaky vhodny android. Uz dlhsie mam Pixely - 2, aktualne 3a, ktoremu konci podpora na jar.

Idealne by som siel do 5a (ktore u nas nie je) alebo 6a (ktore zatial nie je vobec), kedze 6ka je prilis velka a draha. Samsungy uz velmi nechcem, kvoli supportu, jedine ak by som vedel kupit nejaky model, co bude mat 2 roky bezpecnostne updaty garantovane kazdy mesiac a bude stat tak do 350 eur.

Alebo potom Nokia s Android One programom - ale s Nokiou nemam vobec skusenosti, ako bude behat. Co by ste poradili?
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

ibidaba napísal: 29 dec 2021, 15:03 Povodne som uvazoval, ze prejdem na iPhone + apple watch, ale to, co by som chcel mi vyslo na 1000 eur iba za fon, tak opat hladam nejaky vhodny android. Uz dlhsie mam Pixely - 2, aktualne 3a, ktoremu konci podpora na jar.

Idealne by som siel do 5a (ktore u nas nie je) alebo 6a (ktore zatial nie je vobec), kedze 6ka je prilis velka a draha. Samsungy uz velmi nechcem, kvoli supportu, jedine ak by som vedel kupit nejaky model, co bude mat 2 roky bezpecnostne updaty garantovane kazdy mesiac a bude stat tak do 350 eur.

Alebo potom Nokia s Android One programom - ale s Nokiou nemam vobec skusenosti, ako bude behat. Co by ste poradili?
Aby si si ujasnil čo vlastne chceš.
Daniel9911
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Daniel9911 »

Ahojte, potreboval by som poradiť pri výbere mobilného telefónu max do 250 euro, najlepšie by bolo ak by ten telefón aj niečo vydržal a aby nesekal po roku( chcem asi veľa v tej cenovej kategórie) bude to pre osobu ktorá by to mala vyžívať na volanie a ako budík a na občasne hranie nenáročných hier. Pozeral som prevažne na Alze už len čo sa týka rýchlosti doručenia.

https://www.alza.sk/samsung-galaxy-a22-64-gb-biely-d6484157.htm
https://www.alza.sk/poco-x3-pro-256-gb-bronzova-d6418023.htm
https://www.alza.sk/xiaomi-redmi-note-10-5g-128-gb-modry-d6484188.htm

Poco x3 je asi tiež Xiaomi a neviem ako to je s reklamami dajú sa vypnúť ? celkom negatívne recenzie ohľadom MIUI. Bol by to prvý telefón od Xiaomi a tiež aj od Samsungu, tieto telefóny by mali nahradiť starý Huawei P8 lite.
K-u-b-i-a-k
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa K-u-b-i-a-k »

Čo tak Realme 8 (8gb/128gb)? za 220€
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

tak oneui od samsungu je podstatne lepsi nez miui od xiaomi, o tom neni rec. xiaomi ti ale zase ponukne lepsie parametre (aspon papierovo)...
samsung bude mat asi tiez o nieco lepsi fotoaparat aj ked to v tejto kategorii sa moc neoplati riesit.

ak sa neponahlas tak by som mozno pockal zopar mesiacov. sice a22 bol predstaveny v lete takze nastupca pride az v lete ale aj poco x3 pro aj realme 8 uz uz skoro rok stare a ocakaval by som na jar nejakych nastupcov.
starysomar
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa starysomar »

POCO X3 máme s manželkou vyše roka, dcéra o niečo kratšie POCO X3 PRO.
Doteraz žiaden problém. Neviem o nejakých reklamách, kupované na Slovensku. Pravda ja mám komunitnú ROM, no žena a dcéra majú originálne.
Defaultný foťák podľa mňa nadmerne žehlí a doostruje, no aj na nerootnutý POCO ide dať príslušná apka Gcam a to je iná paráda.
K-u-b-i-a-k
Guru wannabe
Guru wannabe

MIUI by som už obchádzal
starysomar
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa starysomar »

Prečo?
Daniel9911
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Daniel9911 »

Potom čo sa stalo Huawei-u ( a z vlastným zavinením) tak radšej by som obchádzal telefóny od čínskych firiem. Ale momentálne situácii, človek moc na výber nemám a ak si nechce poriadne priplatiť. Nakoniec som išiel do Samsung A22 5G verzie kamoš to vedel zohnať za nižšiu cenu, momentálne sa mi zdá Samsung ako najlepšia voľba aj keď si človek priplatí.
K-u-b-i-a-k
Guru wannabe
Guru wannabe

Aj keby sa stalo to čo huawei. Tvojho už zakúpeného zariadenia by sa to netýkalo.
Napísať odpoveď