Rozchod kvoli svokre

Diskusia o tom, čo Vás trápi v súkromí...
cmuk55
Expert
Expert
Používateľov profilový obrázok

Re: Rozchod kvoli svokre

Príspevok od používateľa cmuk55 »

S jej mamou som pokecal. Bola úplne super, milá, úprimná a zistili sme, že to celé asi bolo nedorozumenie medzi nami, vydiskutovali sme si čo bolo treba a tak. Povedala, že jej dcéra bola strašne štastná, že sa vždy tešila na mňa a aj ona bola rada, že ju videla štastnú. Doma jej ale povedala iba tak oblúkom čo sa stalo a že sme sa rozišli. Jej mama k tomu dodala, že bola strašne zamyslená od rozchodu a že má ma v hlave, že to vidí na nej. Len sa jej nikdy nemiešala do vzťahov, vždy to nechávala na jej rozhodnutie a tak nechce do toho zasahovať ani teraz, ale že je to určite trápi, lebo to na nej vidí. Jej mama dodala, že to mám skúsiť, že to nemám nechať ukončiť.
Blastbit
King
King

Príspevok od používateľa Blastbit »

Takže spáchať romantickú večeru a ubezpečiť slečnu že ju máš rád a chceš byť snou a že s jej mamou žiaden problem nemáš a ani opačne :)
cmuk55
Expert
Expert

O tom, že s jej mamou nemám žiadny problém už vie ako odo mňa, tak aj od jej mamy.

Autoeditácia príspevku po 2 dni 16 hod 49 min 22 sek:
Som uplne na dne :(

V pondelok som bol s priatelkou, vela veci sme si povedali a zistil som, ze tym, ze som zasiahol do jej problemov v praci a aj napriek tomu, ze ma poprosila a poziadala o to, aby som sa do toho nemiesal, tak ju to velmi ranilo. Vysvetlil som jej moj pohlad, ciastocne pochopila, ale tie rany nezahojim.

Vo stvrtok vecer som sa za nou zastavil. Dal som jej velku kyticu a z minutoveho rozhovoru bolo 20 minut. Povedal som jej ako ma to mrzi, ako mi chybala, ako ju lubim. Sam som si uvedomil svoje chyby a co sa vsetko stalo. Ved som mal 10 alebo 11 dni na rozmyslanie. Mozem v klude napisat, ze som bol sam zo seba sklamany a zo svojho obcasneho spravania. Povedal som jej, ze som dosiel za nou preto, lebo som ju chcel vidiet, zalezi mi na nej a lubim ju, ze chcem zmenit tie zle veci na sebe a nejdem jej to len tak slubovat, ale ze jej to chcem dokazat cinmi. Videl som, ze bola potesena, ligotali sa jej oci, dali sme si dlhy bozk. Este sme sa chvilu rozpravali a ja som jej vravel, ze ju nechcem sklamat. Ona mi povedala, ze nech nic necakam, ze ona potrebuje cas, nemam na nu tlacit a ma misung v hlave. Lubi ma, chybam jej, ale to su city, ktore nezaprie, na opacnej strane jej vsak stoji rozum a sklamanie, ktore zazila. Toto sa jej v hlave bije a ze kvoli tomu potrebuje cas.

Dnes (piatok) sme si vela pisali, poslala mi foto, video, ako za starych cias. Volal som jej podvecer, bola mila, komunikativna. Potom mi pisala o kine, ze idu dva filmy, ktore chcela vidiet a ze na jeden z nich pojde s mamou, ze si spravia babsky vecer asi uz v sobotu.

Vecer okolo desiatej som jej potom z nicoho nic napisal, ze by som ju rad pozval v pondelok do kina na jeden z tych filmov a potom si mozeme ist sadnut spolu na flasku vina. Jej reakcia ma zaskocila a zaroven som si uvedomil, ze som urobil presne to co som nemal. Hned mi napisala, ze chcela odo mna cas a nech na nu netlacim. A ze ju hned na dalsi den volam do kina, lenze sa nedokaze tvarit ako keby sa nic neudialo. Odpisal som, ze to chapem a nic sa nedeje.

No a potom po asi 15min dosla z nicoho nic sprava, ze sa k sebe nehodime, ze mame ine predstavy od zivota, ze sa snazi vsetky tie veci spracovat a nedari sa jej to. Ze od vcera o tom premyslala a na toto prisla. Vraj sa ludia nemenia v tomto veku a je to len docasna pretvarka. Na to som reagoval odovedou, ze som si lahol do postele a idem spat.

Viem, ze nema tu istotu a doveru vo mne teraz, vcera som jej vravel ako som si uvedomil mnoho veci a dnes urobim taku hlupost a hned ju volam do kina. V tom momente mi to neprislo ako tlacenie na pilu, len som ju pozval pretoze mi sama pisala o kine a filmoch poobede. Tak mi to prislo vhodne, aby sme prezili spolu prijemny vecer. Lenze mam pocit, ze to spravilo uplny opak a vzala to ako keby som jej nechcel dat cas a vcera som jej nieco sluboval a hned dalsi den som to porusil.

Teraz neviem co mam robit, vlastne ani nic robit nemozem. Mozem jej dat akurat tak pokoj a pevne dufat, ze sa mi ozve sama ak by som jej chybal. V pondelok aj vcera pri rozhovore priznala, ze jej chybam a ze na mna stale mysli, ibaze rozum jej do toho vravi nieco ine. Neviem ci je to mozne este zvratit a ci to cas u nej moze vyliecit.
test
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa test »

Niektore veci potrebuju cas. Niekedy potrebuje clovek vela premyslat, aby sam prisiel na to ako sa v zivote zariadit.
Blastbit
King
King

Príspevok od používateľa Blastbit »

Dosť pritiahnuté za vlasy, robenie z komára somára, tak si sa jej ozval a co. Ci je nejaký casový limit kedy sa jej nemozes ozvať?
Máš čakať kolko týždeň,pár týždnov,mesiac,mesiace,pol roka alebo kolko? To je to isté ako ked ženská povie chcem pauzu.
Tak sa teda neozývaj ale podla toho co som cítal si absolutne nič zlé neurobil.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Neviem si moc dobre predstavit s takou babou byt. Nabuduce bude sklamana a premyslat o rozchode ked zabudnes sklopit zakodovu dosku.
Proste labilita, nestabilnost.
cmuk55
Expert
Expert

Práveže nie je labilná a nestabilná. Je rozumná, kľudná. Skôr sa asi maličké veci v nej hromadili a ked sa to už nakopilo, tak to takto dopadlo. Čo som urobil zlé, tak to bolo to, že som sa miešal do jej problémoch v práci, toto si viem priznať.
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Neviem co konkretne sa v tej jej praci stalo, ci si to tu pisal a zabudol som, alebo nepisal. Takze neviem posudit, ci je to az taky dealbreaker, ako tvoja priatelka tvrdi.

Kazdopadne to ze si sa jej ozval, prehnana reakcia z jej strany. Podla toho co pises ti ona davala signaly, ze sa jej s tebou komunikuje dobre, iniciovala rozhovory, posielala fotky, povedala ze jej chybas a potom, ze chce v kine vidiet dva filmy a na jeden z nich ide s mamou. Ako sorry, ale z tohto popisu to doslova krici tym, ze na ten druhy chcela byt pozvana tebou (ale kontext samozrejme nepozname).

Ak tvrdi, ze sa k sebe nehodite, ze jej racio vravi nieco ine aj ked jej chybas a pod, tak to podla mna nebude kvoli kinu, ani incidentu v praci, ale bude to vsetko dokopy, a mozno naozaj problem v tebe, v nej, alebo v nikom, proste len v nekompatibilite. Za predpokladu, ze tam samozrejme nefiguruje nikto iny, taketo nerozumne spravanie ako na hojdacke signalizuje casto prave toto.

Kazdopadne je fajn ze ste si to vydiskutovali s mamou vzhladom na to, ze to je nazov temy a to bol asi aj povodne najvacsi problem, ukazalo sa ze mozno nie, a problem je inde.
cmuk55
Expert
Expert

Dakujem Hensym za nazor, velmi pekne si pochopol situaciu a empaticky si sa do nej vzil. Nepisal som co da stalo v praci, boli to vyslovene jej sukromno-pracovne veci. Pytal som sa dvoch kamaratiek na objektivny nazor na to a obe zhodne povedali, ze je pekne, ze som sa jej zastal, bojoval za nu a chcel sa postavit za nu, ale na druhej strane chapu, ze ak som jej slubil nemiesanie sa do toho a porusil som to, ze ju to mrzelo. Obe zhodne povedali, ze toto co sa stalo v praci nie je ziadny dovod na rozchod, pretoze podla nich som urobil spravnu vec, ale nemyslel som na nasledky.

Aj ja si myslim, ze z toho kontexu celodennej komunikacie a naznaceniu ohladom kina to krici tym, ze tam chcela ist so mnou. Mozno je problem v tom, ze som ju oslovil az vecer s tym kinom a to v momentr ked bola na pobyte s mamou a kamaratkou, teda mali babsku jazdu. Mozno reagovala podrazdene, pretoze mi uz zazelala pekny vecer a ja som jej asi 15 minut na to zacal pisat a pozval ju do kina. Nie je naladova, len tu mohol zohrat rolu aj alkohol v jej pripade.

Myslim si, ze kompatibilita medzi nami bola, vzdy sme sa vedeli dohodnut na case, na programe, na jedle, vzdy sa sa mali o com porozpravat, nehadali sme sa. Veci sme takmer vzdy riesili s chladnou hlavou a rozhovorom. Obaja sme v buducnosti chceli deti, o vzdialenej buducnosti sme sa nerozpravali. Ona sa neplanovala silou mocou do spolocneho byvania a ja tiez nie, toto sme si prebrali, nikto z nas s tym nemal problem.

Ked tak rozmyslam, tak mi povedala teraz pred par dnami, ze co jej tak ublizilo a co ju trapi. Najviac ju trapia tie dva maily do jej roboty, to mi nevie odpustit a tym som stratil jej doveru. Dalsia vec je ten konflikt medzi mnou a jej mamou, ale aj to, ze som nevychadzal dobre s jej mamou a viacmenej som sa jej vyhybal. Inak mi nic take nevycitala, aj napriek tomu mi je jasne, ze tam bude kopa malickych dovodov a malichernosti, ktore vo vztahu mohli vadit. Lenze spomenula len tieto hlavne veci. Odhliadnuc od mojho nazor a pozerajuc na nazor dvoch kamaratok, tak tam nebol dovod na rozchod. Mozno len preziva tazke obdobie kvoli praci, kvoli tomu co som urobil, kvoli zlemu pocasiu a neviem comu vsetkemu. Teraz som sa jej od piatku neozval, je vecer z nedele na pondelok a ja to nechavam tak. Trapim sa, velmi rad by som jej napisal. Lenze si uvedomujem, ze ma ziadala o cas a aby som na nu netlacil, tak sa podla toho snazim zachovat. S istotou viem povedat, ze jej chybam aj ja, pretoze viem aka bola na mna naviazana.

Autoeditácia príspevku po 1 deň 17 hod 35 min 28 sek:
Od piatku nič, žiadna komunikácia. Mám ju stále v hlave, ale prosila ma o čas a tak sa snažím ovládať, nechať ju na pokoji. V kútiku duše dúfam, že jej chýbam, že aj ona rozmýšľa nado mnou.
starysomar
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa starysomar »

Proste vydrž - môže to vyjsť.
Ak nevydržíš - je menšia pravdepodobnosť.
V tridsiatke by mal človek vedieť, kto je, kým je a kde je. No ak aj nie - akákoľvek uponáhľanosť nepomôže ničomu zrejme.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Z toho co pises, tak jej na tebe zalezi a lubi ta. Problem nebola len jej mama, ale aj to, ze si sa jej miesal do roboty a mozno aj ine veci, ktore sa len nahromadili, tak, ako tu uz niekto poznamenal. To, ze si si veci ujasnil s jej mamou je dobre, urcite to dokaze ocenit aj ona. To, ze si sa jej miesal do roboty, to uz teraz nezmenis a asi si to s nou ani neujasnis. To su veci, ktore sa stali a uz sa nezmenia, proste to inak nebude. Tak ako v mnohych predoslych temach tu na fore, tak rada je vydrzat. Starysomar vyssie pise, ze mas vydrzat, ze to moze vyjst. Ak budes dotieravy, len to zhorsis. Nechaj jej cas na premyslanie a nekonaktuj ju. Rocny vztah je dost dlha doba na to, aby neplatilo stare zname - Zide z oci, zide z mysle! Dobre je, ze si si uvedomil chyby, ktorych si sa dopustil a na ktorych mozes/chces popracovat. Ak sa to zlepsi a ona tu zmenu uvidi, tak sa moze vsetko vratit do starych kolaji. Su zeny, ktore si zakladaju na dovere a ak to pokazis, tak to moze byt velmi tazke.

Pises tam o kvetoch a bozkoch. Nepredpokladam, ze zena v tomto veku, ktora je odhodlana skoncit vztah, ze sa bude len tak bozkavat. Tie city a laska tam su, lenze do toho vsetkeho jej hovori nieco ine rozum a ona si uvedomuje najma tie zle veci. Teraz sa to v nej bije. To mas ako s restauraciou do ktorej chodis pravidelne jedavat. Ides tam 100x, z toho 97x maju vyborne jedlo, ale 3x bolo jedlo zle. Zapamatas si najma tie tri zle jedla. Pouzijem otrepanu frazu z fora a zo zivota - Nechaj jej cas, ona si musi uvedomit, ze jej chybas a ona si musi pripustit a pochopit co si jej povedal, ze si si uvedomil vsetkych chyby a chces zmenit veci k lepsiemu. Bez toho to nepojde, takze je to cele o nej. A len dufaj, ze jej niekto do toho nemudruje a neodhovara ju od tohto vztahu.
Napísať odpoveď