Zlepšenie stability

O internete a sieťach, problémoch, nastaveniach...
dasti555
Professional
Professional
Používateľov profilový obrázok

Zlepšenie stability

Príspevok od používateľa dasti555 »

Bývam v podnájme kde susediaca izba má bytový internet v miestnosti ich. Často sa mi stáva, že mne internet vypadne, buď že sa len točí a točí kolo mojich očí alebo kompletne ma vykopne zo siete. Cítiť to hlavne na reproduktoroch kedy sa jeden od druhého odpoja a vtedy mi nejde ani net na ntb

Myslíte, že ak by som kúpil router do mojej izby tak by som mal stabilnejšie pripojenie či už na web alebo aj medzi zariadeniami?
a vlastne na tom UPC "hlavnom" by bola priradená na môj router len 1 adresa a teda by ich nevykopávalo?
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

Re: Zlepšenie stability

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

a nestacil by repeater?
dasti555
Professional
Professional

teoreticky áno ale keď už tak by som bral router k VRku a nemusím riešiť káble s PC

edit: nie je to vlastne funkcia ktorú by robil ten router? ja by som idealne chcel si to nastaviť ako vlastnú sieť s tým že ak by som odtiaľto odišiel tak všetky smart veci by zostali napárované na sieť
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

hej, aj routre vedia fungovat ako repeatre, ale uz zalezi od konkretneho modelu, ci v tom rezime vedia mat aj zapnute NAT, cize ci mozes mat vlastnu podsiet. skor uz by slo o nejaky wifi bridge, nez len repeater.

najprv by bolo ale dobre si overit, ze je to fakt slabym signalom. dovodov tych vypadkov moze byt viac. limit internetu, pretazeny router, wifi rusenie ...
dasti555
Professional
Professional

No môj názor je že to bude veľa zariadeniami. Lebo keď som tu bol sám tak som nemal tento pocit.
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Zisti, na akych kanaloch vysielaju susediace wifi siete, a ci nahodou nie su silnejsie, ako ta tvoja. Su na to softvery (napr. inssider). Ak sa ti to nebude pozdavat, zmen wifi kanal na nejaky taky, co je najmenej zaruseny.
starysomar
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa starysomar »

Aj aplikácie do androidovského mobilu - viaceré.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Co ma vypadok internetu spolocne s reproduktormi?
dasti555
Professional
Professional

No sú pripojené na wifi. A teda nechápem to ale vždy keď prepnem na ne tak proste internet zrazu nejde. Hrá len jeden namiesto oboch. A kde tu zrazu keď začnú hrať oba naraz tak už sa rozbehnú stránky aj na ntb
heker
Redeemer
Redeemer

Pises ako mongol, prepac, ale nechapem ta. Skusim to postupne a teda -
1. Pc alebo notebook?
2. Repro integrovane, pripojene kablom, bluetooth/wifi pripojenie?
3. Aku mas wifi kartu?

Ak vsak pocut sum alebo prepnutie repro, tak je tam znizenie elektrickeho prudu a preto dojde k odpojeniu repro. Pri pc to moze byt vykyvmi el. prudu alebo zdrojom. Pri notebooku to moze byt regulatorom baterky, adapterom alebo doskou. Prikladal by som to skor doske.
dasti555
Professional
Professional

1. úplne nepodstatné
2. repro čo je pripojené na wifi a spotify connect - ako náhle sa pripojí tak sa spomalý internet/vypadne. Lenže to sa dialo aj keď som mal homepody ale po začatí airplayu (vtedy by som chápal že bug dajaký že airplay ovplyvní načítavanie webu) lenže teraz to nemá nič spoločné s nejakým airplayom
heker
Redeemer
Redeemer

Ked to je nepodstatne, tak okej, urcite na chybu prides aj sam.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

treba pisat trochu vecnejsie. odpaja sa ti pocitac pripojeny cez wifi a repraky pripojene cez wifi, je to tak?
odpajaju sa aj ine zariadenia? rozumej ostatni podnajomnici maju rovnaky problem?
pokial to vypadava iba tebe a vo vedlajsej miestnosti ide internet ok, tak je to problem so signalom a skor by som kupil ten extender.
dalsia otazka je ci sa to deje iba cez wifi alebo aj cez kabel. lebo ak aj cez kabel tak ti nepomoze ani extender ani router a problem je bud hlavnom routri alebo modeme (ja som skoro rok riesil nestabilny internet s UPC).
pokial nemas kabel potiahnuty do miestnosti tak kam chces pripojit router? ci si to predstavujes tak ze router bude pripojeny cez wifi k hlavnemu routru a zaroven bude vytvarat novu wifi siet pre tvoje zariadenia? to ani neviem ci je mozne s beznym routrom.
dasti555
Professional
Professional

Hej no presne tak som si to predstavoval, že sa pripojí cez wifi a spraví novú wifi v podstate by to bol extender.
Neviem či sa to deje aj iným ale zo začiatku sa všetci sťažovali potom týpek dačo prenastavil v routeri a oni už sú zjavne spokojný alebo sa cez to prenášajú ako ja. Včera som musel vypnúť wifi na macu lebo na pc pri lolku bo 250ms ping. Po odpojený hned ping padol na 50.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

je to taky velky problem sa opytat spolubyvajucich ci aj oni maju problem?

poslednej vete nechapem, ako moze odpojenie jedneho zariadenia ovplivnit odozvu na druhom zariadeni? jedine ze by to prve zariadenie naplno vytazovalo linku. potom ho ale netreba odpajat ale radsej vyriesit preco naplno vytazuje linku.

ale z toho co pises je problem v routri a tam neviem neviem ci ti pomoze pripojit tam este jedno zariadenie naviac (router dalsi).
pories to so spolubyvajucimi ci najomcom, ze treba kvalitnejsi router.
dasti555
Professional
Professional

No veď mňa skôr zaujímalo či nejaký iný router by vedeľ odľahčiť práve prácu toho "hlavného".
Kedy Router2 by mal priradenú 1 IP adresu v Router1 a následne Router2 by rozdelil už všetko "u seba".

Akurát teda celé by som si to predstavoval cez wifi.
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

dalsim routrom si mozes vytvorit podsiet a tym odbremenit hlavny router od riesenia sluzieb ako NAT alebo DHCP, co su poskytovane ostatnym zariadeniam na sieti. hlavny router by tieto sluzby riesil iba pre ten dalsi router, cim by sa teoreticky nejake to percento na vykone ziskat dalo. ale tipoval by som, ze je to zanedbatelne.

kazdopadne ked sa na to pytas, predpokladam, ze uz si si utvrdil, ze problem je naozaj v pretazeni routra, je tak? uz si sa pytal spolubyvajucich ci maju problemy v ten cas ako ty? skusal si uz skontrolovat obsadenost wifi kanalov v okoli, ako ti tu bolo radene?
Napísať odpoveď