Divné stavy pri zaspávaní

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
maiikY
Expert
Expert
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Divné stavy pri zaspávaní

Príspevok od používateľa maiikY »

Ahojte, píšem sem aby som sa poradil a vypočul si názory iných ľudí.
Mám pomaličky 24, zdravý na nič sa neliečim. Do istého dňa som nemal absolútne žiadne problémy, vždy som bol kľudný a na občasnú chrípku alebo že sa raz do roka seklo v krížoch som nemal žiadne problémy. Nehovorím že to je z toho, ale začal som mať iste problémy odkedy som sa zaočkoval pfizerom. Prvá noc bola ok, no druha noc bola už nedobrá. Ľahol som si do poslete s tým, že idem spať. Cítil som sa divne, taký ako keby vnútorný nepokoj to nazvime. Otočil som sa cítil som ako keby mi neprúdi krv do ľavej ruky a začalo mi to ísť smerom k srdcu. Samozrejme som sa zľakol, vystrelil z postele a budil rodičov. Odmerali mi tlak, niečo okolo 150/100 a pulz 90. Po nejakej hodinke sa to ukludnilo, ľahol som si do postele a zaspal. Potom som to nejakú dobu nemal, myslel som si že som už ok že to bol len nejaký skrat. Problém však došiel keď som dostal druhú dávku. O pár dní sa stav opakoval, taký divný pocit, cítil som ako mi búši srdce a necítil som sa vôbec dobre. Už sú tomu asi dva mesiace a stále nie som v poriadku.
Také klasické príznaky sú:
Tlak mávam stále vyšší, bol som s tým u svojho lekára a dal mi magnezium, nech beriem to a uvidíme potom. Pomohlo, znížilo mi to tlak ale niekedy keď som odmeral som mal vyšší. Vlastne všetko som mu povedal, urobil mi EKG kde som mal všetko dobre, zobrali mi krv kde bolo všetko v poriadku. Okrem tlaku mávam také že napríklad sedím a nič nerobím a zrazu úplne cítim ako mi rýchlo bije srdce, zalieva ma teplo a proste sa necítim dobre. Ďalej veci ako ležím v posteli, idem zaspať a mám také divné pocity vnútri, proste cítim že so mnou niečo nie je v poriadku. Tento príspevok píšem skoro o 3 v noci, lebo neviem spať lebo som to mal zasa.
Konkrétne také ako keby neprúdenie krvy do končatín? Neviem to opísať. Ďalej niekedy sa mi lem tak rozbúcha srdce. Ďalej ležím, snažím sa zaspať a zrazu ma šklbne a ja sa zatrasiem, ako keby elektrina mi prešla telom. Proste vkuse niečo a naozaj už neviem čo mám robiť. Neviem či to je naozaj niečo kardio alebo to mám len v hlave. Možno mám stres, som unavený ale myslím že toto nie sú normálne príznaky únavy.
Pred očkovaním teda týmito stavmi som zvykol piť monster, teraz to už nerobím lebo nezvládnem toľko kofeínu a mám potom tieto stavy. Dnes som vypil polku, včera polku a už neviem spať, chcel som to skúsiť a očividne som to nemal robiť.
Každopádne v utorok mám termín u kardiológa, urobí mi echo, EKG a možno mi dá holter. Možno mám arytmie, niekedy cítim akoby preskoky.
Najhoršie na tomto celom je že to neviem úplne jednoducho vysvetliť.

Potreboval som to dať zo seba von a zároveň ma zaujíma názor vás ostatných. Myslite že to je len v hlave alebo mi telo bije na poplach? Môj doktor očividne záujem o mňa nemá, vždy mi povie že som ešte mladý na problémy so srdcom.. obaja rodičia sa lieča na krvy tlak a otec okrem toho aj srdciar, neviem.
Idem skúsiť zaspať a dúfam sa mi to podarí už.
Budem vďačný za všetky názory, ďakujem
starysomar
Guru wannabe
Guru wannabe

Re: Divné stavy pri zaspávaní

Príspevok od používateľa starysomar »

Môj laický názor je, že je to môže byť všeličím, aj dlhšou únavou.
Monster a podobné šponovadlá by som doporučil úplne vylúčiť z "jedálnička". Kamarát si zrejme aj vďaka tomu uhnal infarkt. Jazdil pracovne až na juh Poľska a sever Maďarska, aby vydržal, pil podobné sračky. Moc si tým nepomohol.

Tie pocity poznám, naposledy som tak vyletel z postele jeden večer na týždňovke, mal som pocit nedostatku kyslíka. Hoci bola sprostá zima, prechádka cca 2 km vonku. No a zaspávanie alebo budenie prostred noci tiež. Dnes o pol tretej. Z vysokého tlaku sa veľmi pekne dostávam (dávno mám solídny tlakomer, kúpil som oximeter VITAMMY za necelú dvacku) ráno už po káve, cigarete kľudne 115/82...a to som kedysi mával napríklad 165/115...cesnak, Psyllium, želatínu, dosť ovocia, niekedy bylinné šťavy atd.), astma tiež akosi dá pokoj - fajčím cca 20 denne. Oximeter ukáže 94 no aj 100 - tak sa naozaj neplaš.

U mňa to súvisí so starosťami a prežitým. Alebo ak si nekedy viac vypijem, zobudím sa prostred noci. No bývalo tak, že som nemohol dlho zaspať, napravilo sa. Niečo z opakovaným sinlým ponachládzaním a nejakými prechodenými chrípkami. No a mám vyše 60 rokov no nezberám sa na dôchodok. Hýbem sa a chcem sa hýbať ešte dlho. Ráno dokážem vystreliť z postele na jednej nohe.

Nieje pekné od lekára, ak na Teba kašle, ak sa dá - zmeň ho. Zas lekári nie sú GURU, mne môj raz na otázku prečo mávam niektoré patálie vraví: "Rodné číslo si si pozrel?"
V prvom rade dôveruj sebe a svojim schopnostiam dať sa do poriadku :)
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Najskôr by som začal riešiť, či to nie je naozaj len tou hlavou... nejaký stres doma, v práci, priateľka..... nesprávna životospráva, málo pohybu, relaxu.... taktiež už sa teraz môžeš hecovať, že niečo nie je v poriadku a to ti tiež nepridá. Ale problémy so spánkom môže spôsobovať aj posteľ - zlý matrac, vankúš pod hlavou, prekúrená izba...

Niektoré tebou popisované stavy mám aj ja - napríklad necitlivé stŕpnuté končatiny, keď na nich ležím a neprúdi mi do nich krv, to trhnutie počas zaspávania..... a niekedy celkovo problém zaspať. Ak mám problém zaspať, zvyčajne je to zo stresu, cítim ako mi búši srdce. Vtedy mi pomáha magnézium, ale najistejšie je vyhonenie. Po ňom zaspím ihneď!

Som si vedomý, že moje problémy so spánkom sú spôsobené spomínaným stresom, málo sa hýbem obzvlášť teraz v zime a môj jedálniček tiež nie je ideálny. A problémy som mal už dávno pred covidom.

Každopádne tiež radím vyhnúť sa energeťákom. Mne stačí večer vypiť pohár coly/pepsi a mám istotu, že pred polnocou nezaspím. Kávu som v živote nepil, energeťáky naozaj len výnimočne pár krát do roka, ak idem na nejakú dlhšiu cestu autom.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

maiikY

skus brat magnezium kazdy den dlhodobo, ale nie hocijaky druh, napis aky uzivas teraz.
Paradoxne ja mam dost podobnm problem, ale netvrdim ze za to moze ockovanie /AZ/ ale tak ja som uz nie mlady /45/.Mne to magnezium akoby trochu pomohlo ale uplne zdaleka ten problem nevyriesilo, u lekara som s tym zatial nebol. Tlak mam uplne v norme, nefajcim a alkohol pijem uplne minimalne, kofein vobec ak neratam niekedy dost vela cokolady.
Aj som sa pytal jednej osoby ktora sa v medicine vyzna ci tie moje problemy nemozu byt z ockovania, ale tvrdi ze nie, pretoze nenastali hned po ockovani ale az ovela neskor. Rozbor krvi bol ok, opakovane.

Ty si este mlady, teoreticky mozes mat anemiu, vtedy byvaju podobne priznaky, ale ak mas krv ok tak potom neviem.
maiikY
Expert
Expert
Kontaktovať používateľa:

Ďakujem za odpovede. Veľa veci čo ste napísali je aj pravda čo sa môjho života týka.
Napíšem taký súhrn:
- nepijem nefajčím
- životospráva určite nie je najlepšia
- robím z domu takže pohybu mám minimum
- zvyknem chodiť spať okolo polnoci až 1
- strava tiež nie je ukážková
- kávu pijem prevažne 3v1, občas nescu, denne tak 3x 3v1
- pred vianocami ma tak silno seklo že som si musel volať sanitku aby mi niečo dali lebo som sa nedokázal ani pretočiť na posteli, trvalo mi to cca 2 týždne kým sa prešla bolesť chrbta, aktuálne ma ešte odvtedy boli pravý bedrový kĺb..
- energeťáky vyradím určite, nemá význam ich piť
- únava bola určite, od pondelka do štvrtka som mal cvičenia v škole, vstával som pred 7 a chodil spať neskoro v noci lebo nám dávali veci odovzdať v ten istý deň do nejakej hodiny
- priateľka, no mali sme také obdobie že sme sa hádali častejšie ale to už je viac menej preč
- stres môžem mať, aj keď si to neuvedomujem, je pravda že dosť často rozmýšľam nad hypotékou, ktorú chcem tento rok brať, rozmýšľam často či mi ju dajú, či sa mi podarí kúpiť byt aký chcem a podobne veci…

Môže byť že to je hlavou, lebo sa mi to deje 99% v posteli pri zaspávaní. Možno si to už aj sám robím že idem spať a myslím na to či to nebude znova, aj keď si to neuvedomujem že by som to robil. Ale čo s tým? Mám navštíviť psychiatria? A čo mu poviem že stresujem zo zaspávania?
No môj lekár je taký typ že sa mu nechce byť ani v robote, tento rok ak sa podarí sa chcem sťahovať do nového bytu ak ho budem mať a v tom meste si potom nájdem aj lekára.
Každopádne tento utorok mám toho kardiológa, zaplatím mu 5€ a vyšetrí ma a môžem si vyškrtnúť aj to zo zoznamu, tie peniaze mi za to stoja :)

Megnezium už neberiem, dobral som ho a teraz aktuálne nemám nič, ale bral som magne b6.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

"Trhnutie pri zaspávaní" je len reflex, evolučný pozostatok po našich predkoch. Pád zo stromu v úplnej tme v džungli plnej nočných predátorov totiž znamenal smrť.

Daj sa vyšetriť u kardiológa a ak ti nič nenájde, tak nepátraj po ďalších doktoroch a ani nepočúvaj "dobré rady" o rôznych smrteľných chorobách od iných pacientov, ale navštív psychológa. Podľa opisu ťažkostí to vyzerá na taký slabší panický atak. Mimochodom aj to "seknutie v krížoch" môže byť prejav stresu (ten spôsobuje svalové napätie).

Prípadne to môže byť ešte Roemheldov syndróm, ktorý ti spôsobí tie subjektívne "divné stavy" pri zaspávaní. A následne si myslíš, že zase zomieraš, objaví sa akútna stresová reakcia, panický atak.

A moc tomu nepomáhajú vysoké hladiny kofeínu a to, že si väčšinu dňa zavretý doma.
maiikY
Expert
Expert
Kontaktovať používateľa:

Áno je to rovnaký reflex ako keď pri zaspávaní padáš, lenže ja nepadám ale trhne ma.

Osobne si myslím že mi nič nenájde, že som zdravý a mám len nejaké psychické problémy.
Ja som ani nepozeral google že čo mi je lebo to by som už prekonal infark mozgovú príhodu a iné veci podľa príznakov.. panicky atak napadol aj mňa, myslím že to je asi najpravdepodobnejšie.
Urobím tak ako píšeš, kardiológ a keď nič pôjdem k psychológovi.
Akurát jedna vec čo nechcem je skončiť na silných liekoch ktoré ma omámia. Teda ak dobre viem to je psychiater a nie psychológ ale myslím v budúcnosti.
O tom syndróme si prečítam na internete, nikdy som o ňom ešte nepočul.
Preto už energeťáky vyraďujem ale ma druhej strane tá 3v1 asi veľa kofeínu mať nebude, to je viac menej len voda nie? 😅

Edit:

Toto nebude úplne odvdci ten syndróm. Niekedy som si všimol že po najedení sa mám ako keby zrýchlený tep a arytmiu. Večer keď si ľahnem na pravú stranu mám pálenie záhy napríklad.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

maiikY napísal: 14 jan 2022, 9:54Môže byť že to je hlavou, lebo sa mi to deje 99% v posteli pri zaspávaní. Možno si to už aj sám robím že idem spať a myslím na to či to nebude znova, aj keď si to neuvedomujem že by som to robil. Ale čo s tým? Mám navštíviť psychiatria? A čo mu poviem že stresujem zo zaspávania?
tak naprv napises cely zoznam problemov ktore mozu sposobovat tvoju situaciu a potom sa sa opytas co s tym robit? :D

ved to je uplne jednoduche, zacni pracovat na svojich problemoch, zlepsi stravovanie, zacni sa hybat, viac spi. a idealne menej stresu. stres je svina, moze sposobovat kadeco, este v spojeni s oslabenym telom.
samozrejme chod ku kardiologovi ale aj ked ti nieco objavi tak ti urcite povie to iste, menej stresu, lepsia zivotosprava.

chapes, to je to iste ako ked diagnostikujes pocitac, vies ze ti obcasne mrzne, prehrieva sa a disk ma nejake vadne sektory a ty budes riesit preco ti niekedy zalaguje counter strike...
najprv treba vyriesit viditelne problemy a pokial sa tym neodstrania nasledky, potom hladat dalsie problemy.
gogo956
Redeemer
Redeemer

vyradit kofein v kazdej forme a magne b6 brat dlhodobo, kvalitny je tiez napr Magnerot, v ziadnom pripade neuzivat magnezium šumive-to su vyhodene peniaze oknom. A chodit spat pred polnocou to je dolezite.
retkvic
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa retkvic »

No urcite by som urobil co radia vyssie, menej stresu, viac pobybu a do toho sa trochu zdravsie stravuj, najlepsie ak obmedzis cukor, prestan sladit a pit sladene napoje, ak mas tieto stresy a chodis spavat po pol noci o jedne druhej, kedy mas mat najhlbsi spanok, tak tym ten stres iba rastie, ak mas nieco zo srdcom/krvnym obehom ist za odbornikom, necakat az ta tam posle doktor, ktory si mysli ze si fit a symulant, su pripady kedy mohlo ockovanie vyvolat vselico, od zapalu srdcoveho svalu, cez autoimunne ochorenia ako reumaticka artritida a pod.
Davnejsie mal u seba Dr Compbell hosta co po ockovani zazil zapal srdcoveho svalu, no on mal tie priznaky o dost horsie, takze mozno je to len zo stresu a pocokovacieho stavu, nevieme kedy si bol na druhej davke, ci to bolo davnejsie, alebo je to cerstve.

Dalej stres moze vyvovolavat tie stavy prebudenia, ja som mal podobny stav po nejakom virovom ochoreni kliest etc. pred par rokmi, isty cas som mal tlak 100/200, citil som sa uplne pod psa, a mal som stavy na odpadnutie, kedy ta zaleje studeny pot a raz mas tlak 60 a raz 200, sa to podobalo az na nieco ako mrtvicu, ale v zasade mi nic nediagnostikogali, odvtedy som co sa tyka zdravotnctva u nas dost skepticky.
Mohla to byt aj encefalitida, no testy vysli negativne, no stav dost identicky so stuhnutou sijou, mesiac brutalne bolesti hlavy, pol roka som potom chodil ako matoha.

A niekedy cez to som mal podobne stavy ako popisujes ty s tym prebudzanim, co bolo asi psychickeho razu, kedy kvoli stresu som vobec nemohol v kuse niekolko dni vobec zaspat a mal som take uzkostne stavy, ze som uz uz zaspal a zrazu ma zobudil taky blby pocit ako ked sa clovek dusi, ked sa clovek po niekolkych dnoch ukludnil tak to zmizlo, takze stres hral velku rolu.
Taktiez pises , ze mas 24, chodis na skolu? Pracujes z domu, rozmyslas, ze si zoberies hypoteku... Toto vsetko k tomu urcite prispieva, ja by som ti odporucil ak z akehokolvek dovodu nie si telesne aktivny, tak si najdi aspon obden 45 minut na obycajnu prechadzku niekde do prirody, kde ti vypne hlava a oddychnes si, telo vtedy najlepsie detoxikuje pri pobybe, urob to uvidis ze ti bude lepsie, nie mozno hned prvy krat, ale po takej 3,4,5 prechadzke po sebe v castejsich intervaloch ti bude urcite lepsie.
starysomar
Guru wannabe
Guru wannabe

kur*a - chlapi nad hrobom :D
Áno - mám 60+
Áno - odsral som si za roky kadečo
No hanbil by som sa ako pes, čo gazdovi zožral poslednú a jedinú možnú večeru nariekť na verejne dostupnom (...?) fóre ...
gogo956
Redeemer
Redeemer

toto su vlastne rozne formy parestezie, co sice nebyva vec vyslovene nebezpecna ale neprijemna urcite. Alebo take nočné kŕče do lýtok-aj viac krat za noc-mam bohatu skusenost a neprajem nikomu.

maiikY

na tvojom mieste by som si dal urobit rozbor krvi ako samoplatca, vo vacsich mestach mavaju odberne miesta, hlavne hladinu horcika. A vykaslat sa na kofein. Alebo ked uz kofein uzivat, tak systemom: 1 den áno, 2 dni pauza. To zamedzi aby si telo vytvorilo návyk a prilis ho zatazovalo.
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Kofein treba vylucit uplne, byva spustacom panickych atakov.
Magnezium je dolezite, ale nie hocijake. Kdesi sa tu uz o tom pisalo - nie sumive a nie oxid, ten je skoro nevstrebatelny. Treba dat pozor na mnozstvo horcika a formu konkretneho vyzivoveho doplnku. Najlepsie formy su bisglycinat (chelat), malat (jablcnan), citrat, orotat. V davke 200-300mg denne elementarneho horcika, nie zluceniny. Castokrat sa tento udaj neuvadza, lebo vyrobca chce fascinovat obrovskym cislom na krabicke. Tieto formy sa tiez horsie zhanaju, ale cez internet sa kupit daju.
Dalsie dolezite nutrienty pre psychiku su: vitamin D, kyselina listova (B9), B12, B6, zinok a med (a tiez ich pomer), omega 3, zelezo. Okrem omega3 sa daju vsetky vysetrit z krvi, ak by si isiel cestou samoplatcu, daj si to spravit, budes vediet na com si a co ti chyba.
Disclaimer: nie som lekar ani nemam vzdelanie v medicine. Uvedene informacie som ziskal od bioinzinierky z Noveho Zelandu, ktora sa tomu venuje uz vela rokov a ma velmi dobre vysledky (Dr. Janelle Sinclair). Ma aj youtube kanal, ktory stoji za to pozriet.
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

Moj laicky nazor:

- Zvlastne je, ze si mal tie stavy po prvom aj druhom ockovani, to nikto neriesi, ja by som to nahlasil ako vedlajsi ucinok, aj ked hlavna pricina to byt nemusi.
- Trhnutie pred zaspanim je normalne, hlavne ked si unaveny, mne sa ulavilo ked som to zistil a uz to mam menej.
- Rozbuchanie srdca obcas by malo byt tiez normalne, riesilo sa to tusim aj na hojku.

Kedy pijes 3v1 a monstery? Ja keby som vypil dvojitu davku energy vecer, tak nezaspim do rana a to energy pijem parkrat za tyzden, ale len jednu davku, 250ml.

Poradil by som okrem obmedzenia energy a kavy, uplne vylucit aspon po 12-tej, obmedzit cukor a sol v jedle, nepit sladene napoje od smadu, napr. monster aj 3v1 maju extremne vela cukru a sladidiel.

Napadli mi ako mozne problemy - co cukrovka, alebo potravinova alergia?

Inak moje tipy na zaspavanie su v inej teme - odkaz, tiez su tam aj tipy od inych uzivatelov.
kompi
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa kompi »

mozno ma tu budete mat za debila ale nemoze to byt aj tým ze proste chlapec ma stresovú robotu? Hovoril si ze robis prevazne z domu skus sa ist vecer pred spanim prejst mozno aj to pomoze.
energetaky odporúčam vynechat alebo aspon prejst na 250ml miesto 500ml monster.....

k očkovaniu sa nejdem vyjadrovať necitim sa byť ako odborník.
spominal si stresy ohladom hypo hadky z priatelkou jednoznacne odporucam prechadzku vecer pred spanim teply caj z medom a ani ten psychológ nieje odveci...
maiikY
Expert
Expert
Kontaktovať používateľa:

Ďakujem všetkým za rady. Niektoré veci som zabudol napísať, tak ich doplním.
- očkovaný som bol druhou dávkou v novembri. Pár dní ok a potom to zasa prišlo tieto stavy. Netvrdím že to je z toho, nie som ani odborník ani antivaxer ani nič také, ale problémy začali 2 dni po podaní prvej dávky tak preto som to spomenul že možno),
V podstate od tej prvej dávky mám vkuse vysoký tep, ležím pozerám seriál a mám tep okolo 70, pohnem sa že sa pretočím kúsok a mám 90. Čiže pri každom maličkom pohybe mám hneď 90.
Tlak som si meral dnes ráno a bol v poriadku, 123/82 a tep bol 80..
- sladené nápoje nepijem, celý deň pijem len vodu, veci typu cola a podobne si dám len keď som niekde vonku s priateľkou k obedu, inak len voda mineralka
- 3v1 som pil väčšinou ráno po zobudení, niekedy po obede a potom ešte jednu okolo 19:30.. monstera som v podstate od druhej dávky očkovania nepil, pár dni dozadu to bolo po 2 mesiacoch čo som ho mal a aj to som ho pil 2 dni
Škola aktuálne bola stresová, bolo toho veľa, no všetko som už zvládol.. teraz ma čakajú skúšky, bakalárka ale nepociťujem nejaký stres alebo obavy z toho, študujem externe takže toho nie je až tak vela.
Prácu stresovú nemám, mal som neskutočne šťastie na prácu a naozaj som si pánom svojho času a robím kedy uznám za vhodne a nikto ma do ničoho netlačí alebo nikto ma nenaháňa.
Hypotéka, tak myslím na to často že či mi to dajú, akú mi dajú či budem vedieť kúpiť byt či budem vedieť dosť našetriť to hej, na to myslím často, to bude asi najviac bežiaca myšlienka v mojej hlave..

Aktuálne je teda postup taký, že si kúpim magnezium, vyradím energeťáky, ked si dám nejakú kávu tak určite menej (dnes ráno som ani nemal).. budem jesť menej hlúposti a vrátim sa k cvičeniu (naposledy som cvičil poriadne pred koronou) a zapojím aj nejaké kardio cvičenie.. v utorok mam kardiológa, ked mi nič nezistí tak navštívim psychológa.
starysomar
Guru wannabe
Guru wannabe

Magnesium Chelated. Obyčajné sa zčasti nevyužije.
Kávu odporúčam klasickú mletú, sám som pil roky instantnú žbrndu a zistil, že mi začala robiť zle.
Ovocie. Viacej ovocia. Vyhýbam sa multivitamínovým aj ovocným šťavám skrz obsah cukru.
Ak môžeš - cesnak, krájavam si denne nadrobno a po pár minútach s tekutinou prehltnem. Ja ráno aj večer.
Psyllium. Kľudne z lekárne. Ja ráno dve odmerky, večer jednu.
Kefír (robím si roky no v niektorých obdobiach som lenivý, tak aj dlhšie nie).
Robím si aj želatnu - 5-7 gramov prášku do studenej vody na dve-tri hodiny a vypijem. Mojim kĺbom a chrupavkám lepšie, než čokoľvek iné.
Bezchybné trávenie, spracovanie potravy a dobrá črevná mikroflóra robia zázraky. Opak generuje rôzne, zdanlivo nesúvisiace problémy.
A samozrejme pohyb, pohyb, pohyb - a veriť, že to zvládneš.
K hypo a ostatnému som Ti niečo písal dávnejšie.
gogo956
Redeemer
Redeemer

ten cesnak aj psyllium su dobre tipy -uzivam tiez.Rovnako pohyb a kefír. Zelatinu si davam tiez, ale nie samostatne ale do roznych uchutených kaší, napr ovsenych a podobne.
Apropo, co je ten spominany napoj "3v1 " ?
mLuks
King
King

Príspevok od používateľa mLuks »

gogo: fake kava od nescafe, 3v1 teda kava v prašku, cukor v prášku, mlieko v prašku zmiešané v jednom sačku
gogo956
Redeemer
Redeemer

mLuks napísal: 15 jan 2022, 13:15 gogo: fake kava od nescafe, 3v1 teda kava v prašku, cukor v prášku, mlieko v prašku zmiešané v jednom sačku
ďakujem, to ale asi vela kofeinu nebude obsahovat, aj ked zavisi samozrejme kolko si toho tam clovek da :)
Ako som uz spominal, mne sa celkom osvedcilo kofein cyklovať, ked som este ho konzumoval. Tj napr 1den brat a 1-2dni volno.
Napísať odpoveď