Teamviewer alternativa

Informácie o software, ankety...
Animorph
Expert
Expert

Re: Teamviewer alternativa

Príspevok od používateľa Animorph »

Ja pouzivam toto, na obcasne pripojenie a asistenciu rodicom, je to ok. Ci su tam funkcie, ktore popisujes, neviem. Skus pozriet.

https://www.dwservice.net/en/
Googler1
Star
Star

Príspevok od používateľa Googler1 »

pozriem sa na to - je to manazovatelne cez web a to moze u bezneho uzivatela vzbudzovat menej dovery ako nejake bezne spustitelne okno ktore moze zatvorit. Mam na mysli napr. to co ma teamviewer quicksupport alebo aeroadmin
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

Googler1 - ak to potrebuješ na kšeft - proste plať Temaviewer.
Ak nie - objasni priateľom, pre čo majú spraviť to, čo majú :)
Googler1
Star
Star

problem nie je splatenim ako takym len je preferovana jednorazova platba namiesto opakovanej ale ok pozriem sa na moznosti co ste dali a ked nebude vyhodne nic ine tak poviem typkovi ze ak to chce robit musi ist do predplatneho
starysomar
Guru
Guru

Som nechcel - som váhal - no - keďže sa mňa osobne (nie len v konrétnych súvislostiach) nie málo dotklo, ak mi niekto ponúkne niečo 100% doživotne zadarmo za určitých podmienok (a vlastne mu robím testera) a potom spochybní, či ich dodržiavam - aj keď ich dodržiavam (naozaj nie som odkázaný na klofnutie akéhokoľvek softu) - naučil som sa istým spôsobom "vrátiť odrb" ...

Pre Teba - je viacero možnosí, ako používať TeamViewer tak, aby "nevedel, že tam už bol".
Jedna (nie pre každého) je možnosť odmazať všetky jeho zápisky z registrov Windowsu.
Iná, podľa mňa jednoduchšia je - použiť nejaký "Sandbox(ie)".
AV riešenie CIS, čo posledné roky používam, ho má implementované.

Dávnejšie som na niektoré srandy používal nejaké Sandboxie - sa mi nehce teraz hľadať.
Googler1
Star
Star

diky za ochotu (asi najpravdepodobnejsie stoji za skusku sandbox riesenie) ale nie je to aj tak pouzitelne pre tento pripad (teamviewer ako taky) pretoze aj keby sa podarilo obist to skracovanie relacii tak stale by sa po ukonceni relacie zobrazovalo to "otravne" okno o tom ze ide o nekomercnu relaciu cize by bolo len otazkou casu kedy by sa do toho typka obula nejaka "dobra dusa" ktorej robil support

ale dik za snahu a "navod"
Googler1
Star
Star

starysomar napísal: 21 jan 2022, 19:19 Pre Teba - je viacero možnosí, ako používať TeamViewer tak, aby "nevedel, že tam už bol".
Jedna (nie pre každého) je možnosť odmazať všetky jeho zápisky z registrov Windowsu.
Iná, podľa mňa jednoduchšia je - použiť nejaký "Sandbox(ie)".
AV riešenie CIS, čo posledné roky používam, ho má implementované.

Dávnejšie som na niektoré srandy používal nejaké Sandboxie - sa mi nehce teraz hľadať.
tak som chcel len tak pre srandu skusit zapnut teamviewer cez ten sandboxie ale nejde to.
Napise nieco v zmysle access denied - code 5

a iny sandbox program pre win som nenasiel (ked neratam virtualizacny sw)
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

windows ma aj nativny sandbox https://docs.microsoft.com/en-us/window ... x-overview , mozes skusit este to
starysomar
Guru
Guru

Googler1 - normálne štandardne inštalovaný TeamViewer spustím "Run in COMODO container" - keď raz za čas niečim otravuje kamarát.
Keďže už nejaký čas mám Win11, možno by mi šiel aj napriamo, v desinách pindal. To som pomáhaval viacero známym a kolegom no už sa mi nechce.
hojko
Site Admin
Site Admin
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Na TPB sa da stiahnut TeamViewer s tzv. AlterID, teda zmenu ID a dlzky spojenia. Neskusal som, ale pozeral som jednoduchy script, ktory je k tomu. Ten len killne proces TeamVieweru a priradi ine ID daneho pocitaca. Tiez tam je upraveny .ini subor o pocte pripojeni. Toto by mohlo byt riesenie pre toho kto sa potrebuje pripajat na rozne PC.
Googler1
Star
Star

hero: akurat instalujem windows sandbox feature
starysomar ja si tiez myslim ze je to "problem" cisto sandboxie, a v inom sw by to asi slo ale napisal som to preto ze ty si spomenul sandboxie tak som si myslel ze mozno si sa s tym errorom stretol.

hojko: dobre vediet diky
Napísať odpoveď