2- krát prevrtavane skialp lyže

O športe...
peterkollar
Expert
Expert

2- krát prevrtavane skialp lyže

Príspevok od používateľa peterkollar »

ahojte,

je tu niekto kto sa trochu pohybuje v oblasti skialp/ rozumie sa do toho ?

Ide o to, že idem kupovať použité skialp lyže s bazáru, len som sa dozvedel, že už sú 2* vrtane.

Teda do lyže by sa malo na moje lyžiarky vrtat už 3tí krát. počul som, že to nemusí byť idealne.

Ale moze to mat nejaky zasadny vplyv na funkcnost lyzi ? Alebo na take menej hodnotne lyze (cca 340 eur) z bazaru to uz nejak extra nevadi?
- popripade ak by som ich bral, je relevatne vzhladom na to ze uz su 2* rozvrtane pytat este nejaku zlavu ?

Dik.
smajlik
Expert
Expert

Re: 2- krát prevrtavane skialp lyže

Príspevok od používateľa smajlik »

Problém je, ze diery budu pravdepodobne prilis blizko seba. Odporuca sa vŕtať aspoň 8mm od existujúcej diery. Inak je veľká šanca, ze sa viazanie vytrhne.

Bazarove lyze by som kupoval len spolu s viazanim tak aby nebolo potrebné premontovať viazanie. Hlavne ak ich chces používať aj mimo zjazdoviek.
skooty
Expert
Expert
Používateľov profilový obrázok

Re: 2- krát prevrtavane skialp lyže

Príspevok od používateľa skooty »

Vŕtať do lyží tretíkrát je zverstvo a osobne by som do toho nešiel. Cena 340 eur mi takisto pride prehnaná.
Predpokladám je to za celý set, alebo čisto iba lyže s viazaním ? Ako nejaký šmejdovský set (lyže + viazanie + pásy) vieš zohnať za 600 eur fungľovku.

Ako správne poznamneal smajlik, ak ich chceš používať na zjazdovke asi ok, aj keby sa ti rozpadli tak si mak vybiješ zub. Ak máš v pláne ísť mimo zjazdovku, kde sila ktorou pôsobíš na viazanie je podstatne vyššia, uričte nie.
Napísať odpoveď