Plávanie

O športe...
Waagbistritz69
King
King
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Plávanie

Príspevok od používateľa Waagbistritz69 »

kúpalisko bez bazénovej chémie? strašné čosi? ani ne: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpra ... ra-priroda
Bobr
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Bobr »

Nazdar nechodi niekto plavat tu v BA do Iuventy? :)
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Nie som dobry plavec, v mori sa neutopim, skocim si aj z lode, ale plavanie ma strasne unavuje. Dokazem zaplavat v bazene dve, tri alebo styri dlzky, ale potom som strasne unaveny. Celkovo ma to unavuje, zrejme zle dycham a ani styl nebude kto vie co. Plavat som sa fakticky naucil na skole na plaveckom vycviku, je to teda uz vela rokov dozadu. Ako sa zlepsit, na co sa zamerat alebo v com bude hlavna chyba? Zo stylov tak prsia a kraul. Chcel by som sa tomu venovat viac v zime v ramci kondicneho treningu, pretoze v zime sa mi behat vonku moc nechce a v posilke na pase ma to nebavi.
sliaCan
Expert
Expert

Príspevok od používateľa sliaCan »

Ja som sa kedysi ucil tak, ze som najprv zlepsil vytrvalost tym, ze som plaval prsia dookola bez prestavky v co najvyssom tempe, potom som to postupne skusal s kraulom. Za relativne kratku dobu som bol schopny zaplavat v pohode 1,5 kilometra kraulom bez prestavky. Techniku som si studoval na youtube. Po case som si bookol hodiny s osobnym trenerom plavania, ktory mi povedal, co robim zle, daval mi presne plavat cvicenia, ktore sluzili na odstranenie zlozvykov a myslim, ze to boli velmi dobre investovane peniaze. Samostatne by som sa na takyto level plavania nikdy nedopracoval. Dalsia moznost je skusit skupinove kurzy, napr. v BA klub vodnych sportov OCEAN.
stuka
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa stuka »

ak rozpravame o 50m bazene a das 3-4 dlzky tak to je v pohode - podla mna treba len plavat a hlavne castejsie. Ja by som odporucal jedna dlzka kraul, druha prsia a takto opakovat (napr 1km a postupne pridavat) Co sa tyka techniky tazko ti radit ked sme ta nevideli plavat. Tie videa na youtube by mohli pomoct. Co si ja vsimam tak ludia zle davaju ruky tj ruky pred hlavou natahujem co najdalej a tak isto ked su na urovni pasu nevytahujem ich ako keby som drzal vedro ale natahujem dlanou nahor aby ten zaber bol co najefektivnejsi. Kua tazko sa to takto vysvetluje, lepsie raz vidiet ako 10x citat/pocut v tomto plati :D
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Diky. Skusim nieco pozriet. Ale keby si sa nudil a nadiel dake how to, sem s nim.
taki7
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa taki7 »

Ročne sa na svete utopí 360 000 ľudí.

Zdroj: TV Markíza
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

To sa ich teda utopilo od predchádzajúceho príspevku tak dva milióny :(((
skooty
Expert
Expert

Príspevok od používateľa skooty »

Chodievate niekto pravidelne plávať ?
Meriate si odplavanú dĺžku ?
Aký máte najobľúbenejší plavecký štýl ?
Plávate aj podľa nejakého tréningového plánu, alebo len voľne ?
Napísať odpoveď