ako predať auto?

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

ako predať auto?

Príspevok od používateľa gogo956 »

zdravím, potreboval by som predat starsie auto, nikdy som auto nepredaval, tak netusim. Akým spôsobom to prebieha? Zmluva/stiahnem niekde z netu?/ platba , odhlasenie, na co si dat pozor atd.
Cash alebo Bu? Nie cez bazar iba cez inzerat.

ďakujem :)

Autoeditácia príspevku po 28 min 19 sek:
zatial som nasiel nieco taketo

https://www.webnoviny.sk/autolike/ako-p ... dene-auto/
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Re: ako predať auto?

Príspevok od používateľa wladas »

Kupno-predajnu zmluvu najdes barskde na nete. Staci doplnit zname vady aby ich novy majitel nemohol reklamovat.
Cash je taka istota ale dnes sa uz da vyuzit instatny prevod ak obe strany maju podporujuce banky.
gogo956
Redeemer
Redeemer

wladas

ďakujem, takyto postup by bol teda ok?: kupujuci pozrie/vyskusa auto, podpise sa kupno predajna zmluva, kupujuci zaplati cash, predavajuci odovzda doklady od auta kupujucemu + kazda strana 2x zmluvu a obidvaja idu na inspektorat aby ho prehlasili? takto? :) Ide mi o tu dejovu postupnost
mLuks
King
King

Príspevok od používateľa mLuks »

nejak tak, ideálne sa stretnuť niekde na parkovisku NC, tam si obhliadne auto, skušobnú jazdu po parkovisku alebo po cestách okolo, prídete naspäť a môžte ísť niekde do NC na kávu a vypísať papiere v klude za stolom. (namiesto NC si dosaď mekáč, kaviareň z ulice, reštiku atď). Potom sa už len dohodnete na termíne kedy pôjdete odhlásiť auto (ak je z iného okresu resp. dialky, môže si on pripraviť splnomocnenie aby si to mohol odhlásiť na neho, bez neho a ty mu len pošleš poštou odhlásený techničák)
gogo956
Redeemer
Redeemer

mLuks napísal: 17 máj 2022, 18:19 nejak tak, ideálne sa stretnuť niekde na parkovisku NC, tam si obhliadne auto, skušobnú jazdu po parkovisku alebo po cestách okolo, prídete naspäť a môžte ísť niekde do NC na kávu a vypísať papiere v klude za stolom. (namiesto NC si dosaď mekáč, kaviareň z ulice, reštiku atď). Potom sa už len dohodnete na termíne kedy pôjdete odhlásiť auto (ak je z iného okresu resp. dialky, môže si on pripraviť splnomocnenie aby si to mohol odhlásiť na neho, bez neho a ty mu len pošleš poštou odhlásený techničák)
ďakujem, takze ten technicak mu dat az po odhlasení? co vsetko dat po zaplateni?/a pred odhlasenim/
mLuks
King
King

Príspevok od používateľa mLuks »

jop veľký techničák mu dáš až po odhlásení, lebo na velký techničák na DI zapíšu zmenu majiteľa a zároveň tebe treba ešte fotokopiu (alebo len mobilom odofotený) odhláseného veľkého techničáku poslať do poisťovne na zrušenie PZP/HP. BUď im to zanesieš osobne, alebo pošleš mailom. to už podla poisťovne.

po zaplatení mu dáš auto, malý techničák, ešte tvoju bielu kartu z PZP a kupno-predajnú zmluvu.
gogo956
Redeemer
Redeemer

mLuks napísal: 17 máj 2022, 18:32 jop veľký techničák mu dáš až po odhlásení, lebo na velký techničák na DI zapíšu zmenu majiteľa a zároveň tebe treba ešte fotokopiu (alebo len mobilom odofotený) odhláseného veľkého techničáku poslať do poisťovne na zrušenie PZP/HP. BUď im to zanesieš osobne, alebo pošleš mailom. to už podla poisťovne.

po zaplatení mu dáš auto, malý techničák, ešte tvoju bielu kartu z PZP a kupno-predajnú zmluvu.
super, ďakujem Ti :)
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

ja inak musim povedat ze mam dobru skusenost s aaa auto. viem ze ludia ich nemaju radi a vela inzeratov ma napisane "aaa ani nevolajte" a ja som ich tiez zo zaciatku rusil ked mi volali ale potom mi raz zavolal nejaky ze mam prist s autom a ja ze ak ma ozaj zaujem tak nech pride on na obhliadku a nakoniec prisiel, obzrel opytal sa aku cenu si predstavujem a na druhy den sa mi ozval s tym ze maju zaujem a ponukli mi viac menej to co som chcel (bol to menej o nejakych 20 eur)...
este som potom chvilu bol taky ze ci sa mi neozvu dodatocne ze je nieco zle ze chcu naspat peniaze alebo podobne ale nic.
je to iba jedna skusenost, mozno som mal stastie, ale tak za skusku to podla mna stoji a mas velmi pohodlne predane auto (nemusel som nic riesit, len som odovzdal doklady a kluce jemu).
JCM01
Star
Star

Príspevok od používateľa JCM01 »

Pokiaľ máš čas, nevadí ti že dostaneš menej za auto a chceš sa auta zbaviť bez inzerátov, tak AAA je ideálny výkupca :D
gogo956
Redeemer
Redeemer

ďakujem všetkym, o zaujemcov nie je nudza, auto uz defacto ma konečného kupcu :)/cez bazoš to islo velmi rychlo
Cesar
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Cesar »

Podľa mňa vyskúšať sa dá že možný kupujúci si spraví skúšobnú jazdu a ty pôjdeš s ním ako spolujazdec, cez mail si potvrdíte všetky podrobnosti, zmluvu a všetko, meno atď a stretli by ste sa na polícii, kde podpíšete zmluvu, dá ti peniaze a spoločne pôjdete na odhlásenie na nového majiteľa, predtým treba spraviť pzp na nového majiteľa.

Alebo keby si bol extrémne opatrný a ide o veľkú sumu, že by si dostal falošné peniaze tak ti spraví prevod z banky, kde sú okamžité prevody alebo ti vloží priamym vkladom na účet v banke.

Aaa auto často neboli veľmi seriózni, často tam čakali ľudia aj celý deň, že im stále vyprávali aké je to auto zlé a pokazené, ďalšia chyba, problém za problémom, aby dobre stiahli cenu a tak spracovali ľudí, že dobre, že im to tam zadarmo nenechali. :D
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

gogo: budes kupovat aj nieco nov(si)e, tentokrat aj s klimatizaciou? :)
gogo956
Redeemer
Redeemer

beardie napísal: 26 máj 2022, 18:10 gogo: budes kupovat aj nieco nov(si)e, tentokrat aj s klimatizaciou? :)
klimatizaciu to malo, ale iba manualnu. Teraz som v stadiu ze auto prakticky vobec nepotrebujem, takze zatial nic ani neplanujem nove. S parkovanim v Ba je to náročné, takze jednoduchsie vyjde si brat v pripade potreby taxi. :) Tiez clovek nie je determinovany tym, ak v sebe nieco má /pohár vína napr, aj ked pravda je ze ja na alkohol moc nie som/
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Ja som to vyriesil zatial skutrom. Paradne sa s nim parkuje aj v uplnom centre BA, v podstate bez obmedzenia hocikde.
Ale mam firemne auto cize v robote popri ceste si viem riesit co potrebujem.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Poznam viacero ludi ktori presli na skuter/motorku. Dobry napad, len v zime to asi nie je velmi pouzitelne. Jednu dobu dost dlho som zvykol chodit do prace na bajku.
Napísať odpoveď