Brzdové kotuče na bicykli

O športe...
dekarbon
King
King
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Brzdové kotuče na bicykli

Príspevok od používateľa dekarbon »

Čaute,len taka jedna asi blba otazka,pototm možete tuto temu zamknut alebo vymazať to je jedno.Len sa chcem opýtať nakolko som uplne nový používateľ kotúčových brzd na bicykli..To ako naozaj sa brzdovýc kotuč na bicykli s resin platničkami dá zodrať? Pokial viem tak resin platničky su v podstate polymerová zmes,plast alebo čo to je..tym padom by sa kotuč pri resin platnoičkách vobec nemusel meniť..vždy len platničky ved plastom v pdostate kov nezničím neni šanca alebo tá zmes je z ničoho ineho? neviem o tom nič tak preto sa pýtam vdaka
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Re: Brzdové kotuče na bicykli

Príspevok od používateľa begbeee »

Však to hod na jar vždy do servisu a máš po probléme :) Ako blbá odpoveď ale teraz je to už tak dostupná a lacná služba, že nie je veľmi čo riešiť.
skooty
Expert
Expert

Príspevok od používateľa skooty »

Nejaký fajnšmeker by ti odporučil meniť vždy kotúč a platničky zároveň. Ono to má výhody v tom že predsalen aj ten kotúč sa trochu opotrebováva, pričom platnička sa nezodiera rovnomerne po celom povrchu atď...

Ja osobne mám už štvrté platničky na svojom horskom a kotúč som ešte nemenil, takže asi tak...
mLuks
King
King

Príspevok od používateľa mLuks »

tak napr. pri kotúčoch na autách sa môže kotúč skriviť pri zahriatí a následnom rýchlom ochladení. čo má za následok kmytanie pri brzdení, resp. väčšie opotrebovanie ložiska, čapov.

mohlo by to hroziť aj pri kotučoch na biku, že?
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Na biku pri skryveni kotuci pocut cinkanie pocas beznej jazdy, ked sa kotuc skruti. Pocas brzdenia to necitit. Avsak pri downhille jazdci hovoria, ze prebrzdili kotuc (alebo platnicky) a uz nema take vlastnosti ako mal.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

begbeee napísal: 25 máj 2022, 16:44ale teraz je to už tak dostupná a lacná služba
No s tou lacnou moc nesuhlasim. Nejake typy?
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Zrovna dnes som vyzdvihol bicykel zo servisu - priprava na sezonu - celkovo za 6 eur, a 16 za novu retaz, ktoru som nemenil odkedy mam bicykel (cca 5 rokov). Servis je o 50 % lacnejsi, ked je bicykel kupeny u nich, tak aj to zavazilo.
Rastislav Matejka - cyklo
sa vola ten obchod/servis, Zilina-Solinky.
Napísať odpoveď