Politika

Diskusie na politické témy...
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok

Re: Politika

Príspevok od používateľa ephramko »

Dreamer napísal: 07 máj 2022, 20:00 Toto spominali v spravach, ale nejake video alebo fotku by som tiez privital.
Starý Blaha vs. Dnešný Blaha.
https://dennikn.sk/1722645/kotleba-je-t ... tografuje/
Prílohy
20210723_nrsr6797823.jpg
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

Dakujem, nie je nejaka stranka, kde pripominaju taketo veci? Nechapem, ako na tomto mozu ziskavat percenta - a sucasne LSNS a Republika percenta nestracaju.
Blastbit
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Blastbit »

Pošlu niečo do sveta, ale ak sa im to zdá niečo z čoho by bol dokaz pre trestný čin radšej to čim skorej zmažú na socialnej sieti alebo YT a pod.
Mne uplne staci vedieť ze keby máme prezidenta napr Gašparoviča alebo keby je Caputova prorusky orientovaná tak taký Blaha by nikdy na nu nekydal, este by ju velebili. Sú falošný kde koho nazvu zradcami potom sa snimi objimaju a chcu spolupracovat, premna nevolitelná junta.
SR potrebuje vládu v ktorej je čo najmenšie riziko konfliktu medzi stranami a to so Smerom,Olano,Sme rodina,Nacisticke strany,SNS,Madarske strany,možno Hlas to nebude možné.
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

NAKA zadrzala Harabina v suvislosti s podnecovanim - https://tvnoviny.sk/domace/clanok/17458 ... a-harabina.
Uvidime, co z toho bude.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Velmi odvazne.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Tak predsa som to tipoval správne. :D
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Len aby no nakoniec nepustili, a on este nevysudil za "poskodenie dobreho mena", ktore nikdy nemal...
Leslie10
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa Leslie10 »

Mek napísal: 17 máj 2022, 15:22 Len aby no nakoniec nepustili, a on este nevysudil za "poskodenie dobreho mena", ktore nikdy nemal...
V mojom ponímaní skutok mu vytýkaný v uznesení ani zďaleka nie je trestným činom. 423 je totálny blud v tomto prípade. Pri 338 by som skúmal najmä úmysel, čo z toho príspevku nie je možné jednoznačne vyčítať, pretože on výslovne neschvaľoval žiadny trestný čin. Úplne iný prípad by bol, keby explicitne schvaľoval genocídu či vraždenie civilistov.

Takže keď ho za toto odsúdia, tak mám veľmi vážne obavy o demokraciu a slobodu prejavu a plurality v SR.
Blastbit
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Blastbit »

SR je križovatka ruskeho oligarchistickeho režimu a talianskeho mafianskeho režimu s balkánskymi prvkami. Snivajte o spravodlivosti v policii,sudnictve,justicii.Rozhodne sa nespoliehat na Matoviča a na tu jeho predajnu rajdu Kollarovu mafiansku že zrovna oni niečo zmenia.
Ja osobne sa obávam za necelé 2 roky ked prídu volby. Ak to vyhrá Hlas a pojdu so Smerom a Sme mafiou do vlády tak aj ked som chcel byť usadený človek asi sa už fakt prekonám a skusim to zahraničie. To by ma možno velmi motivovalo podniknuť.
retkvic
King
King

Príspevok od používateľa retkvic »

No o tom fungovani statu netreba mat ziadne iluzie, napr. v poslednom obcanovi za dverami na rtvs davali pripad vlastnika bytu, ktory prenajima byt najomcovi, ktory mu prestal platit najom, on si tam veselo byva a zneuziva tento nefunkcny system, podla legislativy tohto najomcu nemoze vyhodit, ale musi pockat na rozhodnutie sudu a nasledne aj exekutora, pritom musi vlastnik mesane za byt a energie platit.

By ma zaujimalo co potom vlastnik vysudi od tohto dochodcu.
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14108#372
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

retkvic
take veci sa deju, je to problem, preto je prenajimanie bytu vacsie riziko ako sa zda.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

retkvic napísal: 17 máj 2022, 17:22 No o tom fungovani statu netreba mat ziadne iluzie, napr. v poslednom obcanovi za dverami na rtvs davali pripad vlastnika bytu, ktory prenajima byt najomcovi, ktory mu prestal platit najom, on si tam veselo byva a zneuziva tento nefunkcny system, podla legislativy tohto najomcu nemoze vyhodit, ale musi pockat na rozhodnutie sudu a nasledne aj exekutora, pritom musi vlastnik mesane za byt a energie platit.

By ma zaujimalo co potom vlastnik vysudi od tohto dochodcu.
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14108#372
Tiež som čítal o pár podobných prípadoch. Napr. v BA pani prenajala byt niekoľkokrát súdne trestaným osobám, ktoré jej nič neplatili a ona platila ešte XYkrát vyššie účty za elektriku, keďže si tam spravili farmu na trávu. A napriek tomu, že ich načapala s kopou trávy a zavolala fízlov, tak tí to z nejakého záhadného dôvodu nechceli moc riešiť (aj keď nemuseli nič vyšetrovať, lebo podozrivé osoby aj drogy boli rovno tam).

Základ je asi dávať zmluvu na dobu určitú a najviac na 1 rok. Plus ak občiansky zákonník chráni parazitov a výpoveď od zmluvy môžeš dať parazitovi až keď nezaplatí za 3 mesiace, tak si treba pýtať depozit vo výške 3 nájmov. Čo asi dosť veľa ľudí odradí od toho, aby si prenajali tvoj byt.

Ja by som minimálne ten byt dal odpojiť od energii a vody. Aj keď neviem, či to je legálne. Nech sa páči, môže sa neplatič dať pripojiť a platiť si to sám. A kľudne sa so mňou súdiť XY rokov, že som ho odpojil, keď mi neplatil. :D

Celkovo je ten prípad toho dedka úplny nonsens. Nájomník neplatí nájom a energie, dedko mu dá odstúpenie od zmluvy, lebo porušil podmienky a neplatič ho zažaluje. Súd rok a pol nevie určiť pojednávanie. Pritom to je taký jasný prípad, kde by súd rozhodoval max. 10 minút. Nevie dokázať, že platí nájom? Tak dovidopo. Deložovanie a exekúcia aj s úrokmi a súdnymi poplatkami.
gogo956
Redeemer
Redeemer

ze si z prenajateho bytu/garaze urobia drogove dilerske doupě, takychto pripadov uz bolo v okoli pomerne dost, to je taka klasika, jeden pripad sa tykal hned bytu co je vedla mna
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Tiez som mal takych susedov minimalne rok. Ale asi platili lebo som nezacchytil ziadne staznosti.
gogo956
Redeemer
Redeemer

wladas napísal: 17 máj 2022, 18:37 Tiez som mal takych susedov minimalne rok. Ale asi platili lebo som nezacchytil ziadne staznosti.
veď mali z čoho platiť :D

---
jeden dalsi pripad bol ked z garaze si spravili skladisko drog a potom tam za bieleho dna nabehli kuklaci prave ked doviezli novu várku :D. Oni naschval so sebou stale nosili fenu lebo si mysleli ze tym oklamu cvicene policajne psy.
Cesar
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Cesar »

Zatiaľ táto vláda vyzerá, ako anno Radičová, celý čas len hádky, konflikty, besedné krúžky, nič nerobenie a na konci pád. Či zase tu bude potom 12 rokov vládnuť Fico a Pelegrini? Matovič a Sulík mu už pripravujú pôdu aby sa to zase zopakovalo. :D

Môžeme povedať, že táto vláda je ako výhra pre Fica, to o 2 roky Fico vyhrá ľavou zadnou. :D Aspoň keď ho do volieb nezatvoria na pár rokov na tvrdo. :D Ešte nejako vydržia 2 roky a všetci budú oslobodení alebo pre zmenu po voľbách pôjde sedieť Matovič a Lipšic. :D
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

PSko sa teraz prezentuje ako lavicova strana. Bolo tomu tak aj predtym?
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

PSko je ľavicová strana, tvárili sa stredovo
jackb
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa jackb »

Podla americkeho politickeho kompasu urcite ano. Podla toho stredoeuropskeho nemoze byt liberalna strana lavicova.
gogo956
Redeemer
Redeemer

zdravím, neviem či to tu už bolo
Megainvestícia na východe je na spadnutie.
https://hnonline.sk/tv/kategorie/ekonom ... isic-miest
Napísať odpoveď