prechod z andorid na iOS

Všetko o mobiloch, PDAčkach...
Daniel9911
Medium Professional
Medium Professional
Používateľov profilový obrázok

prechod z andorid na iOS

Príspevok od používateľa Daniel9911 »

Ahojte, máte skúsenosti s prechodom z androidu na iOS ? lebo včera som sa natrápil ako pes ale aj tak to nešlo tak jednoducho ako z andoridu na andorid, a to Iphone sa chváli so svojím ekosystému ako sú naj a takúto jednoduchú vec nevedia spraviť ako softvér na migráciu dát.
Všetko som robil podľa návodu do andorid telefónu som stiahol ich aplikáciu z google play s návzvom prechod na iOS, telefóny sa aj spárovali, začalo sa aj kopírovanie súborov ale namiesto avizovaných 2 hodín to trvalo aj 7 hodín a na konci sa to zaseklo, tak som musel zrušiť operáciu. Tak som skúsil skopírovať len kontakty a smsky - to sa podarilo podľa migračného softvéru ale prekopírovalo to len mená kontaktov a čísla tam neboli. Viete mi poradiť ako to viem spraviť ak aby sa mi to všetko podarilo ? lebo zatiaľ moc pozitívne nevnímam prechod z androidu na iOS.
K-u-b-i-a-k
Guru
Guru

Re: prechod z andorid na iOS

Príspevok od používateľa K-u-b-i-a-k »

Kontakty cez google účet. Zvyšok ti neporadím.
Daniel9911
Medium Professional
Medium Professional

Kontakty sa mi ráno objavili aj s číslami neviem ako, ale aspoň niečo, najhoršie je, že je všetko strojené takže musím premazávať.
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Daniel, možno som to len ja ... ale chápem že na tomto fóre sú kadejaký ľudia s kadejakými zvykmi (niektorý potrebujú 500 gb pamäť v mobile na to aby tam mali facebook aplikáciu)... ale ja som celkom jednoduchý človek ktorý nemá stovky kontaktov. Konkrétne 124. A keby urobím taký razantný krok ako si urobil ty. Dám si tú prácu a prekopírujem si to manuálne každý jeden kontakt.

Takisto keď preinštalujem windows robím čistú inštaláciu nanovo a nanovo inštalujem programy a podobne.

Možno len zvyk. Ale verím tomu že takéto "kopírovacie" softy ti tam dajú zbytočne veci navyše ktoré tam nepotrebuješ (dočasné súbory).
maiikY
Expert
Expert

Príspevok od používateľa maiikY »

Ja som nedávno riešil podobnú situáciu. Všetky údaje z googlu som vytiahol cez stránku takeout.google, konkrétne kontakty, fotky, poznámky z keepu a Google Disk. Potom som to pracne uploadol na iCloud.
Daniel9911
Medium Professional
Medium Professional

fildinko - pri 124 kontaktoch to nieje asi problém, lebo sa to zmestí na sim kartu, ale ak pracuješ v oblasti kde máš veľa klientov tak to potrebuješ mať spravené čo najrýchlejšie, u mňa je tých čísel 725 takže po jednom to prekopírovať nie je sranda, a človek čakal, že ak kupuje telefón s takou cenou, tak si výrobca dá aspoň námahu aby svoj softvér spravil, tak aby aj fungoval ako má. Keby viem, že tá aplikácia nefunguje tak som spravím, všetko manuálne.

maiikY - iCloud je plán B čo sa týka kontaktov a správ. ostatok skúsim nakopirovať cez PC do telefonu ak to dovolí.
deszka3
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa deszka3 »

Ja som prechadzal v decembri z Androidu na iOS a bol to rovnako neskutocny fail :D 6x mi to crashlo, na siedmy pokus to konecne fungovalo, kazdy kontakt som mal nakoniec 13x v telefone, jedine stastie, ze som preniesol iba 20 kontaktov zo Simky, ostatne kontakty som si radsej sam ulozil rucne. Pri mazani tych tych 240 rovnakych kontaktov som dosiel nato, ze sa neda naraz oznacit viac kontaktov a zmazat ich naraz, musis ist po jednom, tak som si musel stiahnut appku z obchodu aby som vedel viac kontaktov naraz mazat :D Inak Fotky tie presli v pohode, appky som musel dodatocne stiahnut a poprihlasovat sa do nich. Co ma viac zamrzelo, ze cely Whatsapp som na Androide zalohoval zbytocne, este sa neda na to zalohovanie dostat na iOS.
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Po prechode z Androidu na iOS (asi rok dozadu) mi automaticky zmigrovalo všetky kontakty 1:1 zálohované na Google. Rovnako fotky (keďže aj na iOS som zostal pri Google Photos) a ostatné appky (ako napr. Keep a pod.) sú tiež viazané na nejaký účet (Google, alebo iný), čiže aj to mi zostalo.

S ktorými konkrétne dátami máš problém?

Čo znamená, že je "všetko strojené takže musím premazávať"? Podľa mňa ak migrácia dát neprebehne dobre, tak je chyba väčšinou na zdrojovej strane, čiže nesprávne zálohované dáta (napr. v prípade kontaktov niečo v cloude, niečo v telefóne, alebo dokonca na simke a pod.)
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

zhodou okolnosti som sa tym tiez trapil minuly tyzden.
ios pri prvom zapnuti ponuka moznost zmigrovat data z android telefonu. je na to potrebne nainstalovat aplikaciu od stareho telefonu (Move to iOS), problem je ze podobne ako vyssie ludia pisali, asi to nefunguje uplne dobre. po sparovani aplikacie s iphonom ti ponukne zoznam dat ktore mozes zmigrovat, bolo viac menej jedno co som vybral, ci uplne vsetko, ci iba kontakty a sms spravy, vzdy to po nejakom case zlyhalo.
zial je to problem, ale nie taky strasny, ostatne clovek to bude robit najskor len raz v zivote, v najhorsom niekolko krat. a ako tu pisali ini, su aj ine sposoby ako rozne data premigrovat, aj ked nie take pohodlne.
a zase tak trochu chapem apple, oni zarabaju hlavne na existujucich zakaznikoch a ked si niekto kupi novy iphone a zisti ze sa bude musiet potrapit s migraciou tak ho len kvoli tomu asi nevrati, skratka to prekusne a za par dni na to zabudne.
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cinges »

Vyexportuj si kontakty do csv a potom icch naimportuj.
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

aacid napísal: 09 máj 2022, 15:54a zase tak trochu chapem apple, oni zarabaju hlavne na existujucich zakaznikoch a ked si niekto kupi novy iphone a zisti ze sa bude musiet potrapit s migraciou tak ho len kvoli tomu asi nevrati, skratka to prekusne a za par dni na to zabudne.
Nerobím v elektre ale možno by si sa čudoval koľko ľudí vráti telefóny do 14 dní od kúpy.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

tomu verim, urcite je velmi vela ludi co chce skusat, ale stale je podla mna male percento oproti ludom co skratka dostanu do ruky telefon a nemaju inu moznost. manzelka v praci proste vyfasovala iphone, ina moznost nebola. moja mama tak isto minuly tyzden (jej som to riesil), nikto sa jej nepytal aky telefon by chcela, proste firma kupuje iphony, tak bude iphone.

ale to co som napisal je skor moja analyza preco ta appka nefunguje, pretoze keby ti prechadzajuci z androidu na iphone tvorili nejake velke percento tak verim tomu ze firma ako apple si da velmi dobre zalezat na tom aby bol prechod co najrychlejsi a najjednoduchsi. ale ako vidis, nie je to tak, preto si myslim ze ich to asi az tak netrapi..
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

A to jej dali iphone do ruky že si má prehodiť tie kontakty z androidu?

U nás to riešia tak že nám dajú telefón kde máme tie kontakty už natiahnuté z databázy kontaktov.

Ale o tom, že by ti len tak dali telefón že poraď si, to počujem prvý krát.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

No neni zrovna v nejakej velkej korporacii. Mala pobocka zahranicneho vyrobcu strojov.

Ale zena je v slovnafte a tam teda tiez nie je IT na najvyssej urovni.
Minimalne teda moze telefon pouzivat aj na sukromne ucely a sukromne kontakty jej samozrejme nikto nebude presuvat. Ale co si pamatam tak aj na exchange server sa musela pripojit sama len na zaklade nejakych pokynov.
Hegy
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Hegy »

Daniel9911 napísal: 07 máj 2022, 9:35 fildinko - pri 124 kontaktoch to nieje asi problém, lebo sa to zmestí na sim kartu, ale ak pracuješ v oblasti kde máš veľa klientov tak to potrebuješ mať spravené čo najrýchlejšie, u mňa je tých čísel 725 takže po jednom to prekopírovať nie je sranda...
Preco preboha spravujes svoj adresar v telefone, to akoze ked stratis telefon alebo sa brickne, dosiel si o svoju klientelu? Standartne vo firemnom prostredi mas kontakty na niecom ako MS Exchange adresar, pridas svoj mailovy ucet do telefonu a nasyncuje sa ti vsetko vr. kontaktov. Ak si lone wolf a mas nejaky svoj biznis tak predpokladam ze mas nejaky firemny google ucet, a tam plati to iste.
Daj si tu namahu a sprav si adresar na nejakom konte a uz to nebudes musiet nikdy riesit. Samozrejme aj z telefonu, ked si pridavas novy kontakt alebo mazes stary potom tieto zmeny robis na tom konte, nie vo svojom telefone.

K sukromnemu "sektoru" frajerke som na vianoce kupil iPhone a jedine co som robil ohladom kontaktov je ze som jej gmail konto pridal v iPhone a vsetky kontakty sa nasynchronizovali tak ako ich mala v starom šaomi.

Ak som niekedy riesil problem s kontaktami, konkretne ze boli duplicity, tak som si to ocistil na google konte - tam je taka featura "zlucit a opravit" a to samo o sebe robi celkom dobru robotu v ocisteni adresara (https://contacts.google.com/suggestions) zvysok potom nejaka rychla opticka kontrola a az potom nasynchronizovat adresar.
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

Celý telefón (okrem fotiek/videí) mám zálohovaný na icloud.
Bad.boy
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Bad.boy »

Pridruzim sa k teme. Ako dokazem preniest Whatsapp chaty (ak vobec) z Androidu na iOS ? Vsade vidim len platene programs. To naozaj toto FB nema nijako poriesene??
K-u-b-i-a-k
Guru
Guru

Príspevok od používateľa K-u-b-i-a-k »

nie
Napísať odpoveď