Zosilnovac GSM/4G/LTE signalu

O internete a sieťach, problémoch, nastaveniach...
cinges
Professional
Professional
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Zosilnovac GSM/4G/LTE signalu

Príspevok od používateľa cinges »

Cavte, mate s tym nejake skusenosti?
Viem, ze to nie je legalne mat len tak, neraz u nas na dedine chodili hladat po domoch, ze kto ma tieto zosilnovace, lebo to robilo sialene problemy so sietou, nedalo sa dovolat ostatnym a tak.
Ale co spravit, ked na mieste (v hore) nie je signal ziaden? citaj ani jeden operator nema ziadnu palicku, ani sa len nechyti.
Momentalne bez zosilnovaca je jedina moznost starlink a pouzivat vowifi a do toho este musim zmenit operatora lebo telekom je banda neschopnych retardov a vowifi sa nedockame najblizsich 5 rokov.
Mate nejake napady? alebo co ste vy vyskusali?
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Re: Zosilnovac GSM/4G/LTE signalu

Príspevok od používateľa wladas »

Zosilovace sa pouzivaju skor na interier. Ked do budovy prejde slaby signal (silne mury).
V tvojom pripade mas smolu.
Z hovna (ziaden signal) bic neupleties.
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Nieco podobne riesil znamy.

Nakoniec experimentuje so Starlinkom, ale lacne to nie je.

Skusil by som to riesit dotiahnutim tam netu (napriklad cez Wifi) a nasledne VoIP telefonmy.
Cesar
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Cesar »

Možno skúsiť takéto niečo vraj má dobrý príjem aj kde s telefónom nie je žiaden signál.
Už len logicky nejaký telefón s rozmerom okolo 13 cm alebo 40 centimetrová smerová anténa to musí byť obrovský rozdiel a dať to do výšky tak 6-10 metrov, to v takej výške ti možno aj telefón nájde niečo.

starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

U nás je to koledácia o problém.
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

ako ja chapem, ze ked to ma niekto v dedine, kde je signal slaby a robi to problem na okolo, ale ked chcem mat aspon jednu dve palicky na to, aby sa mi niekto dovolal ked treba, tak by sa to malo nejak dat vyriesit, aj priamo od operatora, ale ti to maju vsetko v pi*i.
Starlink som urcite chcel, ale ten mi nepomoze, kedze s nim nebudem mat signal na mobil.
Cesar
Addict
Addict

A pri starlink-u by som vopred zistil ako to je s vowifi u tvojho operátora, čo som čítal na internete tak napr. pri 4ke vowifi funguje len z tuzemského ip čísla, a inde to môžu brať ako volanie zo zahraničia, roaming.

Potom možno priviesť internet z najbižšej obce cez anténu, keď je tam dobrý stabilný a rýchly internet.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Presne tak. Skus si zistit v okoli dostupnost wifi. Treba ale na to priamu viditelnost.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

cinges napísal: 14 jún 2022, 21:12ale ked chcem mat aspon jednu dve palicky na to, aby sa mi niekto dovolal ked treba, tak by sa to malo nejak dat vyriesit, aj priamo od operatora, ale ti to maju vsetko v pi*i.
To je daka zakonna povinnost operatora, aby mal niekde v horach alebo odlahlych lokalitach pokrytie signal a to len preto, ze ty to chces? Ziadny operator zo Slovenska tam nema signal?
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Ziaden operator tam nema signal, je to dedina, je tam cca 200 domov, obyvatelia prosia o pokrytie tak cca 25 rokov.. a kazdy to ignoruje veselo.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Kedysi sa cena pohybovala okolo 250 tisic eur. Neviem ako s to hybe dnes, ale ak tam nie je ani ziadny vysielac/veza/budova na ktoru by to islo postavit + elektrika + pozemok, tak to je pre nich nerentabilne.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

To nie je ignorovanie. Prave naopak. Jasne si uvedomuju ze je to nerentabilne ako pise heker
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Ale, v podstate mozme smelo povedat ze je to ignorovanie a sialene pokrytectvo - lebo.
Ako vsetci isto viete, mame tu spolu s CR najvyssie ceny pausalov a dat, niekolko nasobne oproti ostatnym krajinam. A operatori maju kartelovu dohodu - vsetci maju ceny rovnako vysoko.
Zakazdym, ked sa novinari pytaju ze preco mame tak sialene vysoke ceny pausalov, tak operatori tvrdia, ze tu mame sialene kopcovity teren a naklady su nasobne vyssie. Co je samozrejme absolutny nezmysel, v porovnani s Rakuskymi Alpami. Operatori v SR a CR maju jednoznacne najvyssie ciste zisky z celej EU, takze tu vyslovene okradaju ludi s usmevom na tvari a nic sa nedeje. A dalej je to, ze napriek im tvrdeniam - pri prvom kopci sa vsetky signaly stracaju, takze to co tvrdia je vyslovene klamstvo.
Kedze tu nik s tym skusenosti nema, tak to hold skusim sam, ak sa mi podari tam dostat aspon 2g signal, tak budem spokojny, spolu so starlinkom to bude vyhra. Dam vediet ako som dopadol :D ale update najskor tak za mesiac..
Cesar
Addict
Addict

Vitaj v realite. Pre západné koncerny je Slovensko len dobrou dojnou kravou realizovať vysoko nadpriemerné zisky. Toto nie je len s mobilmi, môžeš ísť do Rakúska pozrieť potraviny, že niektoré veci sú výrazne lacnejšie a popri tom ešte aj o dosť kvalitnejšie, konkrétne povedzme pracie prášky. Vraj tu máme radšej pracie prášky, ktoré menej perú a aby menej prali sme ochotní aj priplatiť. :D Alebo v salámach namiesto mäsa nám lepšie chutia umelé látky, rôzne prášky a iné lacné smeti alebo máme radšej čokoládu kde je menej kakaa.

Keď to štát dovoľuje tak samozrejme tu môže byť aj cenový kartel, naraz zvyšujú ceny, nechajú si podpisovať zmluvy, kde už vopred súhlasíš zo všetkými budúcimi zmenami, robia si čo chcú. Kompetentní buď nevedia čo sa tu deje alebo je im to jedno.

Môžeš sa sťažovať koľko chceš ale je to zbytočné, skús si vyriešiť vlastný problém nič viac spraviť nevieš.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Henten mikrotik som akutat videl na Orave na viacerych domoch.
Napísať odpoveď