Banálne/triviálne otázky

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: Banálne/triviálne otázky

Príspevok od používateľa gogo956 »

brm napísal: 12 jún 2022, 21:34 Ale tú virtuálnu kartu v Ubiane podporujú asi iba niektoré spoločnosti, nie? Podľa appky je tam len 12 vybraných dopravcov. Neviem, či niektorý z nich jazdí po LM.

Ubian používam už pár rokov, ale zatiaľ iba v rámci košickej MHD.... za mňa skvelá appka, len som ešte nemal šťastie pri svojich príležitostných jazdách na revízora, aby som mu mohol v Ubiane ukázať lístok alebo mesačník.. aby mi potvrdil, že to naozaj funguje!

Potom daj vedieť, ako to tam funguje v LM! :D
Ta appka v Lm realne funguje 2x z 10 pokusov takze o nicom vyhodene peniaze. Doplnam. Je to lepsie ale obcas naozaj nefunguje.
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cinges »

Moze niektora z PS4(3 alebo 5) fungovat uplne bez internetu? na dvdcka a ides? (na chate bez netu)
Ninx
Star
Star

Príspevok od používateľa Ninx »

potrebujem rozdelit znacne mnozstvo slovenskeho textu na slabiky a rad by som to robil strojovo. SAV mi odporucili tento nastroj - https://packages.debian.org/stretch/sylseg-sk - no je trosku neohrabany. Napada vam nejaky lepsi pristup?
mLuks
King
King

Príspevok od používateľa mLuks »

/joke/ napíš Harabinovi :D /joke/ ...sry neodpustil som si
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Ninx napísal: 24 jún 2022, 21:07 potrebujem rozdelit znacne mnozstvo slovenskeho textu na slabiky a rad by som to robil strojovo. SAV mi odporucili tento nastroj - https://packages.debian.org/stretch/sylseg-sk - no je trosku neohrabany. Napada vam nejaky lepsi pristup?
Tieto linuxove tooly su strasne (daco podobne som rieil na diplomovku - Tvaroslovnik), zial nakoniec to dopadlo tak, ze som si obdobny nastroj musel napisat sam.

Pozeral som sa na ten balicek a je to Perl, na to zelam pevne nervy.
Dreamer
Addict
Addict

Ako si najlepsie vychladit vodu?

Príspevok od používateľa Dreamer »

Hlavne v lete mi nechuti "tepla" voda, ked som pil mineralky, este obcas pijem, tak som si dal flasu do chladnicky, ale ako si vychladit vodu z vodovodu?

- moznostou je odpustit vodu, kym nepojde studena, ale to nie je ani ekonomicke, ani ekologicke
- je mozne chladit vodu v plastovej flasi, ale potom sa tam mozu mnozit bakterie
- sklenena flasa by bola riesenim, ale tu je treba tiez umyvat, cistit a to nie je celkom jednoduche, kedze ma uzke hrdlo, preplachnutie asi stacit nebude
- pouzivat kocky ladu, ale do kazdeho pohara vody davat lad a stale otvarat mraznicku kvoli tomu a este tu formu tiez treba cistit a je to male
- napadlo mi aj cely pohar dat do chladnicky, ale je to bezpecne?

Prip. ako to riesite vy, len odpustite, alebo mate nejaky trik?
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Normalny skleneny dzban napr na caj s vekom a do chladnicky
A pijem filtrovanu cize tak ci tak mam vodu v dzbane
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

odpustim alebo pridam lad
Dreamer
Addict
Addict

wladas napísal: 03 júl 2022, 21:49 Normalny skleneny dzban napr na caj s vekom a do chladnicky
Dik, to je dobry tip, aj to pouzivas? Ako casto ho umyvas?

Este mi napadla aj sklenena flasa pre sodastream, stale som sa nerozhodol, ci ho kupim, ale ta flasa ma uzke hrdlo, ako sa to cisti, zrejme na to treba specialnu kefu?
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Raz za mesiac mi to pride dostatocne. Voda tam dlho nestoji. Relativne casto sa obmiena.
Dreamer
Addict
Addict

Vazne staci raz za mesiac? Ja som skor myslel ci raz za den, dva, tri, alebo aj viackrat za den. Predsa sa to presuva z chladu do tepla, opat do chladu, nemozu sa tam mnozit bakterie, ako pri tej plastovej flasi?

Inak ma k tomu inspirovala tato reportaz zo sprav:

Pitie vody z PET fľaše vyhriatej na slnku môže byť rizikové - Správy RTVS
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

odporucam chladiace vinoteky/pivoteky. V beznej chladnicke je cca 5stupnov, ked clovek vyberie napoj, je uplne studeny a clovek si ho ani nemoze dobre vychutnat, jedine ze ho necha este chvilu vonku oteplit. Ale pri vinoteke/pivoteke si vie clovek nastavit teplotu podla chuti v rozmedzi cca 12-17 stupnov podla potreby. A vobec netreba ist do nejakych velkych a drahych, aj do tych najmensic sa zmesti toho pomerne dost a stoji to aj pod dve stovky. Davam tam aj ovocie ktoremu by klasicky chladnicka nerobila dobre.

Dreamer

horsie je to, ze kazda plastova flasa pusta do tekutiny male plastove ciastocky, lepsie je sa plastom vyhybat a pouzivat sklo ci porcelan
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Dreamer napísal: 03 júl 2022, 22:32Predsa sa to presuva z chladu do tepla, opat do chladu, nemozu sa tam mnozit bakterie, ako pri tej plastovej flasi?
Nevidim na to dovod. Hlavne mimo chladnicky je to max 30sec. Nalejem a vraciam spat.
Raz som zabudol po lete dzban vybrat a po par mesiacoch voda vizerala na pohlad uplne v pohode. Pit ma ju samozrejme nenapadlo.

gogo
Vinoteku som chcel davnejsie kupit presne na tento ucel, hlavne na pivo. Nie uplne sunty stali uz 70-80€. Ale nakoniec to riesim tak, ze ju zmiesam s izbovou. A pivo si na par sekund oteplim pod teplou vodou.
Dreamer
Addict
Addict

wladas napísal: 03 júl 2022, 22:55Ale nakoniec to riesim tak, ze ju zmiesam s izbovou. A pivo si na par sekund oteplim pod teplou vodou.
To je tiez moznost, alebo mi napadlo naliat vodu z chladnicky do polovice pohara a dopustit k nej vodu s vodovodu, nechladenu.

Este mi napadlo ako docasne riesenie namiesto dzbana pouzit tie pohare od uhoriek, su sklenene, maju uzaver a daju sa pomerne lahko umyt.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

Tá tenšia menšia verzia kanvice brita sa ti do chlasničky nezmestí?
retkvic
King
King

Príspevok od používateľa retkvic »

Ked uz sa to nacalo, co pouzivate na vyrobu ladu? Existuje nieco uzatvaratelne v com by som si vyrobil kocky ladu? Tie volne silikonove vanicky mozu dojst do kontaku s potravinami, pripadne sa vyliat a plastove sacky, tam je zase boj s plastom, exiatuje nieco silikonove, ale uzatvaratele, pripade nieco ine?
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa begbeee »

K prvej téme, nebuď monk, baktérie sa nemnozia úplne rýchlo pretože voda je chlórovaná a chvíľu trvá kým sa vyparí.

Som barman amatér a rád domaa miesam drinky. Potrebujem ľad s čo najväčšou plochou a na Slovensku nedostaneš lepšiu formu ako toto

https://www.mall.sk/kuchynske-pomocky/t ... i0QAvD_BwE
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Netreba to dramatizovať.... Tiež nemám doma až tak studenú vodu akú majú napr. naši (to im závidím), musím veľmi dlho odpúšťať a aj tak nie je úplne ľadová. Držím ju teda v chladničke a vždy dopúšťam. Buď sklenený džbán alebo taká antikorová termoska. Umývať to vôbec netreba často, ako písal niekto vyššie, raz za mesiac asi bohate stačí. Len keď sa mi nechce a napijem sa rovno z toho, tak to dopijem a rovno umyjem. :D

Inak, pred rokom som si kvôli tomu objednal takúto 3L nádobu na vodu aj s ventilom, že by som si napúšťal priamo z chladničky, ale je vadná, nedá sa uzavrieť (totálne zlý závit na vrchnáku) a netesní vodu, vo veľkom preteká. To isté písalo viacero recenzií, čiže ide o celkovo zlý produkt a vrátili mi peniaze. Ak by som ale našiel niečo podobné, hneď beriem.
Prílohy
skleneny zasobnik na vodu napoje banquet sunrise 3l vet04267991.jpg
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Toto bezne predavaju. Sice skor vacsie.
https://www.ikea.com/sk/sk/p/vardagen-d ... -80452639/
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Hľadal som práve takú vodorovnú, aby sa mi vpratala do poličky v chladničke. :)
Odvtedy som nehľadal ale vtedy som lustroval internety aspoň mesiac-dva a podobnú 3l+ nádobu som nenašiel.
Napísať odpoveď