Hodinky s kamerou

Všetko čo hľadáte a doteraz sa vám to nepodarilo zohnať smerujte sem...
TK1991
Star
Star
Používateľov profilový obrázok

Hodinky s kamerou

Príspevok od používateľa TK1991 »

Zdravím. Máte niekto skúsenosti s podobnými hodinkami ktoré dokážu robiť audiovizuálny záznam? Niečo ako toto:
https://www.spionsvet.sk/2k-dvr-spionaz ... 2151.html
Nepoznám nikoho kto by niečo podobné mal tak by ma zaujímali vaše názory. Nieže by som bol nejaký úchyl ktorý si chce všetkých natáčať.

Dôvod prečo sa vlastne zaujímam o podobné hodinky je ten že sa mi pár krát stalo že som mal dosť negatívnu skúsenosť či už s policajtom ktorý ma fyzicky napadol (síce nešlo o to žeby ma zmlátil ale proste do mňa sotil), podotýkam bezdôvodne. Alebo raz pri lekárskom vyšetrení odomňa jeden lekár nepriamo vyžadoval úplatok inač sa doba môjho liečenia a mojích vyšetretní bude predlžovať na dlhé mesiace. Moja kamoška keď robila skúšky na Paneurópskej vysokej škole (aspoň myslím že sa tak tá škola volá :D) tak jej jeden profesor nemal problém na skúške povedať že pokiaľ mu neprinesie obálku tak neprejde ani keby bola najlepšia právnička v galaxii.

Pre takéto prípady by sa podobnú hodinku hodila mať. Keďže bez dôkazov v podobných prípadoch nepochodíte.
Taktiež by ma zaujímali vaše názory na spôsob akým chcem podobné situácie riešiť.

Vďaka :)
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Re: Hodinky s kamerou

Príspevok od používateľa cinges »

dokaz nebudes mat, lebo nemas suhlas od toho, ktoreho si nahraval, ze ho mozes nahravat. vid chata s ficom a bodorom a spol. je to vsetko prd platne.

skor by som siel ked tak do nejakej mini kamery niekde, alebo len nahravanie zvuku. z tych hodiniek tam asi nic nebude vidno aj tak a kvalita musi byt sialene zla.

Autoeditácia príspevku po 28 sek:
a policajta mozes nahravat kedykolvek sa ti zachce, rovno s mobilom v ruke.
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

"a policajta mozes nahravat kedykolvek sa ti zachce, rovno s mobilom v ruke" - prinajhoršom Ti ho vytrhne a rozdupe.
mLuks
King
King

Príspevok od používateľa mLuks »

v tom prípade podnet na inšpekciu MV a domáhať sa náhrady škody aj keď v občiansko-právnom konaní. Existujú rozhodnutia NSSR o tom, že občan má právo si natáčať policajta pri výkone služby, najmä ak je voči nemu vykonávaný služobný zákrok.
Peter00
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa Peter00 »

cinges napísal: 17 jún 2022, 12:55 dokaz nebudes mat, lebo nemas suhlas od toho, ktoreho si nahraval, ze ho mozes nahravat. vid chata s ficom a bodorom a spol. je to vsetko prd platne.

skor by som siel ked tak do nejakej mini kamery niekde, alebo len nahravanie zvuku. z tych hodiniek tam asi nic nebude vidno aj tak a kvalita musi byt sialene zla.

Autoeditácia príspevku po 28 sek:
a policajta mozes nahravat kedykolvek sa ti zachce, rovno s mobilom v ruke.
Ani v jednom pripade si sa netrafil.

Ak ide o trestny cin, ktory zaznamenáš na kameru, tak hypoteticky suhlas potrebuješ.
Prakticky v trestnych veciach sa spravidla vzdy akceptuje aj kamerový zaznam, ktory bol ziskany občanom bez súhlasu druhej osoby.
V súkromnoprávnych sporoch sa v posledných rokoch, v zavislosti od významu chráneného záujmu, zacinaju tiez akceptovat.

Pokial ide o policajta, tak toho si mozes nahravat LEN ak vykonáva zákrok proti tebe za účelom kontroly jeho cinnosti. Ale to neplati len na policajtov ale aj na akéhokoľvek úradníka. Nemozes si ho nahravat kedy chces, napríklad keď si len tak vykračujú po ulici. V tom prípade na nich tiež platia zákony o ochrane osobnosti.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Ryan Giggs »

Policajta a uradnika môžeš nahravať kedykoľvek, aj keď vykračuje po ulici. Pokiaľ je vtedy v službe. Čo u policajta vieš že je, kedže je v uniforme. Aj uradnika, ak je to jeho vykračovanie v danej chvili sučasťou vykonu povolania. Ochrana osobnosti sa na nich vzťahuje iba v čase osobneho voľna.
TK1991
Star
Star

Príspevok od používateľa TK1991 »

Aby som si v tom urobil jasno. Vidim niekoho pachať trestný čin a nesmiem si ho natočiť bez jeho povolenia? Teraz nemam na mysli policiu.
Peter00
Light Star
Light Star

Ryan Giggs napísal: 23 jún 2022, 18:43 Policajta a uradnika môžeš nahravať kedykoľvek, aj keď vykračuje po ulici. Pokiaľ je vtedy v službe. Čo u policajta vieš že je, kedže je v uniforme. Aj uradnika, ak je to jeho vykračovanie v danej chvili sučasťou vykonu povolania. Ochrana osobnosti sa na nich vzťahuje iba v čase osobneho voľna.
Nie nemozes. Ak si reálne prečítaš nález z ústavného súdu, na ktorý sa všetci nepriamo odvolávajú (nepriamo preto, že o tom každý len počul ale málokto čítal) tak už len z toho zistíš, zme nič také robiť nemôžeš. Ostatne ide o vec, ako keby sme sa hádali, či je červená červenou.
Síce o tom, čo tvrdíš ty ešte nebolo rozhodnuté súdom, ale existuje k tomu niekoľko právnych analýz, ktoré tvrdia presný opak ako ty a aj hore zmienený nález ulszavného súdu svojou argumentáciou smerom tvrdí niečo úplne iné ako ty.

Samozrejme je možné, že sa všetci mýlia a ty máš pravdu, ale potom by si mal asi svojou argumentáciou ostatných presvedčiť o správnosti tvojho názoru.

Najmä treba zdôrazniť, že aj vyhotovení nahrávku nemôže nikto svojvoľne zverejňovať na internete, ale má slúžiť len na kontrolu služobnej činnosti tohto úradníka. Čiže ak bude ulradník uvedomelý tak sa ľahko môže domáhať ochrany svojej osobnosti a zmazania kamerového záznamu. V prípade, ak bol kamerový záznam účelovo upravený/zostrihaný, mal by mať nárok v prípade žaloby aj na náhradu ujmy/škody.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Ryan Giggs »

Ano môžeš. Ustavny sud nikoho nezaujima, kedže nad nim su judikaty ESLP. Treba si prečitať tie. Tie su nadradene tomu čo napiše naš US. A treba si pozrieť aj rozhodnutia sudov. Nejaki policajti to už skušali. Sud ich vysmial. Takže asi to nie je celkom tak ako pišeš.

A nahravať si môžeš hocikoho hocikedy. Problem je len ak to chceš zverejniť.
Peter00
Light Star
Light Star

Ryan Giggs napísal: 24 jún 2022, 20:06 Ano môžeš. Ustavny sud nikoho nezaujima, kedže nad nim su judikaty ESLP. Treba si prečitať tie. Tie su nadradene tomu čo napiše naš US. A treba si pozrieť aj rozhodnutia sudov. Nejaki policajti to už skušali. Sud ich vysmial. Takže asi to nie je celkom tak ako pišeš.

A nahravať si môžeš hocikoho hocikedy. Problem je len ak to chceš zverejniť.
Predpokladam, ze rychlim vyhľadaním mi tu take dve tieto rozhodnutia dat vies :)

Nemam vedomosť, že by také rozhodnutia (judikáty už vôbec nie) existovali a výslovne totiž spochybňujem to čo tvrdíš. A toto čo ty popisuješ sup oblasti, ktoré vôbec európska legislatíva neupravuje.
Ostatne to čo tvrdíš popiera napríklad aj tento krátky novinový článok:
https://www.noviny.sk/krimi/618564-za-n ... autokamery

Navyse aj nález ustavneho sudu ale aj vsetky ostatne odborne články hovoria o tom, ze policajt sa moze nahravat pocas vykonávania služobného zákroku/ výkone služobnej činnosti a podobne. Asi úplne teda nevieš, čo tieto definície znamenajú. Ale vravím. Možno sa všetci myília a ty máš pravdu, len to musíš nejako argumentačne zdôvodniť.
A ja osobne teda neviem nájsť ten verejný záujem, ktorý by podporoval to, aby som si úradníka nahrával, ako obeduje

Ako isto vieš neexistencia niečoho sa dokázať nedá a ak dá, tak len veľmi ťažko. Čiže dúfam, že existenciu tých rozhodnutí dokážeš. Podľa mňa to je klamstvo
Napísať odpoveď