SodaStream Flasa

O živote, snoch, životnom štýle, cestovaní...
owerly
Medium Expert
Medium Expert

SodaStream Flasa

Príspevok od používateľa owerly »

Ahojte, hladam sklenenu flasu do soda streamu, mate prosim skusenosti s dakou? Mal som doteraz original plastovu, ale ta po 2-3 rokoch uz vyzera neesteticka a chcel by som novu a asi sklenu. Vdaka za tip
Arkaz
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: SodaStream Flasa

Príspevok od používateľa Arkaz »

sodastream ma origo sklenene flase ale len na jeden typ pristroja. a tie plastove sa odporucaju vymenit tusim po roku alebo dvoch. su lacne kup znovu plastove a mas klud
lukas9206
Addict
Addict

Príspevok od používateľa lukas9206 »

Prečo sa plastová fľaša odporúča vymeniť?
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa CheZteR »

nie že odporúča, ale každá má na sebe vyrazeny dátum spotreby, presne tak ako klasicke plastové fľaše z potravín

sklenená fľaša ti bude pasovať iba do jedného typu, myslím že je to crystal či ako-taky sivý, inde ju nedas
Arkaz
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Arkaz »

https://www.sodastream.sk/caste-dotazy

,,10. Majú plastové fľaše Sodastream životnosť?
Áno majú. Fľaše starnú, opotrebúvajú sa a pritom neustále odolávajú tlaku 10 barov. Z dôvodu bezpečnosti je životnosť fliaš maximálne 3 roky – táto informácia je uvedená vždy aj na samotnej fľaši."
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

CheZteR napísal: 30 sep 2019, 21:52sklenená fľaša ti bude pasovať iba do jedného typu, myslím že je to crystal či ako-taky sivý, inde ju nedas
Kvoli comu? Len chcu viac zarobit, ked budu chciet ludia pouzivat sklenenu flasu, to musia kupit dalsi pristroj za 50€?

Stale o tom rozmyslam, urcite to ma vela vyhod, ale ma to aj nevyhody.

Zistil som, ze ta vymena bombicky je mozna na mnohych miestach, je mozne to riesit aj dorucenim domov s vymenou, to som nevedel.

Pytal som sa v inej teme, ale tu je asi lepsie miesto, skusal niekto ako chuti sirup Cola, Pepsi alebo Energy s cistou vodou, bez bubliniek?

Aky je rozdiel medzi sirupmi Cola a Pepsi, oplati sa priplatit za Pepsi?

Aky je rozdiel medzi modro-cervenym a zltym Energy sirupom?

Nasiel som este Stardrink Sodastream Sirup Booster Energy, ten je ale viac ako dvojnasobne drahsi, je aj lepsi, alebo sa plati len za znacku?

Vo FAQ je uvedena minimalna trvanlivost 12 mesiacov, ale musi sa po otvoreni spotrebovat do urciteho poctu dni?

To je pre mna dolezite, lebo je to sirup na 12 litrov, to rychlo nespotrebujem, malo by to byt uvedene na obale.
CrazyJerry
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa CrazyJerry »

Niekto mi raz hovoril, ze "mojej mamy kona brat" proste nejaky chlapcek raz tlakoval tu plastovu flasku a ta mu tak nestastne strelila, ze cast mu zasiahla oko a chlapcek je na jedno oko slepy.. co je na tom pravdy neviem, ale odvtedy mam respekt a flasku by som menil.. ked uz nie kazde 3 roky, tak aspon kazdych 5?

Dreamer, kopec zbytocnych otazok.. sirup stoji 5€ uz aj keby sa ti po roku pokazil, tak ta to nezruinuje..
Ak mas rad a pijes vela sytenej mineralky, tak sa to oplati.
Moj oco nepije nic ine iba sytenu a vzdy na nakupe sa kupovalo kopec flias. odkedy ma sodastream, tak si sam bublinkuje a netahame sa s flasami, co sa hlavne v dobe zalohovanych flias dost oplati.
Nasi skusali aj sirupy, ale neosvecili sa.. ked chcu pepsi, tak si radsej kupia original, tak isto fanta a pod..

proste ak ijes sytenu mineralku kup si to... a sirupy si uz casom testnes sam
Dreamer
Addict
Addict

To nie su zbytocne otazky, niekto tu odporucal sirupy Natur Farm (nie pre sodastream), tam je takato poznamka:
po otvorení doporučujeme skladovať v chladničke a spotrebovať do 7 dní
Podobne pri roznych inych veciach je podobna poznamka, ak vydrzi aspon par mesiacov, tak to staci.

Stacilo by sa pozriet na zadnu stranu sirupu, pokial tam nic podobne nie je, tak musi vydrzat do konca zaruky aj po otvoreni.

K mineralkam, tie som prave obmedzil a prilis mi nechybaju, preto ma zaujima, ako chutia tie sirupy s nebublinkovou vodou.

Co sa tyka Energy, su rozne typy, je tam problem, ze starsia verzia bola bez kofeinu, novsia je s kofeinom, ale obsah nie je vsade uvadzany, na jednej stranke to bolo a ten obsah bol polovicny ako energy v plechovke, ktoru mam doma, takze by som musel vypit po litra namiesto stvrt.
mLuks
King
King

Príspevok od používateľa mLuks »

NF som ti odporúčal ja, keď si sa pýtal na sirupy v skle, ja ich kupujem pravidelne domov, lebo mi viac chutili než relax, atď. Ale nikdy som ich neskladoval v chladničke a už vôbec som ich nespotreboval do 7 dní a nič im ani mne nikdy nebolo.

btw rozdiel medzi sirupom cola a sirupom Pepsi pravdepodobne môže byť, rovnako ako medzi Pepsi a noname colou.
Dreamer
Addict
Addict

Tak ja riskovat radsej nechcem, ku kole, noname colu som raz skusal a vylial som ju do umyvadla, nespominam si este, ze by som nejaky napoj vylial, aj ked mi nechutil. No hadat nema vyznam, taka Freeway Cola mi chuti takmer ako Coca-Cola, takze ktovie.

Prave som ale zistil, ze pisem zo nespravnej temy, napisem svoju otazku do tej spravne, odtial to mozete prip. zmazat.
Napísať odpoveď