Pre všetkých, ktorí potrebuju pomoc s MS Excel

Ak potrebujete pomoc alebo poradiť, píšte sem (len PC, elektronika atď.)...
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Re: Pre všetkých, ktorí potrebuju pomoc s MS Excel

Príspevok od používateľa aacid »

tak akoze next level shit je poskladat si vlastnu klavesnicu a dat si kazde pismenko presne tam kde chces. aj taki ludia su.
ja osobne som vzdy vychadzal z nejakej univerzalnosti, ze sice ako lavak by som mohol pouzivat mys v lavej ruke, mohol by som mat mega custom klavesnicu na ktorej by sa mi pisalo uplne dokonale ale potom zrazu prides niekam za cudzi pocitac a budes vypadat ako dochodca ked prvy krat vidi klavesnicu.
brm
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa brm »

jop, na všetkých kompoch v mojom okolí je qwertz a keď prídem pár krát do roka k strýkovi s qwerty, ide ma roztrhnúť! :D

Inak ešte k tomu F4 - opakovaným stláčaním sa mení poloha dolárika, pretože niekedy potrebujete zafixovať iba riadok a niekedy iba stĺpec.. ;)
sofiak
Novice
Novice

Príspevok od používateľa sofiak »

Vedeli by ste mi prosím vás poradiť, ako spočítam farebné (napr. žlté a červené) bunky v tabuľke?
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Kedysi som to riesil a nenasiel som moznost podla farby bunky. Mozno som zle hladal a je mozne, ze to casom do novych verzii Office pridali.
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

Google za pár sekúnd odpovedal:

https://support.microsoft.com/sk-sk/off ... 464816df34

Poznámka: Funkcia COUNTIF nebude počítať bunky na základe pozadia bunky alebo farby písma. Excel však podporuje funkcie definované používateľom (UDF), ktoré na bunkách využívajú operácie programu Microsoft Visual Basic for Applications (VBA) na základe pozadia alebo farby písma. Tu je príklad, ako môžete spočítať počet buniek s konkrétnou farbou bunky pomocou VBA.

https://docs.microsoft.com/sk-SK/previo ... -using-vba
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

tie bunky su vyfarbene na zaklade niecoho, nie? conditional formating, tak preco to nepocitat na zaklade tych podmienok priamo?
Napísať odpoveď