Všetko okolo iPhone, iPod, iPad, iOS...

Všetko o mobiloch, PDAčkach...
tyler91
King
King

Re: Všetko okolo iPhone, iPod, iPad, iOS...

Príspevok od používateľa tyler91 »

ja súhlasím s Tebou :) ten SE je fakt tragédia, ale cieľovku má....
cORP.
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cORP. »

ios je pre bezneho uzivatela jednoduchsi system bez zbytocnych pridruzenych problemov, ako su totalne nefunkcne RCS spravy pri androidoch, pripadne padajuce aplikacie na konkretnych zariadeniach, ako velky fail povazujem softwarovu nadstavbu napriklad pri Xiaomi ( dokola sa opakuje problem s sms centrom, mms spravami atd. ), na druhu stranu Samsung ma uz tu svoju vyladenu fajn. paradoxom je, ze na iOS je viac aplikacii v lepsej kvalite ako na androide, aj ked apka pochadza rovno od google.
tyler91
King
King

Príspevok od používateľa tyler91 »

ja mám xiaomi a nikdy som nemal problém ohľadom SMS správ a MMS to ešte niekto používa?....prečo paradox? veď appky súvisia súvisia s tými aktualizáciami...iphony sú desiatky a androidy stovky, takže je ľahšie optimalizovať appku na Iphony ak je ich menej
lukas9206
Addict
Addict

Príspevok od používateľa lukas9206 »

cORP. napísal: 01 apr 2022, 9:30 ios je pre bezneho uzivatela jednoduchsi system bez zbytocnych pridruzenych problemov, ako su totalne nefunkcne RCS spravy pri androidoch, pripadne padajuce aplikacie na konkretnych zariadeniach, ako velky fail povazujem softwarovu nadstavbu napriklad pri Xiaomi ( dokola sa opakuje problem s sms centrom, mms spravami atd. ), na druhu stranu Samsung ma uz tu svoju vyladenu fajn. paradoxom je, ze na iOS je viac aplikacii v lepsej kvalite ako na androide, aj ked apka pochadza rovno od google.
S tým padanim aplikácií som mal ale problém aj na ios. Dovolím si povedať, že mi padali rovnako často ako na androide. A s tým množstvom aplikácií tiež nesúhlasím. S kvalitou možno, ale s množstvom a funkcionalitou je pre mňa na tom android lepšie. Po 8 rokoch som prešiel na skúšku na ios a po roku a pol som prešiel naspäť na android. A jeden z dôvodov boli aj appky na ktoré som bol zvyknutý na androide a na ios neboli. To samozrejme ale môžem povedať aj opačne.
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cORP. »

na ios bolo obdobie co apky padali to mas pravdu, mam niekolke zariadenie v poradi, vlastne telefonov som mal urcite cez 100, no padanie apiek je skratka domena androidu, to, ze nieco je na androide a na ios nieje je tiez pravda, otazka znie ci neexistuje alternativa alebo co to je za aplikaciu, zrejme nic rozsirene, mna na ios stve hlavne jedna vec, to su podmienky Applu na to, ake aplikacie nemozu byt v store, nevravim aby sa otvorili pre rozne instalacky z roznych zdrojov, no kvoli ich politike sa tam viac veci nedostane, ako priklad je aplikacia od iqosu, kedze je to viacmenej fajcenenie tak pre ios apka nieje, pre android ano, pritom je to vlastne len aplikacia na nastavenie iqosu cez BT, to iste je KODI, na androide bez problemov, na ios znova len cez certifikaty, jailbreak a podobne nezmyselne obmedzenia, takychto pripadov je viac
lukas9206
Addict
Addict

Ale zase nemôžeš porovnať 300€ android telefón s iPhonom. Ja mam väčšinou vlakové lode androidu. Mal som iPhone 12 a to padanie apiek bolo na dennej báze. Niektoré appky na ios nemajú ani polovičnú funkcionalitu oproti android appkam. Mometlane mám mesiac Samsung S22 Ultra a nepadlo mi zatiaľ nič. A to mám v podstate tu istú zostavu apiek ako na Iphone. Jedine s čím mam mometlane problém je android auto. Po pripojení k autu sa sparuje, o 10 sekúnd sa to odpojí a o 10 sekúnd opäť naspäť naskočí. Zatiaľ som neprišiel na to ci je problém v mobile či v aute.
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

No veru to KODI ... to mi na iOS chýba najviac.
K-u-b-i-a-k
Guru
Guru

Príspevok od používateľa K-u-b-i-a-k »

Exynos má vraj obecne problém s Android auto.
lukas9206
Addict
Addict

Zaujímavé, o tom si musím čosi prečítať. Diky za tip.
K-u-b-i-a-k
Guru
Guru

Príspevok od používateľa K-u-b-i-a-k »

Niekde pod recenziou na Samsung A53 o tom padla reč. Riešili presne to, že lepšie je ísť do A52s so snapom hlavne kvôli tomuto problému.
ibidaba
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa ibidaba »

Tak ono by este bolo dobre rozlisit, ci pada appka vplyvom interneho bugu alebo bugu v systeme. Za to prve Android ani iOS nemoze.
M&M
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa M&M »

Ahojte,
nabijate niekto iPhone pravidelne pomocou mag safe nabijacky? Zaujima ma ci to dokaze nejakym sposobom poskodit bateriu, resp. urychlit jej starnutie (alebo mozno naopak spomalit?).
Ci uz je to nabijacka pripojena k original Apple 20W adapteru, alebo k notebooku cez usb-c.
Premyslam nad kupou kvoli pohodlnosti nabijania.
Vdaka za rady/postrehy
lukas9206
Addict
Addict

V čom je mag safe pohodlnejší? Nebude pohodlnejšia skôr klasická Qi nabíjačka?
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

M&M iPhone by si mal sám vedieť púšťať toľko šťavy koľko chce aby sa batéria nepoškodila. To znamená že môžeš používať aj adaptér ktorým nabíjaš Macbook.

Pre mňa je však pohodlné nabíjať cez kábel s 20w adaptérom. Večer napojím, ráno vyberiem. Odkedy vyšiel 13 PRO to takto robím a za ten čas mi šlo zdravie batérie dole len o 1%.

V dnešnej dobe to už netreba riešiť. Je to aj tak spotrebný tovar a každá batéria je iná.
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Mate niekto skusenosti s vymenou baterie? Konkretne XS. Nechce sa mi vyhadzovat za novy model, lebo tento ide bez chyby ako drak a rozdiely pri najnovsich rocnikoch sa mi zdaju minimalne.

Neviem ako to je potom s vodotesnostou a pod. Viete prip. odporucit servis?
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

Výmena batérie stojí okolo 80e. Odporúčam swissit.sk

Často natáčaš pod vodou?
Hensym
VIP
VIP

Nie, ale obcas sa mi stava ze som vonku v dazdi premoknuty fakt do nitky s mobilom vo vrecku, niekedy mobil umyjem pod tecucou vodou a pod. Urcite by ma strata vodotesnosti presvedcila o tom radsej zainvestovat do noveho mobilu.
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

S týmto nemám skúsenosti. Ale sám vieš ako k poškodeniu vodou pristupuje samotný Apple.

Takisto samotný servis (imho) ti negarantuje že bude ten mobil vodotesný.

Ak nie si presvedčený o novom kuse, tak daj vymeniť batériu.
Hensym
VIP
VIP

Tak nakoniec som si tu baterku v XS-ku dal vymenit. Nie v autorizaku, takze mobil hlasi neznamy diel, o tom som ale dopredu vedel a absolutne mi to nevadilo.

Som ale sklamany z vydrze, nove XS-ko som este nemal a preto neviem s istotou porovnat. Pred vymenou som mal zdravie baterie 79% a vydrz uz bola velmi zla. Po vymene sa mi vydrz nezda ovela lepsia.

Pre predstavu, vcera som okolo 6:15 vybral mobil z nabijacky. Pouzivam ho len sporadicky, raz za cas pozriem spravy, odpisem na messenger, vybavim par hovorov, na zachode poscrollujem a ked som doma tak tiez pobeham FB, maily, messenger a pod.

Vcera teda takyto den, za vcerajsi den zapnuta obrazovka 2 hod. 45 min., aktivita na pozadi 50 min., len taketo standardne appky, ziadne hry, navigacia, nic. Vecer pred spanim okolo jedenastej som mal asi 25%. Pride mi to strasne malo, na to ze ten telefon fakt prakticky nevyuzivam.

Bude tam nieco v neporiadku? Existuje nieco ako benchmark baterky kde si viem objektivne overit ci ten diel je Ok a ci ma taku vydrz aku ma mat?

Autoeditácia príspevku po 17 min 48 sek:
Skusil som appku BatteryTesting, nameralo mi to 576, co je len mierny nadpriemer. V top charts maju niektori s XS a iOS 16 takmer 1000. Neviem do akej miery je to presny vysledok.
Prílohy
4274C53F-EE24-4414-9356-F894015431A3.png
deszka3
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa deszka3 »

Ktovie aku baterku ti tam dal, normalne mi to urcite nepride.

Ja mam zas 13 Pro od decembra, nabijam viacmenej pri 20% a az do 80%, tak ako apple odporuca. Este pred tyzdnom a pol som mal zdravie baterie na 100%, pred 4-mi dnami zrazu 99% a dnes na 98% 🤔 Aj som ostal trocha zaskoceny.
Napísať odpoveď