Zasklenie loggie

Ak neviete kam zaradiť Váš príspevok, použite túto kategóriu...
palorom
Amateur
Amateur

Zasklenie loggie

Príspevok od používateľa palorom »

UVazujeme s manzelokou o zasklení našej loggie a zväčšení obývačky. Chcem sa spytat, nevznikaju tam potom plesne? ako je to zaizolované? Ste s tym spokojní?
heker
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: Zasklenie loggie

Príspevok od používateľa heker »

Cize tebe nejde o zasklenie ako take, aby si tam mohol v zime fajcit alebo susit pradlo. Ale ty chces tu stenu preburat a o to si zvacsit obyvacku, ak dobre rozumiem tomu pojmu "zvacsenie"? V tom pripade mozes mat peoblem, pretoze tam budes potrebovat izolacne skla, teda ine cele okna, to je ina vaha a tam moze byt problem uz statika. Tiez je otazka, ze ako je izolovany balkon nad tebou, aby ti to nezatekalo.
farnell
Star
Star

Príspevok od používateľa farnell »

Loggia nie je balkon.....
Ale samozrejme zatiect moze aj tam.
palorom
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa palorom »

Nemyslel som to tak, že celkom zruším obývačkovú stenu, ide len o to, že loggia je celkom priestranná a dala by sa po zasklení využívať celoročne - ak to však je v zime uzavreté, či tým nebude trpieť obývačka - plesne a pod. Tak som to myslel... az taky odvazny niesom aby som isiel burat stenu :( :)
farnell
Star
Star

Ono tu stenu asi bura málokto a myslim si ,ze by to ani nebolo rozumne.
Myslim,ze sa na to vyrabaju skla ktore maju vodiace listy a bud sklami priestor uzavries uplne alebo ich "naskladas" k stene a vlastne tak priestor znovu otvoris.
http://www.zasklenie-balkona.sk/finsky-otocny-system/
Podaktory to riesili aj múrikom a nasledne na ten osadili okna. Je len na tebe co by Ti mohlo esteticky a ucelovo vyhovovat.
http://zasklievanie.webnode.sk/
https://www.google.sk/search?q=zaskleni ... 12#imgrc=_
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

problem moze byt v tom ze logia bude vzdy chladnejsia ako ostatna cast izby z dovodu existencie tepelnych mostov.
Priestor logie nebude nikdy tak tepelne izolovany ako vnutorna cast, pri mrazoch to bude urcite citit.
farnell
Star
Star

To je logické ,že nie. Iné by to bolo ak by mali uzavreté logie nad aj pod ním. A izolácia jeho strany teda ako podlahy tak aj stropu nepripadá absolútne do úvahy.
12maros34
Light Expert
Light Expert

Príspevok od používateľa 12maros34 »

ja som si tým prechádzal minulý rok - rekonštruovali sme komplet obývačku a teda aj loggiu - ja bývam na hornom poschodí, menili nám strechu, tak som sa pustil do opráv ;-) v loggii som na podlahu použil ekostyrénbetón, na to som dal dlažbu a steny mám obložené minerálnou vlnou - na zasklenie som si objednal firmu... je síce pravda, že v zime tam nejako extra teplo nie je, ale aktívne loggiu využívame od jari do jesene... použili sa zasúvacie sklá, takže v lete o mávam väčšinou celé otvorené - s plesňou v obývačke problém nemám - zatiaľ - verím, že ani nebude ;-)
farnell
Star
Star

No ona ta plesen nemusi byt navonok viditelna. No co som cital rozne skusenosti na web modrastrecha tak problem bol badatelny az po zhodeni izolacie.
Vacsinou si to ludia robili svojpomocne pokial neboli panelaky zateplene z vonku. A potom ked sa steny zateplovali z vonku tak izolaciu z vnutra izieb zhodili dolu a az potom zistili co za hnus sa tam vytvaral.
Problem nemusi nastat pokial sa povodne okna a dvere na loggiu zachovali, cize sa tak tato cast nestala sucastou obyvacky ako takej.
Navyse tento sposob zateplenia neprospieva akejkolvek stene. Kto si o tom daco precita tak pochopi preco.
Blanker
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa Blanker »

Hojte,
máte niekto skúsenosti so zasklením loggie tmavými sklami? Bývam na 9. poschodí a zároveň poslednom, orientácia východ. Prioritný dôvod je, aby mi sem nechodili holuby a nerobili mi tam potrebu ale rád by som bol aby to nejako aj udržiavalo teplo vonku aspoň čiastočne lebo počas horúcich dní už o 9 ráno je na nevydržanie. Zasklievať budem určite ale teraz neviem či sa mi oplatí investovať 200-300 € za tie tmavé sklá či to má nejaký účinok alebo len dekorácia.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Blanker

podla mna to nie je dobry napad. Teplo mas v byte preto, ze byt je hned pod strechou, tmave skla na tom nic podstatné nezmenia. Za druhe, mimo leta by si mal pomerne tmu v miestnosti. Ja som takto experimentoval s roznymi protislnecnymi foliami, ale vysledok nebol moc dobry a dal som to preč. Proti teplu naozaj pomoze len klimatizacia.
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

"zasklením loggie"

My aj dcéra celé leto cez deň spustené vonkajšie rolety na doraz do tmy.
Svetlo robia (farebnžm spektrom rozumné) LED.

My máme klímu - dcéra nie.

My s klímou držíme tak 25-26.

Dcéra bez klímy 24-25.

Rozdiel je v...tom, že my s mojou pani sme dvaja + 4 mačky + jeden psík. Počítač často, TV občas.

Dcéra je sama s jednou mickou. Laptop, bez TV.
gogo956
Redeemer
Redeemer

starysomar
ono je v tom viacero faktorov: za prve, nie kazdy je ochotny mat cez den spustene vonkajsie rolety. /niekde to tak ciastocne pouzivam niekde nie, vonkajsie rolety su urcite dobra vec, napr aj v zime na obmedzenie tepelnych hlavne v noci /. Za druhe, velmi vela robi orientacia na svetove strany. :) Byval som roky v byte ktory bol na najvyssom poschodi a tam skoro nič nepomahalo, proste terasa hore sa cez den rozpalila a v noci to vyzarovala do bytu..
Blanker
Amateur
Amateur

Mi vravel ten čo mi vymeriaval okná, že vonkajšie rolety nemusia byť veľmi dobrý nápad. Môže sa stať, že bude veterne a budú búchať o sklo a to môže byť nepríjemné.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Blanker
zavisi ake su kvalitne, ja mam hlinikove a vnutri maju este izolaciu. V zime to krasne tepelne izoluje.Ano ked je silny vietor tak to pocut, ale to iba mierne bucha o ram nie o sklo. Urcite sa treba vyhnut tym najjednoduchsim plastovym, tie su o nicom.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

To bol daky trulo. Zaluzie su v profile C70, Z70, Z90 a mozno dnes aj ine. Pozri v Googli Z90, je to tvar pismena Z, takze ich neohyba. A keby aj ano, tak aky je problem, aby si ich pri vetre vytiahol hore? Kolkokrat v roku fuka silny narazovy vietor, mozno 30x?
gogo956
Redeemer
Redeemer

Blanker
aby sme si utvrdili pojmy: riesime vonkajsie rolety.
ono to ani sa neda povedat ze by to buchalo . Iba pocujes napor vetra na tu velku plochu,
na tvojom mieste by som do toho urcite isiel, je to skvela vec, len treba dobre vyberat a nesnazit sa usetrit za kazdu cenu. Ja mam rolety cca 12rokov a vsetko ok, vyzeraju aj zvonka ako nové /plastove zvykli blednut od slnka,hlinikove su ale ok/. Ci ta osoba nemyslela skor vonkajsie zaluzie, tie zvyknu buchat.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Rolety nemaju preco buchat ked maju listu kde behaju.
Blanker
Amateur
Amateur

Moja chyba, zle som sa vyjadril. Nemyslel som rolety ale žalúzie a tie búchajú. Tie rolety sú dobrý nápad ale ich vynechám + mám tu mobilnú klímu. Momentálne som v 1,5 izbovom byte a neplánujem tu ostávať na dlhší čas tak by to bola škoda peňazí. Zasklím to teda iba normálnymi čírymi sklami a aj to vychádza na celkom dosť okolo 1500 evribady na to že sú to 4 skielka a rám. Ďakujem pekne za Vaše postrehy a názory.
Napísať odpoveď