Zmluva podnajom

O živote, snoch, životnom štýle, cestovaní...
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: Zmluva podnajom

Príspevok od používateľa gogo956 »

vela robi toto teple pocasie. Uz davnejsie som si vsimol, bez ohladu na orientaciu, ked je velmi teplo tak ludia zacinaju mat vyssiu pravdepodobnost skratoveho jednania. Existuje na to aj vyskum, ked je prilis teplo, tak to nerobi v hlave dobre neurotransmiterom a potom nefunguje mozog uplne optimalne.
To ze sa ten dotycny od Ephramka odstahoval asi suviselo s tym ze tiez dufal ze sa casom vztah posunie niekam inam a ked zistil ze" prilisna rozdielnost povah to nedovoluje" tak navonok ako dovod pre odstahovanie sa uviedol nejaky iny, zastupny, pseudodovod.
Blastbit
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Blastbit »

Hej teplo zvyšuje aj agresivitu, kto robí nočné tiez sa zvyšuje podráždenost. A na jeseň,zima(kto ju nemusí a je skoro tma) zase sa prejavuju uzkosti,depresie. Takže uz len tolko som chcel viac už ani nemám čo napísať ohladom prípadu ktorý riešil ephramko.
Edit k príspevku od ephramka - okej dakujem za objasnenie
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

Blastbit napísal: 03 aug 2022, 22:56 Asi má neurotizmus či?
Neurotizmus máš aj ty, aj ja, všetci...lebo je to základná črta ľudskej osobnosti a také základné delenie je posudzovať človeka na škále emočná stabilita/emočná labilita. Dotazníkové batérie ako BIG5 to potom rozoberajú ešte detailnejšie. Ak aj niekto má vyššie skóre v emočnej labilite, tak to neznamená, že má nejakú poruchu. A to je presne to, čo si ty myslel. Súhrnne označované ako neurotické spektrum porúch a tam je celá plejáda rôznych porúch a ochorení.

Nediagnostikoval som ho, takže neviem. Iba môžem povedať, že v rámci pozorovania tam bolo prítomné obsedantne-kompulzívne správanie. Čo nemusí byť vždy na škodu. On pracuje v obchode s luxusnými handrami, takže si viem predstaviť, že tam sú s nim veľmi spokojní.
retkvic
King
King

Príspevok od používateľa retkvic »

ephramko napísal: 03 aug 2022, 22:39 A to som uvažoval, že by som záujemcovi o spolubývanie dal vyplniť nejaké testy a dotazníky. :D :D :D :D Tento prevracal oči už keď som spomenul, že chcem vidieť register trestov takže som možnosť psych. testovania radšej ani nespomenul. :D
Toto je akoze bezna prax, ci nejaky sheldonovsky ulet?

A trochu OT, ako sa v takychto paroch rozlisuje muzska a zenska rola, je take nieco, ci to si iba milne namyslam, ze je jeden zzenstilejsi, ako napr. tvoj byvali najomnik a potom ten druhy co je viac za muza , mozno napr. ty, takto sa to ale neda posudit, kludne to moze byt aj naopak :)
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

retkvic napísal: 04 aug 2022, 23:25 Toto je akoze bezna prax, ci nejaky sheldonovsky ulet?

A trochu OT, ako sa v takychto paroch rozlisuje muzska a zenska rola, je take nieco, ci to si iba milne namyslam, ze je jeden zzenstilejsi, ako napr. tvoj byvali najomnik a potom ten druhy co je viac za muza , mozno napr. ty, takto sa to ale neda posudit, kludne to moze byt aj naopak :)
Psych. testovanie potencionálnych nájomníkov je iba môj úlet, ktorý som nezrealizoval. Ale tak videl som už rôzne kreatívne inzeráty, kde hľadali nájomníkov a pripomínalo to skôr skúšku do nejakého amerického bratstva :D Ono je rozdiel, keď prenajímaš celý byt a keď hľadáš k sebe niekoho s kým budeš bývať. Neplánoval som robiť kompletnú diagnostiku a šaškovať s atramentovými škvrnami. :D Ale krátky dotazník na vylúčenie "dark triad" by bol podľa mňa vhodný. Ten bežne používam aj v práci na personálnom. Samozrejme by som to nájomníkovi prezentoval nejako pozitívne, napr. máš možnosť sa zadarmo dozvedieť niečo o sebe od profesionálneho psychológa. Pre veľa ľudí je toto povolanie atraktívne. Keď sa s niekým zoznámim na pive a pýtajú sa na povolanie, tak buď sa potom zarazia a uzavrú (lebo si myslia že im čítam myšlienky alebo čo) alebo naopak majú strašne veľa otázok a hneď mi začnú rozprávať o svojich problémoch, ako keby sme boli na terapii. Takže keď na to nemám náladu, poviem že robím účtovníka a počítam mzdy pre korporáciu. Nudná robota. To zaručene každého odradí a už sa ma viac nepýtajú na prácu. :D

Druhá otázka je OT, takže takto
Spoiler
Tradičná mužská/ženská rola prestáva existovať aj v heterosexuálnych vzťahoch. Hranice sa stierajú. Pretavuje sa to aj do zákonov, otec môže ísť na rodičovskú dovolenku, po novom má nárok navyše na 14 dní platenej dovolenky hneď po narodení dieťaťa (uplatniť si to treba v šestonedelí)... Myslím, že je to prirodzený vývoj spoločnosti. Už nie sme lovci/zberači, že by bolo potreba si prísne rozdeliť úlohy...lebo jeden človek celý deň loví mamuta a niekto sa zatiaľ musí postarať o domácnosť a deti. Ženy dnes bežne pracujú a veľa činností je automatizovaných. Prať? Zmakčneš gombík. Umývať riady? Zmačkneš gombík. Variť? Objednáš donášku. Nakupovať? Vyklikáš na nete a objednáš. A tí bohatší si platia aj opatrovateľky, takže ani o deti/dôchodcov sa nemusia starať.

A keď máš dvoch chlapov, tak o akej ženskej role sa bavíme, keď tam nie je žena? Máš dvoch dospelých viacmenej sebestačných pracujúcich ľudí. Keď sú takí dvaja ľudia vo vzťahu tak si pravdepodobne podelia tie každodenné povinnosti podľa toho, čo koho baví a ide mu to lepšie. Aspoň u mňa to tak je. Kto si to ako nastaví, tak má. Ale sú aj výnimky, nájdeš mladých chalanov, čo nikdy nepracovali a ani nechcú pracovať, tak zháňajú šugar daddyho :D Ak je tradičná ženská rola robiť zlatokopku, tak prosim...

Ak sa pýtaš na sex, tak tam už duplom neplatia žiadne pravidlá. Bežne máš aj "korby", chlapov do ktorých by si nikdy ani nepovedal, že sú gejovia...a ajhľa, aj oni môžu byť v sexe iba bottom. :D
danodrevo
Star
Star

Príspevok od používateľa danodrevo »

trocha OT, ale tiež som študoval čo ephramko a bežne na prvom rande som sofistikovane schoval do rozhovoru nejakú dotazníkovú batériu aby som vedel ako na tom daná žena je :-)
Blastbit
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Blastbit »

Inak aký je rozdiel medzi temami na fore "Zmluva podnajom" a "Byt na prenajom?", v sekcii Volna diskusia, nemohlo by sa to zlúčiť?
Mne tieto dve témy pripadajú skoro identické.
Napísať odpoveď