Ipad Mini 6 vs Ipad Air 2022

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
Duressae
Light Star
Light Star
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Ipad Mini 6 vs Ipad Air 2022

Príspevok od používateľa Duressae »

Ahojte, neviem sa rozhodnut pri kupe tabletu ci mam ist do ipad Air 2022 s M1 cipom alebo do Ipad mini s A15 cipom. Celkom sa mi pozdava mini pretoze vela cestujem a ma tiez podporu Apple pencil 2. Vyuzivat to budem ako na poznamky a browsovanie tak urcite vyuzijem aplikacie ako Lightroom a Skica. Air sa mi zda zase na poznamky vacsi a M1 cip sa do buducna moze hodit. Kedze klavesnicu k tomu nebudem kupovat tak toto zasa nehra rolu.
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Re: Ipad Mini 6 vs Ipad Air 2022

Príspevok od používateľa cinges »

asi by som siel skor do airu, kvoli velkosti.. Mini je fakt maly, M1 bude mat dlhsie podporu, takze urcite vydrzi dlhsie. A zase nie je o tolko vacsi, aby ti to nejak prekazalo.. Aj na obsah a prezeranie webu to bude lepsie.. Ale najlepsie je ist na predajnu a vyskusat si nazivo..
Paťko
Professional
Professional

Príspevok od používateľa Paťko »

Ja by som zvolil Air kvôli veľkosti. Všetko sa robí lepšie na väčšom
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

je to tak. predtym ked sme mali ipad mini tak som nejak nevidel dovod preco vyberat tablet ked si to mozem pozriet aj na telefone a ten mam stale pri sebe. skratka som tam nevidel vyhody.
ked sme vymenili za vacsi tak to zrazu zacalo davat zmysel. pozeranie videi ci citanie dlhsich clankov je na vacsej obrazovke extra pohodlne.
na druhej strane ze je o trochu vacsi nejak nehra rolu, do vrecka sa ti nezmesti ani ten mensi a akakolvek taska ci ruksak zvladne odniest aj ten vacsi. jedine snat ze nosis nejaku extra mini tasku cez rameno ked ten vacsi ozaj nedas.

a ako to citam druhy krat ze na tom chces kreslit tak zase ten vacsi displej na nezaplatenie.
Duressae
Light Star
Light Star
Kontaktovať používateľa:

Okej chalani takze ipad air 2022 vyhrava. Dakujem
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Johnnny »

Ja som prave na dovolenke s Airom a osobne by som bral Mini. Na tabletovanie je Air prilis velky, Mini je daleko pohodlnejsi. Na pracu s Apple Pencil je to ale uz ine a fotky v Lightroome by som asi radsej editoval v Air. Ale popravde som to zatial neskusal no sam uvazujem o Minicku.
Duressae
Light Star
Light Star
Kontaktovať používateľa:

Chcel by som obnovit tuto temu :D este som ipad nekupil lebo proste upadlo od toho trosku. Ale znova sa mi otvaraju projekty a tak by sa mi to hodil tablet. Ale tento krat porovnavam Ipad Air 2022 vs Ipad Pro 11" 2021.
Konkretne ide o to ze nevlastnim ziadne zariadenie ktore by malo pod 120hz displej. A trosku ma ta frekvencia odradza do kupy Airu. Je to az tak viditelne ? Na recenziach casto hovoria ze si to vsimli hned. Osobne som si obe tablety vyskusal na predajni zo zaciatku to nebol big deal ale po par sekundach som si vsimol trhnutie na tom air displeji. Obavam sa ze pri pouzivani inych zariadeni s airom mi to moze nie ze poskodit oci ale cital som ze jeden tpack pri dlhsom pouzivani si vsimol ze mu viac slzia oci.
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cORP. »

toto je situacia nad ktorou rozmyslam tiez, u mna si navyse musim obhajit cenu vs ci to naozaj potrebujem, no to je na inu diskusiu, kazdopadne 120hz ja osobne vidim, ak mas aktualnu generaciu iphonu kde uz mas 120hz displej tak si v nastaveniach vynut 60hz a ak uvidis rozdiel tak sam zistis ci to je pre teba akceptovatelne alebo nie, u mna je to velky rozdiel a na 60hz sa mi velmi zle pozera, kazdopadne polovicka v tom extra rozdiel nevidi, kazdy clovek je iny a kazdemu to vadi viac alebo vobec, ak by som porovnaval tieto dva a porovnaval by som zasadne najnizsie pamatove varianty tak by som uz asi siel do pro kedze 120hz displej a rovno aj 128gb vstavana pamat, na druhu stranu takto sa da doplacat viacmenej az do viac tisic eur, vzdy je tam nieco navyse
K-u-b-i-a-k
Guru
Guru

Príspevok od používateľa K-u-b-i-a-k »

mám osobne 120hz na Samsungu A52s a manželka má A52 s 90hz a už tam vidím rozdiel. 60hz mi príde strašne zasekané 😀
deszka3
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa deszka3 »

Ja som tiez pouzival dost dlhu dobu Galaxy S10 s 60Hz a iPad Pro 2020 s 120Hz no mne to nejak nevadilo, dokonca som si to ani nevsimal. Potom som switchol na iP 13 Pro a pred tyzdnom som zapol setrenie baterie, od tych 60Hz sa mi chcelo dogrcat :D:D
Ale ak by ti to vadilo, tak si vypnes na iPade 120Hz a mas po probleme. Ak mas na to financie tak si ber Pro jednoznacne.

Autoeditácia príspevku po 1 min 53 sek:
Aha, trocha som zle precital o co ti ide :D Ber na sto percent Pro, ten rozdiel vidiet sakramentsky :D
Napísať odpoveď