Dovolenka 2010 až 2022

O živote, snoch, životnom štýle, cestovaní...
Blastbit
Guru
Guru
Používateľov profilový obrázok

Re: Dovolenka 2010 až 2022

Príspevok od používateľa Blastbit »

Ty nerozhodujes o tom aký prispevok je nulový a ktorý má výpovednú hodnotu.Ked sem dám aj linky pre ludí ktorí sa nevedia rozhodnuť.
Pár riadkov je zbytočne vela viet? V Taliansku raz na severe pri Terste, ostatné destinácie co si menoval tam som nebol, mám x známich ktorí boli kde kade tak viem.Viem co je faraonova pomsta netreba rozpisovať o tom snád každý clovek uz pocul o tom.Týmto príspevkom končím diskusiu stebou.
test
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa test »

Kedze nemas argumenty a miesto toho zacinas byt agresivno-utocny, tak bude v lepsie v ramci diskusie o dovolenke, aby si sa stiahol, pretoze nemas cim relevantnym prispiet. Mozno v temach o vztahoch vychadzas z vlastnych skusenosti, ale tu pri cestovani ti vlastne skusenosti chybaju a tak mozes vypisovat akurat tak o zazitkoch co si niekde pocul alebo cital. Preto absolutne nechapem tvoje zvasty o slovenskych politikov a ich oblube juzneho Talianska, ktore nie su nicim podlozene, odmietas tu nieco vysvetlit a len tu robis zo seba sasa.

Ak by ta zaujimali moje skusenosti z cestovania, tak tie destinacie mam pobehane, od vychodneho pobrezia Talianska + zapad Chorvatska, vratane San Marina, Toskanskej oblasti, az po Azurove pobrezie vo Francuzsku. Bol som aj na severe Afriky, aj v Azii, takze si myslim, ze z vlastnych cestovatelskych skusenosti mam co napisat, viem to zhodnotit a vychadzam z vlastnych zazitkov. Nemam problem ani nieco vysvetlit, ak sa niekto opyta.

Tvoje prispevky povazujem za nulove v tejto teme, napisem to este raz na zaver tohto prispevku, aby si na to nezabudol.
Blastbit
Guru
Guru

Prvý si začal ty, dal som sem link, nepochopil si nic, nechápeš nič a možem zavítať do hociktorej témy :wink: Takých ludí ako ty v cestovaní poznám mraky. A aby si ty nato nezabudol že ty tu nerozhoduješ kto má aké príspevky písať pokial sú relevantné s pravidlami.
Hensym sa pýtal na Siciliu dal som mu relevantné informácie+link, ked nechapes neotravuj ma.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

Tzv Faraonova pomsta to naozaj vacsinou byva iba nenazranost.Poniektori ludia to beru tak ze "ved som si zaplatil all inclusive tak musim zjest a vypit vsetko co sa da". A samozrejme ked clovek do seba nahadze vsetko a vo velkom mnozstve tak sa to nejako prejavi. Dobre je zacat brat prebio- a priobiotika uz par dni pred dovolenkou a potom po celu dobu a bude to ok.
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Chodieva niekto do Španielska? Aké sú vaše obľúbené destinácie?
Blastbit
Guru
Guru

gogo956 napísal: 31 júl 2022, 13:16 Tzv Faraonova pomsta to naozaj vacsinou byva iba nenazranost.Poniektori ludia to beru tak ze "ved som si zaplatil all inclusive tak musim zjest a vypit vsetko co sa da". A samozrejme ked clovek do seba nahadze vsetko a vo velkom mnozstve tak sa to nejako prejavi. Dobre je zacat brat prebio- a priobiotika uz par dni pred dovolenkou a potom po celu dobu a bude to ok.
Co sa týka synovca jednalo sa o myšaciu salmonelozu,síce aj faraonovu pomstu sposobuje bakteria salmonelozy ale iný typ. Ale hej to co popisujes ohladom faraonovej pomsty tak to býva. Zaludky europanov sú zvyknuté na iný typ stravy nez je africká strava. Asi sa fakt nevedia dojesť miestnej stravy tak to takto dopadne.

Autoeditácia príspevku po 2 dni 6 hod 10 min 10 sek:
Chcem sa ospravedlniť testovi, bol som už podráždený z nejakeho vysvetlovania ohladom toho co sa pytal,myslel som si ze to pochopí na 1 x.
Nakolko v temach LVP určité vysvetlovanie neprebiehalo tak ako som dufal a veril. Ale už to zacina naberať lepší smer.
Moje bežné správanie ani v osobnom zivote nie je agresivita, tak už sa to nakopilo, takže som už podráždene reagoval, takže prepáč mi.
Teda k téme ako takej - od známich co maju pobehané pol sveta, od segry co pobehala 1/3 Europy, kludne kto by mal zaujem opísať svoje zážitky z dovoleniek ja si to rád prečítam.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Re: Dovolenka 2010 až 2021

Príspevok od používateľa wladas »

hojko napísal: 12 aug 2021, 12:24 Taliansko v juli - pohoda, pomenej ludi, celkom klud na plazi aj vecer v uliciach.
Mam na teba otazku okladom Talianska. Nasiel som stary prisvevok ze si bol v Pisa a jeho okoli. Chcem tam ist kuknut na par dni. Teda tam len idem letecky ale chcem kuknut hlavne pobrezie, aj trocha sa okupat samozrejme. Co doporucujes? Planujem zobrat skuter a troska to pobehat.
Povodne bola v meritku opacna strana, Rimini napr. ale Toskansko ma nejak laka (vino, jedlo, ludia).
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Wladas a nemylis si ma s niekym inym kto o tom mohol pisat??? Pretoze ja som v Pise nikdy nebol. Mozno ak som nieco pisal, tak k dakemu planovaniu cesty alebo dovolenky, ze kade by sa dalo ist alebo kam sa ist pozriet. Ale osobne som Pisu nenavstivil. Na opacnom pobrezi v Rimini som bol, aj v Toskansku.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Aha. Par krat si radil ohladne Toskanska tak som si myslel ze si tam bol. Nevadi.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

V Toskansku som bol, ale napokon som nebol ani vo Florencii, pretoze ma odradili dopravne zapchy, ktore tam v juli 2021 boli, kedze akurat robili mnohe useky dialnic, mostov a tunelov, takze som odignoroval aj celu Florenciu, co mi je sice trochu luto, ale o to viac casu som mal lezat pri bazene nedaleko malej dedinky asi 25km za Florenciou, popijat vinko, vecer sa poprechadzat v malej dedinske, skocit si na vylet do Strada in Chianti (kde uplne ze nic nebolo)... Co sa tyka Rimini, tak asi taka klasicka dovolenkova destinacia, plno lehatok na plazi, ceny take normalne co sa tyka jedla alebo v bare, plaze ciste, more priemerne, ale aspon to tam ako tak zije. Urcite sa najdu aj krajsie lokality ako Rimini, no je uz na tebe, ze kolko chces cestovat, ci chces nieco vidiet, ci chces v noci zurovat alebo co...
Blastbit
Guru
Guru

jackb - ohladom toho Mexika bol si tam teda v 2019 a zrejme pohoda ale fakt sa tem nebojis chodiť?
jackb
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa jackb »

Ano, 2019. No a kedze, ako som pisal, bola to navsteva u Mexicana. Takze aj ked sme ako traja "gringos" mali najdene ubytovanie, poziadal na o link a poslal nas do lepsej stvrte. Jeden z mojich spolucestovatelov je stereotypicky Litovec - vysoky, modrooky blondak. Jednoducho presny opak Mexicana. On chcel taxikom do slumu, no tak som mu len zazelal stastnu cestu. Nakoniec nesiel.
V metre v Mexico City su supravy s vagonmi len pre zeny a podla toho su tak delene aj nastupistia. No nas troch svetlych nechali tak. Boli plany letiet na sever a potom autom do Baja California. Na to cas nebol a ono na severe je najmenej bezpecne.
Do Puebla som chcel, aby sme si vlastnym pozicanym autom a zastavili sa na vylad na Popocatepetl, ktora prave chrlila dym. Ale to bolo zamietnute a sli sme v aute so zenichom. Mam pocit, ze turistom poziciavaju vyhradne Volkswagen Jeta v bielej farbe, takze bolo bezpne nas poslat na vylet z haciendy, kde bola svadba na predmestie Pubela zenichovym autom. Hlavne bolo nezastavovat len tak pri ceste. Na mytniciach stala ostraha s dlhanskymi brokovnicami, obcas na prebehol pickup s obzbrojencami, ale nikto sa o nas nestaral. Okrem moznosti dostat z nas dollare za suveniry a sluzby v turizme, ako som povodne pisal.
danodrevo
Star
Star

Príspevok od používateľa danodrevo »

Blastbit napísal: 20 aug 2022, 15:41 jackb - ohladom toho Mexika bol si tam teda v 2019 a zrejme pohoda ale fakt sa tem nebojis chodiť?
sleduj napríklad chalanov z travelistanu. Tí jazdia rôzne aj šialené destinácie a úplne safe. Treba si uvedomiť, že tieto krajiny žijú z cestovného ruchu a preto sú pre turistov bezpečné. Pokiaľ sa správaš normálne a nevystavuješ sa zbytočne sám nebezpečenstvu, že pôjdeš do nejakému slumu v noci.
Blastbit
Guru
Guru

Nejaké europanky v Mexiku ale uniesli a najnovšie nejaká kauza zmiznutých študentov. Ale dobre že aspon našich ludí zo SR toto obchádza.
Napr tá Sicilia to by ma nebralo skorej to Toskánsko alebo ešte severnejšie dajme tomu. Miesto Mexika možno skorej Venezuela.
Ideál asi Grecko, Spanielsko-milé babeny co mi známi hovorili, ale inak moc more a leto,slnko to ma nebere ale rád prečítam dalšie skúsenosti ludí ktorí kde boli, čo sa im tam páčilo a nepáčilo, kludne pokracujte niekto.
Edit k beardiemu - vo význame pekných pláži podla fotiek a báb. Aj ked ani tam nieje co sa týka krajiny uplne bezpečne a aj nestabilita.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

Blastbit napísal: 20 aug 2022, 22:19Miesto Mexika možno skorej Venezuela.
vo vyzname?
jackb
Redeemer
Redeemer

Ako pise Dano, ak clovek nerobi kraviny, tak by sa mu nemalo stat nic zle. Plus respektovat miestne zvyky je cesta ku uspechu.
Prave Venezualcanku ten Litovec zbalil Mexico City. Pred revoluciou robila v diplomatickom zbore, z Mexika potom daku korporatnu robotu. Vraj tam je krasne, ale politicky je des. Teda, bolo pred troma rokmi.
M142
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa M142 »

Blastbit napísal: 20 aug 2022, 22:19 Edit k beardiemu - vo význame pekných pláži podla fotiek a báb. Aj ked ani tam nieje co sa týka krajiny uplne bezpečne a aj nestabilita.
peknych plazi mas po juznej amerike kopec a venezuelcaniek tiez, lebo koli situacii v krajine emigrovali vsade naokolo. takze kludne vyberaj aj kludnejsiu krajinu :D
Blastbit
Guru
Guru

Pravdepodobne tam aj tak nikdy nepojdem ale z Južnej Ameriky by vyhrala u mna Venezuela a zo Strednej Ameriky asi Kostarika.
Niet nad pekné slovenské lesy na jeseň, ako moje oblúbené ročné obdobie :), málo hmyzu, ani moc teplo neni, z jesene depky nemám ako iný.
Rád čítam cestovatelské skúsenosti ludí, kludne rozvinte debatu ked už je to leto a ludia z fora behaju kade tade.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

čo sa týka Venezuely, tak nepochybne sa tam nachadzaju unikátne, neskutočne krásne prírodné miesta. Ale krajina je to z bezpecnosstneho hladiska velmi nestabilna aj na juhoamericke pomery. Nemusi sa stat nic, ale osobne si myslim ze je to destinacia skor pre ostrielanych cetovatelov. :) V takom Mexiku funguje justicia aspon ako tak povedzme normalne, ale vo Venezuele sa moze stat uplne cokolvek. Rovnako co sa tyka poulicnej kriminality je to tam horsie. Nebol som tam, su to len informacie co mam od inych co boli.
jackb
Redeemer
Redeemer

Ked jesen, tak ja by som siel na SV USA - New England. Tam to musi byt fantasticke.
Pre organizovane cestovanie do Latinskej Ameriky zo Slovenska by som odporucal Peruanca zijuceho v Bratislave. Ten organizuje zajzdy do tych koncin. Kedze som mu radil ohladom Skotska, overoval som si svoj plan toho co vidiet v Mexiku s nim.
Napísať odpoveď