Ake reproduktory k pc ?

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional
Používateľov profilový obrázok

Re: Ake reproduktory k pc ?

Príspevok od používateľa Johnnny »

No, takto.

Som audio laik, ale s tym co pises sa neda nesuhlasit. Doteraz som ale vzdy mal mimo slusnych sluchadiel len lacnejsie (do cca 70eur) 2.1 sety, ale kazdy s tym dnes opovrhuje a tak som si povedal, ze chcem skusit nejake 2.0. A napriklad z toho webu co som sem postol:
Z603 podla mna nie su vylozene zle 2.1, ale hned ta prva "Dream A Dream" zrazu znie oproti Edifierom priserne aj ked by som si to mimo porovnania mozno ani nevsimol (tak som hluchy, nikto nie je dokonaly :) ).

Zaroven ale nepotrebujem najbassovejsie repraky v ponuke, staci mi aby dosiahli nejaku priatelnu uroven. Oproti tym edifierom bude tych bassov urcite menej, uz len kvoli objemu ako povedal aj Ryan. Ale mas pravdu, ze zneju krabicovejsie a plechovejsie, co mi trosku vadi. Na druhej strane, 1700 su jednak trochu cez rozpocet, ale hlavne uz mozno trosku masivne.

Inak z toho porovnania 1080 a 1700 mam zmiesane pocity, 1700 sa mi zdaju byt dost dunive aj ked mam pocit, ako by to skor bolo nahravkou, alebo akustikou miestnosti.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Ryan Giggs »

R1700 su ladene basovejšie. Edifier ma v kategorii cca 70-130€ možno aj 10 modelov a 1700 patria rozhodne k tym basovejšim, ak nie su vôbec naj (všetky som nepočul). Ale nie su prebasovane.
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Ono to naozaj moze byt tou miestnostou, resp moze ? Z toho videa mi to tak pripadalo.

V kazdom pripade, v mojom pripade sa bavime o miestnosti cca 9.5m2. Aktualne sa mi najviac asi naozaj pozdavaju tie 1080BT. Su pekne, relativne kompaktne a zda sa, ze nehraju blbo. Navyse za 75eur. Pripadne mozno nejaky iny tip na podobne asi Edifier ?

Opytal by som M-Audio BX5 D3, lebo su to asi najlacnejsie repraky s 5" bassakom, ale rovnaky problem ... su obrovske :/
Ryan Giggs
VIP
VIP

Ta miestnosť je odhlučnena.

BX5 D3 stoja dvojnasobok rozpočtu. 100€ je cena za kus, nie za par.
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Ah ok ... to mi uslo.
K-u-b-i-a-k
Guru
Guru

Príspevok od používateľa K-u-b-i-a-k »

tiež som stále chcel 2.0 zostavu ale mne tie basy proste chýbajú. skončil som pri soundbare 😁
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

No ja som nikdy nebol basshead. Kedysi som vlastnil napriklad K701 a bolo to tak na hrane kde obcas sa mi ten zvuk pacil, obcas som to chcel trochu prifarbene.

Doma mam napriklad: https://www.hej.sk/mikro-hifi-system-so ... 00-cierny/ , ale to uz mi pride bassovo hrozne slabe, kdezto naopak ten BT reprak Soundcore Motion + zase uplne v pohode :)
Ryan Giggs
VIP
VIP

Problem tych lacnych subwooferov je, že to s basmi nema nič spoločne. Ono to len duni.
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

V adroidovskom mobile apka https://play.google.com/store/apps/deta ... trum&gl=SK

V PC v browseri https://www.szynalski.com/tone-generator/
(pozor na preťaženie repro!)

Nie je to presné meranie, len akási pomerová indikácia, no človek vidí, čo z toho lezie.
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Nakoniec mi prislo do rany: https://chinaplanet.sk/edifier-r1080bt-2/

Za 55eur to podla mna nemoze byt zla kupa. Ak ma to bude bavit, mozno budem v buducnosti hladat lepsie a drahsie riesenie, aj ked asi nikdy nebudem chciet do pracovne velke bedne co si trochu odporuje ...
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Tak mi dnes dosli tie 1080BT (biele) z Ciny a asi si budeme rozumiet. Dufal som, ze tych bassov tam bude trosku viac a v niektorych zanroch mi asi chyba aj trochu toho dunenia, ale zatial som nenarazil na nic kde by mi vylozene vadili. Naopak rockove skladby mi pridu ovela pocuvatelnejsie.

Celkom ma prekvapila velkost, su mensie nez som cakal :)
Ryan Giggs
VIP
VIP

Za ten peniaz ťažko vymysliš čokoľvek lepšie.
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Za 55eur asi nie a aj to BT je plus, aj ked to mozno nevyuzijem. Hlavne som si na ne celkom rychlo zvykol :) A pokial zapnem vo Windowse BassBoost, je to prejavom dost podobne lacnejsim 2.1 zostavam, ale bez toho je ten zvuk tak nejak bohatsi :)
starysomar
Guru
Guru

Vo Windowse si predsa môžeš dať ekvalizér Peace (https://sourceforge.net/projects/peace- ... extension/) a ním to celkom rozumne umravníš.
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Akoze urcite sa s tym da vyhrat, ale ako som pisal, celkom som si na ne zvykol. Miestami sa mi tych bassov zda az dost, miestami to chyba, ale nejak mi to nevadi.
dasti555
Professional
Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

Zaujíma ma, že pri akej pesničke napríklad ich je dosť a pri ktorej chýbajú. Ja som si pri sluchátkach všimol že niekedy sťahujem basy a niekedy pridávam a ono možno to tak má byť :D
Hegy
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa Hegy »

starysomar napísal: 17 aug 2022, 18:20 Vo Windowse si predsa môžeš dať ekvalizér Peace (https://sourceforge.net/projects/peace- ... extension/) a ním to celkom rozumne umravníš.
Akurat vcera mi prestal fungovat :-(
Som skor ten co sa veci nechyta, ked funguju ale obcas preblikne skvela idea kadeco poaktualizovat tak doslo na EqualizerAPO a Peace, pekne som si zalohoval presety, odinstaloval oboje, nainstaloval najnovsie verzie a finito.
Kurnik tak som bol na to zvyknuty uz ze nemozem vystat defaultny eq :nono:
starysomar
Guru
Guru

Peace je super. Ak nefunguje, pozri "všechna zařízení", klikni na to "C" - mohlo Ti niečo odškrtnúť niektorý(é) výstup(y).

Obrázok
Hegy
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa Hegy »

Hej hej toto mi je jasne, rozumiem tomu softu pouzivam ho dlhe roky, nainstalovane to je na spravne vystupy, Peace ako taky vyzera ze funguje ok, ale equalizerAPO nefunguje, ukazuje mi dobry device ale ked aktivujem akykolvek config nic to nerobi so zvukom. Nemal som na to vcera moc cas troubleshootovat, nieco som si cital vyzera ze ked to nejde to bude pekna pakaren no som zvedavy, nerad by som o tuto vymozenost dosiel :D
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

dasti555 napísal: 17 aug 2022, 20:55 Zaujíma ma, že pri akej pesničke napríklad ich je dosť a pri ktorej chýbajú. Ja som si pri sluchátkach všimol že niekedy sťahujem basy a niekedy pridávam a ono možno to tak má byť :D
Viac by mi ich nevadilo pri takych tych beznych popovych vecickach co hraju napriklad na Europe 2, pripadne ich najdes v nejakych aktualnych playlistoch Spotify. Specialne to citit ked to hra potichu, vtedy by naozaj nevadilo ani trochu toho dunenia.

Na vsetko ostatne je to vacsinou ok.
Napísať odpoveď