Mozilla Firefox

Informácie o software, ankety...
Dreamer
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok

Re: Mozilla Firefox

Príspevok od používateľa Dreamer »

Aka verzia Firefox a OS - je to priamo na stranke youtube, alebo na inej? Prip. dajte odkaz na dane video.

Ja mam Firefox 103.0.2 (64-bit), Windows 10 21H1 64-bit, nemam ziadny problem s youtube.

Pouzivam uBlock Origin a v youtube som prihlaseny a mam v profile vypnute reklamy, myslim, ze reklamy sa nezobrazuju ani s vypnutym uBlock, priamo na stranke youtube.

Ak je video na inej stranke, niekedy sa mi tiez neprehra, funguje to tak ale uz dlho. Firefox ma rozne nove funkcie na ochranu sukromia, mozno to vyskusajte vypnut, prip. este ine rozsirenia, tusim facebook container (inak odporucany) sposoboval problemy.
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Verzia 103.0.2 na Windows 11. Casovo sa mi to zhoduje s Mek-om.

Ja nemam adblok, ale pouzivam Privacy Badger a HTTPS everywhere, no tymto nie je, lebo ich mam aj v Edge a tam mi videa prehrava.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

A v privatnom rezime to funguje ci tiez nie?
Dreamer
Addict
Addict

Vyskusaj tie rozsirenia predsa vypnut, v inom programe mozu fungovat inak, prip. New private window, ako spomina heker.

Mne tiez nieco nefungovalo, aj ked som vypol vsetky rozsirenia, ale v samostatnej skusobnej portable verzii to fungovalo, myslim ze aj videa tu na hojku.
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Tiež som si pár dní dozadu všimol že sa mi vo Firefoxe všetky videá z jedného kanálu donekonečna načítavajú. Včera som vyskúšal vypnúť AdBlock a zrazu sa spustila reklama a za ňou sa začalo prehrávať aj samotné video. Čiže asi tam niekde bude pes zakopaný..

Zaujímavé, že to zatiaľ registrujem iba pri jednom kanály... všetky ostatné videá zatiaľ v pohode prehráva.
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Mne nepomohlo vypnut Privacy Badger.

Ono sa to tazko zistuje, lebo aj to iste video dvakrat najskor nejde a potom ide.
A tiez som si vsimol, ze sa todeje vo videach nahranych nedavno. Ja by som to tipol na nejaky codec alebo format videa.
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

skus otvorit developer konzolu ci nehadze naku chybu
Dreamer
Addict
Addict

harrison314 napísal: 13 aug 2022, 22:41lebo aj to iste video dvakrat najskor nejde a potom ide.
Toto sa mi bezne deje na reddit, zrejme znamy bug, ale pokial netestujeme to iste video, nema to zmysel.
Cesar
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Cesar »

Rýchly test sa dá spraviť, že vypneš všetky doplnky, keď sa to zlepší, tak už len vykúšať, ktorý toto spôsobuje.

Keby po vypnutí všetkých sa to nezlepší tak možno ešte vymazať profily alebo vytvoriť nový, či omylom sa niečo nenastavilo zle, čo sa potom uložilo do profilu.

Tretiu vec, ktorú by som možno skúsil, je aktualizovať ovládač grafickej karty.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

aacid, Cesar: To som spravil ako prve. No problem je v tom, ze sa to sprava velmi nedetrministicky a niekedy to iste video ide/nejde nahodne. Takze, aj ked ho spustim v cistom Firefoxe nie je iste, ci ide lebo aktualne nahodne ide, alebo sa to tym fixlo.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

to znamena ze ked si pustil safe mode, respektive povypinal rozsirenia tak to islo alebo neslo?
proste najprv musis mat istotu ze to nie je problem rozsireni. pokial sa ten problem objavuje nahodne, tak jednoducho pouzivaj firefox bez rozliseni nejaku dobu. tak dlho kym sa problem bud neobjavi (a vies ze je to vo firefoxe) alebo pokial nebudes mat istotu ze keby si ich mal pozapinane tak by sa problem objavil (pokial sa ti to deje raz za par dni, tak si daj 2 tyzdne bez rozsireni a budes mat jasno).
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Prave mi neprehralo video v cistom firefoxe, takze pluginmi to nieje.
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

Slabý počítač? A podľa jeho momentálnej vyťaženosti to prehrá alebo nie?
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

starysomar napísal: 17 aug 2022, 18:15 Slabý počítač? A podľa jeho momentálnej vyťaženosti to prehrá alebo nie?
Zas az taky slaby nie je. Hlavne ked to iste video prehra v Edge. Bud maju vo Firefoxe bug, alebo google robi to iste co robilo povodnemu Edgu.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

co som pocul tak Firefox ide v poslednom case dole vodou. niektore elementy sa nezobrazuju spravne, v jednom podcaste hovoril clovek ze uz je niekolko mesiacov na starsej verzii lebo novsie mu robia problemy.

je to skoda, pretoze firefox, vedla opery je asi jediny browser co nebezi na chromiu. a predsalen mala diverzita je vzdy lepsia.
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

Opera beží na ňom už dávnejšie. Nemýiš si to s Vivaldim?
Práve som skúsil vo FF 4K aj 8K video - bez jediného záseku. A to mi beží kopec vecí v pozadí.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

ani som nevedel ze uz aj opera je chromium. vivaldi bolo zalozene na opere, nie? ti ostali?

browserov su hromady ale vsetko bezi na chromiu. na jednej strane je to fajn, pretoze vyvojar ma viac menej istotu ze v akomkolvek chromium-based browseri bude jeho stranka vypadat rovnako, ale tak ta hrozba monopolu, hlavne ked chromium vlastni google je odstrasujuca.
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

aacid ta hrozba monoplu sa uz naplnila pred rokmi. Napriklad to ako google s casti odstrihol certifikacne autority, alebo uplne zlikovidoval tu vysiu uroven zabezpecenia (ak si pametas kedysi mali banky v browseri pri certifikate zapisanu aj firmu). Ako clovek pracujuci s elektronickym podpisom a certifikatmi vidim, co si google pretlaci ako monopol.

Nedavno to bolo DnsOverHttps, co zas centralizuje informacie o tebe do ruk uzkej skupiny firiem, no lepsie sukromie ani bezpecnost neponuka. Potom tu mame veci s javascriptom a cokies, kde su uz pomaly cookies nepouzitelne na prihlasovanie, lebo su zneuzivane na spehovanie a standardy sa tomu brania, tak google vymysli dalsiu somarinu (naprosledy ten napad s cohortami - v podstate zakladnou funkcionalitou browsera by bolo o tene strankam poskytovat informacie, ale to im Microsoft, Mozzila a Aple dalo po prstoch).

Ja nepouzivam Firfox, lebo by bol lepsi, ale preto, ze to nie je Chrome.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

ja to chapem, mne sa tiez paci ta idea ist proti megakorporaciam, ale zial som moc pohodlny na to. x-krat som skusal prechod na ine prehliadace, ale tak nejak sa vzdy vratim ku chromu (teda aktualne som uz som viac nez rok na edge), lebo mi furt nieco vadi. a su veci kde to prekusnem ale v browseri viac menej zijem, tak chcem aby veci fungovali tak ako potrebujem.

a od googlu sa neda utiect, proste niektore ich sluzby su tak esencialne ze bez nich by som sa citil ako v 90tych rokoch...

proste som corpobitch :D
Napísať odpoveď