1. Matovičova vláda (2020-2021) + 1. Hegerova vláda (2021-202x)

Diskusie na politické témy...
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: 1. Matovičova vláda (2020-2021) + 1. Hegerova vláda (2021-202x)

Príspevok od používateľa harrison314 »

Cesar napísal: 15 aug 2022, 8:37 Opozícia by mala zvolať rokovanie parlamentu o odvolaní Matoviča, nadpolovičná väčšina ho odvolá a Matovič skončil. A pri tomto hlasovaní by poslanci SaS podľa vlastného svedomia a vedomia by ho mohli odvolať s opozíciou. Buď alebo... otázkou je, že či celá opozícia + SaS či by mali dosť hlasov na odvolanie.
A co by Fico a Pele spravil s vyokymi cenami energii? Maju snad zazracny prutik?

Ja velmi lutujem, ze Fico nevladol este cez coronu a vsteci by nan nadavali... lebo byt antivaxerom je lahke ked nemusis nic riadit.
retkvic
King
King

Príspevok od používateľa retkvic »

beardie napísal: 15 aug 2022, 12:22 cisto hypoteticky to teraz zlozia, minimalne 2 mesiace sa budu dohadovat, k tomu volby 3 mesiace od vystavenia zakona v zbierke, to je februar 2023
Moc lepsi datum na predcasne volby by si ani nemohli vybrat.

Hlas alebo smer s ustavnou vecsinou, a odsudenie korupcnikov v nedohladne, clovek by az hutal, ze to ten matovic myslel s tym bojom proti chobotniciam uplne opacne. By ma len zaujimalo ze ked to raz skonci toto jeho saskovanie, ze ci sa este najde dost zaslepenych ludi co mu to hodia, nech sa zase na par rokov potesi aky su tu ludia vymleti.

Tak ale zase, ked sa tak clovek pozera ako sa scvrkava ten pocet normalnych ludi a priblizuje sa to k tomu ruskemu modelu, tak sa nie je ani comu cudovat.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

Ak chceš vidieť resp počuť vymleteho človeka, tak si pusti dnešné video ci podcast V redakcii na Nku, takíto ľudia nás zastupujú
Hlavne, že si robí srandu z Tabaku
retkvic
King
King

Preto tak milujem politikov. Smeju sa ludom do oci a este im to robi dobre. O tomto by sa to sice dalo pochybovat, no zdanie klame. Inac vidim ho prvy krat, chlapec z lesa z Humenneho v parlamente SR, pobavil(miech cez slzy).

Ale cim to viac pozeram, tak asi ano je to Matovicova cielovka, sa divim kde na takeho bieleho kona prisli a ako ziskal tolko hlasov(vraj je tam oblubeny).
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

...takíto ľudia nás zastupujú, pretože prevažná väčšina ľudí očakáva, že za nich všetko rozhodne niekto mocný a múdry. Nechodia (a ak, len náhodným výberom) voliť do komunáliek, nezaujímajú sa kto ich chce zastupovať, nepoužívajú hlavu (lebo myslenie veľmi bolí zrejme) pri parlamentných voľbách.
Pravda je, že tiež neviem, čo s tým - ako to zmeniť no voľbou takýchto a podobných isto nie.
Blastbit
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Blastbit »

Aha jaže je to Publicip z temy instagram a neverte všetkemu, docela sa podobajú + Humenné.
Pozeral niekto andreja leontieva na Ta3 a názory na nájomné bývanie ? https://www.ta3.com/relacia/25307/statn ... yt-problem
retkvic
King
King

On dokonca vnima politiku cez kamaratov, nasiel si kamaratov v Sas a v Olano tolko kamaratov nema :) Spia na byte v poslaneckom byte este s nejakym inym poslancom, asi zo sas a asi maju izbovice, alebo co.

Ta skupina nevolicov, neviem ci sa to vyriesi ich ucastou, mozno su presvedceni, ze svojou ucastou nic nezmenia, pripadne tam nemaju svojho kanidata, vela ludi nechodi k volbam aj takych co politiku neriesia, a medzi nich patri asi vecsina tych, co je zaneprazdena svojou pracou, zivotom, je za vodou, atď.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

retkvic napísal: 16 aug 2022, 11:02 Hlas alebo smer s ustavnou vecsinou, a odsudenie korupcnikov v nedohladne, clovek by az hutal, ze to ten matovic myslel s tym bojom proti chobotniciam uplne opacne. By ma len zaujimalo ze ked to raz skonci toto jeho saskovanie, ze ci sa este najde dost zaslepenych ludi co mu to hodia, nech sa zase na par rokov potesi aky su tu ludia vymleti.
Čo som videl komentáre Matovičovych voličov pri poslednom prieskume volebných preferencii, tak oni stále žijú v tom, že pri ďalších voľbách bude mať Matovič zase aspoň 25%, lebo veď viete. Média klamú a platí ich mafia, aby na Matoviča útočili :D

Oni a evidentne ani Matovič osobne, nerozumejú tomu, čo sa stalo vo februári 2020. Väčšina mojich kamošov aj rodiny volili Matoviča. Prvýkrát v živote. A zdá sa, že aj poslednýkrát. Lebo ani jeden jediný ho už nechce voliť.

Podľa mňa je dosť reálne, že sa Matovičovi stane pri najbližších voľbách ďalšie volebné prekvapenie. Ale tentoraz také, že sa nedostane ani do parlamentu.
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

Kedysi som tiež naletel Mečiarovi a tiež prvý a posledný krát. Odvtedy sledujem kto je kto, čo robí, o čo mu ide. Do posledných komunáliek som šiel s jasnou predstavou koho a pre čo. Vo "veľkých" som volil SaS - nie skrz Sulíka - skrz to, že mali najpelšie prepracovaný ekonomický program. Žiaľ väčšina ľudí volí veľkohubých populistov a nie iba u nás.
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

retkvic napísal: 16 aug 2022, 16:25 Ale cim to viac pozeram, tak asi ano je to Matovicova cielovka, sa divim kde na takeho bieleho kona prisli a ako ziskal tolko hlasov(vraj je tam oblubeny).
Ja som si to pozrel a mam silny pocit, ze on vnutorne vie, ze jedina sanca je to, ze Matovic uplne odide, ale tiez vie, ze to nemoze povedat nahlas.
Cesar
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Cesar »

harrison314 napísal: 15 aug 2022, 12:57 A co by Fico a Pele spravil s vyokymi cenami energii? Maju snad zazracny prutik?

Ja velmi lutujem, ze Fico nevladol este cez coronu a vsteci by nan nadavali... lebo byt antivaxerom je lahke ked nemusis nic riadit.
Veľa toho by nespravili ale oni sľúbia hocičo len aby sa vrátili k moci a aby sa tak vyhli tomu, že by sa dostali do basy. Oni sľúbia aj 16. dôchodky a hocičo iné. Nejaké kozmetické zmeny by možno spravili ale možno ani len to.

A pravda niky nebola ich metódou, skôr klamať 24/7.
retkvic
King
King

harrison314 napísal: 16 aug 2022, 18:02 Ja som si to pozrel a mam silny pocit, ze on vnutorne vie, ze jedina sanca je to, ze Matovic uplne odide, ale tiez vie, ze to nemoze povedat nahlas.
Tazko mu vidiet do hlavy, clovek by si o nom mohol mysliet vselico, ale dalo by sa povedat ze je taky prostoreky(pripadne to dobre hra) ale v principe povedal vsetko, byva u rodicov, teraz je poslancom NR SR, predal by aj vlastnu babku len aby si nasporil na nejaky 1-2 izbak, proste strcit sa co najhlbsie do zadnice je z jeho pozicie najlepsie. Na takych adorovacoch jednej osoby je ta strana zlozena.
Blastbit
Guru
Guru

to nevymyslis, to je proste "antifašistický" kovaný neobolševik.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

Ešte by som dodal, že je tam aj nácek, ktorý sa do parlamentu dostal na vlne antisystému proti štandardným stranám a SMER ako klasická ukážka vládnej štandardnej skorumpovanej strany bol fujky fujky...
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

ephramko napísal: 18 aug 2022, 12:21 Ešte by som dodal, že je tam aj nácek, ktorý sa do parlamentu dostal na vlne antisystému proti štandardným stranám a SMER ako klasická ukážka vládnej štandardnej skorumpovanej strany bol fujky fujky...
Hej hej, clovek co siel do politiky robit poriadok si podava ruky so stranou, ktora je hradza proti fasizmu :D
retkvic
King
King

Ak s Igorom Matovičom mám odísť aj ja, som ochotný túto obeť priniesť, napísal Richard Sulík na Facebooku. Predseda SaS už na tlačovke po dnešnom koaličnom rokovaní povedal, že navrhol svoj odchod z funkcie, ak to má byť cena za odchod Matoviča. Nemá však pocit, že by návrh zarezonoval.
Takto sa to robi do psej matere... by niekto povedal.

Ja si myslim, ze je to uz trosku po funuse, ale snaha sa ceni, hoci mohla prist ovela, ovela skor a nemuselo to zajst az to takychto obludnych rozmerov.
Blastbit
Guru
Guru

Akurát je TB Olano na Ta3, opätovné kopanie do SaS ktorá nemá podla Olana argumenty a za kazdu krizu možu oni. Lebo sak Sulik nenavidi IM.
Samozrejme opät Sas je pre Olano 6% strana aj ked reálne má tak 18% a Olano asi tak 8% a mozno aj menej.IM vydierač dosadí mafiu na posty a z basy. Asi sa to rozpadne a pompezny navrat Smerohlasu a Kollar k nim a IM mu zagratluje a bude sa porúčať niekde za hranice s plným bakšišom.
retkvic
King
King

Ono keby niekto zorganizoval boxersky zapas medzi tymito dvoma panmi, tak by sa to zvrhlo na boj na život a na smrť, kedze ten kto by vyhral by bol vítaz kedze z ich pohladu to musi byt niekto z nich a Slovensko ma byt teda porazene.
Matovic je pripad, ale Sulik vidi lepsiu alternativu k Matovicovi v buducej vlade, lebo on sa uz rozhodol, ze si sice necha dlho skakat po hlave ale odtial potial.

Este mozno by sa dalo bazirovat na tych 5 bodov co navrhol (ne)premier, ale Sas(teda Sulik)vyzeraju byt rozhodnuty.

A na koniec to zaklincoval Korda s Kollarom, ked mu Korda na zaver, nastartovanemu, polozil tu svoju velmi "sofistikovanu" otazku, ze naco vlastne chodi na tie koalicne schodze, ked tam robi iba statistu.
retkvic
King
King

Melodráma pokračuje?

Dnes som zachytil, že SaS chce predložiť zákon o partnerskom spolužití párov rovnakého pohlavia.

No ak by nieco take zasadne cheli prelozit, tak by mozno chceli nieco za nieco, ak by presiel tento zakon, tak by povedzme zostali vo vlade?
Blastbit
Guru
Guru

Neprejde im to,odídu. Kollar nemá v zaujme riešiť tieto témy, Matovič má z liberálov nepriatelov cislo 1. To uz náckovia su pre nich lepší partneri.
Napísať odpoveď