Steam Deck

Témy týkajúce sa procesorov, pamätí, grafických kariet, harddiskov...
cORP.
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Steam Deck

Príspevok od používateľa cORP. »

ahojte, vlastnite tu niekto tuto konzolu/pc od Valve ? viem, ze icefire tu istu dobu predaval najnizsiu 64gb verziu, kedze na konzolu je registracny poradovnik predpokladam, ze vela uzivatelov na Slovensku mat zatial nebude, jednu som si rezervoval a cakam na koniec roka, teda zaujimali by ma potencionalne skusenosti ak ju uz niekto ma.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Re: Steam Deck

Príspevok od používateľa aacid »

nemam steamdeck, ale aj tak sa vyjadrim :)

na jednej strane podla mna super hracka, moct hrat desktopove hry na prenosnom zariadeni, ma to linux, pripojis klavesnicu mas plnohodnotny pocitac... a cena je tiez fajn.
na druhu stranu je to prva verzia a netreba ocakavat zazraky, co som pozeral rozne recenzie a videa tak som si povedal ze radsej by som pockal na steamdeck 2. ten vyber hier tiez nie je nejaky svetoborny, hranie na linuxe ide velmi napred hlavne vdaka valve, ale stale to neni ani 20% toho co si mozes zahrat na PC.

celkovo je to na mna velmi jednoucelove zariadenie. mam doma nintendo switch a aj to pouzivam len s detmi, sam ho zapnem velmi vynimocne. doma hram radsej na desktope a ked idem niekam mimo domu tak skratka nepotrebujem hrat hry...

co ma ale zaujalo je tento "notebook":
https://www.indiegogo.com/projects/gpd- ... md-6800u#/
cena je samozrejme niekde inde ale je to notebook, teda zariadenie realne pouzitelne aj na pracu (podla recenzii sa na tom prekvapivo dobre pise), je tam windows, teda tam nainstalujes akukolvek hru a vykon to brutalny (doom eternal fullhd na 60+ framov?)... displej je tiez niekde uplne inde ako steamdeck.
a vstavany gamepad... toto je ozaj prenosne herne zariadenie. aj ked zase potom nastava otazka ci ozaj potrebujes vstavany displej a nebude jednoduchsie si kupit "bezny" herny notebook a zobrat si na cesty so sebou gamepad...
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

nintendo switch doma mam tak isto, ono viac na nom hrava polovicka ako ja, ja tie japonske veci moc nemusim, zas ja si to zariadenie upravim podla seba, praveze mi pride viacucelove ako akykolvek handled, kedze uz su ovladace aj na windows, no uvidim, ked pride, ze je na sklade a mozem objednat budem dumat nad tym ci vyhodit zbytocne cash alebo nie :)
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

co konkretne na tom chces hrat?

ja som si to predrezervoval uz davno, aj som uz mal moznost kupit, ale realne mi nenapadlo nic, co by som si na tom vedel plnohodnotne zahrat, tak som to zatial nechal tak. max nejake auticka, plosinovky ..
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

no hrat vseobecne hocico prave, ono ked si pozeram tie benchmarky tak hry tam idu obstojne, ono ani nejde o to ci si ju kupim, skor ma zaujimalo ci ju niekto ma nakolko ja som o nej viacmenej rozhodnuty co sa tyka hw ako takeho
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

nemyslel som perfo benchmarky, ale skor user experience. tie hry na to sice nejak napasuju, aby sa mohlo povedat, ze X% steam hier je compatible, ale hrat na tom nejaku FPS/strategicku hru ci nieco na sposob GTA asi nebude na tych joystickoch najprijemnejsi zazitok.

tak ma len zaujimalo ze ci mas nejake tipy na hry.

inak tiez by som rad pocul real skusenosti.
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

fps a strategie su mi jasne, ja skor cielim na rpg hry ktore sa daju hrat aj na pc, zaklinacov, pripadne diablo atd. , ono GTA ktore si spomenul sa na gamepade hra super, osobne by som to tak ci tak hral na konzole, no zvazim a uvidim, software sa stale posuva, hw je dostatocny, kedze mam mat moznost kupovat az koncom 4 kvartalu mam casu na rozmyslenie :)
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Ako dlho sa dokážeš na tom hrať kým sa to prehreje a začnú padať FPSka ?
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

prehrievat sa praveze neprehrieva to je na tom fajn, no hrat, na bateriu od cca 2 do 4 hodin realne, potom usb c, maximalne teploty co malo pri testoch cpu je cca 90 stupnov v peeku, inak sa drzi okolo 75-80 pri beznom hrani
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa begbeee »

Ja ti taketo zariadnie kupim ked na tom pojde oficialne Gamepass alebo Stadia.
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

tak aby na tom isiel gamepass alebo stadia tak to fakt nieje treba, na to staci akykolvek tablet kedze tam o hw moc nejde, tu tieto veci samozrejme idu tiez, ked si tam nahodis windows
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

za to ale pojde clovek do pekla pokial si na steamdeck nahodi windows :D

zartujem samozrejme ale tak pre mna je najzaujimavejsie na celkom steamdecku prave steamos. predsalen steamdeck nie je prve mobilne herne zariadenie...
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

ono jasne, steam os je primar, no v dohladnej dobe, ak uz aj nieje by mal valve oficialne zacat podporovat dualboot, ovladace pre windows 10 uz su, chystaju update biosu kvoli TMP aby siel aj win 11, no uvidim ci si ho nakoniec vezmem, skoda, ze sa tu nenajde ziaden realny uzivatel
Napísať odpoveď