Staviame domacu siet

O internete a sieťach, problémoch, nastaveniach...
host5
Light Star
Light Star
Kontaktovať používateľa:

Re: Staviame domacu siet

Príspevok od používateľa host5 »

Rozpočet je do 300€ kedže som pozeral nejake small business switche a ceny sa takto pohybujú. Rad by som 1Gbit porty už.
Pozeral som na tieto 2 switche: CISCO C1000-8P-2G-L a CBS350-8P-2G ale ťažko sa mi v tom orientuje keďže som ešte nekupovať takého switche.
masterdead
SysAdmin
SysAdmin
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa masterdead »

Len ked sa chces ucit na tom, skusat, tak skor by som pohladal nejaku vyssiu ako SMB radu. Nie nutne by som hladal uplne nove zariadenie. Ako som skor spominal, 2960 by som popozeral, firmy to vyraduju za par eur
host5
Light Star
Light Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa host5 »

Ako to je dobrý point len či to nebude žrať zbytočne veľa elektriny keď to pojde 24/7. Myslím si, 80-90% kapacity tohto veľkého starého enterprise switchu ja doma nevyužijem čiže preto som aj hľadal niečo menšie s full IOS...

Na druhej strane ak sa nič menšie nenájde a budem vyberať medzi novým smb za 250€ a starým 2960 za 100-150 tak asi zvolim stary.
pHysIQ
King
King
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa pHysIQ »

Ahojte,

obraciam sa na vás s prosbou o radu, či bude fungovať nasledujúca schéma:
Optický internet od Telekomu -> router Huawei HG8245H bez wifi -> modem COMPAL CH7465LG vysiela wifi.

S týmito vecami nemám skúsenosti.
Plánujeme sa presťahovať z bytu kde je optika od UPC do domu kde je optika od Telekomu.
Preto mám modem Compal a rozmýšľam, či bude mať využitie.
Modem Compal je môj. Nemusím ho vracať UPC.
Ďakujem.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Ten router Huawei je zrejme telekomacky, takze je to ok. A za to mozes pripojit hociktory wifi router. Co pozeram foto toho Compalu, tak sa zrejme net pripaja cez koaxialny kabel a nema WAN port. Preto si myslim, ze ti to nepojde. Budes potrebovat normalny wifi router, mozes kupit hociktory za 20 eur a svoj ucel to splni.
4040
King
King

Príspevok od používateľa 4040 »

Kde je napísané ,že Huawei HG8245H nemá wifi ?
pHysIQ
King
King
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa pHysIQ »

Ak bude Huawei HG8245H v režime bridge, nebudem platiť každý mesiac 0,5 alebo 1€ za používanie telekomáckeho wifi.
Je to vec princípu. Radšej si kúpim vlastný wifi router.
Daniel9911
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Daniel9911 »

Ahojte, kamoš si kúpil byt a potrebuje dostať internet do garáže a odtiaľ už do altánku, alebo rovno z bytu do altánku. Altánok je cca 20 metrov od domu, bývali majiteľ mal Router v garáži, ale čo sme sa pozerali nemal tam natiahnuté žiadna káble, takže to asi mal tiež bezdrôtovo vyriešené. V byte bude mat router od Telekomu asi ZTE Speedport Entry 2i, len neviem či ten router bude mať dosah až do garáže viď foto. Vedeli by ste mi niečo poradiť ?
náčrt.png
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

Kábel cez stupacky?
Daniel9911
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Daniel9911 »

Káblom by to bolo najlepšie a najstabilnejšie, dúfam, že s tým susedia nebudú mať problém. Ak áno tak pre mňa plán B je asi Powerline do zásuvky, ale tam to je zase risk s prenosovou rýchlosťou a či ich budem vedieť spárovať. Ešte potom ma napadla vec, vonkajší Wifi AP, ale neviem či k tomu treba mať dve tie ext. AP a tak ich spárovať a potom z neho zase ťahať kábel a prepojiť s routerom.

Včera im boli namontovať Router a majú ho na chodbe takže asi bude treba poriešiť internet aj do bytu lebo ZTE II asi moc nepokryje.
Internet bude asi posledné čo sa bude riešiť, sú tam dôležitejšie veci momentálne.
Napísať odpoveď