obchodovanie na burze, xtb, etoro atp. pad komodit, SP500

Ak neviete kam zaradiť Váš príspevok, použite túto kategóriu...
tonnymontana
Medium Expert
Medium Expert

obchodovanie na burze, xtb, etoro atp. pad komodit, SP500

Príspevok od používateľa tonnymontana »

ahojte,

venujete sa tu niekto tradingu ?

chcel by som sa opytat niekoho skusenejsieho na nazor.. zacal som s tym nedavno, mam nakupene nejake akcie SP500, teraz idu na bomby dole a cast akcii mi odpredal automat...

tak len by som chcel vediet vas nazor ci sa mi oplati drzat marzu a doposlat tam peniaze aby mi ich automat nerozpredal alebo shortovat kym tam ta strata nie je strata v tisicoch eur.. momentalne som v strate asi 2000 eur s tym ze 500e z tejto sumy uz je uzavreta pozicia a zvysok je zatial este aktivny kontrakt ktory bezi dalej a momentalne pada
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: obchodovanie na burze, xtb, etoro atp. pad komodit, SP500

Príspevok od používateľa gogo956 »

zacal si s trejdovanim iba nedavno a uz pouzivas páku? Chapes ake je to pre zaciatocnika velke riziko?
tonnymontana
Medium Expert
Medium Expert

gogo956 napísal: 23 sep 2022, 17:43 zacal si s trejdovanim iba nedavno a uz pouzivas páku? Chapes ake je to pre zaciatocnika velke riziko?
asi nechapem, chcem sa tomu vyhnut ale neviem co mam teraz s tou situaciou robit

predava mi to automat, ak tam mas menej ako 50% marze tak urobi stop out

tak nechat vsetko tak a pockat kym to padne a pojde zas hore ? - nechat tak v mojom pripade znamena poslat tam napr. dalsich 100..200..300 eur aby sa mi marza zvysila z 50_60 percent kde klesla na nejakych 80 aspon a prestalo mi automatikcy predavat zaradom tie co su v strate
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

nikto netusi ako sa budu trhy dalej vyvíjat, bolo by velmi nezodpovedne robit nejake predpovede a na zaklade toho ti radit ako by si mal postupovat.
Prakticky kazdy kto ma iba zakladne informacie,male skusenosti s obchodovanim na burze a zaroven pouziva paku tak o svoje peniaze skor ci neskor pride. Páka je pre velmi skusenych a sikovnych a ani ti nemaju uspech zdaleka zaruceny.

Skus sa poradit tu https://ako-investovat.sk/diskusia/
su tam aj velmi skuseni trejderi
tonnymontana
Medium Expert
Medium Expert

gogo956 napísal: 23 sep 2022, 18:00 nikto netusi ako sa budu trhy dalej vyvíjat, bolo by velmi nezodpovedne robit nejake predpovede a na zaklade toho ti radit ako by si mal postupovat.
Prakticky kazdy kto ma iba zakladne informacie,male skusenosti s obchodovanim na burze a zaroven pouziva paku tak o svoje peniaze skor ci neskor pride. Páka je pre velmi skusenych a sikovnych a ani ti nemaju uspech zdaleka zaruceny.
v akom zmysle myslis to ze pouzivam paku ? snazil som sa kupovat jednotky v najmensom moznom objeme 0.01 a hodilo mi na vsetky automaticky marzu okolo 100 eur. za menej som jednotuku nevedel kupit
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

Dobre Ti radí - bez skúseností zarobíš druhým. Naštuduj si apoň zčasti, čo je to ten pákový efekt.
Kedysi...nám povedali, že vo Forexe sa riziko prehadzuje na väčšieho hlupáka (bez urážky).
V minulosti som prerobil pár tisíc eur na niečom, čo malo byť vodotesné, dlhé roky bezchybne fungovalo. Bolí to, serie to.
Momentálne je v priemere pokles, spôsobený známymi okolnosťami. No je rodiel byť v strate 10% - a prísť o všetko.
mato55002
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa mato55002 »

Nevieš čo je pákové obchodovanie, nevieš čo máš tradovat... Si normálny ? To si čakal že tradovanim máš peniaze zadarmo ?
Nepoznám nikoho kto by si reálne dokázal tradovanim zarábať namiesto práci a ak aj áno tak je to vďaka jeho seminárom, knizkam a inými "vzdelávacími" materiálmi ktoré predáva.
Libor z investocky na YouTube mi hovoril že reálne hľadal niekoho kto sa tým fakt živý a ponúkal za to odmenu. Keď chcel od nich aj faktické data aké trady za mesiac urobili a koľko zarobili tak už sa neozvali alebo dali data iba z nejakého dobrého mesiaca .

Je to proste bullshit, ktorý sa posledne roky síry na internete ako stačí tradovat a budete bohatý. Jasne určite existujú výnimky ale ich rovnaké množstvo ako milionárov vďaka hazardu.

Investovať by samozrejme mal každý ale dlhodobo a nie takéto blbosti. Kúp ETF, Bitcoin alebo akciu ktorej veríš že tu bude aj o desiatky rokov a nespekuluj s pákou, už vôbec nie keď tomu nerozumieš. Kúp iba také množstvo akcií na ktoré reálne máš a priamo cez brookera najlepšie IB , Lynx alebo iný ktorý ponúka reálne akciu a nie cfd ako etoro kde vlastníkom je samotná aplikácia a nechaj si ich do dôchodku alebo ak chceš žiť z akcií tak si našetri aspoň 200 tisíc eur a každý rok vyberaj v pohode 10 tisíc 🙂
Napísať odpoveď