Potrebujem naprogramovať jednoduchy button

Programovacie jazyky, rady, poradňa...
jukel
Professional
Professional

Potrebujem naprogramovať jednoduchy button

Príspevok od používateľa jukel »

Ahojte, potreboval by som naprogramovať jednoduchý button/ikonku ktoru by som mal na ploche, po kliknutí na ňu sa ukončil proces povedzme program.exe a opätovne hned znova spustil.

Priklad, použivam jeden soft, ktory sa po čase začne spomaľovať a sekať a musím ho reštartovať, aby som však uchoval určité nastavenia musím kliknuť na Spravca uloh - Procesy - vybrať ho, kliknut na Ukončiť proces, potom v pop-upe zasa Ukončiť proces, a program spustiť nanovo.

Od ikonky na ploche chcem aby spravila cely proces sama. Kolko by naprogramovanie takého niečo stalo ? Myslim že to nieje až take zložité ale možem sa myliť.

Vďaka
BX
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok

Re: Potrebujem naprogramovať jednoduchy button

Príspevok od používateľa BX »

Môžeš sa pohrať s batch súborom. Vytvor si súbor nieco.bat (s .bat príponou) a otvor ho v notepade. Do neho môžeš písať príkazy windowsu. Ty potrebuješ príkaz start https://technet.microsoft.com/en-us/lib ... 91005.aspx a taskkill https://technet.microsoft.com/en-us/lib ... 91009.aspx
Pri skúšaní na posledný riadok ešte pridaj príkaz pause, aby si videl, čo to vypisuje.
jukel
Professional
Professional

Príspevok od používateľa jukel »

Vďaka, funguje to

// a aby sa v danom programe stlačilo automaticky jedno tlačidlo (prihlásiť) tak to je už asi iný level programovania či ?
BX
Addict
Addict

Príspevok od používateľa BX »

Áno, to už nepôjde tak jednoducho.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

https://autohotkey.com/

pozri na toto, prave take veci ako prihlasovanie sa (napisat nieco do boxu, kliknut mysou na tlacidlo) tam idu uplne jednoducho.
androidak
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa androidak »

Zdravím, potreboval by som v autohotkey vytvoriť hotkeys na funkcie multimediálnych kláves na myši. Ide o to, že k jednému pc je priopojených viacero myší s bočnými tlačidlami. Potrebujem aby fungovali normálne, ale zároveň na ne priradiť nejaké tie funkcie. Tam ale nastáva problém, popíšem ho teda pri konkrétnom príklade.

Jednalo by sa o ovládanie hlasitosti a play/pause.

Kód: Vybrať všetko

XButton1 & WheelDown::Volume_Down
XButton1 & WheelUp::Volume_Up
XButton1 & LButton::Media_Play_Pause
Toto funguje tak ako potrebujem, problém je však v tom, že sa stratia defaultné funkcie bočných tlačidiel, ktoré potrebujem. Riešenie bolo použiť ~ na začiatok.

~XButton1 & WheelDown::Volume_Down
~XButton1 & WheelUp::Volume_Up
~XButton1 & LButton::Media_Play_Pause
Tu však nastáva ďalší problém, a to ten, že keď stlačím bočné tlačidlo, potočím kolieskom (hlasitosť sa upraví) a uvoľním bočné tlačidlo, použije sa nakoniec aj defaultná funkcia späť, a to nechcem.
Tu však končia moje schopnosti, tak hľadám riešenie tu.

Takže, napadli mi dve riešenia. Toto podľa toho, čo som dočítal asi nie je možné použiť, ale možno sa mýlim. Windows vraj nevie rozlíšiť tieto myši. Išlo by teda o to, že sa definuje tá myš, ktorá by slúžila na tie multimediálne funkcie, a vtedy by išlo použiť riešenie z prvého kódu.
Druhé riešnie by mohlo byť, že sa pri stlačení (XButton1) do času napr. 0,2 sekundy použije defaultná funkcia, teda len stlačenie (funkcia späť). To čo by bolo nad ten čas by sa definovalo ako hold. Takže keď by sa držalo bočné tlačidlo a potočilo kolieskom, potom sa uvoľnilo bočné tlačidlo, nepoužila by sa funkcia späť.

Viacmenej som si istý, že to ide urobiť, podľa príkladov čo som našiel. Nebolo tam ale konkrétne to čo potrebujem. Možno na to idem zle, ale verím že niekto znalý to tu bude vedieť napísať. Predpokladám, že by sa dalo nájsť aj konkrétne riešenie, teda princíp akým potrebujem aby to fungovalo, lenže ja som sa k tomu nevedel dopátrať.

Ďakujem
starysomar
Addict
Addict

Príspevok od používateľa starysomar »

Ak ide konkrétne o ovládanie hlasitosti, čo tak použiť Voumouse od Nirsoftu?
http://www.nirsoft.net/utils/volumouse.html
androidak
Medium Professional
Medium Professional

Jedná sa o firemný pc, takže inštalovať nejaký soft nie je možné.
starysomar
Addict
Addict

Volumouse sa neinštaluje.
androidak
Medium Professional
Medium Professional

Tak spustiť ide bez inštalácie, to je super. Problém je že nefunguje ako potrebujem. Keď uvoľním bočné tlačidlo, aj tak sa použije krok späť alebo vpred. Nevidel som tam možnosť niečo také nastaviť.
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

co tak teda pouzit ciastocne to prve riesenie (len odchytit "XButton1" bez vykonania akcie) a za tym cez GetKeyState v cykle checkovat ten button a ak stlaceny, tak uz tam porobit tu logiku ako potrebujes? napr. jak si pisal - pockat 0.2 sekundy, ak stlaceny stale, tak cez dalsi GetKeyState cakat dalej na koliesko, ak nestlaceny, tak cez Send vypropagovat XButton1 dalej

len neviem ci AHK reaguje na klavesy vyslane zo sameho seba, ak hej, tak este ochranu proti rekurzivnemu zacykleniu.
androidak
Medium Professional
Medium Professional

HERO vďaka za radu, vedel by si mi to aj napísať? Pretože sa v taktom programovaní skoro vôbec nevyznám.
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

skus takto

XButton1Pressed := false

XButton1::
    global XButton1Pressed
    XButton1Pressed := true
    KeyWait, XButton1, T0.2

if(ErrorLevel == 1){
        KeyWait, XButton1
    }else{
        Send, {XButton1}
    }
Return

WheelDown::
    global XButton1Pressed
    if(XButton1Pressed == true){
        Send, {Volume_Down}                     
    }else{
        Send, {WheelDown}
    }
Return

WheelUp::
    global XButton1Pressed
    if(XButton1Pressed == true){
        Send, {Volume_Up}                     
    }else{
        Send, {WheelUp}    
    }
Return
starysomar
Addict
Addict

Možno som Ťa tým Voumouse zmýlil, nechcel som. Mám ho nakonfigurovaný na zmenu hlasitosti stlačením Ctrl+Shift a otáčaním kolieskom myši.
Play/pause môžeš mať na tlačítkach.
Ak je potreba ovládania hlasitosti aj play/pause z viacerých myší a nieje viac klávesníc, asi Ti to nepomôže.
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

androidak napísal: 06 nov 2022, 22:16Zdravím, potreboval by som v autohotkey vytvoriť hotkeys na funkcie multimediálnych kláves na myši. Ide o to, že k jednému pc je priopojených viacero myší s bočnými tlačidlami. Potrebujem aby fungovali normálne, ale zároveň na ne priradiť nejaké tie funkcie. Tam ale nastáva problém, popíšem ho teda pri konkrétnom príklade.
Tu je sposob, ktory pouzivam dlhe roky a uz si bez toho neviem predstavit pouzivanie PC:

Tipy na mysie skratky - www.hojko.com

Standardna verzia HotkeyP sa nemusi instalovat, ale pouziva registre na nastavenia, nasiel som tuto portable verziu, ktoru som ale neskusal:

https://www.portablefreeware.com/index.php?id=2569

Aj keby slo zachovat povodne funkcie, bolo by to len zbytocne obmedzovanie moznosti, pre mna by bola mys bez mysich skratiek ako klavesnica bez Ctrl a Shift.

Vyhodou HotkeyP je to, ze pouzitie je ovela jednoduchsie ako AutoHotkey a daju sa tak nastavit konkretne veci velmi lahko.

Je to vazne navykove a da sa na to lahko zvyknut, napoveda je aj v cestine, ak by si mal nejake otazky, tak sa kludne spytaj, rad odpoviem.
androidak
Medium Professional
Medium Professional

HEROve riešenie funguje presne ako potrebujem. Ďakujem
Napísať odpoveď