Orange - zlepšenie signálu WiFi

O internete a sieťach, problémoch, nastaveniach...
hojko
Site Admin
Site Admin
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Orange - zlepšenie signálu WiFi

Príspevok od používateľa hojko »

dasti555: Riesenie je take, aby si nepouzival nezmyselny exteder. Kup si normalny wifi router, potiahni ho kablom na lepsie miesto v byte a pripajaj na na siet toho nove wifi routru. YouTube aj Netflix pouzivaju cache, teda si dopredu nacitavaju to co budu prehravat. To pri online hrach nie je mozne.

Napr: https://www.alza.sk/tp-link-archer-c6-v32-d6742355.htm
dasti555
Professional
Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

Normálne som musel spraviť skicu aby som to vysvetlil :D
Biele je router, ostatné hádam dáva zmysel (kvalita signálu) s tým, že router nedostanem do inej časti bytu... ak mi to tamte router pokryje zajtra to vynútim spojazdniť :D
Prílohy
Snímka obrazovky 2022-11-22 o 22.37.20.png
4040
King
King

Príspevok od používateľa 4040 »

Skúsil si menu toho CF-WR755AC.Prepojil si to káblom?
dasti555
Professional
Professional

Menu som skúšal nastavovať. Ešte som si aj RF Output znížil zo 100% na 25% lebo nemyslím že potrebujem tú anténu vypeckovanú keď je 2 metre odomňa.
Každopádne mi to ukazuje že nie je spojenie na internet v tom menu. A najradšej by som bol keby to bol dualband na jednom SSID ako mať 5 a 2.4 lebo keď som na 5 tak zas neviem ovládať homekit (bez bridgu) ktorý mi beží na 2.4 .. (vocolinc)
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

k extenderu. daval si ho aj na ine miesto? extender chyta signal routru a posuva ho dalej, pokial mas na nejakom problem so signalom tak logicky ked na to iste miesto (ci 2 metre od neho) das extender tak bude mat uplne rovnaky problem so signalom.
extender by si mal dat niekde na pol cesty medzi teba a router aby mal kvalitny signal od routru a ten mohol posielat dalej.

spravil by som to co vravi hojko, kup poriadny router, zapoj do toho UPCckoveho a mas vybavene. ten UPC router vies prepojit (zavolanim do UPC) do bridge modu a teda nebude fungovat ako router ale iba ako modem, ale to je mozno moc roboty a asi by ti to musel schvalit majitel bytu. takze kludne len router zapoj a budes mat druhu siet.
ja pouzivam tie archery dlhodobo, predtym C7, teraz C6 a pokrytie to ma super.
dasti555
Professional
Professional

Čiže budeme mať 2 názvy sieti? Pôvodnú a novú z toho TPlinku? Objednal som ho snáď si alza pohne. Netuším čím to je ale ten net tu ako tak fungoval. Kedysi bez problému som prešiel celého AC cez GeForce Experience ale teraz to je katastrofa...

K extenderu ... tak trochu som dúfal, že jeho anténky zachytia ten signál lepšie alebo tak dačo a tým pádom mi to predlži ten signál ... na pol ceste by som veľmi rád ale vôbec sa to nikde nedá mať.

Snáď to vyrieši aj to, že po pripojení na VPN mi chrome píše DNS PROBE POSSIBLE
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

DNS PROBE POSSIBLE bude skor problem niekde inde, konkretne v tej VPN. Mozes skusit zmenit svoje DNS na pocitaci a pouzit Google DNS s IP adresami 8.8.8.8 a 8.8.4.4.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

jj budes mat 2 siete. spolubyvajuci sa mozu kludne dalej pripajat na tu povodnu a ty mozes mat svoju vlastnu sukromnu :D
4040
King
King

Príspevok od používateľa 4040 »

Extender nechať pripojený káblom,vybrať si režim...A mal by zvládnuť aj spojenie wifi sieti.
Prílohy
CF-WR755AC.jpg
CF-WR755AC.jpg (23.88 KiB) 186 zobrazení
dasti555
Professional
Professional

hojko napísal: 23 nov 2022, 11:32 DNS PROBE POSSIBLE bude skor problem niekde inde, konkretne v tej VPN. Mozes skusit zmenit svoje DNS na pocitaci a pouzit Google DNS s IP adresami 8.8.8.8 a 8.8.4.4.
Napadlo mi že to možno spôsobuje ta VPN v spojení s Ventura a možno nie úplnou kompatibilitou. Ale uvidím s tým routerom ako bude.

Autoeditácia príspevku po 1 min 30 sek:
Ten extended neviem mať prepojený káblom s routerom a trochu ma znepokojuje že to je čistá Čína ;D
dasti555
Professional
Professional

No, takže nejaké zistenia. Neviem nastaviť Vocolinc žiarovku a difuser, píše to že sa nedalo spojiť - rozmýšľam či to nebude tým, že iphone je na 5ghz oni sa majú pripojiť na 2.4ghz sieť len a síce router to "menežuje automaticky" pravdepodobne keby spravím 2 siete tak to asi pôjde, či?

Je možné že tým že by vznikli 2 siete 2.4 a 5ghz tak by eventuálne tá 5ghz bola stabilnejšia?
Vedel by som to prípadne spraviť aj tak že 2.4 nechám s aktuálnym menom, skúsim napárovať veci a ak by to šlo tak by som zas dal ten dual na jeden názov. Lebo vec je tá, že tým že nemám žiadny homekit bridge (iba že by niekto predával homepod mini za za 50€) a na to aby som to vedel ovládať mobilom tak musím byť presne na tej istej sieti a iphone by sa asi automaticky pripájal na 5ghz ak by aj boli dve ... iba že by som iphone nechal len 2.4 moc sa mi nechce skúšať všetky varianty hlavne ak problém bude niekde úplne inde
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

ja som mal s tymto problem s nejakymi smart vypinacmi ze pokial som mal mix siet (2,4 aj 5,0 s jednym menom) tak to nedavali a vyslovene potrebovali iba samostatnu 2,4GHz siet...
riesenie by bolo mat samostatnu wifi siet len na taketo smart zariadenia, to sa mi ale zatial nechcelo riesit.
dasti555
Professional
Professional

Sakra. Čiže predsa potrebujem nejaký hub alebo vypnúť automatické pripájanie iPhone na 5kovu sieť nech sa pripája len na 2.4… škoda čo už ale asi to bude riešenie
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Rovnaky nazov siete riesi co? Podla mna nic, kedze je tam aj tak identifikacia na zaklade SSID danej siete. Spravil by som dve siete s rozdielnym nazvom, aby ma to nepoplietlo a podla toho na ne popripajal zariadenia.
dasti555
Professional
Professional

Ešte mi kamoš poradil skúsiť vypnúť beaming že jemu to rozhádzalo všetky zariadenia. Tak skúsim toto.

Rovnaký názov kvôli tomu že ak by som 2.4 nechal na aktuálny tak následne by som ich opäť spojil dokopy a teda v tých zariadeniach by zostal zapamätany názov z 2.4 a keď by som to zapol opäť dokopy ako jednu sieť tak vlastne by boli spárované 😃
heker
Redeemer
Redeemer

Este raz skusim. Jedna vec je nazov siete, druha vec je kod siete (SSID). Mozes mat doma 30 sieti s rovnakym nazvom, ale kazda bude mat ine SSID a teda sa ti telefon ci notebooku vzdy pripoji len na tu jednu na ktoru si ho to naucil pripajat. To ako keby si mal 30x Jana v telefone ale u kazdeho Jana mas ine telefonne cislo. A toto telefonne cislo je vlastne SSID u wifi sieti.
dasti555
Professional
Professional

Aha, no ja som bol v tom že SSID je vlastne názov siete.
driver
Light Expert
Light Expert

Príspevok od používateľa driver »

heker napísal: 01 dec 2022, 15:19 Este raz skusim. Jedna vec je nazov siete, druha vec je kod siete (SSID). Mozes mat doma 30 sieti s rovnakym nazvom, ale kazda bude mat ine SSID a teda sa ti telefon ci notebooku vzdy pripoji len na tu jednu na ktoru si ho to naucil pripajat. To ako keby si mal 30x Jana v telefone ale u kazdeho Jana mas ine telefonne cislo. A toto telefonne cislo je vlastne SSID u wifi sieti.
To si myslim, ze nie je uplne pravda. Ak budes mat 30 sieti s rovnakym nastavenim, tak sa podla mna pripoji k tej sieti, ktora ma najsilnejsi signal.
heker
Redeemer
Redeemer

Mate pravdu, sekol som sa v tom. SSID je nazov siete, potom je tam identifikacia na zaklade MAC adresy. Bezne sa pripaja len podla nazvu siete + pripadne heslo k zabezpeceniu.
Napísať odpoveď