Smart hodinky

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
16Pedro
Light Star
Light Star

Smart hodinky

Príspevok od používateľa 16Pedro »

Ahojte. Chcem by som od vás radu aké smart hodinky kúpiť. Doteraz som mal Apple watch 7. Neviem či mám ísť do Apple wacth alebo nejaké iné. Začal som trochu aj sportovat (fitko+beh) takže necham si od vás poradiť. Tepelnom puuuvam iPhone 14 pro tak aby to bolo s nim kompatibilné. Cenovo do 500 eur. Ďakuje.
Používateľov profilový obrázok
fildinko
King
King

Re: Smart hodinky

Príspevok od používateľa fildinko »

Záleží čo chceš ty. :D :)

Predpokladám že Apple Watch už nechceš (aj keď v tej cene sú už 9tky, ale je to asi viacmenej to isté čo 7), verím že sedmičky sú v dnešnej dobe ešte viac než schopné. Inou značkou sa oberieš o to vynikajúce prepojenie medzi iPhone a Watch. V tomto je Apple neporaziteľný.

O čo ti teda ide? Chceš lepšiu batériu? Nabíjať každý týždeň? Dva? Tri? Chceš cez hodinky volať? Chceš pekný AMOLED display?

V dnešnej dobe si môžeš vybrať z veľa hodiniek, avšak moje odporúčanie je niečo z týchto nižšie (do 500€):

Polar Grit X PRO (v tejto cene neobvykle zafírové sklíčko, 7 dňová batéria, celkom fajn ekosystém aj aplikácia, odporúčam k nim Polar H10)

Garmin Venu 3 (AMOLED display, volania, jedni z najviac podobných apple watch, skvelá batéria)

Garmin Forerunner 255 (batéria s ktorou môžeš ísť triatlon, MIP nudný display ktorá veľa nežerie)
Garmin Forerunner 265 (to isté čo 255 ale navyše AMOLED display)

Garmin Forerunner 955 (rovnaký model ako 255 ale navyše majú MAPY, batéria s ktorou môžeš ísť triatlon, MIP nudný display ktorá veľa nežerie)

Garmin Instinct 2 (vyzerajú ako G-shock, čiernobiely display, skvelá batéria) pokiaľ si ok s designom, nie sú lepšie hodinky ktoré ťa dostanú do ekosystému Garmin, zistíš ako čo funguje, ako funguje aplikácia, prípadne kúpiš Garmin HRM-PRO PLUS pre presné tepy počas aktivít a pokiaľ ti budú sedieť vždy ich vieš predať a kúpiť niečo drahšie.

Coros APEX 2 Pro (čo o týchto hodinkách viem že sa na ne žiadne hodinky nechytajú čo sa týka výdrže batérie, aplikácia mi však nevyhovuje)

Autoeditácia príspevku po 1 min 12 sek:
Keď som však zbadal názov témy že máš záujem o smart hodinky asi by som ten zoznam vyššie upravil a poradil ti Garmin Venu 3.
16Pedro
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa 16Pedro »

Tak pôjdem asi do tých Garmin Venu 3 :) ďakujem
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Skor by som bolil Garmin Forerunner 265, nez Venu 3. Skus si pozriet recenzie na nete.
lukas9206
Addict
Addict

Príspevok od používateľa lukas9206 »

Ja mám už tretí rok Venu 1 a oproti napríklad Samsung watch extrémna spokojnosť. Baterka aj po troch rokoch dá v pohode 7-8 dní. Aj keď v prvom roku to bolo tuším bez problémov aj 10 dní. Samozrejme záleží ako ich používaš. Športujem len zriedka, sem tam beh, plávanie a nejaké dvíhanie činiek doma. Z notifikáciu mám okrem mailov a volaní všetko vypnuté.
Ak by som si dnes mal opäť vybrať smartwatch, tak len niečo z dlhšou vydržou. To otravné nabíjanie každý 1-2 dní by som už nedal 😅.
heker
Redeemer
Redeemer

Precital som si recenziu a tie Venu 3 vyzeraju fajn - https://www.androidcentral.com/wearable ... runner-265 Bol som v tom, ze je to ten ich stylovy model ako napriklad Garmin Lily alebo podobne.
fildinko
King
King

heker napísal: 31 dec 2023, 0:54 Skor by som bolil Garmin Forerunner 265, nez Venu 3. Skus si pozriet recenzie na nete.
Z 265 si moc nezavolá. Nemajú reproduktor a mikrofón ak sa nemýlim.
heker
Redeemer
Redeemer

Spominal nieco o volani?
fildinko
King
King

heker napísal: 31 dec 2023, 11:59 Spominal nieco o volani?
No viacmenej áno, v názve.

Keďže smart hodinky sú také s ktorými sa dá volať.

Smart watch - Apple watch, Garmin Venu 3.
Sport tracker - Garmin Forerunner 265, Garmin Fenix.
rastr
Light Expert
Light Expert

Príspevok od používateľa rastr »

Venu 3 - mám ich vyše mesiaca a môžem taktiež odporučiť. Prepojenie cez bluetooth funguje perfektne, dvíhanie/pokladanie/volanie na jednotku. Meranie športových aktivít bez problémov. Výdrž batérie ma milo prekvapila, zatiaľ som ich za mesiac nabíjal 2x. Displej pekný.
nejakymarko
Addict
Addict

Príspevok od používateľa nejakymarko »

Páni, skúsim tu.
Viete poradiť nejaké schopné smart hodinky pre mamu, ktoré vedia okrem štandardných vecí meriať aj krvný tlak?
Ideálne nejaký overený výrobca, pozeral som po Samsung, ale nie som si istý, či by boli kompatibilné s iPhone, ktorý mama používa.
Ďakujem
heker
Redeemer
Redeemer

Krvny tlak meria tlakomer, nie hodinky. Hodinky meraju iba tep, par modelov dokaze merat aj EKG.
retkvic
Addict
Addict

Príspevok od používateľa retkvic »

Ako pisal heker, smarthodinky este stale nevedia merat krvny tlak, a ak to aj deklaruju, tak to bude dost nepresne ako pisu napr na quore
Spoiler
https://www.quora.com/Why-cant-smartwat ... pulse-rate

Smartwatches and fitness trackers are able to measure pulse rate using photoplethysmography (PPG), but they typically cannot accurately measure blood pressure. There are a few reasons for this:

•Blood pressure requires an arm cuff. Measuring blood pressure requires an inflatable arm cuff that can be wrapped around the bare arm. This is not practical for a wrist-worn device. Wrist-worn sensors only have access to the wrist, so they cannot properly position an arm cuff.

•Different measurement techniques. PPG uses light to detect changes in blood flow under the skin to estimate pulse. Measuring blood pressure requires an arm cuff and pressure sensor to detect the force of blood pushing against artery walls. These are quite different techniques with different requirements.

•Arterial stiffness and thickness variation. The arteries in the wrist (radial artery) are smaller, more superficial and more mobile than the brachial artery in the upper arm used for blood pressure. This makes the wrist artery more difficult to properly compress and get an accurate pressure reading. Pulse can still be detected with a PPG sensor.

•Propensity for inaccurate readings. Several studies have found that wrist-worn devices provide inaccurate blood pressureestimates when compared to upper arm cuff measurements. They tend to underestimate high blood pressure and overestimate low blood pressure readings. The error can be quite large, often 10-20 mmHg or more. Pulse readings from PPG have been shown to more closely match chest-worn heart rate monitors or medical-grade pulse oximeters.

•Inability to detect diastolic pressure. Most wrist-worn devices today can only provide a crude estimate of systolic blood pressure (the top number) but cannot accurately determine diastolic pressure (the bottom number). An arm cuff is needed to properly detect where diastolic pressure occurs as the cuff is deflated. Diastolic pressure is still important for diagnosing hypertension and other conditions though.

•Lack of validation. Wrist-worn blood pressure monitors are considered screening devices at best, but are not fully clinically validated or approved like upper arm blood pressure monitors are. They cannot be relied upon for medical decision making or diagnosis due to lack of regulatory approval and validation.

Smartwatches use optical sensors to measure the pulse rate by shining a light onto the skin and measuring the light that is reflected back. This method is called photoplethysmography (PPG). However, measuring blood pressure is more complex, and the technology used in smartwatches is not yet advanced enough to accurately measure blood pressure.

Blood pressure is measured using a cuff that is placed around the upper arm and inflated to temporarily stop blood flow. The pressure is gradually released, and the machine measures the pressure at which blood starts to flow again, which gives an accurate reading of the systolic and diastolic pressure.

While there have been attempts to develop wearable devices that can measure blood pressure, the accuracy of these devices has not yet been proven to be reliable enough for clinical use. One of the main challenges in measuring blood pressure using wearable devices is ensuring that the device is properly calibrated and that the measurements are not affected by external factors such as movement, body position, or other environmental factors.

In summary, while smartwatches can measure the pulse rate using PPG technology, accurately measuring blood pressure requires more complex technology and has not yet been developed for wearable devices.
Nasiel som samsung galaxy watch 5, ze by to mali vediet cez kalibraciu tlakomerom a naslednym zadanim hodnot do nejakej ich apky, a ze potom by to moholi merat skoro mesiac bez dalsej kalibracie, ale netusim ci je to insi princip ako popisany vyssie, zrejme ale asi nie.
https://www.samsung.com/ae/support/mobi ... e-feature/
heker
Redeemer
Redeemer

Staci sa pozriet ako sa meria tlak. A to tak, ze nad laktom sa uviaze tlakomer. A potom sa meria.
nejakymarko
Addict
Addict

Príspevok od používateľa nejakymarko »

Práve preto som spomínal Samsung, lebo viem, že tie to majú. Je mi jasné, že meranie nebude presné, ako s lekárskych tlakomerom, ale na orientačné meranie a následné potvrdenie lekárskym mi to príde ako fajn alternatíva
Skôr ma zaujíma, či dokážem plnohodnotne využívat appku Samsung Health Monitor na iphone
K-u-b-i-a-k
Addict
Addict

Príspevok od používateľa K-u-b-i-a-k »

nie nedokázeš.
cinges
King
King
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cinges »

K-u-b-i-a-k
Addict
Addict

Príspevok od používateľa K-u-b-i-a-k »

400€ pekne 😀
JCM01
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa JCM01 »

Samsung tlak dokáže merať a ak je dobre nakalibrovaný (čo treba robiť pravidelne) tak výsledky v testoch boli uspokojivé.
heker
Redeemer
Redeemer

Ktory model Samsungov? A kalibruje sa ako?
Napísať odpoveď