Smart hodinky

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
Používateľov profilový obrázok
lukas9206
Addict
Addict

Re: Smart hodinky

Príspevok od používateľa lukas9206 »

Majú to Watch 5 a 6. Kalibrujú sa tak, že sa vykonajú tri testovacie merania tlakomerom, ktoré sa zapíšu do aplikácie Samsungu. To sa potom opakuje raz mesačne tuším.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Cize bez tlakomeru a kalibracie nepouzitelne, ale pri opakovanej kalibracie celkom pouzitelne. Precital som aj recenziu a nevedel som, ze to dokazu aj hodinky - https://fitit.touchit.sk/ako-funguje-me ... atch/1230/
nejakymarko
Addict
Addict

Príspevok od používateľa nejakymarko »

Ok, teraz otázka, je to použiteľná kombinácia aj s iphonom?
JCM01
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa JCM01 »

heker napísal: 26 feb 2024, 20:58 Cize bez tlakomeru a kalibracie nepouzitelne, ale pri opakovanej kalibracie celkom pouzitelne. Precital som aj recenziu a nevedel som, ze to dokazu aj hodinky - https://fitit.touchit.sk/ako-funguje-me ... atch/1230/
Áno, je to skôr pre ľudí, ktorý potrebujú meranie tlaku priebežne, ale nemajú vždy tlakomer po ruke.
Doma ho však kvôli kalibrácii musia mať.
nejakymarko napísal: 27 feb 2024, 6:25 Ok, teraz otázka, je to použiteľná kombinácia aj s iphonom?

S Iphonom by problém nemal byť, akurát notifikácie sa nedajú nijak nastaviť.
Peter00
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Peter00 »

Vždy tu dobre poradíte, tak sa chcem poradiť tu. Uvažujem nad kúpou smart hodiniek. Som taký veľmi rekreačný športovec, čiže mne pri hodinkách ide hlavne o zdravotné funkcie, aby som si vedel sledovať, či mám čo najviac metrík ako tak v poriadku. Druhá hlavná požiadavka je dobrá konektivita s telefónom.
V minulosti som mal hodinky garmin a bežne sa mi stalo, že mi niekto telefonoval, ale hodinky mi to neukazovali. Možno bol problém v tom, že bežne nechám mobil niekde položený a bez neho odídem na pár minút preč a nepripojil sa, keď som sa vrátil. To v každom prípade budem robiť aj naďalej. Čiže ak je toto pre hodinky Garmin problém, tam nemám záujem. Chcem teda na hodinkách vidieť, ak mi niekto telefonuje a ak mi pošle správu.
Na moje potreby mi prídu teda najlepšie Garmin Venu 3 a Apple Watch 9 (kludne počkám aj na 10). Pri Apple Watch predpokladám, že nebude žiadny problém s pripájaním sa hodiniek, čiže to ma viac ťahá k nim, že bude všetko viac prepojené a viem cez nich na správu aj odpísať v krátkosti.
Čo by ste odporučili vy? na Garminoch sa mi zasa viac páči viac dňová výdrž (to považujem za veľkú výhodu) a lepšia interpretácia dát, ale bojím sa tých problémov s opätovným pripájaním k telefónu, keďže ten si chcem ideálne odložiť do skrine v kancelárii a nevyťahovať ho von a behať všade po budove.
fildinko
King
King

Príspevok od používateľa fildinko »

Mám iPhone a Fénixy a nikdy som nemal problém že by mi niečo neukazovalo, skôr som si to ja rušil nech mi neukazuje určité notifikácie. Na to mám mobil. Ale upozornenie hovoru alebo sms mám zapnuté.

Záleží aj o čo ti ide, aký máš budget a či chceš krajší displej (AMOLED) alebo výdrž (väčšina hodiniek s MIP displejmi ako model Fénix alebo Instinct).

Model Venu je asi najbližší k Apple watch, samozrejme to ako si spolu budú rozumieť watch a iphone je na inej úrovni. Škoda len tej batérie.

Byť tebou, pozerám sa po modeloch, keďže budúcnosť je pravdepodobne v AMOLED displejoch: Garmin Forerunner 165 (najlacnejšie), Garmin Venu 3 (snímač tepu elevate 5), Garmin Forerunner 965 (majú mapy, pokiaľ nepotrebuješ tak identický a lacnejší model je 265) alebo Garmin Epix (gen 2) Pro (najdrahšie, snímač tepu elevate 5, design ako fénixy ale s krajším displejom).
Peter00
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Peter00 »

Fildinko: mal som predtym Garmin Vivomove 3. Jednak sa mi neukazovali vsetky SMS ale ani hovory. Ale hlavne som si hodinkami často nevedel telefon ani prezvoniť, kde vlastne je. Občas to fungovalo a občas nie (ukazovalo mi to, že nie som pripojený k hodinkám) Čiže s ich funkcionalitou v tomto smere som bol vyslovne nespokojný.

Do viac športových hodiniek nechcem ísť, čiže výber som zúžil na tieto dve a rozpočet mám do hranice týchto hodiniek. Čiže do tých 400€ cca.
fildinko
King
King

Príspevok od používateľa fildinko »

Ak máš možnosť kúpiť Venu 3 za 400 eur tak by som do nich šiel.
Napísať odpoveď