Výber NAS do domácnosti

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
Používateľov profilový obrázok
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Re: Výber NAS do domácnosti

Príspevok od používateľa cORP. »

chalani jasne, rpi som uz zavrhol, tam ten vykon a prevedenie, no mozno kedysi ked som na to mal cas by som sa pohral, teraz fakt nechcem kazdu volnu chvilu venovat tomuto projektu, stare pc je take, no zohnat by som zohnal aj stare pc, ale ako sa tu spomina chcem ist asi skor teda cestou hotoveho riesenia, tu ma skor zaujima rozdiel medzi vyrobcami ak mate skusenosti, co som tak postrehol synology ma asi najlepsie spraveny system, apky a celkovo funkcnost pre beznu osobu, qnap sa oznacuje za o nieco viac pokrocilu zalezitost, no ako su na tom NAS inych znaciek ? videl som celko lacny zyxel v porovnani so synology, pripadne WD, no tam mi to prislo ako viacmenej hlupy sietovy disk bez akykolvek funkcii navyse, este sa pomerne casto spomina asustor, no kedze v tejto oblastii som sa nikdy ejako extra nepohyboval asi by som siel cestou synology, aj ked teda ceny maju celkom 'ludove" :)
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

len aktualizujem, nakoniec som sa rozhodol pre Synology DS224+, na zaciatok som vzal 4tb disk, casom pridam druhy, zatial sa s tym hram a teda nieje to vobec zla hracka, no tu to vidim na viac bezsennych noci studovanim co vsetko s tym dokazem robit mimo "bezneho zalohovania"

PS: z nejakeho dovodu som nemohol editovat predosly post a ani ho zmazat a nahradit novym, preto to je takto na divoko
elbon
Novice
Novice

Príspevok od používateľa elbon »

Zdravím, nechcem zakladať zbytočne novú tému.
Chcem kupovať NAS a zároveň 2x aspoň 4TB disky.

Ktorý disk by ste odporučili ?
Ak by ste vedeli vybrať jeden ku každej kategórii
- pomer cen/výkon
- čo najmenej hlučný
- výkon
Ďakujem
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

WD Red, WD Purple.
cinges
King
King
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cinges »

cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

seagate ironwolf - na rovnakom hdd su postavene disky od synology HAT3300 a su hlavne CMR, co pri wd nieje pravidlom
elbon
Novice
Novice

cORP. napísal: 15 mar 2024, 20:33 seagate ironwolf - na rovnakom hdd su postavene disky od synology HAT3300 a su hlavne CMR, co pri wd nieje pravidlom
A postačí základná verzia seagate ironwolf alebo radšej ísť do seagate ironwolf pro ?
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

na zakladnej verzii a nizsich kapacitach je 5400otacok/min, vyssie kapacity, tusim od 8 tera maju uz 7200 - tj. su rychlejsie no aj hlucnejsie, kazdopadne kedze ti to zrejme bude limitovat cat5e kabelaz v dome/switche, routre sietovky na 1Gbps/s tak neprenesies tak cii tak viac ako cca tych 112 co mi dava klasicka verzia bez pro, rozdiel je kazdopadne v zaruke, klasika ma zaruku 3 roky, pro verzia 5, ja mam zatial jeden klasicky, no planujem doplnat druhy
elbon
Novice
Novice

cORP. napísal: 15 mar 2024, 23:40 na zakladnej verzii a nizsich kapacitach je 5400otacok/min, vyssie kapacity, tusim od 8 tera maju uz 7200 - tj. su rychlejsie no aj hlucnejsie, kazdopadne kedze ti to zrejme bude limitovat cat5e kabelaz v dome/switche, routre sietovky na 1Gbps/s tak neprenesies tak cii tak viac ako cca tych 112 co mi dava klasicka verzia bez pro, rozdiel je kazdopadne v zaruke, klasika ma zaruku 3 roky, pro verzia 5, ja mam zatial jeden klasicky, no planujem doplnat druhy
Super díky, rozhodol som sa pre HDD -> Seagate IronWolf CMR.
Ešte ak by ste mi vedeli poradiť, skončil som pri 2 kombináciách ale každá má niečo pre a proti :D

1.kombinácia
NAS : DS923+ (608,90€)
HDD : 2x Seagate IronWolf CMR 4TB (199,65€)
Celkovo : 808,55€

2.kombinácia
NAS : DS224+ (351,90€)
HDD : 2x Seagate IronWolf CMR 8TB (344,48€)
Celkovo : 696,38€

Ďakujem za pomoc.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Preco take drahe NAS v prvej variante? Volil by som urcite lacnejsie NAS s vacsou kapacitou.
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

ja osobne som zvolil DS224+ z dovodu x86 procesora, rozsiritelnej ram a tzv. moralne dlhsej zivotnosti, chcem na to pouzivat aj nahravanie min 2x ip kamier a to uz by arm procaky mali zrejme problem, ten drahsi model ktory si sem dal je viacmenej fajn, ma amd procesor no nema diskretnu grafiku, co je niekedy jemne problem ak chces prevadzkovat plex server, vykon ma o nieco lepsi ako celeron v ds224+, no viacmenej su to podobne vykonne zariadneia, no ma 4 sachty, tu uz ide o priority kolko sacht potrebujes, mne na domace pouzitie bohate stacia
Napísať odpoveď