co by ste robili v pripade dostatocneho pasivneho prijmu

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
Používateľov profilový obrázok
M142
Guru
Guru

co by ste robili v pripade dostatocneho pasivneho prijmu

Príspevok od používateľa M142 »

Otazka jasna z nadpisu :D viem, ze tu vela ludi investuje a asi kazdy by rad dosiahol take prijmy z investovania, aby bol financne nezavisly. Co by ste vsak v takom pripade robili? Chodili by ste dalej do prace? Alebo by ste si nasli nieco ine, co by vas naplnalo viac, napriek tomu, ze by to moc nevynasalo? Boli by ste schopni seknut s pracou uplne? Ja som nad tym rozmyslal a prisiel som na to, ze mam taku otrocku mentalitu, a aj ked ma terajsia praca nijako extra nenaplna, tak neviem co ine by som v pripade takej volnosti mohol ine robit.
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Re: co by ste robili v pripade dostatocneho pasivneho prijmu

Príspevok od používateľa Mek »

To je jednoduche, asi kazdy by sa venoval iba tomu co ho bavi, teda hobby. Ak je pre niekoho praca aj konicek, tak by asi dalej pracoval.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

ked sa tam o 20-25 rokov dostanem, tak budem pracovat len ciastocne a cestovat, kym budem vladat
starysomar
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa starysomar »

Neraz som nad tým premýšľal kým som pracoval. Možností more - rozvíjať sa, venovať sa hobby, užitočnej činnosti pomoci odkázaným alebo robiť niečo iné, pre radosť nie ako nutnosť skrz plat.
Jediné čo si neviem predstaviť a nevedel som si nikdy - nerobiť nič.
M142
Guru
Guru

Mek napísal: 29 feb 2024, 11:19 To je jednoduche, asi kazdy by sa venoval iba tomu co ho bavi, teda hobby. Ak je pre niekoho praca aj konicek, tak by asi dalej pracoval.
To mi je jasne, skor ma zaujimaju konkretne predstavy.
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

Venoval by som sa svojim hobby, ktoré si dovolím povedať, že by mi zabrali minimálne tých 8 hodín denne, ktoré dnes trávim v práci.

Zároveň by som určite viac cestoval, aj keď na to sa nesťažujem ani teraz. Každopádne mám stále miesta vo svete na svojom bucket liste, ktoré by som chcel vidieť.

Ak by ma to prestalo baviť, tak by som možno skúsil rozbehnúť nejaký biznis typu car detailing. Dá sa to samozrejme spraviť aj dnes, akurát v súčasnej situácii mi to až tak nevyhovuje, keďže mám stále nemalé záväzky vo forme hypotéky a takýto biznis predstavuje nemalé riziko.

Ale ako hovorí Stanko Lobotka, možno si vďaka Bitcoinu za pár rokov budem môcť povedať: "This was my sen but now it's realita!" :D
JCM01
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa JCM01 »

Cestovanie, cestovanie a cestovanie.

Ale z práce by som asi hneď neutekal. Kým by ma to aspoň trocha bavilo tak by som pokračoval.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

co znamena "financne nezavisly" ? Pasívny prijem ktorý sa vyrovna terajsiemu prijmu, alebo? Alebo pasivny prijem niekolko nasovne vyssi ako terajsi prijem zo zamestnania? Lebo od toho sa aj rozvijaju nasledne moznosti..
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

To je u každého individuálne
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Mozno vyhral lotto a potrebuje konkretnu inspiraciu :)
gogo956
Redeemer
Redeemer

by som prestal uplne pracovat/v zmysle zamestnanie/. Venoval by som sa len rodine a koníčkom typu literatura a pod. Len to je riziko, spoliehat sa do konca zivota uz len na prijem z investicii. Lebo nikto netuší čo sa v dlhšom časomvom horizonte stave s akciovym trhom, alebo v pripade nehnutelnosti, sa môžu udiať tiež rôzne prekvapujuce skutocnosti.
Takze aj ked clovek uz nejake investicie ma, tak strach z buducnosti mu aj tak nedovoluje prilis utiect z "rats race".
A potom je tu aj ta vec, ze ked clovek zbohatne tak automaticky sa mu posuvaju aj životné naroky a jeho standard a tak peniaze ktore mu este vcera na pokojny zivot stacili, tak dnes uz nemusia.
Za svoj zivot som poznal pripady, ze uspesnym podnikatelom /a ich rodinám/ sa zrazu otočil život o doslova 180stupnov..
Spixy
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Spixy »

Pri cca 3000€ mesačne by som si znížil úväzok na 1/2, od 8000€ by som asi prestal pracovať úplne.

Kúpil by som si druhé auto na zábavu (asi 911GT3, kludne aj na lizing), na 2-3 mesiace by som vycestoval do USA, kúpil nejaký investičný byt v južnej Európe (sú tam lacné, a môžem tam na 2 týždne ísť bývať cez leto), ďalšie akcie IT firiem, plno blbostí ako akvárium, poriadneho drona, 3D tlačiareň, smart home... Ak by som vážne nemal čo s peniazmi tak vymeniť byt za penthouse alebo za dom s bazénom.
M142
Guru
Guru

wladas napísal: 29 feb 2024, 18:12 Mozno vyhral lotto a potrebuje konkretnu inspiraciu :)
nebol by som proti :D viem, ze toto je taka destska tema na styl, co by ste si kupili, keby ste vyhrali v loterii. ale zaujima ma, ako to vidia ludia teraz v pokrocilejsom veku. ci by sa dokazali odprostit od prace a naplno sa venovat len svojim zaujmom alebo by potrebovali najst spolocenske uplatnenie ci uz v podobe dobrovolnictva alebo prace. zamyslal som sa nad tym, ked som stretol ludi, ktori su za vodou a uz sa par rokov len venuju jachtingu, ktory prekladaju klasickym cestovanim a sezonnymi sportami. samozrejme nejaku starost o portfolio/business maju, ale venuju tomu zlomok casu. sice pekny zivot, ale osobne by som si to nedokazal predstavit, tak som si chcel precitat nazory druhych. viem, ze univerzalna odpoved na to je- kazdy to ma inac, ale ako som pisal, zaujimali ma osobne predstavy.
gogo956 napísal: 29 feb 2024, 19:27 by som prestal uplne pracovat/v zmysle zamestnanie/. Venoval by som sa len rodine a koníčkom typu literatura a pod.
co znamena literatura? citanie alebo nieco pises?
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Siel by som studovat dalsiu vysoku skolu, napriklad chemiu, alebo biologiu.
gogo956
Redeemer
Redeemer

M142
literatúra v zmysle čítania
Mirrorion
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Mirrorion »

Ja by som už ďalej nepracoval. Viac by som sa venoval rodine, keďže teraz cítim že môj pracovný čas výrazne ukrajuje z času, ktorý by som chcel venovať manželke a deťom. Naplánoval by som nám nejaké výlety - nemyslím tým 5* all inclusive, ale aspoň nejaké zaujímavé aktivity a výlety po Slovensku, každý týždeň aspoň jeden. Nepotrebujem k tomu ani nejaké veľké sumy, stačilo by mi aj to čo zarábam teraz, alebo možno plus 50% navyše aby som mal pocit, že rodina je "safe".
Plus samozrejme nejaká posilka a beh, proste investovať čas do svojho zdravia.
Napísať odpoveď