Vtipne a zaujimave spravy zo sveta

Vtipy, vtipné animácie, zábavné flash hry, hádanky...
Používateľov profilový obrázok
retkvic
Addict
Addict

Re: Vtipne a zaujimave spravy zo sveta

Príspevok od používateľa retkvic »

Brno ma vyhercu architektonickej sutaze na novu hlavnu stanicu, taku pri akej Bratislavcanom a nam ostatnym iba padnu sanky... no padnu im aj z tej vyslednej sumy cca 2mld eur. Uz by sa patrilo aj v tej BA nieco zbuchat, snad sa za sucasneho primatora nieco pohne vpred, hlavne aby to malo hlavu a patu.
https://www.benthemcrouwel.com/news/ben ... ay-station
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Toto je sef :D Prides na bicykli do aquaparku, odides na Mercedese :D

https://refresher.sk/127715-VIDEO-Prisi ... nom-centre
harrison314
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Senecki policajti zastavili auto a za volantom sedel pes

https://ranne.noviny.sk/extra/839901-se ... -sedel-pes
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

More vyplavuje v Austrálii balíčky - Správy RTVS
Austrálska polícia vydala varovanie, aby obyvatelia oblasti medzi Sydney a Newcastlom nehľadali v mori balíčky s kokaínom. Tie sa na tamojších plážach začali objavovať minulý týždeň.

Polícia vyšetruje, odkiaľ sa tam vzali, a varuje, že za ponechanie si takéhoto suveníru hrozí až doživotné väzenie. Informoval o tom server austrálskej stanice ABC, podľa ktorého musela pobrežná hliadka tento týždeň už zachraňovať dvoch ľudí, ktorí sa snažili pre takýto balík doplávať.
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

Etna sa postarala o prírodné divadlo - Správy RTVS
Sicílska sopka Etna v piatok (5. 4.) vypúšťala vzácne dymové krúžky. Vystupovali z novej priehlbiny na severnej strane juhovýchodného krátera vulkánu, napísala agentúra AP.

Jav sa objavuje len zriedka, kruhy z plynu totiž potrebujú špeciálne podmienky, aby sa mohli vytvoriť. Plyn sa musí uvoľňovať v určitých intervaloch, ktoré nadväzujú na vzduch rotujúci vulkanickými prieduchmi.
Italy_Etna_Volcano225499-scaled-e1712385977609.jpg
Italy_Etna_Volcano225498-860x573.jpg
Italy_Etna_Volcano225495-860x573.jpg
retkvic
Addict
Addict

Pobavilo.
Ako fungujú automaty na cestovné lístky nemeckých železníc z pohladu cudzinca.
https://de.quora.com/Was-ist-schrecklic ... ise-63/log

Citat radsej v originale, generovane AI, ale postaci.
Spoiler
(Poznámka Luise: Proste milujem, keď niektorí cudzinci píšu o Nemecku)

Som Brit, ktorý žije v Nemecku približne šesť mesiacov každý rok.
Predtým, ako zodpoviem otázku, chcem ešte raz zdôrazniť, že Nemecko považujem za krásnu krajinu plnú milých ľudí a že sa tam vždy veľmi rád nachádzam.

Vlastne si neviem predstaviť sedem skutočne zásadných vecí, ktoré by som tu mohol vymenovať - ale predsa len je tu niečo, čo ma privádza k šialenstvu.

Automatické lístky Nemeckých železníc.

Nemci sú zrejme takí, že niektoré veci prenášajú do extrému - a ešte ďalej.

Starostlivosť a presnosť sú samozrejme chvályhodné vlastnosti, ale Nemci sa zdajú nasledovať nejakú zahmlenú cestu, ktorá za obzorom vedie nikam a potom ich zavedie do nejakej záplavy precíznej zaujatosti.

A nič nie je jasnejšie než v menu užívateľských rozhraní týchto automatov na lístky. V žiadnej inej krajine som nenašiel automat, ktorý by kladol tak veľa otázok ako tie v Nemecku, kým dostaneš svoj lístok.

Domnievam sa, že vrah na súde musí odpovedať na menej otázok ako ten, kto chce v Nemecku kúpiť lístok na vlak:

Aký druh lístka chcete kúpiť, jeden pre S-Bahn, jeden pre regionálnu dopravu alebo jeden pre diaľkovú dopravu?
OK, táto otázka je síce trochu zložitá, ale v poriadku. Ja ako host musím túto otázku akceptovať ako miestnu, regionálnu alebo národnú súvislosť - ale teraz to ide ďalej…:

Zadajte názov východiskovej stanice.
Argh… Chcem od… do čerta, áno, odtiaľto…. ok…: B… .U… .C… .H

Dobre, chcete začať z Buchholzu?
Špecifikujte, prosím, svoju odpoveď:

Buchholz (Sasko)?
Buchholz (Bavorsko)?
Buchholz (Annaberg)?
Buchholz in der Nordheide?
Čože? Chcem len od Buchholzu (tu) odísť.
Z tohto Buchholzu.
To, kde sa práve nachádzam.
Ani z Buchholzu (Annaberg) ani z Beechwoodu, Kalifornia. Ani z Buchholz-Kraterkomplexu na druhej strane Mesiaca, ani z chaty starého Jima Buchholza na Hornom toku Yukonu.
Ako mám zísť na niektoré z uvedených miest… som tu predsa, milý automat na lístky. Stojím priamo pred tebou.
V tomto Buchholze.

Zadajte názov cieľovej stanice.
OK, Hamburg Hbf… ..viac písmen… dlhšia prestávka na obrazovke… Možno nebudem schopný nájsť hlavnú stanicu. Ale to už bude na mne. To je teda v poriadku.

Zadajte názov medzizastávky.
Chcem len do Hamburgu, ako sa tam dostanem, ma vôbec nezaujíma. Nechcem robiť okružnú cestu, na takéto veci teraz nemám čas.

Kedy chcete odísť?
V skutočnosti som mal dobré časové okno a bol som na stanici dosť skoro… ale teraz, tu pri tom automate… Chcel by som naozaj už ísť.

Kedy chcete naspäť?
Tak ďaleko som ešte nepočítal dopredu. Vlak už bol oznamovaný zvukovým výstražným signálom - ale - počkajme… Ok…

Chcete lístok na prvú alebo druhú triedu?
Uuuhhh…. na druhú, ale vlak práve prichádza na stanicu…

Chcete seniorský lístok?
Nie, zatiaľ nie som až taký starý. Ale možno potom, keď tento proces skončím…

Máte Bahncard 25?
Nie, načo? S týmto sa dá kúpiť lístok len na 25 dní? Nemám čas, už by som mal nastúpiť….

Máte Bahncard 50?
Nie, nemám ani Bahncard 25, ani Bahncard 50. A než sa ma spýtate, nemám ani Bahncard 4 milióny, ani Bahncard 12 alebo Bahncard 3.14159. Vôbec žiadnu Bahncard.
Život v abstinenčnom režime Bahncard je mojím osudom.
Odmietam všetky zľavy v železničnej doprave a nepodľahujem pokušeniam plastových kariet a svetu fetišu pre železničné lístky.
Som neženatý s Bahncardom, odmietam Railcard a som členom klubu „Nemám Bahncard“, ktorý nemá pri sebe žiadnu kartu.
V mojom peňaženkom mám prázdne miesto presne veľkosti a tvaru Bahncardu.
Skrátka povedané, nie, nemám ani zatracenú Bahncard!
Ale PROSÍM, vlak už je tu. Stále čaká.
Prosím, predaj mi lístok do Hamburgu.
Prosím ťa, milý automate - všetko, čo potrebujem, je lístok do Hamburgu…

Cestujete s deťmi?
Momentálne nie.
Ale, hej, kto vie, čo sa ešte môže stať, kým nebudem držať ten lístok v rukách?
Môžem stretnúť ešte nejakú milú mladú dámu, môžeme založiť rodinu a… možno by som mal vybrať, na prípad, že…

Potrebujete lístok pre bicykel?
Nie, ale čoskoro budem potrebovať bicykel, pretože nemôžem získať lístok na ten zatracený vlak.
Dvere vlaku sa zatvárajú.
PRODAJTE MI LÍSTOK DO HAMBURGU!

Ako chcete zaplatiť: kartou, bankovkami, mincami alebo ec?
PRODAJTE MI LÍSTOK DO HAMBURGU!
TY AUTOMAT NA LÍSTKY Z PEKLA…

Ospravedlňujem sa, bankovky nad 10 eur nie sú akceptované!

Končím pokus o kúpu lístka a len plačem.
Vlak odchádza, odíde z vlakovej stanice, spolu s troskami mojej mysle….

Ďakujem Williamovi Morrisonovi, ktorý tento príspevok napísal v angličtine.
Spixy
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Spixy »

Cestuje a nemá pri sebe platobnú kartu? Okrem otázky východiskovej stanice mi to príde v pohode.
retkvic
Addict
Addict

Spixy napísal: 04 máj 2024, 11:46 Cestuje a nemá pri sebe platobnú kartu? Okrem otázky východiskovej stanice mi to príde v pohode.
Mna skor zarazila tá platba v hotovosti s max 10€ bankovkou, to je cestovné v Nemecku tak lacné, alebo sa očakáva, že keď si kúpim lístok z automatu, a nemám pri sebe kartu, tak budem mať pri sebe iba samé drobné, alebo plnú penazenku 5 a 10€ bankoviek...

Zrejme aj na to mysleli, ak clovek nemá kartu, tak má v penazenie iba pár drobých a necestuje daleko za mesto :)
Napísať odpoveď