Vojna na Ukrajine
Re: Vojna na Ukrajine
https://www.reddit.com/r/ukraine/s/04BmXSyWR0
Úplný fail ten dekel, Putzi by mal po správnosti zaútočiť na Rusko ak sa chce revanšovať.
Úplný fail ten dekel, Putzi by mal po správnosti zaútočiť na Rusko ak sa chce revanšovať.
Re: Vojna na Ukrajine
Takze Koffman nemal pravdu, ze "na svete niet, armady, ktora by mala lepsiu koordinaciu ako vitazna ruska armada"? Ani tom, ze "ruske systemy EW vypinaju svetla v Bruseli a uz 5482 generalov NATO preto spachalo samovrazdu"?
Ruski boti tu pisali: "Ukrajina nesmie byt v NATO, lebo by ušáci zaparkovali rakety namierne na Moskvu". Aj bez NATO zashuju ZSU dronmi ciele od Petrohradu po Ural bez akehokolovek odporu. Zapadne rakety preto nebudu problem.
Ruski boti tu pisali: "Ukrajina nesmie byt v NATO, lebo by ušáci zaparkovali rakety namierne na Moskvu". Aj bez NATO zashuju ZSU dronmi ciele od Petrohradu po Ural bez akehokolovek odporu. Zapadne rakety preto nebudu problem.
-
harrison314
Hardcore addict
- Príspevky: 8252
- Registrovaný: 27 máj 2009, 20:42
- Bydlisko: Bratislava
- Kontaktovať používateľa:
Re: Vojna na Ukrajine
S tym deklom, podla logiky dezole by sa teraz malo Rusko osprevdlnit svojim obcanom, lebo dekel odpalila ich vlastna raketa. Takze sa nic nestalo a nemaju sa co Ukrajine odplacat. (Ano parodujem ich tvrdenia, ked na nejaku krajinu NATO dopadne raketa alebo dron.)
-
starysomar
Hardcore addict
- Príspevky: 7936
- Registrovaný: 01 máj 2011, 20:26
Re: Vojna na Ukrajine
Ešte by mohol u nich "úspešne ostať" posledný lieskovec 
Re: Vojna na Ukrajine
Rusky fasisticky zmrd v urade prezidenta Polskej Republiky si nahral video ako "odobral polske vyznamenanie Zelenskemu". Neodobral ho Katarine Velkej, osobne zodpovednej za kulturnu genocidu Poliakov (tak ako aj Ukrajincov) ani Mussolinimu a jeho ministrom, ktori skoncilu vo vojne proti Polsku. On ho na rozkach babkohercov v Kremla odobral prezidentovi krajiny, ktora sa brani Ruskej agresii.
Ukrajinski politici vracaju polske vyznamenania.
Je fasicunujuce, ako sa rychlo "zabuda". Polsko zborji a cvici, lebo ho ohrozuje Rusko. Od roku 1611 neurobili Rusi Poliakom nic dobre, a nakoniec v Polsku vladne blb, ktory by na pokyn z Moskvy osulozil barana v zivom prenose.
\\Sice nie tak spektakularne ako v Moskve, zato az 2000km od hranic, ma problemy rafineria v Ťumeni
https://bsky.app/profile/maks23.bsky.so ... ppjljwg225
Ukrajinski politici vracaju polske vyznamenania.
Je fasicunujuce, ako sa rychlo "zabuda". Polsko zborji a cvici, lebo ho ohrozuje Rusko. Od roku 1611 neurobili Rusi Poliakom nic dobre, a nakoniec v Polsku vladne blb, ktory by na pokyn z Moskvy osulozil barana v zivom prenose.
\\Sice nie tak spektakularne ako v Moskve, zato az 2000km od hranic, ma problemy rafineria v Ťumeni
https://bsky.app/profile/maks23.bsky.so ... ppjljwg225
Re: Vojna na Ukrajine
Ukrajinská spoločnosť Fire Point predstavila aktualizovanú verziu svojho dronu FP-1, schopného lietať až do vzdialenosti 2 700 km.
Autoeditácia príspevku po 20 min 26 sek:
z prispevku ruskeho vojaka na telegrame ktory sa nachadza na fronte na Ukrajine:
Kaine, Cornyn, Coons a kolegovia predložili návrh zákona na posilnenie ukrajinského obranného arzenálu s využitím zaistených ruských suverénnych aktív
https://www.kaine.senate.gov/press-rele ... ign-assets
Autoeditácia príspevku po 20 min 26 sek:
z prispevku ruskeho vojaka na telegrame ktory sa nachadza na fronte na Ukrajine:
Autoeditácia príspevku po 4 min 46 sek:Naši propagandisti každý deň hovoria o tom, ako rakety Gerani, rakety Iskander a iné „zbrane odvety“ hromadne ničia odpaľovacie stanice a výrobné závody. Opakuje sa to tak bezostyšne, že by ste tomu takmer uverili. Ale pozriete sa, čo sa deje, a vidíte: nepriateľ len zvyšuje svoju palebnú silu. A hlboko v našej krajine sú bombardované obytné budovy a podniky. Na frontovej línii nepriateľ nenecháva našu pechotu postúpiť. A nedovolí nášmu delostrelectvu vypáliť ani jednu strelu navyše. Pre tých, ktorí chcú povedať, že preháňam, môžem vám poradiť stráviť niekoľko dní v pozíciách delostrelectva s mínometmi alebo húfnicami. O „návšteve pechoty“ na fronte ani nespomeniem. Inak tam skeptik zostane a nikdy nenapíše pravdu o tom, čo sa deje. Takto bojujeme.
Kaine, Cornyn, Coons a kolegovia predložili návrh zákona na posilnenie ukrajinského obranného arzenálu s využitím zaistených ruských suverénnych aktív
https://www.kaine.senate.gov/press-rele ... ign-assets
Re: Vojna na Ukrajine
Sofer mal velke stastie, ze sa dronu vyhol.
https://bsky.app/profile/maks23.bsky.so ... qi6xygjc2p
No nieco ine je na klipe zaujimave: veterne elektrarne. Kremloboti v CR aj SR pisu, ze narusaju zivu frekvenciu Rodu Samsung Slaviän, no na okupovanych uzemiach ich neodstranili. Tak ja neviem uz
https://bsky.app/profile/maks23.bsky.so ... qi6xygjc2p
No nieco ine je na klipe zaujimave: veterne elektrarne. Kremloboti v CR aj SR pisu, ze narusaju zivu frekvenciu Rodu Samsung Slaviän, no na okupovanych uzemiach ich neodstranili. Tak ja neviem uz
Re: Vojna na Ukrajine
Po nočnom UA utoku na Krym zostala väcsina poloostrova bez prúdu. Bol tiež zastaveny predaj všetkých pohonnych hmôt.
Od dnešného dňa bude trajektová doprava cez Kerčský trajekt dočasne pozastavená. Kerčský trajekt bol poškodený a trajekt Panagia bol napadnutý.V dôsledku nočného uzavretia Krymského mosta meškajú vlaky. Ťažkým nákladným vozidlám je zakázané používať Krymský most. Vodičom cisterien už teraz ponúkajú platy pol milióna rubľov /cca 6000€/ – ale nikto nechce riskovať svoje životy. Požiar na ropnom terminaly /obec Čuška/. Je hlásené rozsiahle zničenie infraštruktúry regiónu.
Sťažnosti na nedostatok paliva na čerpacích staniciach v iných regiónoch Ruska pokračujú v neutíchajúcej miere.
Niektoré mestá začali vypínať nočné pouličné osvetlenie a vysvetluju to obranou proti dronom.
**
Spoločnosť MBDA oznámila úspešné testy strely s plochou dráhou letu CROSSBOW , ktorá bola vyvinutá v rámci programu Projekt Brakestop špeciálne pre Ukrajinu. Hlavica strely váži približne 300 kilogramov a má dolet viac ako 800 kilometrov.
Rusko zjavne čakajú veľmi horké "kvapky"..
https://www.interfax.ru/russia/1097276„Dnes, 21. júna, od 9:00 hod., krymské čerpacie stanice už nebudú predávať palivo za hotovosť, bezhotovostné platby ani kupóny fyzickým a právnickým osobám
Od dnešného dňa bude trajektová doprava cez Kerčský trajekt dočasne pozastavená. Kerčský trajekt bol poškodený a trajekt Panagia bol napadnutý.V dôsledku nočného uzavretia Krymského mosta meškajú vlaky. Ťažkým nákladným vozidlám je zakázané používať Krymský most. Vodičom cisterien už teraz ponúkajú platy pol milióna rubľov /cca 6000€/ – ale nikto nechce riskovať svoje životy. Požiar na ropnom terminaly /obec Čuška/. Je hlásené rozsiahle zničenie infraštruktúry regiónu.
Sťažnosti na nedostatok paliva na čerpacích staniciach v iných regiónoch Ruska pokračujú v neutíchajúcej miere.
Niektoré mestá začali vypínať nočné pouličné osvetlenie a vysvetluju to obranou proti dronom.
**
Spoločnosť MBDA oznámila úspešné testy strely s plochou dráhou letu CROSSBOW , ktorá bola vyvinutá v rámci programu Projekt Brakestop špeciálne pre Ukrajinu. Hlavica strely váži približne 300 kilogramov a má dolet viac ako 800 kilometrov.
Rusko zjavne čakajú veľmi horké "kvapky"..
Re: Vojna na Ukrajine
rusky propangadisticky ucet, primarne zamerany na letectvo, ktory urcuje kedy bol Suchoj zostreleny a kedy nie, pred par dnami oznamil, ze na Krym dorazilo palivo
https://bsky.app/profile/antongerashche ... sdern6fs22
preco sa vyzaduje brat obsah takeho uctu vazne?
Autoeditácia príspevku po 10 hod 32 min 32 sek:
s logistikou maju problemy aj Luhanska a Donecka oblast. Ukrajinci dokazu dronmi minovat dialnicu z Ruska
https://bsky.app/profile/chriso-wiki.bs ... ue3zcmhc2k
Kym minovaci system "Polnohospodrstvo" dokaze hadzat miny 50 hlavni do 15km, sily bezpilotneho boja ZSU dokazu chirurgicky presne minovat dialnicu okolo 200km od frontu.
https://bsky.app/profile/antongerashche ... sdern6fs22
preco sa vyzaduje brat obsah takeho uctu vazne?
Autoeditácia príspevku po 10 hod 32 min 32 sek:
s logistikou maju problemy aj Luhanska a Donecka oblast. Ukrajinci dokazu dronmi minovat dialnicu z Ruska
https://bsky.app/profile/chriso-wiki.bs ... ue3zcmhc2k
Kym minovaci system "Polnohospodrstvo" dokaze hadzat miny 50 hlavni do 15km, sily bezpilotneho boja ZSU dokazu chirurgicky presne minovat dialnicu okolo 200km od frontu.
Re: Vojna na Ukrajine
Dalsia tovaren hitnuta
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... ilter_varB
Autoeditácia príspevku po 20 hod 17 min 56 sek:
ako sa Rusko snaží chrániť cisterny s PHM na Kryme
Na tu konstrukciu davaju plachtu, aby "zmiatli" operatora dronu
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... ilter_varB
Autoeditácia príspevku po 20 hod 17 min 56 sek:
ako sa Rusko snaží chrániť cisterny s PHM na Kryme
Na tu konstrukciu davaju plachtu, aby "zmiatli" operatora dronu
Re: Vojna na Ukrajine
Nahodou celkom logicke riesenie
Akurat kvoli tomu nebudu chciet ludia soferovat ani bezne nakladiaky. 
Re: Vojna na Ukrajine
už som tu písal: ze vraj na Kryme nevedia najst soferov kamionov ani za v prepocte 6000€ za mesiac co je na tamojsie pomery extremny plat.wladas napísal: 23 jún 2026, 17:15 Nahodou celkom logicke riesenieAkurat kvoli tomu nebudu chciet ludia soferovat ani bezne nakladiaky.
![]()
To "maskovanie" nepomaha, operatory UA dronov vedia velmi dobre vo co go. Ze vraj Rusi na tu plachtu zvyknu pisat "Mlieko"
Nehnutelnosti v najväcsich mestach na Kryme isli cenou velmi dolu, vela ludi chce predat a malokto kupit.
-
harrison314
Hardcore addict
- Príspevky: 8252
- Registrovaný: 27 máj 2009, 20:42
- Bydlisko: Bratislava
- Kontaktovať používateľa:
Re: Vojna na Ukrajine
Ved to ma napadlo, ze ked na to daju nejaku plachtu, ci to nebude vidiet na infra. pripadne im to moze byt jedno, zasobovanie ako zasobovanie.
Re: Vojna na Ukrajine
UA tajne sluzby a UA armada vedie všetko do podrobnosti čo sa deje na Kryme. Rusi nič neskryju. Okrem toho že UA vyuziva velmi detailne fotografie z druzic, tak na Kryme funguju partizanske jednotky a rozni donášači, takže informacii je dost. Aktualne je tam totalny chaos: nedostatok potravin, PHM, vypadky elektriny, pravidelne utoky dronov. Niektori Rusi to nevydrzia a cez Kercsky most utekaju preč- nie je ich málo.harrison314 napísal: 23 jún 2026, 18:10 Ved to ma napadlo, ze ked na to daju nejaku plactu, ci to nebude vidiet na infra. pripadne im to moze byt jedno, zasobovanie ako zasobovanie.
Ale podla tajnych sluzieb bude trvat aspon 2mesiace neustalych dronovych utokov pokym budu nedostatkom zasobovania zasiahnute aj ruske jednotky ktore su na Kryme.