Potrebujete poradiť s kúpou PC | návrh zostavy | tuning

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
hojko
Site Admin
Site Admin
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujete poradiť s kúpou PC | návrh zostavy | tuning

Príspevok od používateľa hojko »

Fail ako fail. Kto silou mocou nieco chce, tak si kupi aj starsiu generaciu. A kde je velky dopyt, tak tam je mozne dvihnut cenu. Takze ked pride mensie mnozstvo kariet a bude o ne velky zaujem, tak si mozu dovolit dvihnut ceny. To nie je ako s autom, ze nie je Octavia skladom, tak si kupis nieco ine z 10 alternativnych modelov inych znaciek. Tu mas na vyber len AMD a nVidiu a ked obe firmy nemaju dostatok kariet, tak si mozes kupit starsiu generaciu alebo priplatit viac za nove modely.
Jose13
Expert
Expert

Príspevok od používateľa Jose13 »

alebo sa vykasles na PC a kupis si PS abo XBOX... Ja kebyze nemam dostatocne silne stare pc kaslem na ich politiku a kupujem playko...
The
Star
Star

Príspevok od používateľa The »

Po prvé, nikto ťa nenúti robiť upgrade teraz, a po druhé, PS a XBOX majú oproti PC obmedzené možnosti, čiže ako náhradu na to moc pozerať nemôžeš. A vlastne po tretie, veľa šťastia s kupovaním PS.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

akurat vcera som bol v progamingshope a clovek predomnou videl krabice ps5 tak sa pyta predavaca ci maju skladom, len sa len zasmial ze najblizsie kusy maju prist v aprili :D
Jose13
Expert
Expert

The napísal: 10 dec 2020, 14:26 Po prvé, nikto ťa nenúti robiť upgrade teraz, a po druhé, PS a XBOX majú oproti PC obmedzené možnosti, čiže ako náhradu na to moc pozerať nemôžeš. A vlastne po tretie, veľa šťastia s kupovaním PS.
bavim sa vo vseobecnosti (1.), nie v mojom pripade kde som spominal ze mi moj pc zatial staci ale:

Predstav si cloveka, co chce hrat cyberpunk. Vie ze vyjde niekedy okolo vianoc tak sa chce pripravit a ide do obchodu kupit si pc.
Zisti, ze niesu ziadne graficke karty a kedze je mu jedno na com to bude hrat (2) vykasle sa na pc a predobjedna si PS5 alebo Xbox, ktore tim, co mali predobjednavky prisli (3)...
The
Star
Star

Príspevok od používateľa The »

To je pravda, ale bude potreba ešte ďalšie dve generácie kariet aby vedeli utiahnuť Cyberpunk na ultra s RT, čiže kľudne si môže kúpiť ľahšie dostupnejšiu minulú generáciu a hrať na med/high, stále to bude lepšie ako ps/xb.
kzS^
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa kzS^ »

Nejaka nahrada za https://www.alza.sk/asus-prime-h410m-e- ... #parametry (dosku maju na comp4u) a https://www.alza.sk/asus-rog-strix-gtx1650-super-a4g-gaming-d5721721.htm kedze na alze to neje ?

alebo zobrat radsej z comp4u, tam by som asi par eur usetril...
DropDead
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DropDead »

Práve teraz neexistuje žiadna náhrada za nič, všetko je fuč a to, čo nie je, sa za tie ceny neoplatí.
kzS^
Medium Professional
Medium Professional

no ja tam hlavne potrebujem nejaku kartu nic narocne staci len cisto na Lineage 2 kludne od 100-240e
Jose13
Expert
Expert

kzS^ napísal: 11 dec 2020, 16:22 no ja tam hlavne potrebujem nejaku kartu nic narocne staci len cisto na Lineage 2 kludne od 100-240e
Na l2 ti uplne postaci aj 1060 6gb alebo amd ekvivalent. Mozno aj nieco slabsie. Si pametam ako som to hraval s 1gb kartou s 9 oknami... L2 ale zalezi ktory chronicle. Tie novsie su mozno zavisle na grafike ale tie starsie boli na procesore a ram a co je najdôležitejšie vyuzivali len 1 procesor cize ak si mal 4jadro 4ghz tak ti islo lepsie ako na 8 jadre 3ghz atd.
kuric99

Príspevok od používateľa kuric99 »

opdorúčam ventilatory.
kzS^
Medium Professional
Medium Professional

Nejaka nahrada za MB ASUS PRIME H410M-E ?akurat som odoslal objednavku na comp4u a odpisali ze dosku uz nemaju...
DropDead
Addict
Addict

kzS^
Medium Professional
Medium Professional

diky moc zobral som radsej z alzy lebo v comp4u nemali ani tuto...
btw vidim ze ten comp4u je len nejaky obycajny eshop co si niekto otvoril
DropDead
Addict
Addict

Áno, je, s pôvodným vedením boli nejaké otázky o spoľahlivosti ale s aktuálnym vedením je to môj najobľúbenejší obchod. Ale ako každý garážový obchod - možno zajtra prestanú fungovať. Taký Datacomp, Alza, Edis, Compy, Focus,... nie ale ani to zase nie je isté, v Košiciach tu takto kedysi bol aj Qcomp, 3 pobočky a jedného dňa sa proste zavrel biznis.

Aktuálne je tu ale taká zvláštnosť a to je vraj plagiátor v podobe
https://tvojpc.sk/
prevádzka je dokonca registrovaná na blok o 200m ďalej ako C4U. Obchod ako cez kopírak a mne sa nechce veriť, že to nie je nejaká zákulisná kuleha. Plus C4U už dlho nie je na Heuréke - podľa info od ich človeka, ktorý rieši maily má proti Heuréke ich majiteľ averziu a očividne si neuvedomuje, že mu odchádza biznis, lebo ten druhý shop vyzerá tak, že normálny človek by si povedal, že to sú oni.

Pre mňa sú smerodajné sľuby (kým sa neukáže, že niekto klame), ktoré padli
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... vfz1pxmEk/
akurát by som už mal spraviť nejaké druhé kolo, už to sú dva roky, už by som mohol mať aj nejaký "kredit", aby som vedel referovať, že nerobím si srandu, že mám tabuľku a nebojím sa ju použiť, lebo 26 obchodov sa nikdy neozvalo.
kzS^
Medium Professional
Medium Professional

tak ten comp4u moc profesionalny nebude podla toho ako pisu maily a ze neporiadne nevedia ani gramatiku :)
hlavne som chcel objednavku vyzdvihnut osobne ze by to bolo rychlejsie a nedalo sa...
dufam ze to dojde aspon v pohode pri dnesnych zasielkovych spolocnostiach a nebudem lutovat len kvoli tomu ze som chcel usetril par Ecek oproti Alze
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Nechcem kvoli drobnosti zakladat novu temu tak to sem napisem.
Premyslam nad kupou WD Red Plus 8TB WD80EFAX. Podla tohto zoznamu by to mal byt s CRM zapisom. Len je to uplna novinka tak vaham.
Este je moznost usetrit a zobrat 2x WD Blue 4TB WD40EZRZ
Alebo posledna moznost ukromnit sa s velkostou a zobrat WD Red Plus 6TB WD60EFRX

Seagate tusim s CRM zapisom nema ziadne.
Gothar
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa Gothar »

Ak to je do NASka tak Blue neber. Mam skusenost ked som do NAS dal obycajny disk a odisiel po par mesiacoch.
S WD RED mam zatial dobre skusenosti, mam 2x3 TB, 1x4 TB a 1x 6TB, vsetky s CRM zapisom.
jeden 3 TB mi uz zacal odchadzat cca po 30 000 hodinach, ale bolo to postupne, behom roka mu kazdy mesiac pribudli tusim 1-2 chybne sektory ale bezal dalej. No po tom roku som sa rozhodol ze nebudem riskovat a vymenil som ho.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Tak s Greenmi fungujem uz skoro 10rokov v NASke (4ks) a prvy HDD co mi odisiel bol ten najnovsi (ale uz ma tiez dost - 7r)
Mam to na filmy cize nieje tam velke zatazenie. Tak zoberiem ten Red. Nie je to nejaky markantny rozdiel.
DropDead
Addict
Addict

WD Red Plus nie je novinka - je to len rebrand od WD, všetky bývalé PMR Red sú teraz Red Plus.
WD Red budú po novom len SMR disky.
Tieto informácie po novom nájdeš už aj v ich datasheetoch, napríklad aktuálny datasheet pre WD Red
https://documents.westerndigital.com/co ... ed-hdd.pdf .
Otázka je ale napríklad, že čo teraz dávajú do takého My Book Duo, ten je absolútne perfektný pre autopsiu - doteraz tam boli PMR Redká a stálo to značne menej ako kupovať osobitné disky.

Z toho schiitstormu pred pár mesiacmi sa mi marí, že som videl vyjadrenie, že všetky NAS orientované disky od Seagate (teda vrátane Ironwolf) sú PMR.
Napísať odpoveď