Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 27 Jan 2020, 5:12Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 31 ]  Predchádzajúca  1, 2
Choď na stránku
Povinné očkovanie
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  
 
Autor Správa
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.12.2005
Príspevky: 3989
Bydlisko: Holy Land
Karma: Level +6
Príspevok Re: Povinné očkovanie
jackb - ale prečo by sa tak bojíš o svoju neter, veď je predsa zaočkovaná, tak je predsa podľa farmaspoločností chránená :) K tomu tetanu - bol si sa dať v dospelosti preočkovať? Lebo posledne sa očkuje tuším v 11tich a pár rokov neskôr už máš smolu. Ak si časom tetan nedostal, tak sú účinky očkovania pápá a chráni ťa už len prirodzená imunita (pošramotená životným prostredím, spôsobom života, očkovaním, stresom...). Doteraz žijem a to chodím do lesa a doškriabaný som často. Čím to je?

//autoeditácia príspevku (29 Dec 2010, 18:01)
edit: jackb - jediné čo chcem, je mať možnosť slobodnej voľby. Mňa lekári už takmer zabili (predávkovanie antibiotikami a z toho mám následne alergiu na isté lieky, pri jednej operácii som im takmer vďaka ich debilite umrel...) a moji rodičia im do toho mohli povedať veľké hovno. Ja chcem o zdraví svojich detí rozhodnúť podľa svojho uváženia. Myslíš, že za socíku boli informácie tak dostupné ako dnes? Teraz nemyslím sračkoidný bulvár, ale debaty na nete, kde sa zapájajú ľudia čo o danej problematike aj niečo vedia alebo aj samotný fakt, že na prednáškach z patogenézy vírusových nákaz som si odniesol nepekné spomienky na vplyv očkovania v spojitosti s detskými chorobami.


29 Dec 2010, 17:57
Profil  WWW
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 9.9.2005
Príspevky: 14038
Bydlisko: UK
Karma: Level +6
Príspevok Povinné očkovanie
Ona je, ale jej okolie takto nebude rovnako imunne ako ona a moze mat aj to ochorenie, o ktorom sa veri ze je na vyhyne...
Proti tetanu som bol preockovany na vlastnu ziadost ked som mal 18.
Je mi tazke viest tuto diskusiu ked som vyrastol v lekarskej rodine...
Je mi luto tvojich negativnych skusenosti. Aj medzi lekarmi sa najdu vynimky, ktore robia ich povolaniu zle meno... Ale to su rovnake vynimky, ako u deti, na ktore ma ockanie zhubne nasledky...


29 Dec 2010, 18:30
Profil  
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.12.2005
Príspevky: 3989
Bydlisko: Holy Land
Karma: Level +6
Príspevok Re: Povinné očkovanie
jackb - prepáč, no stále nerozumiem: pokiaľ je očkovanie skutočne funknčné, tak tvojej neteri môže byť jedno, či je okolo nej niekto s danou chorobou, pretože bude voči nej imúnna, nie?

Očkovanie voči tetanu - OK. Takže si s ním ani problém nemal, však? Inak, čo je pravdy na tom, že tetanus už bol tiež eradikovaný (slová našej profesorky mikrobiológie a virológie) a očkuje sa voči nemu viac menej "čo keby ešte úplne nebol"?


29 Dec 2010, 19:13
Profil  WWW
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 9.9.2005
Príspevky: 14038
Bydlisko: UK
Karma: Level +6
Príspevok Povinné očkovanie
Stoporko, ak ma choroba kde zit vie aj mutovat, nie? My dospely sa s nou vysporiadame lebo mame lepsiu imunitu ako 30 mesacne dieta... Ale ked moze choroba, proti ktorej sa ockuje mutovat aj bez hostitela su moje argumety blbost a ty mas pravdu uplnu.
Tetanovku som si pytal po tom ako mi psisko vyhryzol kus stehna a napisali mi prve a zatial posledne antibiotika na zabezpecenie, mal som 18.
Ci je tetanus na ustupe neviem, ale kedze lozim po jaskyniach nemam chut skumat co vsetko prenasaju netopiere, alebo na co pokapali jaskynne medvede :) O hygiene v krajinach zapadneho Balkanu nehovoriac. A najradsej by som bol ak by sa dalo ockovat proti mononukleoze, lebo tu tie okridlene mysi prenasaju na cloveka najcastejsie...


29 Dec 2010, 20:23
Profil  
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.12.2005
Príspevky: 3989
Bydlisko: Holy Land
Karma: Level +6
Príspevok Re: Povinné očkovanie
jackb - choroba mutuje na hostiteľovi, to je jasné, a žiaľ, ako hostiteľa nepotrebuje len človeka, stačí prasa, pre niektoré vírusy stačí obyčajné slepačie vajce. Takže toľko k mutovaniu. Záver si z toho vyvoď sám.


29 Dec 2010, 20:33
Profil  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.3.2008
Príspevky: 3495
Karma: Level +5
Príspevok Re: Povinné očkovanie
stoporko: všetky tvrdenia, tá strata hlasu napr pod...a taký čierny kašeľ ti na prasati asi nezmutuje keďže je to výlučne ľudské ochorenie


29 Dec 2010, 21:13
Profil  
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.12.2005
Príspevky: 3989
Bydlisko: Holy Land
Karma: Level +6
Príspevok Re: Povinné očkovanie
coldrain: no neviem, nás učili niečo iné. Choroby postihujúce človeka vedia napr. na prasati zmutovať, niektoré vírusy aj v obyčajnom slepačom vajci.

strata hlasu a spol: http://rizikaockovania.sk/zdroje.html#mozTocId984045 nemám momentálne silu hľadať iné zdroje - je tam kopa príbehov + odkazy na odborné diela. Do silvestra "nepracujem" a vedeckým databázam (web of knowledge) sa momentálne vyhýbam, sorry.


29 Dec 2010, 21:28
Profil  WWW
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 2.1.2011
Príspevky: 1
Karma: Neutrál
Príspevok Re: Povinné očkovanie
Žiadne očkovanie nie je na 100%. Pozrite si oficiálnu írsku vládnu stránku:
http://www.immunisation.ie/en/Childhood ... sAnswered/
nijaké očkovanie nefunguje u 100% zaočkovaných. Niektoré dokonca ani u 80%.
Je teda oprávnené báť sa, že aj zaočkovaný môže ochorieť na danú chorobu. Obzvlášť, keď očkovanie oslabuje prirodzenú imunitu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ock ... u-imunitu/

Tetanus u ľudí už na Slovensku niekoľko rokov zaznamenaný nebol, ale u zvierat sa stále vyskytuje.

//autoeditácia príspevku (03 Jan 2011, 0:08)
Stoporko píše:
spytam sa aj v tejto téme, nech prípadnou diskusiou neprzním iné vlákno: aká je možnosť nedať svoje dieťa/seba dnes zaočkovať? Modelová situácia: narodí sa mne a priateľke bábo a odmietneme s ním ísť na všetky tie trojité a iné vakcíny. Proste neočkovať. Aké postihy môžem zo strany štátu čakať? Môžu ma nejako "fyzicky" donútiť dať seba a svoju rodinu očkovať?

druhá otázka: prečo je očkovanie povinné, keď je teda tak účinné a zaočkovaná populácia sa už danej choroby nemusí báť? Ak teda kvôli nezaočkovaniu sa ochoriem napr. na prasačiu chrípku (príklad), tak zaočkovaná populácia to môže mať dosť v paži, veď sú chránení, nie? Prečo ma teda núti sa dať zaočkovať?

tretia otázka: pokiaľ je niekto poistený a platí si zdravotné odvody, resp. ich zaňho v prípade štúdia a pod. platí štát, tak má zdravotnú starostlivosť "predplatenú" a čo koho do toho, či sa dobrovoľne vystavím ochoreniu a tak bude POISŤOVŇA možno za mňa platiť viac? Keď si poistím auto povinnou i havarijnou poistkou, tiež sa nikto nesťažuje, že opitý ujko má búračku 10x ročne a ja raz za život. Bonus na zníženie poistky v prípade dlhodobej bezškodovosti je síce pekný, no pomerne malý. Takže pre analógiu so zdravotným poistením by sme to hádam mohli použiť, ak nie, tak sorry.


1. Prídeš ku lekárovi a donesieš mu podpísaný nesúhlas s očkovaním vašich detí, viď tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako ... z-cast-1-/
Nikto Ťa nemôže podľa v súčasnosti platných zákonov donútiť k očkovaniu. Postih jediný možný je pokuta, aj tej sa dá úspešne vyhnúť, napr. tak, že lekár nenahlási (nie je to jeho povinnosťou) na RÚVZ (Regionálny úrad verejného zdravotníctva), že ste odmietli povinné očkovanie, a RÚVZ na to príde až po viac než dvoch rokoch. Odmietnutie povinného očkovania je priestupok a po 2 rokoch je priestupok premlčaný a máš vyhraté.

2. Očkovanie je povinné preto, lebo je to relikt socialistickej totality, kedy bolo veľa vecí povinných a nesmeli sa spochybňovať. Druhým dôvodom je, že by zdobrovoľnením zrejme rapídne klesol obrat firiem, čo dodávajú očkovacie látky a čo vedia komu koľko na MZ SR či ÚVZ SR. A tretím dôvodom je, že by museli lekári ľudí na očkovanie prehovárať a dobre to zdôvodniť, a to sa im nechce. Nehovoriac o tom, že na niektoré očkovania absolútne nijaký rozumný dôvod nejestvuje. Treba si tiež uvedomiť že NIJAKÉ očkovanie nie je úspešné u 100% zaočkovaných. Vždy si nejakí ľudia jednoducho po očkovaní nevytvoria dosť protilátok.

3. Tá analógia je vcelku trefná. Navyše je štatisticky preukázateľné, že očkované deti bývajú viac choré než neočkované (vrátane takých chorôb ako astma, alergie, neurologické poruchy a pod.), takže by naopak mali mať bonus tie neočkované.

//autoeditácia príspevku (03 Jan 2011, 0:18)
ColdRain píše:
stoporko
ad 1 bude to riešiť sociálka, je to zanedbanie povinnej starostlivosti o dieťa, paragraf ti poskytne google a bude sa postupovať tak, ako keby si mu nedal jesť, tj ak sa neumúdriš v konečnom dôsledku ti ho zoberú, ale chcem vidieť ktorá matka by si nechala vziať dieťa...
ad 2 očkovanie na prasaciu chrípku nie je povinné, povinné sú iné očkovania, vďaka ktorým sú mnohé choroby už vážne len v medicínskych skriptách...a očkovanie sa vykonáva až od istého veku, takže by si napr ohrozil dieťa ktoré ešte nemá kompletnú vakcináciu
ad 3 doplnenie bodu dva, môžeš sa stať inkubátorom a vytvoriť taký "bacil" na ktorý po pár ďalších mutáciach nebude platiť súčasná vakcína, stačí malá zmena prenesie sa to na jedného človeka z 10 000 v ňom prebehne ďalšia mutácia a už bude schopný nakaziť jedného z 1000 atd

ja už vážne len pozerám čo sa to dnes deje, bezbrehý liberalizmus až za hrob a to doslovne, kam sme to dospeli aby ma nejaký 20ročný zasran s petíciou v ruke ktorý o tom vie veľké hovno nabádzal k tomu aby som sa prestal očkovať a aby sa to zdobrovolnilo, no amen tma niektorí už vážne nevedia čo od dobroty a serú sa tam kam ich vážne netreba, spoločnosť musí mať pravidlá, to že je demokracia, neznamená že si každý môže robiť čo chce...


Keď chceš diktatúru, tak choď do Číny. Slovensko je podľa Ústavy SR demokratický právny štát. Ten má stanovené základné ľudské práva a slobody a jedným z nich je aj nedotknuteľnosť osoby (čo zahŕňa aj telesnú nedotknuteľnosť). Takže povinné očkovanie je jednoznačne proti Ústave a najmenej piatim medzinárodným zmluvám o ľudských právach a slobodách.

Ad 1:
Nezmysel. Sociálka nerieši očkovanie ani v najmenšom. Sociálka môže skontrolovať hygienický štandard domácnosti alebo či dieťa nie je podvýživené, ale rozhodne nijakým spôsobom nerieši očkovanie. Viď vyjadrenie ministerky práce, soc. vecí a rodiny:
http://rizikaockovania.sk/leg/leg5.html

Ad 2:
To, či očkovanie spôsobilo alebo urýchlilo ústup prenosných ochorení, je prinajmenšom sporné prinajmenšom u niektorých očkovaní (detská obrna, pravé kiahne...) viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/myty-o-ockovani/

Ad 3:
Podobne ako prehnané používanie antibiotík, aj očkovanie prispelo k vzniku a rozmnoženiu sa rezistentných kmeňov mikróbov, ktoré môžu byť ešte oveľa nebezpečnejšie, než tie antibiotikami/očkovaním potlačené kmene, viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/bab ... tibiotika/


02 Jan 2011, 23:55
Profil  
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 9.9.2005
Príspevky: 14038
Bydlisko: UK
Karma: Level +6
Príspevok Re:
Prečítajte si tento rozhovor s Ivanom Bakošom, ktorý je jednoznačne za očkovanie.

Ivan Bakoš: Kritici očkovania jednoznačne škodia

konecne som mal cas si ho precitat a mal by ho citat kazdy ked zacne odporovat...
Hlavne to, ze ak je zaockovanych 75% populacia, ani tych 25% danu chorobu nedostane.


29 Mar 2011, 10:43
Profil  
Star
Star
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.7.2007
Príspevky: 669
Bydlisko: Sabinov/Zvolen
Karma: Level +4
Príspevok Re: Povinné očkovanie
dnes som nasla na nete toto: http://rizikaockovania.sk/dok/ockovaci_ ... r_2011.pdf
a popravde zacinam pochybovat o ockovani...co si myslite ?

+ http://www.slobodavockovani.sk/


16 Mar 2013, 12:04
Profil  ICQ  
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.5.2012
Príspevky: 802
Karma: Level +2
Príspevok Re: Povinné očkovanie
Tie clanky pise Mgr., niektore pise ing. ekonimie. Ked uz , treba citat studie lekarov resp. kolektiv lekarov. Prepacte, ze otvaram tuto temu. Tento tyzden som ockoval 3. mesacnu dceru, tak som to riesil. Po konzultacii s pediatrickou a imunologom to povazujem za konspiracnu teoriu. Nastastie dcerka nemala ziaden neziaduci.


21 Jún 2013, 12:21
Profil  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 31 ]  Predchádzajúca  1, 2
Choď na stránku


Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group. © Hojko 2004-2016
[ Time : 0.217s | 12 Queries | GZIP : On ]