Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 21 Jún 2019, 1:21

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ] 
Problémový otec
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Problémový otec
Čaute, s priateľkou sme v spoločnom byte. Priateľkyn otec je alkoholik, zlodej, nepracuje lebo ma invalidný dôchodok, aj keď je práceschopný. Nemá kde bývať a nemá peniaze okrem toho čo mu chodí cca 250 dôchodok. Priateľke už v minulosti kradol peniaze, takže domov ho nechceme zobrať a ani tu na to moc nie je priestor (2izb). Na ubytovni ísť nechce. Čo s takýmto človekom? Riešili ste takú situáciu? Prípadne typ na nejakú ubytovňu?

12 Sep 2016, 20:36
Profil  ICQ  Skype  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Problémový otec
Nechce na ubytovnu, tak na co ti je tip na ubytovnu?

12 Sep 2016, 20:58
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Keď bude triezvy, tak ho možno skúsiť presvedčiť...

12 Sep 2016, 21:11
Profil  ICQ  Skype  
Star
Star
Obrázok užívateľa

Tymto si nie som uplne isty, hlavne ak
" Priateľkyn otec je alkoholik, zlodej, nepracuje lebo ma invalidný dôchodok, aj keď je práceschopný " jednym slovo pijavica a vysoko rizikovy clovek.
Ale aby ma daco (dakto) nedobehol tak je to moj cisto sukromny nazor a pohlad na vec.

12 Sep 2016, 21:17
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Suhlasim s tym, ze je to vysoko rizikovy clovek. V stave opojenia nikdy nevies, ako na nieco zareaguje. Byt vami, tak idem cim skor z toho bytu prec a necham ho napospas osudu. Komu niet rady, tomu niet pomoci.

12 Sep 2016, 21:44
Profil  ICQ  YIM  Twitter  WWW
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Nie je to dieťa pod 18 rokov, takže za neho nie ste s priateľkou zodpovední. Ak to tvoja priateľka chápe, tak mu treba zbaliť veci pred dvere a vymeniť zámok. Zvyšok je na ňom. Pokiaľ to teda nechceš len rozoberať v teoretickej rovine...

12 Sep 2016, 22:11
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Zle som sa vyjadril on je na ulici lebo ho vyhodila priateľka, teraz chce k nám...

12 Sep 2016, 23:21
Profil  ICQ  Skype  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

maximalne mu mozte zaplatit mesacny podnajom v dakom lacnom byte jednoizbovom a odkazat ho sameho an seba..z toho dochodku zaplati najom istotne ak to nieje v BA ..a uz ked to nebude zvladat, tak jeho problem. Pripadne dat a dake liecenie, aj ked nato je asi neskoro.

13 Sep 2016, 0:57
Profil  WWW
Star
Star
Obrázok užívateľa

Bushido píše:
Zle som sa vyjadril on je na ulici lebo ho vyhodila priateľka, teraz chce k nám...

To z tvojho prveho prispevku nebolo zrejme.
A trvale bydlisko ma kde?

13 Sep 2016, 6:31
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Kde má trvalý netuším, ale typujem že pobyt iba na mestskú časť. Včera nakoniec išiel na nejakú ubytovňu ale v noci zasa volal priateľke že odišiel, lebo tam boli nejaké chrobáky... No neviem ako to celé dopadne... Priateľka má trochu výčitky aj keď jej všetko čo má si zabezpečila sama, ale je to predsa len jej foter, ktorý ju vychovával. Len výchova je psia povinnosť každého rodiča. Myslíte, že má morálne právo očakávať, že sa budú deti teraz starať o neho ? Lebo toto boli jeho výčitky, že sa neho všetci vyebali.

13 Sep 2016, 10:53
Profil  ICQ  Skype  
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

on si musi uvedomit, ze nikto mu nebude dalsich 25 rokov zabezpecovat ubytovanie a stravu. v prvom rade musi zacat u seba a ak by vynalozil nejaku snahu tak sa da pomoct. myslim, ze to by problem nebol (ci uz uvarit nieco sem tam, upratat a pod.)

teda hlavne mu treba vysvetlit, ze sa musi postavit na vlastne nohy a potom moze cakat snahu aj od blizkych

13 Sep 2016, 10:58
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Bydlisko: Nikto nikomu nie je taký zaviazaný, ako opice Darvinovi.
pokial bude neustale pit, tak mu niet pomoci, ale neviem co myslis pod pojmom alkoholik, stiahne denne flasu tvrdeho?

po skusenostiach s priatelkynim otcom: v prvom rade si skontrolovat aky ma majetok, nehnutelnosti a podobne. momentalne je vo faze ze moze narobit mnozstvo dlhov, z ktorych sa on nikdy vysekavat nebude, vy ano.
neviem ci ho ubytuju na ubytovni ak ma problem s alkoholom.

kym sa s nim da komunikovat tak sa s nim treba porozpravat. pomoct mu treba ak to bude chciet, ak nie, tak nepomozes ani keby si chcel. A hlavne podpor priatelku v tom, ako sa rozhodne tuto situaciu riesit. Je to jej otec, nie tvoj.

13 Sep 2016, 10:59
Profil  WWW
Star
Star
Obrázok užívateľa

V principe voci nemu nemate ziadnu povinnost pokial ide o ubytovanie a trvale bydlisko. Lebo ak ho ma na mestsku cast tak je v principe bezdomovec. Cize po tejto stranke mate Vy svoje "osetrene".
Pokial sa na to vsak pozrieme z hladiska moralky tak tu je to uz vec osobneho postoja.
Vychovat vychoval a vycitat to moze a najskor aj bude...
No aj tu su urcite hranice. Nie raz sa stalo, ze ludia z vlastnej viny a svojou lahostajnostou boli rodinou zavrhnuti. A uprimne po takychto skusenostiach sa im ani nedivim.
Co spravite ak sa rozhodnete mat vlastne dieta? S ozranom pod jednou strechou to bude tazke vychovat vlastne dieta. A vysvetlit mu preco dedko krici a preco je taky ci onaky....
Kazdopadne je to nezavidenia hodna situacia ktoru treba dobre zvazit tak aby ste potom v buducnosti nebanovali. A hlavne tvoja priatelka. Zeny mozno byvaju citlivejsie no obcas mozu prekvapit a su ovela racionalnejsie ako my muzi.

13 Sep 2016, 11:37
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Tak nakoniec sme pre neho vytvorili nejaké pravidla, ktoré zahŕňajú 150 E príspevok na živobytie + 150 invalidný, s tým ze ze 150 sa rozdelí na 5 E každý deň ale len ak nebude pod vplyvom alkoholu, ak bude, tak nedostane ani nasledujúci deň. Tým chce priateľka zabezpečiť dennú kontrolu a skúsiť u neho vytvoriť nejakú disciplínu. K tomu nákup nejakych potravín. 150 platí za podnájom a dalších 150 musí mat na prežitie. Zvyšok je už len v jeho silách aby si našiel nejakú prácu.

23 Sep 2016, 21:05
Profil  ICQ  Skype  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Pravidla su pekne, mozno ste to nastavili aj dobre. Ale. Je tu opat to ALE, ze je alkoholik a tam ti nepomoze nic, ziadne pravidla, ziadne dohovaranie. Mozno to bude fungovat par dni, mozno tyzden, max. 2 tyzden a aj tak zacne pit, bude opity, cele pravidla padnu. Drzim vam obom palce, ale neverim tomu, ze sa zmeni a podriadi pravidlam. Daj vediet ako to bude pokracovat.

23 Sep 2016, 21:23
Star
Star
Obrázok užívateľa

viac verim ze vyhram v sportke aka ze toto zabere na alkoholika... nic v zlom to je proste zavislost on ked nedostane odbornu pomoc mozu byt pravidla ake len chcete...
kazdopadne drzim palce.

23 Sep 2016, 22:46
Star
Star
Obrázok užívateľa

Tie pravidlá sa mi páčia. Prajem veľa šťastia a hlavne nech Vám dlho tie pravidlá vydržia. No mám obavu, že na alkoholika bude aj odborná pomoc málo. Ale treba veriť, že sa to podarí, zatial aj bez nutnosti liečenia. Aj keď už oddávna je známe, že už aj na odvykacku treba mať dakoho a dačo aj do vrecka....

24 Sep 2016, 4:34
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

vymysleli ste to dobre a drzim palce, ale uz teraz zacinam odpocitavat za kolko dojde k vybuchu a agresivnemu dozadovaniu sa penazi, lebo su predsa JEHO.

24 Sep 2016, 9:01
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

je iba vecou casu kedy to prestane fungovat. Alkohol sa podcenuje ale je to tvrda droga so vsetkym co k tomu patri.
Alkoholik ma skreslene videnie sveta z dovodu uz fyzickeho poskodenia mozgu, kedykolvek sa moze opit a strati predstavu co robi a s akymi nasledkami.

25 Sep 2016, 9:07
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia