Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 19 Jan 2018, 10:29



Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
Rada - opt. siet, prepoj opt.->LAN
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  
 
Autor Správa
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.12.2006
Príspevky: 4574
Bydlisko: Slovakia
Karma: Level +3
Príspevok Rada - opt. siet, prepoj opt.->LAN
Ahojte, kedze s opt. mam pramalo skusenosti tak sa obraciam na vas. Myslim, ze obrazok vysvetluje vsetko ale skusim pouzit aj moje velmi zle verbalne schopnosti :)

Mam 2 objekty kt. su prepojene optikou, na oboch koncoch koncia v akomsi optickom patch paneli (vid obrazok).
Potrebujem prepojit siete tychto 2 objektov (realne 1 siet, potrebujem ich fyzicky spojit).
Moja predstava je, ze sa zakupia 2 media prevodniky (2x = https://www.agem.sk/sietove-produkty/op ... r-14168042)
No ostava mi zistit aky opticky prepojovaci kabel pouzit medzi tym opt. patch panelom a media konvertorom.

Viete poradit?
:plus: :plus: :plus:
Dakujem


Prílohy:


13 Dec 2017, 8:52
Profil  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 6.10.2005
Príspevky: 2759
Bydlisko: www.h@vno.com
Karma: Level +4
Príspevok Re: Rada - opt. siet, prepoj opt.->LAN
Nemas v switchoch sfp porty?


13 Dec 2017, 10:11
Profil  ICQ  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.12.2006
Príspevky: 4574
Bydlisko: Slovakia
Karma: Level +3
Príspevok Re: Rada - opt. siet, prepoj opt.->LAN
Jo, na jednej strane ano, na druhej sice nie ale mozem dokupit.

Este viac info:
kabel je 9/125 OS2
patch panel je ak som teda dobre rozlustil ukonceny SC konektormi //cim viac do toho pozeram, tym menej sa mi tomu chce verit, asi moj vyrok menim na neviem, aky konektor treba do odfoteneho patch panelu.... fml//*

Teda kam asi mieris je zakupit 2x SFP modul = https://www.agem.sk/sietove-produkty/op ... l-14215732
Na druhu stranu, kde chyba switch dokupit taky, s SFP portom = https://www.agem.sk/sietove-produkty/me ... e-92399127
Nakoniec otazkou su patch kable, dedukujem ze potrebujem SC-LC.

Fungovalo by to tak?
Diky

*EDIT: gamechanger, zistil som, ze na tom konektore na patch paneli su krytky :D takze predpokladam, ze ide teda o samicu LC konektora nakoniec argh.


13 Dec 2017, 11:10
Profil  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 6.10.2005
Príspevky: 2759
Bydlisko: www.h@vno.com
Karma: Level +4
Príspevok Re: Rada - opt. siet, prepoj opt.->LAN
Ano mas tam klasicke LC/PC konektory duplexy
Sk by si mal 2x switch s sfp sachtou stacilo by ti wdm sfp na lc/pc konektor

Potom ti treba lc/pc patchcord potrebnej dlzky

//autoeditácia príspevku (13 Dec 2017, 12:48)
Inac tie sfp co si linkol su zle
Potrebujes single mode sfp napr. https://www.tesshop.sk/p/2630/optec-sfp ... 10-lc3kmsm


13 Dec 2017, 12:38
Profil  ICQ  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.12.2006
Príspevky: 4574
Bydlisko: Slovakia
Karma: Level +3
Príspevok Re: Rada - opt. siet, prepoj opt.->LAN
Diky moc.
Chapem, chvilu mi trvalo kym som dosiel na tie vsetky rozmanitosti u optik, dnes to bol moj fist touch.
Pozeram na tvoj link, chapem ze chcem asi single (vychadzam z toho, ze kabel je Single mode) ale nerozumiem tomu ,ako to mam potom zapojit, ked mam duplexny konektor do patch panelu a potom ako zapojim ten duplex do toho, co si linkol ked tam je iba simplex konektor..?
Asi mi nieco unika, ale pre ujasnenie, duplex = "dvojkonektor" a multi-mode = akysi rezim prenosu, zavisly (aj) od pouziteho kabla..?
Viem, robim z toho asi gulas, moja terminologia bude priserna takze vopred dakujem aj za trpezlivost.

//doplnim este, nasiel som u nasho dodavatela: https://www.agem.sk/sietove-produkty/op ... e-14110827
pise sa single-mode a vidim na obrazku aj duplexny konektor - bingo?


13 Dec 2017, 13:27
Profil  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 6.10.2005
Príspevky: 2759
Bydlisko: www.h@vno.com
Karma: Level +4
Príspevok Re: Rada - opt. siet, prepoj opt.->LAN
Takto, to ze su duplex konektory na optiku znamena ze zo zadnej strany su do nich cez pigtaily navarene dve vlakna. Tebr staci jedno, kedze mas wdm sfp moduly. Takze by si vyuzil len jednu tu dierku na kazdej strane ( tu s tym bielym stuplikom)
Pocet tych stuplikov znaci pocet opt vlakien ukoncenych v patchpaneli
Ci vyuzijes jedno na spoj alebo dve zalezi od teba a od typu sfp
Inac v tom ageme ich maju kur*a drahe


13 Dec 2017, 16:48
Profil  ICQ  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.12.2006
Príspevky: 4574
Bydlisko: Slovakia
Karma: Level +3
Príspevok Re: Rada - opt. siet, prepoj opt.->LAN
Neviem, ci z toho mozem byt este vacsi madar. :D
Okej. Stavme to na jednoduchost veci a toho, co mam k dispozicii ihned.
Patchcordy: Patchcord Duplex LC/PC-LC/PC 9/125 1m
SFP: https://www.agem.sk/sietove-produkty/op ... e-14110827
+ 2 switche na oboch stranach so SFP, sedi vsetko ku vsetkemu?


14 Dec 2017, 7:55
Profil  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 6.10.2005
Príspevky: 2759
Bydlisko: www.h@vno.com
Karma: Level +4
Príspevok Re: Rada - opt. siet, prepoj opt.->LAN
Ano sedi :)


14 Dec 2017, 12:05
Profil  ICQ  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.12.2006
Príspevky: 4574
Bydlisko: Slovakia
Karma: Level +3
Príspevok Re: Rada - opt. siet, prepoj opt.->LAN
Diky moc, velmi si mi pomohol.
Dam este vediet vysledok, milujem prekvapenia :D


14 Dec 2017, 14:25
Profil  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 


Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group. © Hojko 2004-2016
[ Time : 0.120s | 16 Queries | GZIP : On ]