Rodinne combi

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
kutya
Medium Star
Medium Star

Rodinne combi

Príspevok od používateľa kutya »

Ahojte, dufam ze nevadi ze zakladam novu temu, no takto je to prehladnejsie.

Minuly rok som kupil Seat Leon 1.2tsi, r.v. 2015, 77kw. Som s tym autom spokojny, ale teraz sa nam narodilo babo a zistil som, ze ked dame do kufra kocik, tak uz nemame kam davat veci :-D
Preto rozmyslam, ze ho predam kym ho viem predat cca za taku istu cenu ako som ho kupil a zaobstaram si nejake combi.

Viete mi nieco poradit ? Leon kombik s 1.2tsi by bol uz asi slaby motor na take auto, nie ? Co poviete na Octaviu s 1.4TSI alebo Leon 1.4TSI? Pripadne viete mi nieco podarit, po akych autach sa obzerat ? Trochu rozmyslam este nad Fordom Focus kombi 1.0 ecoboost 92kw. Jazdime vacsinou po meste, na zahradu 10km, a za starymi rodicmi 70km na vikendy, obcas nejaky vylet po Slovensku, no ako bude maly rast tak na vylety by sme chceli chodit castejsie. Najazd do 10 000km za rok. Cenovo do 10 000 eur cca.

Napr. tieto sa mi pozdavaju, ale budem rad aj za ine tipy, po akom aute sa pozerat:
https://www.autobazar.eu/ford-focus-com ... 94248.html
https://www.autobazar.eu/skoda-octavia- ... 00367.html

Dakujem
zdravotnik
Light Professional
Light Professional
Používateľov profilový obrázok

Re: Rodinne auto

Príspevok od používateľa zdravotnik »

Náhodou si nepozeral po hybridných Toyotách? Auris TS by možno bolo riešenie.
mato55002
Expert
Expert

Príspevok od používateľa mato55002 »

Do toho Focusu by som určite nešiel, pred rokom vyšla nová generácia a za chvílu úplne stratí na hodnote, ročne ti bude strácať to auto minimálne 2 000 €.

Osobne by som aj tak išiel ešte raz do Leonu :D
https://www.autobazar.eu/seat-leon-st-1 ... 03188.html
Prípadne Ceed, aj keď tam by mi zas vadil zastaralý interiér
https://www.autobazar.eu/kia-ceed-sport ... 21173.html

Ak ti nestačí 1.2, tak si budeš musieť priplatiť alebo zobrať viac jazdené auto ale ešte Mondeo by mohlo stáť za zváženie
https://www.autobazar.eu/ford-mondeo-co ... 71093.html

Alebo ísť rovno do MPV
https://www.autobazar.eu/volkswagen-gol ... 00832.html
kutya
Medium Star
Medium Star

@zdravotnik, v takej cene hybridy som nevidel, no tam sa obavam kus draheho servisu

@mato55002, a na taku octaviu 1.4tsi co povies ? K tomu si sa nejak nevyjadril :-D
Na Leon ST podla teba staci 1.2tsi motor ?
Kibo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kibo »

Na Leon ST podla teba staci 1.2tsi motor ?
Rozdiel v hmotnosti je tam cca 40 -50 kg, takže ak Ti dynamicky v aktuálnom Leone motor vyhovoval, veľmi si nepohoršíš. Bude to samozrejme cítiť, ale asi ako keby si nosil plný kufor sprostostí a zrazu ho vypratal. :)
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa CheZteR »

ale to je rozdiel pri prazdnom aute, on ten kombik nalozi az po vrch a potom to bude citit
kutya
Medium Star
Medium Star

Tak to radsej nieco silnejsie, ked budem mat nalozene auto, tak to bude riadny rozdiel oproti terajsiemu Leonu.

Co ten motor 1.4tsi ? Aky mate nanho nazor ?
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

ja som prave predal ten focus po ktorom sa pozeras. nejake skusenosti:
je to celkom male auto, s jednym dietatom je to este ok, ale je to priestorovo jedno z najmensich aut v segmente, oproti nejakej oktavii je to pocitovo uplne stiesnene. az teraz novsia generacia spravila dost pokroky a oktavii sa viac menej vyrovnava.

k motoru. ten je super, toho by som sa nebal. ak si mal predtym maly preplnovany motor s este nizsim vykonom, tak by si si iba pochvaloval. samozrejme ked ho plne nalozis tak nebude take zive, ale realisticky situacia ked ides s celou rodinou a plnym kufrom na dovolenku nie je zrovna ta kde nejak extra vyuzijes dobru dynamiku. pokial sa zmieris s tym ze s dietatom v aute ides kludne a pohodovo tak aj jednolitrovy ecoboost je viac nez dost. co som na nom teraz mesiac jazdil sam tak som sa aj celkom slusne vyblbol. na zabavu je ovela dolezitejsie ze ma focus dobry podvozok a presne radenie nez vykon samotny.

neviem ci planujete este dalsie dieta a na ako dlho chces toto auto ale ja by som sa obzeral co najviac po priestore. cim vacsia auto, tym tam budes lahsie davat dieta, ci uz vo vajicku alebo aj len do sedacky (nebudes mu furt hlavu trieskat o strop). cim vacsi kufor tym menej budes musiet tetris nacvicovat pri nakladani.
ako pisal mato, pozeraj MPVcka, su to dokonalne rodinne auta, ano vzhladovo sa nepacia skoro nikomu, ale z praktickej stranky su uplne niekde inde ako kombiky.
Kibo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kibo »

CheZteR napísal:ale to je rozdiel pri prazdnom aute, on ten kombik nalozi az po vrch a potom to bude citit
Ja by som nad 1.2 ani nerozmýšľal, keďže v motorke mám väčší objem, ale... :smt059

O koľko viac ho bude nakladať tak, aby ucítil rozdiel na dynamike a spotrebe - denne? V tom prípade aspoň 1.4-ku. Ak raz za rok do Chrobácka k moru, tak by to mohlo stačiť. Ale mať výkonovú rezervu nikdy nie je na škodu. :wink:
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

hlavne ked sa zmestis do rovnakeho rozpoctu a vybavovo to bude skoro to iste
kutya
Medium Star
Medium Star

No tak ja som uz celkom zufaly z toho, asi som prilis narocny alebo co.

1.2 tsi 77kw combi nechcem, radsej mat trochu viac vykonu ked uz to auto je tazsie samo o sebe. Radsej by som isiel do 1.4 tsi.
Ta octavia 1.4 tsi, ktoru som sem daval sa mi pacila najviac: https://www.autobazar.eu/skoda-octavia- ... 00367.html ale typek ju kupil z Nemecka minuly rok, a este v Nemecku bola burana zo zadu, takze kufor a zadne blatniky boli uz robene a prelakovane ... toto ma dost odradza (ktovie ci to bolo spravene kvalitne), aj ked je to len zadna cast, kde v podstate nie je nic take doleziite, no neviem. Co si o tom myslite ? Ma dobru vybavu aj cenu, ale to ze bola robena zadna cast, no hmmmm...

Kia Ceed ma velmi zastaraly interier v tejto cene, nepaci sa mi, chcem tam uz aspon farebny displej, nie cervene podsvietenie.
Ford Focus sa mi tiez paci, no citam vela nazorov, ze v nom nie je vela miesta, tak ako tu pisal aacid.
Golf Variant, Passat ci Mondeo su uz trochu drahsie, no mozno by som aj priplatil nejaku tisicku, ale neviem najst nic take ako hladam. Bud ma auto vysoky najazd, alebo ma automat (co nechcem), alebo ma prilis slaby motor (okolo 70kw).

Moje poziadavky su: benzin, aspon tych 90kw, nizky najazd, manualna prevodovka, do 12 000 eur a nejaky fajn interier, nie ako z roku 1990, ze milion tlacitok vsade.
mato55002
Expert
Expert

Re: Rodinne combi

Príspevok od používateľa mato55002 »

Proste chces viac než na čo máš rozpočet. Za túto cenu zoženies jedine slabé motory alebo staré generácie aut, ktoré už začínajú strácať na hodnote a nie sú moc moderné.
Máš teda 4 možnosti :
1. Zobrať slabší motor a nízky nájazd
2. Výkonnejší motor a lepšia výbava ale s nájazdom okolo 120 tisíc.
3. Staršie generácie s dobrou výbavou a ok kilometrami ale každý rok budes strácať 1500-2000 na hodnote
4. Zvýšiť rozpočet aspoň o ďalšie dve tisícky.

Ja som jazdil 2 roky na 77 kw golfe VII kombi a nie je to žiadna raketa ale na predbiehanie stačí.

Odoslané z Mi A3 pomocou Tapatalku
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

nech sa paci
https://www.autobazar.eu/toyota-auris-t ... 09313.html
s tymi poziadavkami je pre teba ako usita
kutya
Medium Star
Medium Star

Auris sa mi vobec nepaci a manzelka to tiez hned zamietla :D .. navyse automat nechcem.

Asi teda budem musiet este navysit rozpocet, alebo sa uskromnit.

Zobrat nieconz AAA auto je stale velky risk ? Tak vseobecne je strasne maly vyber medzi benzinovymi kombikmi :-/ same diesle vsade.

//autoeditácia príspevku (18 Jún 2020, 23:40)
Co poviete na tento Leon?

https://auto.bazos.sk/inzerat/112834871 ... 14-tsi.php
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

fajn volba ak ti nevadi ten sucharsky interier :D
nejakymarko
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa nejakymarko »

Ináč, prečo taká averzia voči automatu?
kutya
Medium Star
Medium Star

Nemam nejaky extra dovod na to, no nemal som nikdy automat a urcite bude drahsi na opravu, keby nieco.
awtt
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa awtt »

Ja by som naopak uz auto bez automatu nikdy nekupil. Ten komfort je na nezaplatenie.
Skus si posoferovat automat (u kamarata atd..), a mozno zmenis nazor.
kutya
Medium Star
Medium Star

Este toto sa mi paci, len je to v AAA: https://m.aaaauto.sk/skoda/octavia/car. ... =330728604
Noobsz DJ
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Noobsz DJ »

AAAauto sa vyhni. Ja som tam našiel jeden Renault, ktorý som chcel pre priateľku. Tak som im napísal správu, že na ktorej pobočke sa auto nachádza, že by som sa na neho prišiel pozrieť. Do cca 30 minút som mal telefonát a jediné čo ich zaujímalo, či auto hneď vezmem, či budem chcieť riešiť financovanie alebo zaplatím v hotovosti. Na to som im jasne povedal, že chcem vedieť len to, na ktorej pobočke sa auto nachádza aby som sa prišiel pozrieť. Toľko do mňa rýpali za termíny, až som im nakoniec povedal, že prídem v sobotu okolo 15:00.

Prišla sobota, bolo cca 15:10 a už vyvolávali. Samozrejme mal som svoje iné veci, hovor som neprijal. Na pobočku som prišiel až okolo 19:00 (nevolal som im). Prešiel som si parkovisko, aby som si našiel dané auto a obzrel si ho bez ich zbytočného obťažovania. Ako som ale k autu prišiel, tak som sa hneď aj otočil a odišiel som preč. Keď som s nimi volal, tak na telefóne nebol nikto ochotný povedať mi takú informáciu, že pravý zadný blatník a pravé zadné koleso sú poškodené (možno boli trocha chytené aj dvere a zadný nárazník, ale to som si už nevšimol)! Samozrejme, fotky nafotili veľmi šikovne. Ak sa človek zrovna na toto nezameria, tak si to nevšimne.

Za seba ti odporúčam, aby si ich ani len ne kontaktoval.
Napísať odpoveď