Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 15 Sep 2019, 20:51

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
Snaha byť lepším človekom.
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok Snaha byť lepším človekom.
Zdravím, zaujímalo by ma či sa vo vlastnom súkromnom živote snažíte byť lepším človekom vo vzťahu teda, byť lepším ako včera. Pracujete na tom vedome alebo to prichádza samo s tým ako dospievate.

A teda čím sa dá začať ? Je na to nejaký všeobecný postup?

04 Aug 2016, 12:41
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Snaha byť lepším človekom.
Vedome. Staci si uvedomit. Chcem byt kok alebo nie? Niekomu nezalezi natom ako ho vnima spolocnost pripadne ina osoba. Je sam sebou az do momentu kym to nema nasledky. Niekto si vstupi do svedomia a zmeni sa. Casto krat ale narazim skor nato ze je to len chvilkova zalezitost a vrati sa to do povodnych kolaji.

04 Aug 2016, 12:53
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

si so sebou spokojny alebo nie? ak nie, zmen to, ak ano, nemen to.

to je asi vsetko co sa da k tomu povedat. realne na nicom inom nezalezi, len aby si bol spokojny sam so sebou. aj to ze ti zalezi ako ta vnima spolocnost je len tvoja vec, nerobis to pre spolocnost, ale pre seba lebo ti zalezi co si o tebe myslia ini.

04 Aug 2016, 13:15
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

tak priateľka sa vyjadrila v tom smere že ak chcem niečo pekné pre ňu urobiť , tak nech sa snažím byť lepším človekom ako včera.
Vo všeobecnosti ľuďom pomáham v každom smere tak ako viem a komunikujem s nimi normálne.
Preto na jej podnet som začal nad tým uvažovať ale samozrejme sú určité veci čo sa dajú zmeniť.

04 Aug 2016, 14:03
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

z vlastnej skusenosti ti mozem povedat ze ak sa chces zmenit kvoli niekomu inemu, nedopadne to dobre. men sa kvoli sebe, nie kvoli tomu ze priatelka chce aby si sa zmenil.

04 Aug 2016, 14:07
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

japaja píše:
tak priateľka sa vyjadrila v tom smere že ak chcem niečo pekné pre ňu urobiť , tak nech sa snažím byť lepším človekom ako včera.
Vo všeobecnosti ľuďom pomáham v každom smere tak ako viem a komunikujem s nimi normálne.
Preto na jej podnet som začal nad tým uvažovať ale samozrejme sú určité veci čo sa dajú zmeniť.

vyrok tvojej priatelky nechapem.

1. bud tym myslela, ze je s vasim vztahom spokojna a svoju pozitivnu energiu mozes venovat druhym ludom. -> nema zmysel menit sa len kvoli nej.
alebo
2. chce, aby si bol lepsim clovekom vo vztahu k nej. -> ma zmysel menit sa kvoli nej, ak vies, co konkretne by to malo byt.

04 Aug 2016, 14:45
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

no ano prebrali sme že o čo šlo a ako som sa zachoval preto ma to začalo zaujímať že, niektoré moje vyjadrovacie techniky k nej a rekacie by som mohol zmeniť (možno) aj radikalne a vedomo si povedať nie zareagujem inak

04 Aug 2016, 16:43
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

super! najlepsie je, ked v klude preberiete tie detaily, ktore ty automaticky robis a ktore si ona inak predstavuje. cize neuspokoj sa so vseobecnou snahou byt "lepsi clovek", ale povedz jej, nech ta zakazdym upozorni, ak sa nejak zle vyjadris. (samozrejme, medzi 4 ocami.)

dolezite je, aby Ti povedala, co a ako ona vnima. neznamena to automaticky, ze vsetko musis podla nej menit. jednoducho sa o tom porozpravajte a ked uznas, ze ma v niecom pravdu, tak to "nieco" skus zmenit.

ja napriklad mojmu chalanovi hned poviem, ked sa ma nieco dotkne. obcas sa mi ospravedlni a obcas mi povie, ze prehanam. a obcas, ze sa mam spamätat, lebo si domyslam :D

cize hlavna je komunikacia a otvorenost. neocakavaj od seba, ze sa zrazu hned zmenis. a stavim sa, ze ani ona nie je dokonala vo vsetkom.

04 Aug 2016, 21:35
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

vďaka za radu len teraz mam taký blbý pocit lebo, pred daným rozhovorom bolo všetko "ok" ale teraz po tej konverzácii mam taký divný pocit že je to iné než predtým :D

05 Aug 2016, 19:28
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

co ti poviem.. ked je to ine ako predtym, niekam sa posuvate. vzdy lepsie, ako keby sa nic nedialo a potom zrazu rozchod. alebo, ak by to rozpravala len kamaratkam a ty by si o nicom nevedel.

06 Aug 2016, 3:15
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Google Adsense [Bot] a 2 hostia