Soundbar 2.0

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: Soundbar 2.0

Príspevok od používateľa gogo956 »

spytaj sa zeny, aby to sedelo k nabytku podla jej predstav :) hej ten Polk je dobry
billctu
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa billctu »

Ok chalani takže vyhral počet kusov v sústave a cena .. s Poľskom to nevyšlo lebo je tam jeden pre mňa veľmi rušivý aj keď občasný element a to pukanie v bočných reproduktorov ktoré malo byť údajne softwarovo odstránené už niekedy v 2018 ale stále tam je a je to považované za normálne .. ok idem rovno na vec, zvolil som jbl bar 3.1 z eshopu a hneď na začiatku musím povedat, že z hľadiska zvuku som naozaj úprimne uchvátený keď to porovnám s jbl Boost ale vôbec sa nečudujem vzhľadom na veľkosť Subwoofer a baru samotného .. avšak čo ma nepríjemné zaskočilo je hnusne diaľkové sťa z aliexpresu a jeho absolútne zmätočné a oneskorené neresponzivne reakcie.. ok ale srat ho povedal som si pokiaľ ten zvuk je nieco s čím som spokojný a i tak užívam diaľkové z tv Samsung .. ok nedá sa povedať že by som tu zažíval nejaké priestorové efekty a cítil sa ako v kine obklopený 100 reprakmi ale je to fakt dobré. Zvuk je pekný čistý neplechovy vo vyskach, basy sú výrazne a dokážu rozdunit miestnosť bez toho že by sa dačo z dilgov poprípade zvukov okolia stratilo a aj tie stredy ujdú .. čo by som sa ale chcel poradiť je setup .. situácia: na prehrávanie Blu-Ray/4k používam Xbox obe s, občas si zadrtin ps4pro a na prehrávanie stiahnuteho obsahu mám xiaomi mi box... Všetko to mám poprepájané káblom HDMI Alza premium 2.0 do tv. Z tv mi ide optický kábel do soundbaru .. moja otázka je, že či je toto najoptimalnejsoe spojenie z hľadiska kvality zvuku alebo mám prepájať cez ARC ... A či je ten rozdiel vôbec v tejto cenovej kategórii badateľný .. vidim že tv mi nechce napr prejsť do out zvuku dolby dtse plus ale je len v pcm a vyzýva má na connection through arc hdmi ale neviem či to vôbec stojí za to .. vďaka
Ryan Giggs
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Ryan Giggs »

Z pohladu kvality zvuku je uplne jedno ci to pripojis optikou alebo hdmi kablom.
billctu
Medium Expert
Medium Expert

Z nejakej inej perspektívy to má zmysel? Dik
Ryan Giggs
VIP
VIP

Nema to zmysel zo žiadnej perspektivy. Malo by to pri 5.1.
billctu
Medium Expert
Medium Expert

Ďakujem za rady páni. Som veľmi spoko :) je to bar ktorý mi naozaj spĺňa moje ocakavania.. asi som skromný a nenáročný chlapec ale fakt absolútne spokojnosť
. Vďaka ešte raz
gogo956
Redeemer
Redeemer

Verím že na filmy to môže byť uspokojive riesenie. Pokial nie si hifista tak nic lepsie nepotrebujes..
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Nie som žiadny audiofil, ale plechový zvuk z TV reprákov mi začína pomaly prekážať a začínam sa obzerať po nejakom soundbare. Som ochotný investovať 100-150€.

Myslíte si, že Samsung HW-T430/EN 2.1 za 149€ bude dobrá voľba do panelákovej obývačky na bežné TV programy a nejaké filmy?
https://www.alza.sk/samsung-hw-t430-en-d6192652.htm

Ja si myslím, že budem z toho nadšený.... ale mám otázky. Nie je problém s bezdrôtovým subwooferom? Nevziať radšej káblový (T420 za 129€)?
Bude mi veľmi chýbať HDMI? V TV mám optický kábel a snáď výrobcovia TV ho tak skoro nezarežú.. či? Okrem TV by som Soundbar využil ešte na prehrávanie hudby z mobilu cez Bluetooth. Žiadne iné využitie neplánujem.
T430ka vraj podporuje aj rozšírenie na 5.1, ale to tiež neplánujem.

Možno by mi stačila aj T420ka za 129€.. má subwoofer cez kábel (nevadí mi), výkon "iba" 150W a nemá podporu rozšírenia na 5.1 (neplánujem).
https://www.alza.sk/samsung-hw-t420-en-d5813386.htm

Alebo doporučujete niečo úplne iné?
Ryan Giggs
VIP
VIP

Kabel je vždy lepši.
Kedže neplanuješ 5.1, tak z pohľadu nejakych formatov hdmi nepotrebuješ. HDMI je v tomto pripade užitočne len z pohľadu lepšej vzajomnej komunikacie (ovladanie jednym diaľkovym atd.).

Udaj o vykone nema žiadnu vypovednu hodnotu.
brm
Darca
Darca

Ďakujem, takže skúsim tú lacnejšiu T420ku...
gogo956
Redeemer
Redeemer

lahko sa moze stat, ze to sice bude lepsie "ako plechovy zvuk z Tv" ale nie ovela.. V tejto cenovej kategorii lepsie vela necakat.
brm
Darca
Darca

Včera som si T420ku doniesol domov.. podarilo sa mi cez zľavy zbiť cenu zo 129€ na 104€. Prvé sklamanie, že optický kábel nebol v balení a musel som utekať kúpiť nový, čiže +6€. Druhé sklamanie po pripojení, že ten zvuk bol otrasný. Našťastie po vyladení zvuku v soundbare a správnych nastavení v TV sa to omnoho zlepšilo. Po hodine pozerania bondovky som prepol na TV reprák a bolo to podstatne horšie! Čiže asi nakoniec skôr spokojnosť.. aj keď ten subwoofer sa mi zdá do panelákovej obývačky zbytočne silný. Budem ešte experimentovať s jeho uložením.
mikioko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa mikioko »

Jaj som sa s chuti zasmial :) Takisto skúšam repraky na filmoch Jamesa Bonda.
Napísať odpoveď