STK, EK

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
Gothar
Moderátor
Moderátor
Používateľov profilový obrázok

Re: STK, EK

Príspevok od používateľa Gothar »

Zaujimave, ja mam technicak na skuter z roku 2013 a tam je to rovnako ako pri aute. Ale mozno sa to kedysi zapisovalo tak ako to mas ty a na STK by ti nemal k tomu nic hovorit, kedze TP je vydavany policiou a ty za spravnost udajov nezodpovedas.
Prílohy
20150409_154928.jpg
Jancuk
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jancuk »

Ano na aute a dalsej motorke mam tak isto ako ty. Len ma zarazili tie udaje co mam v TP od hondy. Ako pises za tie udaje nezodpovedam, zodpoveda za ne ten kto vydava TP, cize odbor dopravy a policia. Cize kaslem na to.
tacosi
Moderátor
Moderátor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tacosi »

Je pravda,ze na skuter do 50ccm a max 45km/h pisanych v TP nieje potrebna lekarnicka ani ziadna ina vybava? som kupil len teraz a idem prvykrat z čmeliakom na stk
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa audiotrack »

Jancuk napísal:Ano na aute a dalsej motorke mam tak isto ako ty. Len ma zarazili tie udaje co mam v TP od hondy. Ako pises za tie udaje nezodpovedam, zodpoveda za ne ten kto vydava TP, cize odbor dopravy a policia. Cize kaslem na to.
no to neviem či je tak celkom pravda. Veď keď kúpiš niečo extra (širšie gumy, folie na skla a podobne) musíš si to ísť dať zapísať ty, nie že ťa bude inšpektorát naháňať. A rovnako tak by si si mal aj údaje v TP skontrolovať keď ho dostaneš, sú tam tiež len ľudia. Keby spravili preklep v mene alebo adrese, tak technicky jazdíš na kradnutom aute/motorke. Ja by som na tvojom mieste STK/EK skúsil ak máš termín, ale potom by som určite išiel na DI a spýtal sa na to, prípadne si to dať upraviť
Jancuk
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jancuk »

tacosi napísal:Je pravda,ze na skuter do 50ccm a max 45km/h pisanych v TP nieje potrebna lekarnicka ani ziadna ina vybava? som kupil len teraz a idem prvykrat z čmeliakom na stk

Mne sa to zda pravdive. Kazdopadne ak natrafis na kkta uja ktory ta bude chciet zdierat tak to bude vyzadovat.

To Audio:

Na STK v okrese nejdem a na DI tiez nie, ty ma teraz buzeruju za pneu na dalsej motorke. Ale to je ina story.
kukiak
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kukiak »

Kontrolu na STK aj natacanie svetiel? Myslim to rucne co je na starsich autach, nie automaticke.. nefunguje mi to, nikoho neoslnujem, oprava draha :D
Fabo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Fabo »

Mali by, ale neviem ti povedat aka zavazna je to chyba.
Michaelo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michaelo »

Samotne natacanie niekontroluju, kontroluju ale kde ti svietia tie svetla, ak svietia prilis vysoko, potom ti ich upravia (teda aspon mne ich vzdy trosku upravili).

K Technicaku: Napr. ja som si musel vybavovat novy technicak k autu, kedze sa zmenilo zapisovanie tazneho zariadenia a to com mal v technicaku uz bolo neplatne. Bez noveho technicaku ma ani nepustili cez kontrolu. Zasa vyhoda bola ze som odisiel, za hodinu to vybavil, vratil sa a presiel som normalne...
tacosi
Moderátor
Moderátor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tacosi »

kukiak napísal:Kontrolu na STK aj natacanie svetiel? Myslim to rucne co je na starsich autach, nie automaticke.. nefunguje mi to, nikoho neoslnujem, oprava draha :D
Nieje to natacanie,ale sklapanie (ked mas kufor nalozeny,alebo mas zasebou vozik)
Je to jeden z ukonov,ktory sa ma vykonavat.
A u mna na starsom aute to veruze aj stale robili.
Tiez som mal nefunkcny potenciometer na nastavenie vysky svetiel,tak som to prepojil iba natvrdo a dalo sa dat iba celkom hore,alebo iba celkom dole.
Esteze nechcel,aby som vysku stupnoval,pretoze namiesto 6tich poloh sli iba tieto 2.
Podla toho co som pocul,tak si na tom zgustnu hlavne u favoritoch a feliciach,kde je to skoro na kazdej nefunkcne,kedze je to mechanika. Stale muselo ist nieco do popolnika.
Fabo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Fabo »

mne to na focuse nefungovalo, aj som to mal zapisane, ale presiel som, tusim to bola iba lahka zavada. Inak svetla zafixovane tak, aby svietili rozumne.
rufus59
Light Professional
Light Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa rufus59 »

Robil som STK na svojej Felicii pred rokom a tiez ma isli potrapit za nastavovanie svetiel ale mal som diel doma tak som ho vymenil. Inak obisiel som sa bez poplnika. Boli predomnou auta novsie a nepoprechadzali
kukiak
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kukiak »

presiel som v pohode s tymi svetlami, neviem akym zazrakom aj s nefunkcnym svetlom spiatocky, co som si vsimol v ten den ked som sa z kontroly vratil :D.
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa audiotrack »

tak asi sa ti vypálilo až po STK, cestou domov, nie? Neverím že by ťa s tým nechali prejsť
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

ja chodim s feldou radsej k znamemu kde mu prihodim 10e :D auto mi tam odvezie aj privezie, nemusim odchadzat z prace
uNfEiL
Star
Star

Príspevok od používateľa uNfEiL »

Mozno o tom vela ludi este nevie tak to sem hodim.

Automatická pokuta za neplatnú STK

Zaujimalo by ma vsak co nastane v pripade, ze by vodic cez STK na prvy krat nepresiel a uz by bol po lehote. Dostal by takisto pokutu?
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

uNfEiL: Tu sa pisalo o tom vsetkom: vyradenie-vozidla-z-evidencie-t126917.html
vendo
Guru
Guru
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vendo »

skusim sa tu spytat (viem ze by bolo lepsie volat poistovacke, ale ked to su take otravne zenske)
mam poistku auta s ktorou suvisi biela karta. v nej mam zapisane cislo velkeho TP, menil som nieco v aute, zmeny som si dal zapisat do velkeho TP, oni ich zapisali, ale dali zaroven druhy velky TP s inym cislom
kedze cislo na velkom TP nieje zhodne s tym, ktore je uvedene na bielej karte, bude problem pri kontrole vzhladom nato ze velkym TP sa nepreukazujem a na malom to cislo neni?
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

vendo: Poistka sa predsa viaze na VIN cislo automobilu, nie na cislo technicaku. Navyse sa preukazujes cipovou kartou, nie papierovym zdrapom. Okrem toho na bielej karte je aj SPZ. A z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze tiez som mal meneny TP kvoli prepisu auta po leasingu, ale poistka ostala nadalej povodna. Pri rieseni skodovej udalosti s cudzej PZP a aj pri rieseni z havarijneho poistenia nebol ziadny problem, nikoho nezaujimalo ine cislo velkeho technicaku a ci je rovnake s tym co tam ma byt napisane.
vendo
Guru
Guru
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vendo »

super dik :)
Syfon
Guru wannabe
Guru wannabe
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Syfon »

Na druhú stranu je to 15 minútová záležitosť v poisťovni.
Napísať odpoveď