O2 Telefónica | O2 Slovensko | mobilný operátor

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
fildinko
Medium Professional
Medium Professional
Používateľov profilový obrázok

Re: O2 Telefónica | O2 Slovensko | mobilný operátor

Príspevok od používateľa fildinko »

Čo konkrétne o spotrebe? Mne chodia len že som minul 90% dát.
taki7
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa taki7 »

O2 spustilo 5G v 15 lokalitách. Do konca roka ňou pokryje 20 percent populácie ... https://zive.aktuality.sk/clanok/xmrkkb ... populacie/
taki7
Medium Professional
Medium Professional

Koľko stojí nová SIM? Prenesenie pôvodného čísla zo stratenej..vďaka.

Edit 03.10.2021: Dnes som tam bol a viem, že je to 10 eur. :-)

Diskusia je aj na takéto veci, ale niekto si to vysvetlí inak..budiš.
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

Zas budem za zlého no...
Ak sem dokážeš linkovať kopec ko..... - blbostí, nedokážeš si to naozaj zistiť sám?
Aký problém je zájsť..., alebo zavolať..., (alebo O2 chat) ... ???

......
Ako sa dá stratiť SIM karta?
tyler91
King
King

Príspevok od používateľa tyler91 »

Bloknite už toho idiota, nikoho už nebavia jeho sprosté otázky
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Neblbne vám niekedy VoLTE, že sa neviete dovolať? Mne sa občas stáva, že sa so zapnutým VoLTE neviem dovolať mojej mame - má tiež O2 (prenesené číslo) a starú tlačítkovú Nokiu. Počujem hlášku O2, potom vyzváňací tón a asi po 30sek hovor skončí. Mamin mobil však vôbec nič neprijíma. Ak však v mobile vypnem VoLTE, mobil jej začne zvoniť a vie mi dvihnúť.

Ešte v piatok som sa jej dovolal aj so zapnutým VoLTE, dnes už nie. Dovolal som sa otcovi, dovolal som sa na pevnú linku, ale mame nie. Otec skúšal volať mame a telefón jej zvonil. Ja som vypol VoLTE a už jej zvonil aj môj hovor. Zapol som VoLTE a telefón jej už nezvonil.

K všetkým ostatným hovory furt fungujú aj so zapnutým VoLTE - nové mobily, staré mobily, pevné linky bez problémov. Jedine ten mamin starý mobil robí občas problém. Povedal by som, že chyba je v jej prastarom mobile, ktorý o VoLTE nemá ani šajnu, ale prečo potom s vypnutým VoLTE jej furt zvoní môj hovor a so zapnutým VoLTE iba na náhodnom princípe?
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Mal som podobny problem, ale k tomu sa nahodne neslo dovolat mne. Bud dostal volajuci halali, alebo to ani nezvonilo a bolo ticho, alebo sa rovno "hovor" zrusil. Ked som prepol na 2G only, tak bez problemov. Kolega mi poradil vypnut v androide v nastaveni sieti datovy roaming a pomohlo to.
taki7
Medium Professional
Medium Professional

Šéf O2 naznačuje stratégiu: Už nepôjde o gigabajty dát v balíčku. Trendom je delenie podľa rýchlosti ... https://zive.aktuality.sk/clanok/d1jmeq ... rychlosti/
taki7
Medium Professional
Medium Professional

V O2 sa dá overiť operátor i cez bezplatnú SMS...

Operátora si môžete overiť aj prostredníctvom SMS. Pošlite SMS v tvare MNP medzera telefónne číslo na 99222, napríklad MNP_907123456. Spätná SMS je bezplatná a bude doručená z čísla 992108.

Alebo cez tento web: https://www.o2.sk/podpora/ostatne-sluzb ... -operatora
taki7
Medium Professional
Medium Professional

O2: 15 GB pre všetkých, Voyo na 3 mesiace zadarmo a bezdrôtové slúchadlá za 15 eur...

https://zive.aktuality.sk/clanok/phr9c4 ... za-15-eur/

15 GB dát pre klientov O2
Ďalším benefitom, ktorý budú môcť klienti získať po 10. februári, je 15 GB dát v sekcii Extra výhod v aplikácii Moje O2. Aktivácia prebehne cez promokód.

„15 GB dát budú môcť získať všetci zákazníci O2 s ktorýmkoľvek programom na faktúru alebo s dobíjaním kreditu. Extra objem dát je po aktivácii dostupný buď do vyčerpania objemu dát, alebo do uplynutia alikvotného obdobia a celého nasledujúceho zúčtovacieho obdobia pri zákazníkoch s paušálom a pri zákazníkoch s predplatenou kartou má platnosť 30 dní,“ uvádza.

O2 uviedlo, že výhodu nezískajú klienti Radosť a Tesco mobile. Dôvodom podľa O2 je značky neoslavujú 15. výročie.
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cinges »

koho to zaujima take :D n a 3 mesiace nech si to strcia niekam :D
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Nahodou mna to zaujima. Nebudem si musiet 3 mesiace platit za interfernet v mobile. Lepsie ako nic.
STomko
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa STomko »

Tak internet je len na max. 2 zuctovacie obdobia, nie? Voyo je na 3.
M&M
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa M&M »

Nezaznamenali ste niekto v poslednej dobe problem s prijimanim SMS?
Vcera som sa isiel prihlasit do internet bankingu, chcelo to odo mna SMS, no na mobil mi nic neprislo (myslel som ze je chyba na strane banky).
Dnes mi volal kamos, ze vcera mi poslal sms a preco mu neodpisujem.. samozrejme ziadna sms mi od neho neprisla hoci jemu ju odoslalo.
Dnes som sa opat pokusal dostat do internet bankingu, sms mi neprisla. Tak som iba vypol a zapol mobil, pricom hned po zapnuti mobilu mi sms prisla. Bohuzial iba ta z dnesneho pokusu o prihlasenie do internet bankingu.

Niekto nejaky napad kde by mohol byt problem?
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cinges »

Skusil by som to jednoducho zreplikovat s inym mobilom ci to robi stale - potom este s inym mobilom a ak sa to deje furt, tak ist do o2 a ukazat im to.
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Nabudúce by možno stačilo dať mobil do letového režimu. Rýchlejšie ako reštartovanie.
jackb
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa jackb »

Dreamer napísal: 20 mar 2022, 21:22 K O2, aky program pouzivas? O2 Fer na fakturu bol dobry v tom, ze nebolo nutne platit fakturu, kym neprekrocila sumu 6 eur, ale uz tam zaviedli poplatok "za nic" 1 euro mesacne, takze pre teba je to dost nevyhodne, ked to pouzivas minimalne, vlastne je to nevyhodne pre kazdeho, za rok je to 12 eur za nic.

Riesenim by mohol byt prechod na predplatenku, O2 Volnost, tam su vsetky hovory za 10 centov, aj hodinove, ale nie je tam sekundova tarifikacia, takze za 10 centov je aj sekunda, aj hodina. Vyhodou je, ze nemusis ist na pobocku, z pausalu vies prejst na Volnost cez zakaznicku podporu, potom nabijes za 6 eur a plati ti 12 mesiacov.

Z O2 Volnost vies este prejst na O2 Fér s dobíjaním kreditu, aj ked oficialne sa objednat neda, ale malo by to byt mozne tiez cez zakaznicku podporu, tam je klasicka sekundova tarifikacia.

Dobit kredit sa da myslim aj platobnou kartou.

Zatial ma este posledny "nulovy" pausal Telekom, ale mozno aj ten to zrusi, tam by to malo fungovat podobne ako v Orange, pride ti faktura na 50 centov, ale zaplatis prevodom napr. 10 eur a nasledne ti budu chodit minusove faktury, az kym si tento "kredit" neminies.
v teme o Banke Revolut, sme prisli na to, ze moj "problem s bankou" spociva v tom, ze mam O2 Fer a ked som v Ceskej Republike a na Slovensku pouzivam SIMku, na ktorej ho mam.
prva vec, ktora mi nevyhovuje je nutnost si pre eSIM prist osobne na ich pobocku. vyse dvoch rokov som na Slovensku nebol, uprimne netusim ci tam budem do Vianoc tohoto roku a tak stale musim telefon vybrat z vodotesneho puzdra, mat nastroj na extrakciu SIMky... no vsetko nepohodlie, ktore eSIM odobera. s tym, mi podpora pomoct nevie.
druha vec je nutnost mat ucet v slovenskej banke, z ktorej si po mojom pouziti sluzieb O2 uctuje co som minul. podpora nevedela odpisat ci je mozne mat inkaso na ucet vo virtualnej banke. moja predstava bola mat ho smerovane na Revolut a tam mat pripravenu sumu podla toho, co mi appka od O2 oznaci ako ciastku, ktoru som minul. ma toto niekto vyskusane?
tretia vec je novinka, ked aj Fer mal zdraziet na 1€ aj ked ho nepouzivam. za rok je to sice 12€, cize nic ohrozujuce existenciu, ale z principu, ze je nezmysel platit za nieco co nepouzivam by som sa najradsej vyhol aj tomu.

neviem ako zmenilo prenasanie cisla inam a ci to mozem urobit aj z cudziny. cislo som na Slovensku prenasal raz. z Orange do O2, aby som platil za to co pouzivam a nemusel mat ku tomu nieco co som nepouzil ani nahodou. plus nemusel mat novy telefon, lebo mne model, ktory mam vydrzia vzdy dlhsie ako 24 mesiacov viazanosti. Orange na moj odchod reagoval vyvolavanim mne - prvy hovor som prijal, povedal som, ze sa na pobocku pridem porozpravat o moznostiach (co som urobil predtym) a ked volali znovu, tak som do vzdy zrusil. nasledne si v zozname nasli cislo na adresu mojho trvaleho pobytu a clenovi mojej rodiny mali povedat "ako si dovolujem od nich odchadzat". tomuto sa chcem vyhnut a tak ako v UK chcem dat maximalne spatnu vazbu ako som bol (ne)spokojny so sluzbami bez tlaku na to, ci ostanem ako zakaznik.

ako to teda je? mozem u O2 menit cokolvek na ich webe, alebo vsetko musi ist cez osobnu navstevu kamennej pobocky? predpokladam, ze byt pritomny aj s dokladmi u ineho operatora je nutnost na prenos cisla aj ked je to bez otravnych telefonatov. je to tak?
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

jackb napísal: 21 mar 2022, 14:59nasledne si v zozname nasli cislo na adresu mojho trvaleho pobytu a clenovi mojej rodiny mali povedat "ako si dovolujem od nich odchadzat"
To vazne? Prisli na adresu, alebo to bolo cez mobil?

K O2, strucne, doplnim co som uz pisal.

- pausal Fer na fakturu ma poplatok 1 euro mesacne, nie su v tom ziadne minuty ani sms
- ak je faktura nizsia ako 6 eur, nemusis ju platit, staci zaplatit az ked prekroci 6 eur, info je zo zakaznickej podpory
- malo by byt mozne zaplatit vyssiu fakturu u vsetkych operatorov, takze pride ti faktura 1 euro, zaplatis 20 eur a nasledne ti budu chodit len minusove faktury, az kym sa dostanes do plusu, moze to byt teoreticky aj niekolko rokov, takze by si v podstate nepotreboval inkaso
- platnosti cisla u vsetkych operatorov ma podmienky, vacsinou je nutne vykonat aspon 1 hovor za rok, uz aj 4KA ma podobne pravidlo, inak moze cislo prepadnut
- prejst v O2 z pausalu na predplatenku je mozne online cez zakaznicku linku, z predplatenky spat na pausal to mozne nie je
- je mozne prejst z pausalu O2 Fer na fakturu na predplatenku O2 Volnost a nasledne na predplatenku O2 Fer, bol by to rovnaky program ako pausal Fer, ale ako predplatenka
- pri O2 predplatenke dostanes kredit 1 euro, minimalna suma nabitia je 6 eur, kredit vydrzi 12 mesiacov, cislo 13 mesiacov bez dobitia
- prechod k inemu operatorovi vyzaduje, aby si prijal novu SIM kartu a podpisal zmluvu kurierovi, do zahranicia ti to zrejme nepride, ale mozes sa informovat
- Telekom ma pausal Bez zavazkov za 0 eur, malo by byt tiez mozne zaplatit vyssiu fakturu a nasledne by chodili iba minusove faktury, takze inkaso by nebolo potrebne, len raz rocne vykonat hovor alebo poslat sms, ak sa to nemenilo (iba je tu riziko, ze Telekom tento program tiez moze zrusit, ako Orange a O2)

Inak tu je aktualny clanok, mozno toto by bola cesta pre teba:

Začnú využívať tvárovú biometriu ďalší operátori? V odpovediach sú zatiaľ zdržanliví

K banke, ked sa zdrziavas aj v Cesku, mozno zvaz FIO banku, ma IBAN aj ceske cislo uctu automaticky, takze akoby si mal 2 ucty, slovensky aj cesky - a je to bez mesacnych poplatkov a bez podmienok. Len si nie som isty, ci by si dostal aj IBAN, ak by si ucet zalozil v Cesku. Prip. viac v teme Fio Banka.
jackb
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa jackb »

Z Orange vtedy bud volali na pevnu linku, alebo si v databaze nasli clena rodiny a bolo to na jeho mobil. Je to cez 10 rokov, len viem, ze mi potom volali z domu, ze sa stala takato relativne vtipna situacia.

Skvele. Dakujem za podrobne info. Dakujem za upozornenie na tu platnost cisla. Asi ma tie smsky pre Sporku zachranuju. Pre mna su najklucovejsie data. Takze ak som doma, dohodnem sa vdaka nim na stretnuti a volam az ked treba doladit detaily. UK ma celkom rozmaznala: nova SIM karta prisla len tak a nikto nechcel podpisat prevzatie a balicky si mozem v appke.
Ta biometria vyzera ako u niektorych financnych virtualnych sluzieb, alebo velmi podobne. Na cestovanie som si nasiel eSIM od luxemburgskej firmy a tam chceli minimum udajov. Su to data, a len ak by som chcel SMS, tak by som musel fotit pas a mozno si aj skenovat tvar. Ale to som neskumal, kedze zatial nevidim potrebu to mat.
Napísať odpoveď