Facebook

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Re: Facebook

Príspevok od používateľa aacid »

ja pouzivam tiktok cca 1-2 mesiace.

k obsahu, rovnako ako na ktorejkolvek socialnej sieti, ten obsah tam bude taky aky si ho clovek spravi. je pravda ze ked to clovek zapne prvy krat tak sa zlakne lebo vidi len odpad.
dolezite je ze tam su 2 hlavne feedy, jeden je "For You", kde ti tiktok pusta to co si mysli ze by sa ti mohlo pacit, druhy feed je "Following" a tam vidis len to co followujes.
zo zaciatku som mal problem aj ja vlastne najst co tam pozerat, lebo For You, bola rakovina a jedine co mi ostavalo bolo vyhladavat tagy ci uzivatelov.
po nejakom case mi uz aj "For You" ukazoval stale viac a viac contentu podobneho tomu co followujem. samozrejme stale tam bude pretlacat to co je "trendy" ci uz na slovensku alebo globalne. ale to je podobne ako ked ti facebook ukazuje raz za cas "Suggested for you" prispevky.

hlavne vela ludi co nepozna tiktok si mysli ze to je iba o nejakych lipsync trendoch ci POV videach...
pre mna je to taky "rychly" youtube. nejdem tam pozerat 30-60 minutove videa, ale na 1-10 minutove videa je to idealne.
a ten obsah, ako som pisal, kto si co najde, ja tam sledujem ceskeho kuchara, nejakeho australskeho kovaca, slovaka co si vyraba vlastne elektricke vecicky a podobne. ale tiez tam sledujem, nejakych komikov, kanal ktory vysvetluje hoaxy z internetov ci roznych tvorcov obsahu ktorych poznam z inych sieti a tiez uz zacal davat obsah aj na tiktok.
Hensym
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa Hensym »

To je presne tá pointa - že to, čo si popísal mám plnohodnotne aj na iných sieťach (FB/YT/IG), kde je navyše viac creatorov, viac ľudí a nevidím teda zmysel ísť hľadať "to isté inam", len preto, že je to s iným logom. :)

Ale tak rozumiem no. Každopádne tak, ako mnohým vadí už strašne široká cieľovka Facebook-u (tj. aj starí ľudia, blahoželania s ružičkami, hoaxeri, dezoláti), tak rovnako mnohým vadí práve aj tá primárna cieľovka TikTok-u (tj. presne to čo popisuješ ty) a mne rovnako vadí aj väčšina contentu na Instagrame (a to, čo tam najviac fičí).

Facebook dospel za tie roky. Gro Instagramu sú polonahé štetky (to je bohužiaľ fakt) a gro TokTok-u sú pobláznené deti (tiež fakt). No to dospievanie Facebook-u si vzalo daň, práve v podobe toho čo je tu popísané. :D
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Dá sa na tiktoku posúvať video dopredu dozadu ? Pokiaľ je dlhšie.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Ano, da. V dolnej liste sa objavi posuvnik ak je video dlhsie (ale neviem presne od kolko sec)
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

fildinko napísal: 12 apr 2022, 9:27 Dá sa na tiktoku posúvať video dopredu dozadu ? Pokiaľ je dlhšie.
Video Speed Controller pre Firefox, Windows dokaze pretacat videa (HTML5), skusal som aj tiktok, pomocou Z a X, je mozne zmenit skratky a pocet sekund, dokaze zmenit aj rychlost videi, aj na strankach, na ktorych sa to neda.

Zrejme budu podobne rozsirenia aj pre Chrome a Edge a asi aj pre mobily.

Inak posuvnik sa pri 30s videu zobrazuje, Firefox, Windows.
Human.
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Human. »

Video Speed Controller je aj pre Chrome
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

Hensym napísal: 11 apr 2022, 20:59Facebook dospel za tie roky. Gro Instagramu sú polonahé štetky (to je bohužiaľ fakt) a gro TokTok-u sú pobláznené deti (tiež fakt). No to dospievanie Facebook-u si vzalo daň, práve v podobe toho čo je tu popísané. :D
ty napises dospel, ja to skor vidim ze zostarol. mam pocit ze aktualna cielovka facebooku su dochodcovia, mamicky na materskej a dezolati.
ale ako pises, skratka je to o tom ze kazdemu vyhovuje nieco ine, pokial si spokojny s facebookom tak nic nemen.

tiktokova appka je velmi dobre spravena, hlavne ocenujem take drobnosti ako napriklad to posuvanie videa (to mi na instagrame neslo) alebo napriklad to ze si vies ktorekolvek video priamo stiahnut. teda mozem sharnut priamo video a nie iba link. takze kamaratom co opovrhuju tiktokom a nikdy by na link odkazujuci na tiktok neklikli mozem videa posielat priamo do whatsapp skupiny :D
Mirrorion
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Mirrorion »

Mirrorion napísal: 15 mar 2022, 8:47 prosím ako si nastavím z appky messengeru, aby mi neukazovalo online ľudí ktorým som písal možno raz pred rokmi? skúšal som odstaviť konverzáciu, ale to nepomohlo.
prosím vie mi niekto poradiť s týmto? fakt ma to se*e, hlavne po tom čo som na jeden z takých "nechcených" kontaktov omylom odoslal správu určenú inej osobe. ďakujem
Hensym
VIP
VIP

Toto by zaujimalo aj mna. Mam tam XY online ludi s ktorymi si pisem ale nie, ponukne mi to 5 kontaktov s ktorymi som prehodil dve spravy v roku 2013...
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Toto robilo aj mne. Najma ludi co som nemal medzi priatelmi. Teraz v zime som ich dal zablokovat. Neskusal som ich este odblokovat a tak neviem, ze ci sa budu opat zobrazovat.
Mirrorion
Medium Star
Medium Star

ja ich zase úplne zablokovať nechcem, lebo s niektorými si ešte možno budem chcieť/potrebovať napísať... len by som ich chcel nejako "skryť", aby mi ich furt neukazovalo online a neodporúčalo pri vyhľadávaní.
Paťko
Professional
Professional

Príspevok od používateľa Paťko »

Mirrorion
Medium Star
Medium Star

Paťko: píše mi to "Nemáte žiadne importované kontakty." :(
aj na PC, aj na mobile.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

To je len ked mas synchronizovany telefonny zoznam s Facebookom, ze ti podla telefonneho cisla dokaze najst ludi, ktori pouzivaju FB a maju povolene vyhladavanie podla cisla.
Mirrorion
Medium Star
Medium Star

ako tá synchronizácia funguje? to každého, koho tel.číslo mám v mobile mi pridaá do messengeru? lebo Messenger mám na služobnom telefóne a ak mi tam pridá niekoľko stoviek kontaktov klientov, dodávateľov a iných ľudí tak ma *ebne...
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

Nedovoľ mu hrabať sa v kontaktoch.
Hensym
VIP
VIP

Nie je nič zlé na tom povoliť Messengeru prístup ku kontaktom, ani žiadnej inej overenej appke. Nie je to žiadne "hrabanie sa", len treba vedieť, ako tie oprávnenia fungujú. Povolíš tým Messengeru porovnať si čísla v tvojich kontaktoch s ich internou databázou a podľa toho ti Messenger ponúkne kontakty.

Teda, overené to mám dávnejšie, keď ešte neboli tak rozšírené Messenger profily viazané len na tel.č. (bez FB účtu), ale myslím si, že ti to tie kontakty nehodí do priateľov, ani nič podobné. Len sa ti objavia v zozname ľudí, ktorých možno poznáš (ak tí ľudia majú pridané a zverejnené tel.č. ako píše heker).
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

"ak mi tam pridá niekoľko stoviek kontaktov klientov, dodávateľov a iných ľudí tak ma *ebne..."

Nie je nič zlé na tom povoliť Messengeru prístup ku kontaktom.
Ani na tom, že majiteľ Facebooku predáva dáta.
Veď je to normálne.
lukas9206
Addict
Addict

Príspevok od používateľa lukas9206 »

Potom ti neostáva nič iné, len používať holuba.
Hensym
VIP
VIP

Veď som napísal, že mu tam nemá prečo pridať "niekoľko stoviek kontaktov a dodávateľov"... Len mu ich FB navrhne medzi ľuďmi, ktorých "možno pozná" (pridá tel.č. ako ďalší parameter do algoritmu).

Údaje poskytuješ všade, a ďaleko horšie ako nejaké tel.č. (dokonca cudzie tel.č., keďže to sú tvoje KONTAKTY). Ak sa tomu chceš vyhnúť, bohužiaľ nemôžeš využívať benefity otvoreného internetu.
Napísať odpoveď