Facebook

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
starysomar
Guru
Guru
Používateľov profilový obrázok

Re: Facebook

Príspevok od používateľa starysomar »

lukas9206 - nemôžem - naše mačky by mi ho zožrali :D
Mne Messenger v mobile ukazuje v hornom riadku iba pár ľudí - do 15 a je mi to sedem, v PC nikoho, len dcéru, sestru a manželku. Kontaktov v mobile mám nad 1000, v maili do 500, priateľov vo FB okolo 40 - nie som zberateľ xichtov.
Prvé PC som kupoval 30.05.2001 - internet nie dlho potom.
Ako kto s čím zaobchádza - takého výsledku sa doberie. :)
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Nerozumiem na čo narázaš. Ja tiež mám FB solídne preselektovaný a nemám tam oveľa viac ľudí, ako ty.

Ja som reagoval na margo zdieľania zoznamu kontaktov s appkou FB za účelom hľadania kontaktov. Možno si na základe toho pridáš dvoch ľudí z 1000, to je všetko fajn. Len som poukazoval na to, že ti FB sám neodošle zrazu 1000 žiadostí o priateľstvo dodávateľom z práce, to je samozrejme blbosť.
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

Iste - tiež si myslím, že ich ponúka hlavne na základe iného algoritmu - "priateľov priateľov". Aspoň podľa manželkinho FB - čo jej podsúva (ľudia, ktorých možno poznáte), ja mám tvrdšie zabezpečenie v PC a inú, než väčšinovú apku v mobile a vlastne aj v PC. Pravdepodobne to súvisí s viac nastaveniami - napríklad "kto môže vidieť príspevky", podľa čoho Vás možno vyhľadať - aj tým, čo si o sebe človek dá do FB, neviem presne. A tým, s kým viac komunikujú "priatelia" konkrétneho používateľa.
Otázka kdesi vyššie bola v zmysle (nechce sa mi hľadať), že prečo mu ukazuje ľudí, s ktorými si písal raz a dávno. No i tak nedovolím čomu nutne nemusím hrabať sa mi v kontaktoch, priečinkoch - čomkoľvek. Nezdieľam o sebe to, čo nevyhnutne nemusím a občas niečo zámerne zakalím (čoho príkladom je aj môj tunajší NICK) :)
Mirrorion
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Mirrorion »

Hensym napísal: 24 apr 2022, 20:40 Veď som napísal, že mu tam nemá prečo pridať "niekoľko stoviek kontaktov a dodávateľov"... Len mu ich FB navrhne medzi ľuďmi, ktorých "možno pozná" (pridá tel.č. ako ďalší parameter do algoritmu).
OK toto som potreboval vedieť - či mi ich pridá do kontaktov na Messengeri, alebo čo sa stane. že mi ich bude odporúčať ako prieteľov tiež nie je dobré - predpokladám že im tiež ponúkne do friendov mňa a to nemám rád... pár obchodných partnerov som si (po ich žiadosti) pridal na FB a teraz to ľutujem.

mám ešte druhú otázku - existuje nejaká možnosť, ako sa dostať na určitý dátum na FB stránke? napríklad by som chcel pozrieť o čom nejaká stránka písala v roku 2018 bez toho, aby som musel polhodinu scrollovať. viem že sa dá vyhľadať konkrétne slovo + vybrať rok, ale to potom nájde len ten konkrétny post v ktorom sa to slovo nachádza... ja by som chcel zobraziť všetky posty z toho roku bez konkrétneho slova. snáď som to vysvetlil zorzumiteľne :)
(mimochodom, google neporadil :( )
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

v messengeri su u fotiek kontaktov take zelene cisielka zobrazujuce nejaku dobu, vie niekto wocogo? myslel som, ze je to posledny cas kedy bol kontakt online, ale bud je to pokazene alebo to je nieco ine. priklad #1 - pred hodinou som si s niekym pisal, videl som ho ako online a teraz zobrazuje "2d". priklad #2 - u kontaktu som mal "3d", restartol som appku a zrazu je tam "5h".

dalsia vec - nefunguju mi notifikacie. mam ich povolene v android nastaveniach + v nastaveniach appky (upozornenia na spravy - automaticke upozornenia), ale pri sprave nic nechodi, ani ikonka do horneho baru. toto vam ide? (mozno by sa to vyriesilo nejakym reinstallom alebo resetom cache/dat, len ma zaujima ci sa to deje len mne alebo je ta appka shit)
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

To prvé je tzv. Aktívny stav, nie? Ja ho mám v Messengeri vypnutý, čiže nič také nevidím a dúfam, že ani nikto o mne nič také nevidí. :)

Notifikácie na mobil mi fungujú bez problémov. Nemáš v Androide vypnuté oznámenia pre Messenger? Alebo ti to celé blbne a preto sa ti ani ten Aktívny stav nezobrazuje správne a vymazanie dát by to vyriešilo.
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

ano, malo by to mat nieco s aktivitou. ale sprava sa to vselijak.

inak teraz som si uvedomil, ze mam vlastne Messenger Lite, nie Messenger. V Google Play som si vsimol moznost updatu, tak som updatol a tie cisla uz sa zobrazuju uplne inde - v zozname na druhom tabe vo formate "Active {x}h ago". tak z toho uz je jasne, co to ma znamenat. uvidime ako sa to bude spravat teraz.

v Androide som mal a mam notifikacie pre tu appku povolene. mam povolene aj globalne notifikacie, aj notifikacie v nastaveni appky. uvidime teraz po update.

a po update uz tam nie je tmavy rezim :(
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

S Lite nemám skúsenosť, ale v klasickom Messengeri (aktuálne 364.0.0.10.112) mám furt voľbu Tmavý režim..
Blastbit
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Blastbit »

Mám otázku vymazal som nejaké osoby z FB nepíšeme si, ale stále mi ich ukazuje online v čet liste a nechcem aby mi ich ukazovalo online.
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Tiež sa mi ukazujú kontakty s ktorými som kedysi četoval skrz predaj niečoho na Marketplace. Zjavne na to ešte nieje fix. Už sme to tu v minulosti riešili.
Blastbit
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Blastbit »

Aha díky kedysi existovala taká funkcia zrušiť spojenie alebo prepojenie či tak nejak sa to volalo. Nehladal som v tejto téme je tu moc strán.
ja_som
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ja_som »

Aké máte skúsenosti s Marketplace? Predával som niekoľko vecí za posledné cca dva roky, úspešne som predal iba jednu vec, v poslednom čase ale mám problém s "botmi", ktorí sa len snažia vytiahnuť informácie, adresu, tel. číslo a pod.
"Mám záujem, pošlem k vám kuriéra s hotovosťou v obálke a neskôr na moje náklady príde druhý po tovar." alebo "Je táto položka stále aktuálna?", "dajte mi vaše číslo, dohodneme sa." samozrejme s kopu gramatických chýb.
Inzeráty som stiahol, už nemám na to nervy.
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

Na môj vkus je tam veľa špekulantov ktorý si chcú len popísať.
K-u-b-i-a-k
Guru
Guru

Príspevok od používateľa K-u-b-i-a-k »

nie špekulantov ale rómov
Steju
King
King

Príspevok od používateľa Steju »

Vysvetlí mi niekto, prečo najsťahovanejšia aplikácia sveta so skoro 3mld užívateľmi patriaca jednej z najväčších spoločností na svete v roku 2000+22 nedokáže synchornizovať "prečítanosť" správ v messengeri a vždy, keď si po čase na mobile zapnem internet prídu mi všetky správy znova (cink, cink, cink, cink...) aj keď som si ich už dávno prečítal na PC alebo inde?
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

To je tým že máš android. Chyba bude v ňom. Na iPhone sa mi toto nikdy nestalo.
The
Star
Star

Príspevok od používateľa The »

Wow, rada nad zlato, keby si aspoň pravdu mal.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

fildinko napísal: 23 jún 2022, 19:32 To je tým že máš android. Chyba bude v ňom. Na iPhone sa mi toto nikdy nestalo.
co ta nuti pisat taketo hluposti?

Steju:
moc ti neporadim, uprimne messenger je jedna z najhorsich IM aplikaci. podla mna aj facebook uz na nu zabudol a nevyvija ju. hlavne si kupili whatsapp a ten ich asi trapi viac.
fildinko
Medium Professional
Medium Professional

Skôr vlastná skúsenosť ako hlúposť.

aacid mal si niekedy iPhone keď píšeš že je to hlúposť? vieš to vyvrátiť? Mal si spomínaný problém na iPhone?

the netvrdím že mám 100% pravdu, sme však na diskusnom fóre kde je povolené mať vlastný názor.

:-)
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Chyba bude skor v android app cize vyvojar je neschopny. Nie samotny android.
Napísať odpoveď