Chcem kúpiť auto

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
beardie
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: Chcem kúpiť auto

Príspevok od používateľa beardie »

v nejakom S+ sport mode to asi podrzi, ale pri obmedzovaci uz nie je taky vykon, takze pri kontinualnom zrychlovani je vhodne, ze to preradi, po okruhu s tym asi behat nebudes
mato55002
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa mato55002 »

i30 N už začínajú pomaly ísť od 20 tisíc, sám rozmýšlam nad N fastbackom alebo BMW M235 ktoré sú trochu nad rozpočet :
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 1988108cfc
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

tak v tomto by som mal jasno, urcite m2 :D

chapem ze pre vacsinu to je asi jedno ci zadny nahon alebo predny, ale mne skratka predny nahon nerobi taku radost ako zadny. myslel som ze ma to nebude trapit, ved s tym nechcem chodit na drifty, ale to co mam teraz je sice male, lahke, vykonne a velmi svizne, ale v zakrute to skratka nie je ono.
takze aj ked hothatche mam velmi rad, tak kym nebudem zarabat dost aby som si kupil gr yarisku (4x4 s tym ze 60% ide na zadne kolesa) alebo focus rs (co ma zase drift mod) ma budu hothatche nechavat chladnym :)
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

V podstate (až na reklamu) reflektuje môj dlhoročný názor:
https://www.youtube.com/watch?v=X0N01NHSfQI
Nové auto sa oplatí tomu, komu zarobí.
phatres1994
Star
Star

Príspevok od používateľa phatres1994 »

starysomar napísal: 07 feb 2022, 9:13 V podstate (až na reklamu) reflektuje môj dlhoročný názor:
https://www.youtube.com/watch?v=X0N01NHSfQI
Nové auto sa oplatí tomu, komu zarobí.
Nemam v laske tieto porovnavacky. Kazdy ma rad nieco ine, kazdemu robi radost nieco ine a kazdy ma inu skusenost. Nic prevratne a nove v tom videu nepovedal. Cisty clickbait.
To je ako povedat, ze kebyze si nefajcil, tak usetris. No, asi aj nie.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

iste, nove auto sa pre sukromnu osobu neoplati nikdy. jedine ak na to MA a je mu to jedno a zaroven ho CHCE
melonSVK
Professional
Professional

Príspevok od používateľa melonSVK »

Staci si pozriet crash testy rovnakeho modelu auta, nove vs. 20 rokov stare a je mi jasne, v ktorom chcem v tej chvili sediet.
aacid
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa aacid »

nove auto bolo pre nas vzdy o komforte a o manazmente nakladov. ked kupim nove auto na lizing tak viem ze budem najblizsich X rokov platit tuto sumu a nic viac. viem ze sa mi nestane ze mi odide nieco co ma budes stat X tisic, viem ze ked dojde k akemukolvek incidentu tak zaplatim len drobnu sumu vo forme spoluucasti a ked auto nahodou rozbijem tak dostanem peniaze spat (ked sme mali fordy s GAP pripoistenim by sme dokonca dostali plnu nakupnu sumu).

pri jazdenom aute dostanes viac muziky za viac penazi. a ked mas stastie tak sa ti ani nic nepokazi casom a tvoje naklady budu minimalne. horsie je to ked stastie nemas.
samozrejme zalezi o akom veku auta sa rozpravame. ked ma clovek 20-30 rocne auto tak ani tie naklady nemusia byt vysoke, lebo predsalen pokial ma auto hodnotu 1000 eur tak nahradny diel nemoze stat 2000 eur lebo by si clovek radsej kupil auto druhe ako ho opravil.
nie kazdy vsak chce 30 rocne auto. a ked sa rozpravame o autach mladsich ako 10 rokov tak sa musim priznat ze tam mam celkom strach pri kupovani jazdenky. nikdy nevies ako sa k tomu clovek spraval, v akom je auto ozajsnom stave (pokial sa s predajcom nedohodnes na obhliadke u mechanika co nemusi byt vzdy mozne a stoji to peniaze). auto tiez nekupujes na 2 roky, kupis 10 rocne auto, za 5 rokov bude mat 15 rokov a nieco sa urcite skor ci neskor pokazi a cim novsie auto, tym viac elektroniky a tym viac sa moze pokazit.
undertaker35
Expert
Expert

Príspevok od používateľa undertaker35 »

Mal som 10-20 ročné autá, ktoré som si servisoval sám.
Nikdy som nemal nejaké vážne problémy...a napriek tomu som ďalšie auto kupoval nové na úver s 0% úrokom.
Posledné roky mám pokoj, nič neriešim a keby som ho vyplatil a predal tak dostanem ešte viac ako pred dvoma rokmi.
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Je to individuálne. Ja som kúpil 10 ročné auto, teraz má 15 rokov (presne ako popisuje aacid) a pokiaľ peniaze dovolia, tak ďalšie auto bude buď nové, alebo takmer nové (pod 3 roky, pod 30 tis. km). Toho servisu som pri tomto aute zažil celkom dosť. Pri cene auta 4.500 € pred 5 rokmi som servisom už niekde za 6.500 €, čo je za 5 rokov jazdenia stále super suma, no už tam figuruje tá neistota ísť s tým niekam 1000 km od domu, byť na ihlách, keďže si havarijnú neplatím (lebo na túto sumu sa neoplatí) a pod.

Pri novom aute ma láka záruka a dobrá poistka. Ako píše aacid, prakticky vedieť, čo budeš platiť, a neplatiť (takmer) nič navyše.

Samozrejme je rozdiel nové auto za 15 tisíc, a nové auto za 45 tisíc. To za 15-20 je normálna priemerná kúpa, dáš viac peňazí ako pri 10 ročnej jazdenke, ale máš pokoj. To za 45 tis. buď musí zarobiť, alebo naňho proste musíš mať a byť ochotný spraviť si radosť. :)

Na druhej strane ale s mojím jazdením po meste je to naozaj treťoradá investícia, a dôležitý faktor je proste to, že si chceš spraviť radosť niekedy. Zatiaľ ale rácio vyhráva a budem jazdiť na tejto jazdenke kým dovolí. :)
smajlik
Expert
Expert

Príspevok od používateľa smajlik »

undertaker35 napísal: 07 feb 2022, 11:59 Mal som 10-20 ročné autá, ktoré som si servisoval sám.
Nikdy som nemal nejaké vážne problémy...a napriek tomu som ďalšie auto kupoval nové na úver s 0% úrokom.
Posledné roky mám pokoj, nič neriešim a keby som ho vyplatil a predal tak dostanem ešte viac ako pred dvoma rokmi.
To servisovanie je presne to, co je problem pre vacsinu ludi kupujucich nove auta. Nevieme si ich servisovat sami ani nemame znamych, ktori by nam to opravili za lacno.

Tiez to tvrdenie, ze jazdene auta su lacnejsie nez nove, v dnesnej dobe pri niektorych autach neplati. Kedze nove auta su nedostupne a caka sa na nich + sa ich ceny zvysili, zanovne auta (ktore su dostupne ihned) mladsie ako 5r sa casto predavaju/inzeruju za viac nez stali ako nove. Treba si aj preratat kolko preplatim na leasingu, PZP a HAV na novom aute a kolko na 5 rocnom, kedze leasingovky a aj poistovne davaju na jazdene auta starsie ako 2 roky horsie uverove/poistne podmienky.

+ Pre firmy/zivnostnikov sa jazdene auta neoplatia uz asi vobec, pri novom si vedia vo vacsine pripadov odratat DPH/dat auto do nakladov a navyse im da vacsina predajcov zlavu.

Co tak sledujem trh s autami, tak jazdene (do ~ 5 rokov) sa oplatia akurat auta vyssej strednej triedy a lepsie, tam su tie rozdiely aj v % aj v absolutnej hodnote naozaj velke medzi cenou noveho auta a cenou jazdeneho. A aj to idealne mat na nich peniaze v hotovosti.

Pri beznych autach nizsej strednej triedy su cenove rozdiely medzi novym autom a jazdenym (do ~5 rokov) najma v absolutnych cislach minimalne, co podla mna za to riziko pre bezneho cloveka nestoji. Vacsina ludi proste nema vedomosti a moznosti spravne zhodnotit stav jazdeneho auta. Pri novom si dokonca casto viem (pravidelny) servis vopred predplatit za vyhodnut sumu a teda hned pri nakupe presne viem kolko ma auto bude najblizsich 3-5 rokov stat.
Napr. Carvago si zase pyta take provizie (co ale rozumiem, ze z niecoho prijem mat musia), ze cenou 2 rocnych aut po prevereni a dovezeni su na urovni uplne noveho auta. Casto sa navyse ponukaju ako jazdene len auta vo vyssich vybavach a tu vybavu realne kupujuci ani nemusi chciet/nevyuzije, takze pri novom aute este aj usetri na cene vybavy. Bezny clovek bez dostatocnych vedomosti si teda ani nema moznost zaplatit kvalitnu sluzbu kontroly jazdeneho vozidla pretoze sa mu to cenovo neoplati.

(o starsich vozidlach ako 5 rokov nemam prehlad, pretoze ich nepozeram. Myslim si vsak, ze porovnavat starsie vozidlo ako 5 rokov s novym ani nema zmysel pretoze clovek uvazujuci nad novym vozidlom do viac ako 5 rocneho ako alternativy takmer urcite nepojde, napr. kvoli vyrazne nizsej bezpecnosti ako bolo spomenute v prispevkoch vyssie)
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

smajlik napísal: 11 feb 2022, 9:57+ Pre firmy/zivnostnikov sa jazdene auta neoplatia uz asi vobec, pri novom si vedia vo vacsine pripadov odratat DPH/dat auto do nakladov a navyse im da vacsina predajcov zlavu.
Skus mi vysvetlit aku zlavu ti da predajca, ked na predaji auta zarabaju dost malo. Napriklad pri Audi A8 ma predajca 2800 eur a to sa bavime o aute za 100-140 tisic eur. Pri beznom aute sa pohybuje okolo tisicky. Takze z coho da tu zlavu, ci zo svojho??? Predajca moze dat zlavu vtedy, ak mu to importer, resp. vyrobca auta dovoli a refunduje.

A tiez by ma zaujimalo to tvrdenie o odpocte DPH a nakladov. Ved aj zo stareho auta viem odpocitat DPH, ak som ho kupoval od platcu DPH, ci uz od firmy, autobazaru alebo si ho dal doviest. Pri inzeratoch sa predsa pize, ze ci je tam odpocet DPH a je jedno, ze ci je to autobazar.eu, autobazar.sk alebo mobile.de, uvadzaju to vsetci prave kvoli nakupu na firmu. A aj taketo jazdene auto davas do nakladov, vratane oprav a PHM.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

kazda znacka ma ine marze..kia napriklad vie ist aj 5-6k pod cennikovu cenu pri autach nad 50k
smajlik
Expert
Expert

Napr. Na Daciu sme dostali na firmu 3% zlavu po odsúhlasení importerom a pri ďalšom nákupe 2% priamo od predajcu (zľava bola na 1 auto). Na Renault cca. 4000eur z cennikovej ceny (opat pri nákupe 1 auta). Pri Skode/VW sa zvykne hovoriť o zľavách 10-20% pri fleetovom predaji. A to sa bavime o firme, ktorá mala menej ako 5 áut, firmy s 10kami az 100kami aut su este inde.

Situacia so zľavami sa mohla za posledné 2 roky zmeniť, kedze su auta nedostupné ale predtým takéto zlavy neboli problém.

Samozrejme DPH sa da odčítať aj pri nakupe jazdeneho auta ale to uz limituje ponuku len na vozidla od platiteľov DPH. A nove vozidlo je oproti cenam pre bežných ľudí hneď o 20% lacnejšie (absolútny rozdiel v cene nového a jazdeneho auta je teda pre platcov DPH výrazne nižší - napr. Nove vozidlo 40000eur s DPH/32000eur bez DPH, jazdené 32000eur s DPH/25600eur bez DPH, takze pre neplatcu rozdiel v cene 8000eur ale pre platcu DPH len 6400eur).
JCM01
Star
Star

Príspevok od používateľa JCM01 »

Opel vie dať kľudne zľavu aj 20%, nám dokonca núkali 22,5%.
test
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa test »

To by som si pozrel take zlavy. Pozeral som clanok, len ten hovori o marzi automobiliek. Pravdepodobne to nehovori nic o marzi predajcov: https://autobild.pluska.sk/novinky/kolk ... bcovia-aut

Tu je celkom zaujimava debata na prvych troch stranach o tom kolko zarabaju predajcovia a ake su ich marze: https://www.bmwklub.sk/bmw-pokec/aka-zl ... 98847.html

Starsia tema na fore o zlavach: ake-taktiky-pou-i-u-predajcu-pri-kupe-n ... 83343.html
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

velmi zalezi aj na tom, ci sa im dari predavat nove auta alebo sa trapia. Ked ma opel tie dni tak dostanes realne taku zlavu. Kamarat dlho sledovat novu Mokku v cennikoch a cena sa takmer nepohla. Pocas tejto akcie dostal realnych 21% dole z cennikovej ceny a este aj kolesa
JCM01
Star
Star

Príspevok od používateľa JCM01 »

Tych 22,5% bola realna zlava, mal som na to spisanu ponuku, stacilo podpisat.
Nakoniec som bral i30 so zlavou len 18%, kvoli dostupnosti.. (na opel by som cakal viac ako pol roka)
smajlik
Expert
Expert

https://auto.sme.sk/c/22843312/jazdene- ... ml?ref=trz Priklad aut, ktore sa zacinaju ako jazdene predavat drahsie nez stali ako nove (Suzuki Jimny a Skoda Fabia combi).
starysomar
Guru
Guru

Príspevok od používateľa starysomar »

Praktické dôsledky ekodebility.
Napísať odpoveď