Chcem kúpiť auto

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
Boccaccio
Medium Professional
Medium Professional
Používateľov profilový obrázok

Re: Chcem kúpiť auto

Príspevok od používateľa Boccaccio »

begbeee napísal: 23 jún 2022, 14:31 A tak nakoniec sme to bude nová i20 asi najvyššia výbava s automatom, 3 valec.
S fleetovou zľavou to vychádza lepšie ako hocikde inde stredná výbava.

Len tá čakačka dpce.
na zaklade coho ti priznali fleetovu zlavu?
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa begbeee »

Prakticky všade kam som volal Toyota, Kia, Hyundai, Peugeot rok...

Jop a automat je de facto mimo výroby nezohnatelny, tj trh sa pomaly otáča určite.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

no to bude tak 6+ mesiacov
mato55002
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa mato55002 »

Aký druh vozidla je Ford Ranger 2014 3.2 ?
Lebo pri zaplatení cla zo Švajčiarska dali clo:
Motorové vozidlo na nákladnú dopravu, s celkovou hmotnosťou nepresahujúcou 5 ton, zn FORD RANGER, VIN ...

Čo pozerám pickupy tak sú všade označené ako vozidlá do 3,5 tony. Platí na to potom klasický vodičský preukaz B,B1 ?
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

urcite ano, staci B-cko
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Kategoria vozidla by mala byt uvedena v technicaku, rovnako aj najvyssia pripustna hmotnost. Nevychadzali z toho?
skooty
Expert
Expert

Príspevok od používateľa skooty »

Keďže za 7 mesiacov mi končí na mojej hrdzavej dospelej(18 ročnej) škode octavii 2 STKčka, začínam uvažovať o kúpe "nového" auta.

Môj výber som zatiaľ zúžil na nasledujúce tri modely:

Skoda Octavia 3 Combi
Skoda SuperB 3 Combi
Audi A4 Combi

Všetky tieto autá by som chcel ak tak s motorizáciou 2.0 TDI.
Cenový budget som si stanovil na 25 k, ale keď ho neminiem celý, budem šťastnejší.

So škodou octaviou ktorú mám teraz som celkom spokojný, lebo je to lacné na údržbu, dokopy nič sa mi na tom nekazí a keď sa aj pokazí, kopec jednoduchých vecí si viem opraviť aj sám.
Ako je to s novšími modelmi ?
SuperB mám skúsenosť z bratoveho auta, je mega pohodlné, prišlo mi ale také lenivejšie, aj keď on mal motorizáciu 1.6 TDI. Je 2.0 výrazný rozdiel ?
Audi A4 je taký možno trochu splnený detský sen. Oplatí sa do toho investovať alebo sa toho radšej držať stranou ?

Vďaka za každú radu.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

pozeral som len tak informativne na autobazar.eu a za ~20k vies najst celkom pekne kusky A4 s 2.0 TDi s rokom vyroby okolo 2017-2018 s najazdom okolo 150k
nemusi to byt zly vyber
Blastbit
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Blastbit »

skooty - skorej Audi, Octáviam kradnú bud kolesá, alebo rovno celé vozidlá do zahraničia.
melonSVK
Professional
Professional

Príspevok od používateľa melonSVK »

So škodou octaviou ktorú mám teraz som celkom spokojný, lebo je to lacné na údržbu, dokopy nič sa mi na tom nekazí a keď sa aj pokazí, kopec jednoduchých vecí si viem opraviť aj sám.
Zabudni, to uz davno neplati. Aj ked oproti azijcom su diely stale "lacne". A na novom aute si akurat tak vymenis ziarovku, dnes sa uz aj vymena brzd pri EPB nastavuje cez diagnostiku.
SuperB mám skúsenosť z bratoveho auta, je mega pohodlné, prišlo mi ale také lenivejšie, aj keď on mal motorizáciu 1.6 TDI. Je 2.0 výrazný rozdiel ?
Ano. 1.6 TDI je paskvil.
Audi A4 je taký možno trochu splnený detský sen. Oplatí sa do toho investovať alebo sa toho radšej držať stranou ?
Je v podstate jedno ktore z tychto troch aut, vela dielov budu mat zdielanych, motory a prevodovky prakticky totozne. Audi bude mat asi drahsi servis.
skooty
Expert
Expert

Príspevok od používateľa skooty »

melonSVK napísal: 21 júl 2022, 12:48 Je v podstate jedno ktore z tychto troch aut, vela dielov budu mat zdielanych, motory a prevodovky prakticky totozne. Audi bude mat asi drahsi servis.

A čo sa týka jazdných vlastností, myslíš že je tam nejaký rozdiel ?
melonSVK
Professional
Professional

Nedokazem porovnat, ale dovolil by som si tipnut nieco ako A4 >= Superb > Octavia.

Vyberat si z tychto troch, beriem Superba. Racionale najlepsia volba, priestranne, komfortne, relativne spolahlive.
beardie
Redeemer
Redeemer

"All MQB cars will share the same front axle, pedal box and engine positioning, despite varying wheelbase, track and external dimensions."
MQB je Octavia a Superb

A4 je MLB Evo, mierne ina platforma
Fabo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Fabo »

Jazdil som MQBckoveho Superba aj Koktu, obe v dvojlitroch.

Kokta je mensia, lahsia celkovo obratnejsia a zivsia. Ale Superb nie je nejaky brutalny rozdiel a je zas ovela pohodlnejsi na dialkove cestovanie. Z tych dvoch by som urcite bral Superb.

MLB platformu som bohuzial nestihol skusit, ale ak extrapolujem z dalsich skusenosti, A4 bude trochu lepsie zvezenie ale mensie a ak nie si sofer tak menej pohodlne ako superb. Rozhodoval by som sa podla toho kto sa tym bude vozit.

Autoeditácia príspevku po 8 min 35 sek:
mato55002 napísal: 06 júl 2022, 11:04 Aký druh vozidla je Ford Ranger 2014 3.2 ?
Lebo pri zaplatení cla zo Švajčiarska dali clo:
Motorové vozidlo na nákladnú dopravu, s celkovou hmotnosťou nepresahujúcou 5 ton, zn FORD RANGER, VIN ...

Čo pozerám pickupy tak sú všade označené ako vozidlá do 3,5 tony. Platí na to potom klasický vodičský preukaz B,B1 ?
este k tomuto sa trochu vratim pre buducnost. druh vozidla pre potreby cla je ine radenie ako pre potreby vodicaku.

Vodicak B plati pre vsetko do 3.5 tony a 8 miest. Pickupy su "male nakladaky" pre potrebu cla, tam zalezi na hmotnosti ci potrebujes B alebo C.
lukas9206
Addict
Addict

Príspevok od používateľa lukas9206 »

Máte niekto skúsenosti s Volvo C70? Rozmýšľam nad druhým autom, ktoré by bolo trošku normálnejšie, ako moje terajšie (Mustang). Malo by hlavne slúžiť, ako auto pre priateľku na nakúpi atď. Samozrejme sa sem tam prevezieme aj spoločne zo strechou dole niekde na kávu :D.
Chcel by som benzín v automate. Stačil by nám aj 5 valcová atmosféra. Máte s tým motorom niekto skúsenosť?
A čo celoročne parkovanie vonku? Je to problém aj pre kabrio s pevnou strechou? Zima je tu mierna. Teploty cca od -2 do +10. Sneh bol poslednú zimu len asi 5 dní. Na druhú stranu zima je tu extrémne upršaná.
Noobsz DJ
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Noobsz DJ »

Čo si pozeral na YouTube volant.tv, kde Peter Šturdik testoval jazdenku C70? Ak si to nepozeral, tak si to v kľude pozri. Počas tohto víkendu pridal test jazdenky C70 druhej generácie. Má ale samozrejme aj test jazdenky C70 prvej generácie. A myslím, že práve ten atmosférický radový 5 valcový benzínový motor mal v aute na test, samozrejme s automatickou prevodovkou.
beardie
Redeemer
Redeemer

napis priamo Fabovi, myslim, ze nieco take dokonca mal pred tym aktualnym medvedom
greeder
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa greeder »

Mate prosim nejake skusenosti so seat leon ST (kombi) vs i30 kombi. Mam moznost kupit 2018 seat ale vaham ci neist radsej do noveho i30 kombi. Vas nazor ? Dakujem
melonSVK
Professional
Professional

Obe auta su velmi podobne, korejec bude mat drahsie nahradne diely a trochu vyssiu spotrebu ale zas nizsiu kupnu cenu. Asi by som sa vyhol 1.0 T-GDI u Hyundaia, inak nespravis chybu ani jednym autom.
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Johnnny »

Mne osobne sa Leon ST dost paci, ale ak by som mal ako alternativu novu i30, asi by som jej dal prednost. Po Facelifte je to imho uz velmi dospele aj pohodlne auto, viacprovkova naprava a zaruka.

Je pravda, ze dialy na Leon budu dostupnejsie a lacnejsie, ale ak mas mat Hyundaia noveho ...
Napísať odpoveď