Konšpirácie naše každodenné

Diskusie na politické témy...
Používateľov profilový obrázok
slay
Addict
Addict
Príspevky: 3662
Registrovaný: 25 júl 2006, 12:13

Konšpirácie naše každodenné

Príspevok od používateľa slay »

/* ano ano, mal som to asi zaradit do neakej temy, hlboko sa ospravedlnujem, ale neviem kde, lebo o tomto sa diskutovalo v mnohych temach a listoval som tak 4 strany do zadu a nenasiel som vhodnu a na viac nemem momentalne cas, takze ak je to priliš velký trn v oku tak to necham na moderatorov, ak nie tak tato poznamka je bezpredmetna */


Od teroristického útoku proti USA z 11. septembra, ktorý zmenil svet, uplynulo 8 rokov. Napriek tomu na traumatické obrazy horiacich dvojičiek, ktoré ľudia na celom svete mohli sledovať v priamom prenose, nikdy nezabudnem. Sedel som v televíznom štúdiu v Bratislave a diskutoval s moderátorkou o tom, čo sa deje. V duchu som však tomu, čo vidím, nemohol uveriť. Z toho dňa si pamätám takmer všetko. Ešte dnes mi po chrbte behajú zimomriavky, keď si spomeniem na ľudí, ktorí z vyše 400 metrových budov bezradne skákali dole. 19 fanatikov z Al Káidy svojím činom šokovalo celý svet. Za menej ako 2 hodiny zahynulo neuveriteľne brutálnym spôsobom takmer 3000 nevinných civilistov.

Po tragédii sa v rôznych kútoch sveta okamžite objavili konšpiračné teórie, ktoré spochybňovali oficiálnu verziu a to aj napriek tomu, že Al Káida sa k zodpovednosti priznala. V Jordánsku podľa prieskumov verejnej mienky viac ľudí uverilo, že za útokom z 11. Septembra stojí americká vláda a menej, že útok zorganizovali teroristi. Egypťania zase vinili z tragédie Izrael. Proti týmto konšpiračným teóriám sa dokonca ohradil aj druhý najsilnejší muž Al Káidy. Zawahiri vydal vyhlásenie, že za spomínanými fámami stoja šíiti, ktorí závidia sunitskej Al Kajde, že bola schopná zaútočiť na americkej pôde.

Pomerne veľkú popularitu konšpiračných teórii v moslimskom svete niektorí odborníci vysvetľujú protiamerickými náladami a nedostatočnou informovanosťou miestnych ľudí. Bohužiaľ podobné názory nie sú ani v Európe ničím výnimočným. V posledných rokoch je podobný trend dokonca badať aj v USA. Niektoré prieskumy verejnej mienky tvrdia, že až jedna tretina Američanov si myslí, že o teroristickom útoku z 11. Septembra predstavitelia vlády vedeli a nezastavil ho. Nájdu sa aj takí, ktorí tvrdia, že útoky zorganizovala administratíva Georgea Busha. Ako možné motívy takéhoto činu uvádzajú vojnu v Afganistane a v Iraku, zvýšenie výdavkov na zbrojenie a obmedzenie občianskych slobôd.

Za posledné roky nepribudli žiadne dôkazy, ktoré by konšpiračné teórie podporovali. Narástol však počet kníh a dokumentárnych filmov, ktoré oficiálnu verziu spochybňujú. Prívrženci konšpiračnej teórie argumentujú napríklad pádom dvojičiek. Profesor v penzii Steven Jones prišiel z hypotézou, že kolaps budovu svetového obchodného centra nezapríčinil náraz lietadiel a následný požiar. Tak vznikla konšpiračná teória zámernej demolácie, ktorá tvrdí, že v dvojičkách boli pripravené výbušniny. Jej prívrženci ako dôkaz uvádzajú zrútenie mrakodrapov, ktoré údajne pripomínalo odstrel pomocou riadených explózií. Dvojičky spadli rýchlosťou takmer voľného pádu. Tiež zdôrazňujú, že ich podozrenie potvrdzuje kolaps vedľa stojacej budovy, ktorú lietadlá nezasiahli. Nikdy však nevysvetlili, prečo členovia konšpirácie jednoducho mrakodrapy nevyhodili do vzduchu a nezvalili to na Al Káidu. Prečo museli najprv lietadlá s cestujúcimi na palube vraziť do dvojičiek a až potom prišlo k odpáleniu náloží? Vedci z amerického národného technického inštitútu dokonca v roku 2005 publikovali odbornú správu, aby vyvrátili všetky pochybnosti. V nej dokázali, že pád dvojičiek spôsobil náraz lietadiel a následný požiar. Kolaps vedľa stojacej budovy tiež podľa ich záverov zapríčinil požiar, ktorý založili horiace úlomky z mrakodrapov. Oheň jednoducho roztavil oporné oceľové stĺpy.

Ďalej prívrženci konšpiračnej teórie tvrdia, že tretie lietadlo nikdy do Pentagónu nenarazilo a budovu zasiahla americká raketa. Autor knihy, ktorá vyšla vo francúzsku pod názvom "Veľké klamstvo" a stala sa okamžite hitom, argumentuje tvarom a veľkosťou diery v sídle ministerstva obrany. Tá údajne, v porovnaní s lietadlom, nie je dostatočne veľká. Zástancovia tohto tvrdenia ignorujú svedectvá ľudí v okolí Pentagónu. Tí náraz lietadla do budovy videli. Takisto neberú do úvahy telefonáty cestujúcich letu 77, ktorí svojim rodinám oznámili, že na palube sú únoscovia. V neposlednom rade sú tu vyhlásenia nezávislých odborníkov, ktorí tvrdenie, že lietadlo po zásahu železobetónovej budovy vytvorí v stene dieru v jeho pôvodnej veľkosti, označila za nezmysel. Z ruín požiarnici vytiahli čiernu skrinku, sedadlá a telesné pozostatky cestujúcich, ktorých identitu potvrdili vzorky DNA.

Podľa konšpiračnej teórie posledné lietadlo, ktoré sa zrútilo v Pensylvánii, nechala americká vláda zostreliť. Ako dôkaz im slúži fakt, že niektoré predmety pochádzajúce z lietadla sa našli niekoľko kilometrov od miesta tragédie. To by znamenalo, že stroj vybuchol vo vzduchu. CNN však zistilo, že išlo zväčša o papiere, ktoré odfúkol vietor. Takisto fotku lietadla tesne po náraze do zeme, ktorá existuje, obhajcovia konšpiračnej teórie ignorujú. Dokonca jej autorku niekto z nich nútil, aby sa priznala, že fotografia je falošná. Oficiálna verzia vyšetrovania tvrdí, že cestujúci sa vzbúrili a napadli únoscov, čo spôsobilo pád lietadla.

Najsilnejší argument proti konšpiračným teóriám, ktoré sa týkajú 11 septembra je však veľmi jednoduchý. Ak by to bola pravda, tak do tak veľkej akcie by muselo byť zapojených veľa ľudí a je málo pravdepodobné, že nikto z nich by nič neprezradil. Najmä, keď hovoríme o USA, kde sa nič neutají. Dokonca ani to, že prezident Nixon si najal 5 mužov, aby sa vlámali do kancelárii demokratickej strany. Nehovoriac o brutálnej vražde tisícov.

Konšpiračné teórie nie sú ničím novým, ľudí jednoducho fascinujú. Nájdu sa takí čo veria, že Gagarin vo vesmíre nebol, Američania nepristáli na mesiaci a Michael Jackson stále žije. Tieto konšpiračné teórie sú však nevinné. To sa ale nedá povedať o tvrdení, že americká vláda zámerne zavraždila 3000 zväčša svojich ľudí, aby mohla rozpútať vojnu.

Martin Rajec
Používateľov profilový obrázok
krija
VIP
VIP
Príspevky: 5097
Registrovaný: 29 jan 2006, 15:57
Bydlisko: my heaven is your hell
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa krija »

no casu nemam ani ja nejak extremne vela, ale co je asi horsie, ani chut stale vyvracat tieto banality dokonca sa nebojim napisat primitivne pokusy obhajovat neobhajitelne.

autor hned v uvode manipuluje citmi citatela:
Ešte dnes mi po chrbte behajú zimomriavky, keď si spomeniem na ľudí, ktorí z vyše 400 metrových budov bezradne skákali dole. 19 fanatikov z Al Káidy svojím činom šokovalo celý svet. Za menej ako 2 hodiny zahynulo neuveriteľne brutálnym spôsobom takmer 3000 nevinných civilistov.
akoby "konspiratori" nemali tiez srdce. pricom pravdou je pravy opak. ziadaju dosledne vysetrenie pravdy, dolapenie a odsudenie skutocnych vinnikov, aby konecne pozostali nasli pokoj.

apropo nik neskakal z vysky 400 m, z tych 19 fanatikov niektori este ziju a co robila taka NAA (federalny urad pre letectvo) pocas tych 2 hodin, ked do 10 minut zavesia stihacku na chvost kazdeho "zbludeneho" lietadla? len v priebehu od 9/2000 do 6/2001 tak ucinili 67 krat !!!

alebo toto: http://en.wikipedia.org/wiki/Amalgam_Virgo

al kaida sa priznala? no prsten na ruke bin ladena hovori o pravom opaku. autor si mysli, ze ortodoxny muslim nosi zlaty prsten co je v priamom rozpore s islamom. potom, raz je bin laden pravak a raz je lavak. a keby sa aj priznal: viac ako 20 rokov rodina bin ladenovcov bola obchodnym partnerom rodiny bushovcov. osetrovali bin ladina v nemocnici CIA a pritom uz vtedy patril medzi najhladanejsich teroristov. BTW. preco ho nechali ujst? prizerali sa ako s kolonou odchadza.
Zawahiri vydal vyhlásenie, že za spomínanými fámami stoja šíiti, ktorí závidia sunitskej Al Kajde, že bola schopná zaútočiť na americkej pôde.
nedavno sa aj cecenci "priznali", ze znicili v rusku tu vodnu elektraren :idea: .

v dalsom odstavci sa uz autor o informovanosti europanov a 1/3 americanov uz radsej nerozpisuje.
Ako možné motívy takéhoto činu uvádzajú vojnu v Afganistane a v Iraku, zvýšenie výdavkov na zbrojenie a obmedzenie občianskych slobôd.
no tak PATRIOT act je cista realita. alebo velky problem je dat do googla: "iraqi new oil law" alebo "Iraq's New Oil Law". americania (americke ropne spolocnosti) pekne krasne od roku 2007 privatizuju (sprivatizovali) prakticky cele ropne zasoby iraku. afganistan je kapitola sama o sebe. narast produkcie makovic po pade talibanu je nepopieratelny ako ani rastuce obchodne zaujmy ciny v tejto zemepisnej oblasti.
Za posledné roky nepribudli žiadne dôkazy...
asi iba sranduje??? Historický průlom: Aktivní výbušnina super-termit vědecky potvrzena v troskách z WTC a o praci pilotov za pravdu uz pisat radsej ani nebudem.
Nikdy však nevysvetlili, prečo členovia konšpirácie jednoducho mrakodrapy nevyhodili do vzduchu a nezvalili to na Al Káidu.
nie su to konspiratori, kto ma vysvetlovat!
V nej dokázali, že pád dvojičiek spôsobil náraz lietadiel a následný požiar.
neinformovanost? oficialna sprava NIST hovori, ze pad budov nesposobil naraz lietadiel. drzia sa linie, ze pad sposobil poziar.
Oheň jednoducho roztavil oporné oceľové stĺpy.
naco vobec pisal ten svoj clanok? ved nema ani paru o tom co pise? nech si naprv zisti pri akej teplote sa tavi ocel, alebo svoju vetu mal formulovat inak. jadrove stlpy boli oslabene poziarom, ale nanotermitom to dokoncili.

pentagon: autor clanku, na ktory tu reagujem sa odvolava na ciernu skrinku. tak mu mozte odporucit tento link. cierna skrinka hovori v prospech konspiratorov. alebo autor sa nam snazi nahovorit, ze cierne skrinky klamu???

Shanksvile
Ak by to bola pravda, tak do tak veľkej akcie by muselo byť zapojených veľa ľudí a je málo pravdepodobné, že nikto z nich by nič neprezradil.
"Je možné zajistit loajálnost...dejme tomu pěti lidí pomocí kopy dolarů? A kdo říká, že to byli američtí občané?

Vidět pár desítek milionů dolarů na jedné straně a nepěknou alternativu na straně druhé....já osobně bych byl loajální až moc."

(...)

"Příklad z praxe: 12 lidem trvalo 24 dní, než položili 4,118 náloží na 1100 různých místech při rekordní demolici J.L. Hudson Department Store v Detroitu.

tj. jeden člověk by za den položil 12 náloží se vším všudy

Kolik by bylo potřeba náloží na jednu věž WTC? Zastánci oficální teorie se musí spokojit s tím, že NIST tvrdí, že požárem způsobené poškození jedné externí stěny vyvolalo následný kompletní kolaps.

Jedna externí stěna nesla přibližně 12% zátěže, to je srovnatelné se zátěží 10 jádrových sloupů

čili pokud věříte v oficiální teorii, tak se musíte spokojit s tím, že na demolicii by stačilo připravit 10 sloupů, to by mohlo trvalo 3 lidem jeden či dva dny čisté práce se vším všudy."

link

"We Americans are the ultimate innocents.
We are forever desperate to believe that this time the government is telling us the truth."


Sydney Schanberg, former New York Times reporter
Prílohy
Hole Truth: Flight 77's landing gear punched a 12-ft. hole into the Pentagon's Ring C. (Photograph by Department of Defense)
Hole Truth: Flight 77's landing gear punched a 12-ft. hole into the Pentagon's Ring C. (Photograph by Department of Defense)
hughito
Redeemer
Redeemer
Príspevky: 22022
Registrovaný: 04 okt 2008, 10:43

Re: Konšpirácie naše každodenné

Príspevok od používateľa hughito »

Toto je jediná z tých známejších konšpiračných teórií, ktorej verím.
Dôkaz v jej prospech je strašne veľa, naopak, nejaké vyvrátenia nie sú prakticky žiadne, resp. sa nato používa oficiálna verzia.
Používateľov profilový obrázok
tehla
King
King
Príspevky: 1788
Registrovaný: 03 jún 2009, 15:27

Príspevok od používateľa tehla »

Nič nie je hroznejšie ako aktívna ignorancia.
(Goethe)
Používateľov profilový obrázok
MakeFake
Spammer
Spammer
Príspevky: 978
Registrovaný: 11 aug 2008, 13:33
Bydlisko: EU
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MakeFake »

Samozrejme, ze konspiracne teorie ohladom WTC su blbosti... Ale urcitu ulohu tu zohrava protiamerickost a to, ze sa jedna o Zapad a "nenavidene" USA.

Dnes je jasne, ze Kremel klamal ohladom Beslanu a nikto sa nad tym nevzrusuju. Keby sa take nieco stalo v USA tak by sa konspiracne teorie len tak vyrojili a dodnes by sa o tom diskutovalo, vzniklo by kopec "filmov".
Používateľov profilový obrázok
slay
Addict
Addict
Príspevky: 3662
Registrovaný: 25 júl 2006, 12:13

Príspevok od používateľa slay »

Takze niet absolutne ziadnych pochyb o pravdivosti informacii z konspiracnych zdrojov? A vsetko je presne tak ako to podavaju. Pravda je tak jasne urcena? Dali by ste zivot za to ze video s ladinom je naozaj falosne, ze ho naozaj osetrovali neviem kde.Ze zarkawi si jednoducho vymyslal. A alkaida priznala zodpovednost len tak? Aj ked vedela co to bude pre blizky vychod znamenat? Ze sa skutocne nasli tie stopy vybusniny? Zaujimalo by ma preco vobec zhadzovali dvojicky? Naraz lietadiel do budov a umrtie stoviek ludi by uplne stacilo na zamienku. Dokonca uz aj taka super tajna sluzba najlepsich mozgov uplne ocividne zhodi neaku tretiu budovu? Dal by sa vobec zohnat potrebny pocet ludi na taku akciu, ktori by suhlasili s tým ze ich rukou umru tisice nevinnych a potom poslusne mlcali? Preco jedno lietadlo proste kdesi len tak bezcielne padlo, a preco vlastne este utocili na pentagon raketou? Ved mali k dispozicii tolko lietadiel a neboli uz schopni zorganizovat nic lepsie nez raketu? A co to bolo za raketu ze spravila len dieru do budovy ako po tanku a len tak sa vyparila. Ved to by musela byt velka ako neaka atomovka. A rakety maju snad lepsiu niciacu schopnost nez len spravit dieru bez toho aby rozmetali budovu a vyparit sa. Preco by niekto robil taku ocividnu chybu? Preco by vobec niekto robil tolko uplne zjavnych chyb?

No ja teda neviem.. som ochotny pripustit obidve alternativy a nemyslim ze je naskodu pytat sa aj z druhej strany a snazit sa overit si aj povod zdroje pravdivost informaci ktore podavaju kospiratori. Podla mna ak by sa oficialne nasli neake stopy vybusniny tak by to jednoducho muselo mat dohru. (inac je uplne smiesne ze ich nasli povedane vseobecne v "prachu" po dvojickach, ten mal podla mna take zlozenie ze by tam nasli aj stopy kryptonytu ak by chceli)

Ale uznavam ze je velmi velmi lakave uverit tej konspirativnej verzii. Ale podla mna chyb je strasne vela na obidvoch stranach, konspiracne teorie maju tolko hacikov ako aj oficialna sprava.. niako extra sa teda nepochlapili.
Používateľov profilový obrázok
krija
VIP
VIP
Príspevky: 5097
Registrovaný: 29 jan 2006, 15:57
Bydlisko: my heaven is your hell
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa krija »

slay mozes zacat hladat odpovede napr. tu:

http://www.tvina.sk/index.php?zobraz=vi ... &hraj=1024

vo videu sa spomina van jones, tak pre oboznamenie sa s nim:

video

ten pentagon mozes kludne porovnat s amsterdamom 1992, ked tam do apartmanu napalil izraelsky boeing 747 EL AL

http://thebiggestsecretpict.online.fr/n ... erdam3.jpg

k tomuto obrazku si dovolim maly komentar:

"In 1992 a Boeing 747-200 crashed on a big appartment block in Amsterdam's Bijlmermeer neighborhood. The accident caused a huge fire. Explosions were witnessed shortly after the crash, which were mainly caused by illegal munitions the Israeli plane carried...These explosions intensified the fire."

http://thebiggestsecretpict.online.fr/n ... erdam4.jpg

na tomto videu zacina cca v case 1:03 animacia od national geographic, ako sa odohravali posledne sekundy spominaneho letu izraelskeho boeingu:(ale pozri cele video)

len pre zaujimavost: viac info na utube k amsterdamu:

vyssie som spominal toto: http://en.wikipedia.org/wiki/Amalgam_Virgo

nieco podobne nacvicovali aj v pripade pentagonu (zahada jak tie linky miznu - nevadi vydolovali sme):

Contingency planning Pentagon MASCAL exercise simulates scenarios in preparing for emergencies

este stale veris (verite), ze lietadlo moze prerazit dva zelezobetonove bloky budov a v tretom urobit "vchod do kanala" a k tomu este v pripade pravdepodobne jednej z najbezpecnejsich (najviac chranenych) budov na svete???
Prílohy
pentagon.jpg
brainwirm
Guru wannabe
Guru wannabe
Príspevky: 2067
Registrovaný: 16 feb 2005, 12:33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa brainwirm »

neviemkolko vedcov naslo vo zvyskoch dvojiciek nanotermit, ale ten bol urcite v lietadle ktore uje*ali teroristi.. :roll: ket najdem daco o tom postnem uz to bolo davnejsie co som to cital..
Používateľov profilový obrázok
Frikso
Darca
Darca
Príspevky: 4777
Registrovaný: 07 mar 2006, 19:09

Príspevok od používateľa Frikso »

Slay, nechápem ťa. Toto máš vopred prehraný boj, už len z titulu, že tzv. konšpirátori kladú viac otázok a objavujú viac nejasností ako samotní tvorci oficialnej verzii (kt. to mimochodom zobrali až veľmi úzkoprso a o viditeľných/počutelných výbuchoch v budovách dvojičiek nechcú ani počuť) vysvetľujú.

Skutočne ma zaujíma, či si si o tom niečo vopred naštudoval. Či si čítal oficialnu správu a záver vyšetrovania ako to vlastne bolo. Či si si predtým, než si založil túto tému preštudoval tvrdenia odporcov oficialnej verzii a vlastným úsudkom si ich vyvrátil.

Alebo to robíš len preto, aby si si pred začínajúcim zimným semestrom precvičil vytrvalosť a upgradoval svoje rečnícke schopnosti?
Používateľov profilový obrázok
slay
Addict
Addict
Príspevky: 3662
Registrovaný: 25 júl 2006, 12:13

Príspevok od používateľa slay »

Frikso napísal:Slay, nechápem ťa. Toto máš vopred prehraný boj, už len z titulu, že tzv. konšpirátori kladú viac otázok a objavujú viac nejasností ako samotní tvorci oficialnej verzii (kt. to mimochodom zobrali až veľmi úzkoprso a o viditeľných/počutelných výbuchoch v budovách dvojičiek nechcú ani počuť) vysvetľujú.

Skutočne ma zaujíma, či si si o tom niečo vopred naštudoval. Či si čítal oficialnu správu a záver vyšetrovania ako to vlastne bolo. Či si si predtým, než si založil túto tému preštudoval tvrdenia odporcov oficialnej verzii a vlastným úsudkom si ich vyvrátil.

Alebo to robíš len preto, aby si si pred začínajúcim zimným semestrom precvičil vytrvalosť a upgradoval svoje rečnícke schopnosti?
Neberiem to ako boj, a aj keby bol, posudenie vitaztva a prehry je nemozne kedze nikto z nas z istotou nemoze povedat nic. Nezalezi mi na vysledku, lebo ten nic neovplyvni. Oficialnu spravu tu asi nestudoval nikto ak ty ano tak klobuk dolu. Niako zvlast sa tomu nevenujem a cerpam len z toho co som videl tu na fore, v zeitgeiste a tom farenheite ak sa nemylim, a par strankach co sa tym zaoberaju. A robim to preto lebo rad spochybnujem svetonazory, ktore ludia nenadobudli z vlastneho vnutra ale z externych zdrojov. Mnoho ludi si tu totiz buduje svoje nazorove hradby z filmov, stranok, reci inych alebo nerefelexovanych vyplodov vlastnej fantazie.. co samo o sebe je smiesne, nehovoriac o tom ze si ich buduju z veci ako zahranino politicke a vnutrostantne problemy USA, zidovska lobby vo svete, sucasny spolocensky a dokonca niektori exoti sa pasuju sudit odborne aj financny system a podobne, co nema neaky hlbsi zmysel pre ich zivot. A nad tym sa divim a preto sprtam :D. Urcite mi nejde o rozuzlenie problemu, lebo ja pravdu urcite neviem, a aj keby som vedel tak nikoho tu presviedcat urcite nebudem. Takze calm down a pol kralovstva za uvolnenu diskusiu.
Používateľov profilový obrázok
tehla
King
King
Príspevky: 1788
Registrovaný: 03 jún 2009, 15:27

Príspevok od používateľa tehla »

V americkej tv Markiza odznelo v živom vysielaní v Teleráne nasledovné:

http://www.tvina.sk/index.php?zobraz=vi ... &hraj=1024

( http://911blog.yweb.sk/787/Charlie-Shee ... ne-9-.html )

Odporučam tiež pozrieť dokument odvisielaný v neskorých nočných hodinách na čt2:

http://rutube.ru/tracks/2369649.html?v= ... 903834a2ce

http://rutube.ru/tracks/2370888.html?v= ... 5e7cfd605d
Používateľov profilový obrázok
krija
VIP
VIP
Príspevky: 5097
Registrovaný: 29 jan 2006, 15:57
Bydlisko: my heaven is your hell
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa krija »

slayovi (hlavne)

Nežít se lží!


Dříve jsme se nesměli ozvat ani šeptem. Teď vydáváme a čteme Samizdat, a když se sejdeme v kuřárnách výzkumných ústavů, jeden druhému si z duše postěžujeme: «Co se jen oni nadělají hloupostí, kam nás to jen vedou! Chvástají se zbytečnými lety do vesmíru, zatímco doma je chudoba a bída; podporují nezákonné vlády ve vzdálených zemích, podněcují občanské války; vypěstovali si nepředloženě (a na náš účet) Mao Ce-tunga, teď nás proti němu poženou a my volky nevolky budeme muset jít; odsuzují, koho se jim zachce, zdravé zavírají mezi choromyslné - to všechno oni, a my jsme proti tomu bezmocní. »
Už v tom vězíme až po krk, už nás všechny zachvátila duchovní zkáza, fyzický zmar vzplane co nevidět a sežehne nás i naše dětí - a my se stále jen ustrašeně usmíváme a koktavě drmolíme:
«Jak tomu můžeme zabránit? Takovou moc nemáme! »
Tak beznadějně jsme už klesli, že za každodenní skývu chleba se vzdáváme všech zásad, své duše, všech snah svých předků, všech příležitostí pro své děti - jen abychom si neohrozili svou vratkou existencí. Nezůstala nám ani pevnost, ani hrdost, ani plamen v srdci. My se nebojíme atomové smrti, nebojíme se ani třetí světové války (třeba se před ní nějak schováme), my se jen bojíme projevu občanské statečnosti! Jen se neodtrhnout od stáda, neudělat krok samostatně, abychom se náhle neoctli bez bílé veky, bez plynových kamen, bez povolení pobytu v Moskvě.
Co do nás na politickém školení vtloukali, to se v nás ujalo, abychom si žili celý život dobře a pohodlně: prostředí, sociální podmínky, z nichž se nikdo nedostane, bytí určuje vědomí. Zač tedy můžeme? Za nic!
A přesto za to můžeme, za všechno! My si ale sami sobě lžeme, abychom se uchlácholili. Nikoliv oni jsou vším vinni, nýbrž my, jen a jen my!
Mnozí namítnou: «Ale vždyť opravdu nic nevymyslíme! Zavřeli nám ústa, neposlouchají nás, neptají se nás. Jak je donutit, aby nás poslechli?“
Přesvědčit je - to je nemožné.
Přirozené by bylo uspořádat nové volby, ale ty v naší zemi nebývají.
Na Západě znají lidé stávky, protestní demonstrace - my ale jsme příliš bojácní, my máme strach: cože, najednou položit práci a vyjít do ulic?
Všechny ostatní cesty, vyzkoušené v poslední době v trpké ruské historii, byly osudné - a tím spíše nejsou pro nás, těch opravdu nám není zapotřebí! Teď, kdy všechny sekyry dosáhly svého, kdy vše, co bylo zaseto, vzešlo, vidíme, jak zbloudili, jak se zmýlili ve svém přílišném sebevědomí ti mladí, kteří terorem, krvavým povstáním a občanskou válkou chtěli vytvořit spravedlivou a šťastnou zem. Ne, děkujeme pěkně, vy osvícenci! Teď už víme, že ohavné metody plodí ohavné výsledky. Naše ruce musí zůstat čisté!
Což se tedy kruh uzavřel? Není skutečně východiska? Nezbývá nám než nečinně čekat, až se najednou něco samo stane?
Ono se to ale nás nikdy samo nepustí, jestliže to budeme všichni každodenně uznávat, oslavovat a upevňovat a jestliže se neodpoutáme alespoň od jeho nejcitlivějšího místa.
Od Iži.
Když násilí vniká do pokojného lidského života, jeho tvář záři sebevědomím, na své vlajce má vepsáno s vykřikuje: « Já jsem násilí! Rozejděte se, ustupte, nebo vás rozdrtím!“ Avšak násilí rychle stárne, za pár let již není tak sebejisté, a aby se udrželo a zachovalo zdání moci, zvolí si nezbytně za spojence lež. Neboť: násilí se ničím jiným nezaštítí než lží a lež se může udržet jen násilím. Násilí neohrožuje každý den každého z nás svým těžkým spárem; žádá od nás jen, abychom byli poslušní lži a denně se lhaní účastnili: v tom se projevuje veškerá oddanost.
A zde leží, námi přehlížený, nejprostší a nejdostupnější klíč k našemu osvobození: osobní neúčast při lhaní! Třebaže lež vše pohltila, třebaže lež vším vládne, v tom nejmenším se však postavme na odpor: ať si vládne, ale ne s mou pomoci!
A to je východisko ze zdánlivě uzavřeného kruhu naší nemohoucnosti! To nejsnadnější pro nás a nejzhoubnější pro lež. Neboť když se lidé od lži odvrátí, přestane prostě existovat. Podobně jako nákaza může existovat pouze s lidmi.
Nedozráli jsme k tomu, abychom vyšli na náměstí a veřejně hlásali pravdu, abychom nahlas vyslovili, co si myslíme; je to sice hrozné, ale vyzývat k něčemu takovému nemá smysl. Odmítejme však alespoň říkat to, co si nemyslíme!
To také je naše cesta, nejlehčí a nejschůdnější při naší vrozené zbabělosti, daleko lehčí - je hrozné to otevřeně říci - než občanská neposlušnost po vzoru Gándhího.
Naše cesta jest : v ničem nepodporovat vědomé lež! Uvědomit si, kde je hranice lži (každému se zatím ještě jeví jinde), a od této snětivé hraníce ustoupit! Neslepovat odumřelé kůstky a šupinky Ideologie, nesešívat její shnilé hadry - a budeme překvapeni, jak rychle a bezmocně lež zmizí a jak to, co má být nahé, se také jako nahé světu ukáže.
A tak přes všechnu naši nesmělost nechť si každý vybere, zda zůstane vědomě sluhou lži (pochopitelně nikoliv z lásky k ni, ale proto, že chce uživit rodinu a vychovat děti - v duchu lži!), nebo zda přišel čas, aby se stal čestným člověkem, hodným úcty jak svých děti tak i svých současníků. Od toho dne pak napříště
- nenapíše, nepodepíše, nevytiskne za žádných podmínek jedinou větu, která podle jeho mínění zkresluje pravdu;
- nevysloví takovou větu ani v soukromé rozmluvě ani na veřejnosti, ani o své vůli ani na cizí popud, ani jako agitátor, učitel, vychovatel, ani v divadelní úloze;
- jako malíř, sochař, fotograf, hudebník či technik nezobrazí, nedoprovodí ani nevyšle do éteru jedinou lživou myšlenku, jedinou překroucenou pravdu, kterou jako takovou rozpozná;
- nebude nikdy ani ústně ani písemně citovat „představitele“‚ aby se zalíbil, aby se pojistil nebo aby jeho práce měla úspěch, jestliže s citovanou myšlenkou plně nesouhlasí nebo jestliže ona myšlenka s jeho prací přímo nesouvisí;
- nedá se přinutit, aby šel na manifestaci nebo shromáždění, je-li to proti jeho přání a vůli. Nevezme do roky a neponese transparent či heslo, s nímž plně nesouhlasí;
- nezvedne ruku, aby hlasoval pro návrh, s nímž se upřímně neztotožňuje; nebude volit sni veřejně ani tajně osobu, kterou pokládá za pochybnou nebo nehodnou důvěry;
- nedá se zahnat na schůzi, na níž lze očekávat vynucené a zkreslené projednávání otázky;
- opustí okamžitě zasedání, schůzi, přednáško, divadelní či filmové představení, jakmile uslyší od řečníka lež, ideologický nesmysl nebo nestoudnou propagandu;
- nepředplatí si ani nekoupí takové noviny nebo časopis, které přinášejí zkreslené informace a zamlčují podstatná fakta...
Nevyjmenovali jsme pochopitelně všechny možné a nutné způsoby, jak se lži vyhnout. Kdo se ale začne očišťovat, ten svým očištěným zrakem snadno uvidí i jiné příležitosti.
Ano, zprvu to nedopadne vždy dobře. Leckdo přijde dočasně o práci. Mladí, kteří chtějí žít podle pravdy, si tím velice zkomplikuji vstup do života: i školy jsou plné lží a je třeba vybírat. Kdo však chce být čestný ten si nemůže nechat zadní vrátka otevřená: dokonce ani v nejbezpečnějších
technických vědách nesmí nikdo z nás nikdy opomenout ani jeden z vyjmenovaných způsobů, z nichž každý znamená rozhodný krok - bud na stranu pravdy nebo na stranu lži, na stranu duchovní nezávislosti nebo duchovního nevolnictví. A komu se nedostává odvahy dokonce ani na záchranu vlastní duše, ten nechť si nezakládá na svých pokrokových názorech, nechť se nevychloubá, že je akademik či národní umělec, zasloužilý funkcionář či generál, ale nechť si řekne: jsem dobytek a zbabělec za kus žvance a trochu tepla.
Dokonce ani tato cesta, nejmírnější ze všech cest odporu, nebude pro nás třasořitky lehká. Přesto však je lehčí než sebeupálení nebo hladovka, plamen nesežehne tvé tělo, oči neprasknou žárem, a černý chléb s čirou vodou se pro tvou rodinu vždy najde.
Což nám jeden vskutku veliký evropský národ, námi zrazený a oklamaný národ československý, neukázal, že i proti tankům se může postavit nechráněná hrud, bije-li v ní důstojné srdce?
Že to bude nesnadná cesta? Ano, přesto však nejsnadnější ze všech možných. Bude to volba nesnadná pro tělo, ale jedině možná pro duši. Bude to nesnadná cesta, a přesto jsou už u nás lidé, dokonce desítky lidí, kteří po léta dodržují všechny ony body a žijí podle pravdy.
Nejde tedy o to jako první vykročit touto cestou, ale – připojit se! Tím lehčí a kratší bude nám všem připadat, čím svorněji a semknutěji se po ní vydáme! Budou-li nás tisíc; nic s námi nepořídí. Budou-li nás desetitisíce, pak naši zem nepoznáme!
Jestliže se budeme bát, pak si nesmíme naříkat, že nám někdo nedovoluje volně dýchat - pak jsme si tím sami vinni! Přihrbíme-li se ještě více a budeme-li dále čekat, pak naši přátelé biologové přispějí k tomu, jak číst naše myšlenky a ovlivňovat naše geny.
Jestliže se i potom budeme bát, pak jsme beznadějně ztraceni a zasluhujeme si tohoto Puškinova opovržení:
Nač je stádům darů svobody?
...
Jejich dědictvím z rodu na rod
je jen jařmo a bič.
Dne 12. února 1974, A. Solženicyn
slay napísal:...sudit odborne aj financny system...
kontra: niektori sa nam tu laicky snazia dokazat, ze tento financny system je dobry, pripadne ziadny lepsi neexistuje. miesto logickeho pohladu vychadzajuceho z ekonomickych predpokladov a prirodnych vied ako matematika sa nam tu pokusaju tento system obhajovat. zial tato obhajoba je casto na urovni toho nasprostejsieho pravnika akeho som kedy v zivote videl.
Používateľov profilový obrázok
slay
Addict
Addict
Príspevky: 3662
Registrovaný: 25 júl 2006, 12:13

Príspevok od používateľa slay »

kontra: niektori sa nam tu laicky snazia dokazat, ze tento financny system je dobry, pripadne ziadny lepsi neexistuje. miesto logickeho pohladu vychadzajuceho z ekonomickych predpokladov a prirodnych vied ako matematika sa nam tu pokusaju tento system obhajovat. zial tato obhajoba je casto na urovni toho nasprostejsieho pravnika akeho som kedy v zivote videl.
Unika ti podstata. Odkedy som na tomto fore. Nikto nevravi, ze dnesny system je dokonaly ani ze lepsi by nemohol jestvovat, neviem preco nieco take vravis. Podla mna je uplne jasne ze nepopieratelny postulat evolucie v sebe implicitne nesie odkaz ze aktualny model nie je dokonaly a ze bude podliehat vyvojovym zmenam, tak ako bude prebiehat zmenam spolocnost. Ja si viem predstavit milion lepsich variantov a vidim milion chyb a nespravodlivosti, ale zaroven netrpim syndromom kladneho hrdinu s velkymi ocickami a krasnymi predstavami, ktory ma v svojej predstave vyjav ako z jehovistickeho raja a mysli si ze by to vsetko mohlo byt uskutocnene - toto kritizujem. Ale mam pochopenie, stale sa budu rodit novi ludia ktori budu chciet menit svet sposobom, ktorym sa naozaj menit neda. Kazdopadne Vam vsetkym drzim palce, nech budete moct povedat za 30 rokov ze ste cely ten cas len nebedakali a budete moct ukazat plody svojej prace, ktore budu take pekne ako vase predstavy dneska. :wink: Amen. Ja budem len rad a priznam ze som sa mylil ked vravim ze skor pride mohamed k hore ako hora k mohamedovi.

//autoeditácia príspevku ( 17 Oct 2009, 12:08 )
:lol: http://www.sme.sk/c/5066395/zdravotnu-k ... ernet.html

juchuu..
Používateľov profilový obrázok
krija
VIP
VIP
Príspevky: 5097
Registrovaný: 29 jan 2006, 15:57
Bydlisko: my heaven is your hell
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa krija »

Používateľov profilový obrázok
tehla
King
King
Príspevky: 1788
Registrovaný: 03 jún 2009, 15:27

Príspevok od používateľa tehla »

Takže smetiari začali ťaženie proti Huďovi? Divil som sa, že su tak dlho ticho... A "nečakane" vytiahli aj najsilnejšiu zbraň :lol: :
„Bystrí sa z Huďových slov dovtípia, že často menovaní vládcovia sveta majú židovské mená a žijú najmä v USA (sám redaktor do priameho antisemitizmu ale neskĺzol).“
Takže fakt, že „vládcovia sveta majú často židovské mená“, robí z Huďa antisemitu....lol.

V závere si autor aj sám odpovedá na všetky svoje otázky:

„Ako bábka to ale zrejme ani nepotrebujem vedieť“
Používateľov profilový obrázok
slay
Addict
Addict
Príspevky: 3662
Registrovaný: 25 júl 2006, 12:13

Príspevok od používateľa slay »

:? Huďo - labilný debilko. Smutné naozaj..
Používateľov profilový obrázok
tehla
King
King
Príspevky: 1788
Registrovaný: 03 jún 2009, 15:27

Príspevok od používateľa tehla »

Držim mu palce, nech sa nevzdava
Prílohy
misanek%2031.jpg
Používateľov profilový obrázok
Fretka
Amateur
Amateur
Príspevky: 16
Registrovaný: 04 jan 2010, 17:48

RUSKO

Príspevok od používateľa Fretka »

To nebola Al-kaida neverím tomu sama USA si to (podla mojoh nazoru) zhodila tie budovy a myslm že tam boli aj bombi a ak neboli vo WTC-1 a WTC-2 tak vo WTC-7 určite boli. USA to urobila koli rope ayb v Iraku mohla tažiť aj tka je to ale tam rozbite a vojna je pre USA vela dobreho lebo vrja čo bl najvačší obchodník zo zbranami na svete ka vraj USA preda denne tolko zbraní čo tento obchodník NAJVACSI na svete prdá za rok. Takže vojna USA vyhovuje.
Používateľov profilový obrázok
plusminus
King
King
Príspevky: 1628
Registrovaný: 22 mar 2005, 9:23
Bydlisko: Tamtam

Príspevok od používateľa plusminus »

je priliz mnoho zahad, aby 11 september bol len teroristickym utokom..

Pentagon
- diera o velkosti 5m v priemere, WTF ? /foto spred zrutenia/
inak na tejto fotke vidiet, ze horne poschodia su nedotknute, aj okna boli v celku. Zeby 12m vysoke lietadlo tam nedosiahlo ?
- kde su sedacky, batoziny, tela, lietadlo?, motor atd... vsetko zhoriet nemohlo
- o poziari: ako mohlo zhoriet cele lietadlo a v otvore pentagonu na fotke jasne vidiet asi 20cm od kraja dreveny stol s otvorenou knihou bez akehokolvek poskodenia, stol s pc monitorom a mnoho ineho..
- o stenach pentagonu bolo pisane vyssie

WTC 1 a 2
- reporter vola do svojho media ze videl lietadlo ktore naburalo do WTC z celkom blizka /spomenute Metro, Brooklyn/ ze nemalo okna.. /teda vojenske, dopravne/ - existuje este jeden zaznam, teta na ulici krici /ako preletelo lietadlo nad ich hlavami/ ze toto nie su american airlines...

- tuto teoriu potvrduje este jedna drobnost. na spodnu lietadla bolo nieco ako "truhla" /neviem ako presne pomenovat/ - dopravne "cargo" ich maju bezne - a pri naraze do WTC bol mierny zablesk, nie ked naburalo lietadlo, ale az ked sa do kontaktu s WTC dostala prave tato truhlica

ostatne WTC
WTC 7 sa zrutilo preco ? tlakova vlna ? ta sa par desiatok metrov rutila niekolko desiatok minut ?

Neviem co je pravdy na zasobach zlata co boli pod WTC. Pocul som ze sa naslo len za niekolko milionov, zasoby boli v miliardach - ale toto je cista spekulacia

Hasici:
poculy vybuchy ako pri odpalovani - snad tam niekto nepestoval marisku ktora zhorela a dostala sa do vzduchu :D

Lietadlo c. 4
Videl som jeden dokument, ktory spominal aj stvrte lietadlo, ktore sa zevraj zrutilo o 12:00. Na tento let /linka 94?/ existuje zaznam niekde z pensilvanie, ze z nudzovych dovodov pristalo na letisku a bola vykonana kontrola lietadla o 11:44.

Preco po naraze lietadla v Spanielsku mrakodrap horel 24 hodin a nezhorel/nespadol ako dvojicky ?
keby mal niekto link na youtube, pls doplnte..

prichadza cas si precitat opat prvu vetu...
Používateľov profilový obrázok
slay
Addict
Addict
Príspevky: 3662
Registrovaný: 25 júl 2006, 12:13

Príspevok od používateľa slay »

Vidis a prave to je najvacsi problem, tych chyb je prilis vela a su prilis jednoznacne..

Odpoved si na nasledujuce -

1. Co boli tvoje zdroje informacii? Ako ti boli podlozene?
2. Mozes neako jednoznacne overit ich pravdivost a pravost? Overoval ich vobec niekedy niekto?
3. Myslis, ze najlepsia tajna sluzba na svete nema jedno lietadlo naviac aby narazilo do pentagonu, nema naviac nez odpalit tretiu nedotknutu budovu?


Tak co vlastne mas? Nemas nic, nevies nic.. s hrstky ucelovo nastrihanych bullshitov predavanych ako sokujuca pravda ides doma od pocitaca robit zavery. Zatial co pan reziser sedi s nohami na stole v luxusnom dome v lukrativnej casti Torch lake a smeje sa naivite ludi a vysla dalsi film na navabenie lacnych dusi.


Verim ze je lakave tomu uverit, ale opat tradicne musim poznamenat svoju uz legendarnu repliku, ze neviem kde je pravda, ale viem ze toto pravda nie je. Neviem co sa stalo 11septembra, nebol som tam, nevidel som to. Ale viem ze nejestvuju len dve moznosti, teroristi vs tajna sluzba. A tie vase tradicne nevyvratitelne konspiracky, su v podstate velmi o nicom. Ironia je ze sa kazdy z vas dusuje ako neveri mediam a vsetkych oznacuje za slepych lebo on konecne uvidel pravdu, ale jedine co uvidel je este vacsi bullshit pod urovnou toho najtrapnejsieho bulvaru.
Napísať odpoveď